Skocz do zawartości
IGNORED

ONKYO TX SR605 co dalej?


koper_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, jest to w prawdzie mój pierwszy post lecz forum przeglądam i czytam już dosyć długo.

Ok więc do rzeczy. Jestem w posiadaniu ampli ONKYO TX SR605, którego niedawno nabyłem w tak mi się wydaje dobrej cenie (450zł z pilotem) oczywiście z drugiej ręki w stanie idealnym. Tak jak w zakładce proszę o pomoc w wyborze kolumn jak i playera do niego dvd lub blue ray (ten drugi bardziej do mnie przemawia) trzeba iść z duchem czasu, zresztą blue ray odtwarza również dvd więc zakup takowego bardziej się opłaca. Oczywiście oprócz filmów chciałby używać sprzętu również do słuchania płyt audio co za tym idzie czy napęd blu ray będzie się do tego nadawał czy lepiej było by kupić osobnego klocka do cd? Posiadam duży salon około 30m2 muzyka jakiej słucham to głownie hard rock, hip-hop (głównie old-school), kilka przykładów (beastie boys, rage against the machine, alice in chains, moja żona lubi posłuchać lennego kravitza i jamiroquaia) to informacje pomogą w doborze kolumn, zależy mi na żywym, dynamicznym, oddającym scenę dźwięku oraz na ładnym, nie męczącym ucho soczystym basie. Koszta na zakup kolumn to 1500zł chodzi mi tylko o frontowe kolumny. Co jeszcze jakieś rady na podłączenie tego wszystkiego pod TV jvc lcd 32" LT-32DY8ZJ (tzn jak podłączyć pod ampli i tv: cd,dvd,blue ray, xbox 360 żeby to miało ręce i nogi)

Proszę o pomoc.

Z góry serdecznie dziękuję.

Marcin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jockers szukasz zaczepki? Poleć koledze tradycyjnie BR pionka i kolumny tonsil siesta. Amplitunera yamahy niestety już nie polecisz bo kolega się pośpieszył i kupił już onkyo. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jockers mnie do kina on wystarczy gdyż do stereo gra coś innego i nawet najwyższy pionek polecany przez ciebie kleknie przy denonie. :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, chodziło mi o szczerą pomoc a nie o przekomarzanie w wątku.

 

Kolumny mogą być używane byle były dobre i spełniły moje wymagania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Najchętniej do tego onkyo poleciłbym B&W 602 s2 lub s3 / 603 s2 lub s3. Brzmienie powinno Cie zadowolić. 602 to podstawkowce ale możesz mi wierzyć na słowo, że dadzą radę w 30m2. Posiadałem je swego czasu a grały z amplitunerem denona w pokoju 25m2 i nie dostawały zadyszki. Lecz jeśli nie wystarczą 602 to są 603 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blue-ray jeśli zależy ci na MKV zainteresuj sie LG390 lub samsung3600. Jeśli dźwiękowo na CD będziesz czuł niedosyt później możesz dokupić osobny klocek. Jeśli chodzi o kolumny sprubój gdzieś posłuchać swojego Onkyo z Paradigmami z serii monitor. Powinny się sprawdzić i w kinie i w muzyce której słuchacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie i kolumnach mission jak one będą grały w połączeniu z onkyo? Jeśli dają rade to może jakieś modele tych kolumn?

Tak właśnie myślałem o lg390 tylko mam obawy czy w audio się sprawdzi? Jeśli nie to co sugerujecie zakupić do audio?

Te paradigmy również sprawdzę.

Co do podłączenia tego wszystkiego tak jak pisałem w pierwszym poście mógłby ktoś to opisać?

Dzięki wielkie za pomoc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak missiony powinny grac calkiem przyjemnie model m34 lub 35 w zaleznosci od pomieszczeni jakie masz. Albo ktorys z mocno dynamicznych modeli Klipscha. A swoja droga znalazles swietna okazje na to Onkyo :):) A bluray 390 pewnie ze wystarczy on calkiem przyjemnie gra :):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem że mission dadzą rade, jakiś czas temu miałem okazje kupić m34 w dobrej cenie ale ktoś mi je zawinął sprzed nosa :/ Co do blue ray lg390 to chodzi ci o audio ze będzie dobrze grał, i nie potrzebuje dodatkowego klocka?

