Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz Cd


jawor1211

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

planuję zakup odtwarzacza Cd do upgradu mojego systemu audio. Obecnie jest to dość marny Discman, naczytałem się i znalazłem kilka modeli które mi się podobają:

Marantz Cd63,

Yamaha Cdx-393,

Technics SL-P477A,

DENON DCD-485.

Wymagania to odtwarzanie kopi płyt ponieważ czasem jest to przydatne, dość dobry dźwięk jak na takie pieniądze. Zależało by mi jeszcze na w miare dobrym wyjściu słuchawkowym,bo oprócz podłączania głośników mam również zamiar słuchać na słuchawkach od czasu do czasu.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz kolumny. Zajmij się lepiej kolumnami i akustyką. Tam słychać każde zainwestowane pieniądze. 100zł to jest maksimum, jakie w Twojej sytuacji warto wydać na CD. Nie daj się przekonać o ogromnych różnicach, bo ja np. nie słyszałem żadnej różnicy pomiędzy jakimś starym złomem wartym 50zł, a odtwarzaczem za prawie 4 tys.zł. Nie wymieniam marek, bo to nie istotne. Jak kupisz coś za 50zł, to też będzie grało dobrze. Pieniądze inwestuj w solidne kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak.a ja dodam ze kazdy cd za 50zł bedzie grał od twego discmana..podwarunkiem że nie kupisz cd w którym już ktoś grzebał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, kolumn nie zamierzam kupować lepszych.Przynajmniej na razie ponieważ mi stykają,a celuję bardziej w odsłuch na słuchawkach. Szukam Cd które jest mało awaryjne i możliwości tuningu również mile widziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Co wiesz o jego systemie, skoro nie wiadomo ani jaki jest wzmacniacz, ani jakie kolumny. Facet nie chce mieć w systemie discmana i planuje zamiast niego zakup odtwarzacza za dosłownie kilkaset złotych. Nie dziwię się, discman zapewne nie gra najlepiej, ale też jest niewygodny w użyciu i podłączaniu. Ty głośno dziwisz się jego rozrzutności (?) i w związku z tym ty mu tłumaczysz że nie wie, czego potrzebuje, i koniecznie musi kupić coś innego. Dosyć to aroganckie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, discman nie wygodny jak diabli jest. Mam możliwość kupienia Marantza Cd63 w dobrej cenie imho tylko muszę się zdecydować. Warto zakupić go za ok.200zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze jawor1211 polecam na początek jakiegoś denona lub maratza. Na allegro można za małe pieniądze wydwac denon dcd 1015. Moim skromnym zdaniem bdb cd. Ten dcd 485 to niższy on 1015 model ale za to nowszy. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jawor1211, 30 Lis 2009, 20:29

 

>Fakt, discman nie wygodny jak diabli jest. Mam możliwość kupienia Marantza Cd63 w dobrej cenie imho

>tylko muszę się zdecydować. Warto zakupić go za ok.200zł?

 

Zobaczyłem ile kosztuje na allegro ten denon dcd 485 i wydaje mi się, że za te pieniądze warto zwłaszcza, że rocznikiem jest młodszy od tego marantza. A na początek przygody ze stacjonarnym cd jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktor, 30 Lis 2009, 20:20

 

Jeśli ktoś za źródło ma discmana to bardzo prawdopodobnym jest, że nie ma w systemie audiofilskich kolumn, czy przynajmniej poprawnych. Nie miało być aroganckie. Nie moja wina, że CD za 50zł zagrało tak samo ja to za prawie 4000zł. Po prostu uzmysławiam, że czasem pieniądze nie przekładają się na jakość. Jeśli autor poczuł się urażony, to przepraszam. Nie taka była intencja.

 

 

szwed75, 30 Lis 2009, 20:27

 

>józefkania nie wiem czy dasz wiarę ale ja słyszę różnicę. Tak ogólnie to twój wpis pachnie

>zaczepką. :))

 

Dam wiarę. Słysz. Nic mi do tego. Żadna zaczepka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Józef, proponuję poczynić Ci oszczędności - ja wyślę Ci za darmo discmana Panasonika - PORZĄDNY! - naprawdę wysoki model. A Ty sprzedaj CD i doinwestuj w kolumny! za free Ci wyślę. Tylko sprzedaj swoje CD i graj na ofiarowanym Discmanie. Deal?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Józek, nie rób pipy - za te parę stów ze swojego CD będziesz mieć wypasione zwrotki!

spakuję jeszcze dzisiaj! obiecuję!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 30 Lis 2009, 20:41

 

>Redaktor, 30 Lis 2009, 20:20

>

>Jeśli ktoś za źródło ma discmana to bardzo prawdopodobnym jest, że nie ma w systemie audiofilskich

>kolumn, czy przynajmniej poprawnych. Nie miało być aroganckie. Nie moja wina, że CD za 50zł zagrało

>tak samo ja to za prawie 4000zł. Po prostu uzmysławiam, że czasem pieniądze nie przekładają się na

>jakość. Jeśli autor poczuł się urażony, to przepraszam. Nie taka była intencja.

 

 

Miałem kiedys taki system, w którym Linn Ikemi zagrał tak samo jak mój Harman. I co ? I zmieniłem czym prędzej system, czego i Tobie zycze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bawisz się w DIY kup taki z dobrym napędem i rozwijaj go sam. Koszt niewielki a zabawy kupa.

Koledzy napewno podpowiedzą co brać do tunningu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jawor1211

 

Zostaw sobie discmana, dokup radziobudzik z wyswietlaczem i zrób sobie shigaraki klona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Myślałem tez o kupieniu czegoś taniego i tuningu. Co w takim przypadku się nada?

 

A może być tanie i nawet bez tuningu? Zajrzyj do wątku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i poszukaj wpisu gregadio z 16 Paź 2009, 14:10. Znam gust i doświadczenie Grega, nie zawiedziesz się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo dostępne te odtwarzacze z linka na ebay'u są i to jest problem. Szukam cały czas i w "oko" wpadły mi:

Yamaha CDX393,

Yamaha CDX530E,

SL-PG 490,

Denon DCD485,

Denon DCD625.

Jest któryś z nich warty uwagi? Myślę oczywiście o tuningu, wymiana kondensatorów, op-ampów a może lampizacja.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jawor1211, 1 Gru 2009, 23:10

 

>Słabo dostępne te odtwarzacze z linka na ebay'u są i to jest problem. Szukam cały czas i w "oko"

>wpadły mi:

>Yamaha CDX393,

>Yamaha CDX530E,

>SL-PG 490,

>Denon DCD485,

>Denon DCD625.

>Jest któryś z nich warty uwagi? Myślę oczywiście o tuningu, wymiana kondensatorów, op-ampów a może

>lampizacja.

>Pozdrawiam

 

Do lampizacji nadają się Yamaha CDX530E i Denon DCD625. Przepis na te konkretnie modele (na przykładzie Denona DCD635) masz tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z Yamahą możesz mieć problem z miejscem w środku, w Denonie raczej wszystko pomieścisz bez problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduje sie na ta Yamahe, przejde sie jeszcze do sklepu z uzywanym sprzetem audio i moze maja cos ciekawego w dobrej cenie.Jesli nie to kupie CDX530e

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Yamaha CDX730E, musiałem się nagimnastykować żeby to wszystko pomieścić, przede wszystkim musiałem przestawić oryginalne trafo w inne miejsce, a żeby się to udało musiałem poobcinać płytkę na której jest umieszczone. Kupa roboty, ale gra nadspodziewanie dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.