Jump to content
rafal735r

Elektronika, Elektronika, Elektronika!

Recommended Posts

Nie odpuszcza mnie od paru miesięcy ten numer, czyli od tego jak go pierwszy raz usłyszałem w Płocku na Audioriver :)

• Like 1

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Klimatyczne Mnml'e ;)

Polecam Panoramix Laurenta Garniera, świetny numer, wielki artysta.

Najlepiej zabrzmiał tu:

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

I dodam wielki smaczek, każdy kto tego nie widział, powinien zobaczyć.

Jeff Mills & Montpelier Philharmonic Orchestra (full video):

"SZTOKI" chętnie bym poznał klasyka, ale musi poczekać na liście jeszcze.

polecam dziś (bo akurat słucham):

Andrea Parker - Kiss My Arp [mo wax]

jak ktoś napisał na discogs:

"heavy electronic soulful dub trip hop industrial stuff"

post-22050-100008550 1260131824_thumb.jpg

????

rafal735r, 4 Gru 2009, 19:51

>Bertrand, 1 Gru 2009, 19:21

>

>>Lustmord np:

>

>Sciaglem ktorys tam album. Prawie usnelem po 2 minutach.

Lustmord to dark ambient a co za tum idzie dość specyficzny nurt (tak na marginesie metavoid IMO jest naprawdę klimatyczny). Elektronika to dość obfity wór najróżniejszych gatunków i nie dziw się, że ktoś zaproponuje trochę bardziej ambitne i wymagające pozycje niż wszechobecne i komercyjne plumkanie z samplami w tle.

A tak przy okazji troszkę bardziej zakręconych klimatów - mix jazzu, ambientu i ogólnie zwanej elektroniki: The Kilimanjaro DarkJazz Ensemble - wybieram się właśnie w środę na koncert i pomyślałem, że warto zwrócić na tych Holendrów uwagę. http://www.myspace.com/tkde

>Lustmord to dark ambient a co za tum idzie dość specyficzny nurt (tak na marginesie metavoid IMO

>jest naprawdę klimatyczny). Elektronika to dość obfity wór najróżniejszych gatunków i nie dziw się,

>że ktoś zaproponuje trochę bardziej ambitne i wymagające pozycje niż wszechobecne i komercyjne

>plumkanie z samplami w tle.

Aha. Czyli wszystko co nie przymula to plumkanie... Ciekawa teoria.

....Onkyo....Denon....Teac....Burmester....BMN....Sony....Straight Wire....Supra....Sommer...

a np. Throbbing Gristle? SPK? (w sensie warsztatowym, bo przecież nie jest to Vangelis, Tomita, czy inny taki ładny jakiś produkt)

rafal735r, 4 Gru 2009, 19:51

>Bertrand, 1 Gru 2009, 19:21

>

>>Lustmord np:

>

>Sciaglem ktorys tam album. Prawie usnelem po 2 minutach.

Ja, naczytawszy się peanów o Lustmordzie także napalony ściągnąłem i doznałem tych samych wrażeń.

Nie wiem kogo może fascynować to co robi Zespół Lustmord. Może ludzi z Zespołem Downa?

Dlaczego? Po prostu specyficzna muzyka, dobra na bezsenność.

Pamiętam jak słuchałem Tangerine Dream i zawsze budziłem się po 2 godzinach leżąc na podłodze :) jakimś cudem zjeżdżałem z krzesła.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Zapomnieliście o Murcofie toż to mistrz , myśle że kazdy kto uwaza ze słucha elektroniki powinien go słyszeć.

Jedno z leprzych występów na Audioriver bynajmiej dla mnie.