Jeszcze z tym podłączeniem, jakich kabli użyć do kolumn i jak resztę podłączyć. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blue-ray łączysz cyfrowo z ampli (HDMI) i tak odtwarzasz muzyke, film. Myśle że ta konfiguracja wystarczy tobie na początek, chociaż osobny CDek zawsze będzie lepszy. Temat kabli zostaw jak już skompletujesz klocki. Dobry tani kabel glośnikowy ultralink matrix (niebiesko-czarny), ale on łagodzi góre i nie wiem czy się sprawdzi z Missionami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, poszukałem trochę po sieci i różnego rodzaju aukcjach. Oto wyniki:

1. Paradigm Monitor 7

2. B&W DM 603 S2

Missin jest trochę więcej:

3. MISSION 733

4. mission 734i

5. Mission 735

6. Mission 734+

7. MISSION 702e/700 set

8. Mission 774

9. set:

1 x C1 70 Centre

2 x 700 Front

2 x 70 Satellite

 

Teraz mam dylemat, które z wyżej wymienionych będą pasować idealnie pod ampli Onkyo, w moich warunkach oraz gatunku muzyki jakiego słuchamy z żonką.

Proszę o pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Al3x, a jak podłączyć pod TV, jakim kablem? Co do głośników to jeszcze nie wybrałem, wyżej lista możliwych do zakupu.

Dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chetnie bym sie przekonal czy poczujesz roznice w bluray'u na takim sprzecie :) Wez 390 i na pewno bedziesz zadowolony. a MKV na pewno Ci sie przydadza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koper miałem kef Q3 czyli podstawkowce i do nich trzeba dobrze dobrać wzmacniacz. Nie wydaje mi się aby z amplitunerem zagrały dobrze. U mnie połączone były z w miarę wysokim ampli pionka i nie grało to ciekawie. Sprzedałem je kuzynowi który ma wzmacniacz Cambridge audio 540 i u niego pokazały klasę. B&W są kolumnami uniwersalnymi które zagrają praktycznie z każdym sprzętem przynajmniej poprawnie to samo jest z Paradigm seria monitor które też kiedyś posiadałem (oczywiście podstawkowce} seria v2. Te znowu grały z amplitunerem denon avr 1400 który wcześniej napędzał moje pierwsze podstawki alr jordan entry 3m. Denon był za słaby na alr ale z paradigmami grał świetnie. Po prawie siedmiu latach te Paradigmy grają u mojego kumpla z yamahą rxv 595 i jest bardzo zadowolony. Z czystym sumieniem mogę polecić B&W i Paradigm. Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie szwed75 za cenne informacje.

Z tych modeli kolumn co podałem to większość podłogowe i takich szukam, chciałbym przeczytać wasze opinie o konkretnych modelach, które znalazłem.

Czy mój ampli bez problemu napędzi Paradigm Monitor 7 lub B&W DM 603 S2???

Jakieś porady dotyczące głośników Mission? Może z modeli wyżej wymienionych jakieś się nadają?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koper_, 1 Gru 2009, 22:21

 

>Dzięki wielkie szwed75 za cenne informacje.

>Z tych modeli kolumn co podałem to większość podłogowe i takich szukam, chciałbym przeczytać wasze

>opinie o konkretnych modelach, które znalazłem.

>Czy mój ampli bez problemu napędzi Paradigm Monitor 7 lub B&W DM 603 S2???

>Jakieś porady dotyczące głośników Mission? Może z modeli wyżej wymienionych jakieś się nadają?

>Pozdrawiam.

 

Kolumny te mają dość wysoką skuteczność tak więc twój ampli powinien je napędzić. Co do mission to grały kiedyś u mnie na tyle i jako centralny a dźwięk wydawał mi się dość mulący. ;) Niestety nie pamiętam jakiej serii a nie mogę napisać, że mission będą kiepskie gdyż nie słyszałem jak grają inne podane przez ciebie modele. Od siebie wybrałem tylko te które ewentualnie moim zdaniem mogłyby pasować do twojego amplitunera. Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast nie mialem mozliwosci sluchania glosnikow wymienionych przez kolege. Natomiast sluchalem missionow m35 na marantzu 5003 i powiem ze dzwiek tutaj juz nie jest taki mulacy gdyz amplituner troche wyplyca dol. Bedziesz chcial wiecej podbijesz basik, wlaczysz pure audio. Model m34 sluchalem natomiast na wzmacniaczu marantza takze o oznaczeniu 5003, jest to podstawowy model wzmacniacza i pewnie ma na wyjsciu tyle samo lub nawet mniej niz 606 w stereo. Gralo to lepeij o niebo :) Wiec jelsi juz to wybierz 34!!

Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 605 i właśnie do tego missiony m34, jak wybierałem kolumny to te odpowiadały mi najbardziej z tych co słuchałem, jednak można lepsze polączenie znaleźć choć to zależy jaki dzwięk lubisz. M34 graja troszke jakby za mgiełką nie ma takiej przejrzystośći dzwięku i tej lekkości co jest spowodowane według mnie mało dzwięczną górą, jednak jak się mocniej podgłośni to jest już fajnie, potrafią zagrać dynamicznie :)

Poleciłbym Ci posłuchać Klipsche F2 bo naprawde fajnie z tym ampli to gra, myślę że Heco Metas też fajnie zagrają, Jamo tez calkiem niezle ale z serii concert na nizsze modele raczej nie patrz, ostatnio słyszałem Cantony Gle 470, fajny dynamiczny dzwięk, raczej jasny.

Posłuchaj sobie róznych kolumn chociażby w jakims media itp i zobacz jaki dzwię Ci odpowiada czy raczej jasniejszy czy przyciemniony i wtedy podejmij jakąs decyzje.

Ten ampli uciagnie bez wiekszych problemow kolumny z przedzialu cenowego w którym szukasz, zreszta m34 schodzą ponizej 4 ohm i nie ma zadnych problemow nawet przy sluchaniu na 3/4 skali przez dluzszy czas. A swoja droga to za tą cene to jak za darmo kupiles gratuluje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, co do mission m34 to tak jak pisałem wyżej przeszły mi koło nosa niestety, wtedy nie wiedziałem jeszcze że będą się tak dobrze zgrywać z moim ampli.

Za to teraz mam do kupienia w atrakcyjnej cenie Paradigm Monitor 7 lub B&W DM 603 S2, tyle że nie mam możliwości odsłuchu stąd pytanie czy te kolumny nadają się pod Onkyo???

Dziś muszę podjąć decyzję także za każdą radę będę wdzięczny.

p.s se8a co do zakupu ampli to miałem szczęście, znajomy z Londynu sprzedawał więc odkupiłem za 140funtów :)

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tych glosnikow nie sluchalem ale i jedne i drugie sa cenione tutaj na forum juz nie raz sie na nie natknalem. Jelsi o mnie chodzi to takze przychylam sie do Klipsch'y F2 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, można powiedzieć że już się prawie zdecydowałem ale chciałbym potwierdzić swój wybór z waszym zdaniem.

Zawęziłem swój wybór do kilku sztuk są to:

1. Paradigm Monitor 7 - bardzo atrakcyjna cena co stawia je obecnie na pierwszym miejscu.

2. B&W DM 603 S2 - troszkę droższe od tych pierwszych, ale jeśli lepiej zagrają to je wezmę.

no i Mission tutaj 3 modele:

3. 734i

4. 735

5. 774

 

Muszę przyznać że mam mętlik w głowie. Jeszcze raz proszę o pomoc, które z wyżej wymienionych waszym zdaniem zagraja najlepiej z ampli Onkyo tx sr605.

(zaznaczam że nie mam możliwości odsłuchu co bardzo utrudnia wybór, mam nadzieję że ktoś na forum je kiedyś słyszał i pomoże w potrzebie)

Dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ampli do tv też HDMi. Co do głośników zabierz ampli do jakiegoś salonu gdzie posłuchasz je z paradigmami i B&W. Trudno będzie komuś zdecydować za ciebie tym bardziej że gusta są bardzo rózne. Wszystkie głośniki z wymienoionych sa raczej ok, ale każde z nich zaoferują coś innego. Ja osobiście wybieralbym między B&W a Paradigm. Sprawdzą się i w kinie i w muzyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 19

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.