Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki system 5.1 subwoofer + satelity?


smog

Rekomendowane odpowiedzi

Od początku.

Pokój ma 8m2 i żadną siłą nie wcisnę tam podłogowych frontów (zresztą nie ma chyba takiej potrzeby).

Szukam więc sensownego systemu sub/sat.

 

Amplituner to onkyo 504.

Obecnie używam do niego systemu Yamaha nsp-100, czyli podstawowego malutkiego zestawu yamaha.

Przestał jednak mi wystarczać.

 

W necie zupełnie brak testów systemów sub/sat, więc może wy coś podpowiecie.

 

Kilka uwag:

- tylko i wyłącznie filmy (nie słucham na tym systemie muzyki)

- cena ok 1000 zł

- na podłogowki nie ma miejsca.

 

Najpoważniej zastanawiam się nad

- JBL SCS-178

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale widzę jeszcze np. takie cantony:

- movie 60CX czy Movie CD102

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jest też Koda KF-225 + SW1000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co z nich lub innych jest warte polecenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8m2 ciężka sparawa. Na twoim miejscu szukałbym używek i grał 4.1 lub 4.0. Proponuje ci 4x Tannoy M1. Dobrze grają z Onkyo. Sygnal z centrala przekierowujesz na przody. W tak małym pomieszczeniu nie będzie obawy lokalizacji dialogów. Co do suba zaryzykowałbym to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o Kodzie, ale obawiam się, że 8m2 to za mało na ten sprzęt. Z tego co poczytałem subwoofer to głównie moc a nie kontrola - w 8m2 może za bardzo dominować i buczeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze Jamo Sub+satelity też wziąłem pod uwagę (podłogowe nie wchodzą w rachubę).

 

Mój problem polega na tym, że mogę teoretyzować. Może ktoś miał okazję słuchać któregoś z zestawów i powie ze swoich doświadczeń albo jakiś link to testu, którego nie wyszperałem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego? Gdzieś czytałem bardzo pochlebną recenzję.

(Chyba w Audio, choć nie jestem pewien.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z proponowanych wybrałbym KODE zawsze mocy trochę się przydai w "stereo" powinno to zagrać. Osobiście mam uraz do maleńkich kolumienek a suby które nazwę z dziurką (miałem takie 3), denerwowały mnie ponieważ dżwięk odbywał się kierunkowo i miałem wrażenie jakby ktoś grał na kontrabasie (szarpał strunę). Mam sypialnie mniej niż 7m i chętne bym zamienił obecnego suba na kodę1000 ( nieźle dawał basem sub od LogówZ5500 w tak małym pomieszczeniu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym miejscu (ale pytanie podobne) miałem okazję się wypowiedzieć, pozwól ze w skrócie powtórzę. Polecam Harman Kardon HKTS 11 (można dokupić dodatkową parę takich samych satelitów jeśli idziesz na 7.1 - oznaczenie takiej dodatkowej pary: HKS 4).

 

Satelitki niosą 105 Hz - 20 kHz i mają trzy przetworniki: dwa średnio-nisko tonowe (rzadkość, zazwyczaj jest jeden) i jeden wysokotonowy. Do tego jest znakomity subwoofer niosący od 25 Hz. Częstotliwość odcięcia na amplitunerze niskich tonów zaleca się ustawić na 150 Hz.

 

Mają znakomite recenzje, podkreśla się ich doskonałe, bardzo przestrzenne brzmienie, szlachetność i naturalność dźwięku (bez podbarwień), szczegółowość i dynamikę. Grają jak głośniki ze znacznie wyższych półek cenowych. W szczególności zaś podkreśla się rewelacyjną relację jakości do ceny. Podobno ich konstruktorem jest ktoś z Infinity (ten sam koncern).

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HKTS 11 nie słuchałem, ale parametry nie są powalające. nie wiem czy głośnik który waży 1kg z 2 głośnikami nisko-śreniotonowymi wielkości nakrętki od słoika dżemu ( pewnie ważą po 20dkg bo na pewno nie ma tam żadnej zwrotnicy) zagra efektowniej niż coś na głośniku prawie 2-krotnie większym i większej mocy RMS-HK nawet nie podaje ile te pudełeczka mają mocy. Zejście do 105 HZ na nakrętkach bez pudła i BR nie wydaje mi sie za wiarygodne. W przypadku kody zawsze można wymienić na front lepsze kolumny. Cena HK większa o 50%. Dla mnie to jest takie lepsze i ładniejsze rozwinięcie Logów Z-5500. W stereo bez wsparcia suba to raczej porażka. Najlepiej odsłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałem żeby wyglądało to jako najazd na bobcata (brak edycji. Taka sobie wysnułem teorię z własnych doświadczeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odebrałem tego jako najazd. Zawsze z przyjemnością toczę merytoryczne dysputy. Niekoniecznie musimy się we wszystkim zgadzać, ale zawsze rozszerzają one horyzonty myślowe.

 

Głośniki nisko-średnitonowe są 3", wysokotonowy 3/4". Zwrotnica jest. Kto teraz podaje moc głośników? Jest zalecana moc wzmacniacza, tutaj 10 - 120W. Satelitki naprawdę niosą do 105 Hz, zbadane na przyrządach.

 

Proponuję: odsłuchaj osobiście. I napisz swoje spostrzeżenia. Może Ci się spodobają, może wprost przeciwnie, w każdym przypadku z chęcią i zainteresowaniem je przeczytam. Skądś się jednak muszą brać te pochlebne opinie o ich dźwięku jak ze znacznie wyższej półki i rewelacyjnej relacji cena/jakość.

 

Ja, podobnie jak Ty, byłem do nich na początku sceptycznie nastawiony. Nawet argumentowałem sobie w zbliżony sposób. Dopóki ich pierwszy raz nie posłuchałem w dobrym studio odsłuchowym. I zmieniłem zdanie. To było powalające z nóg wrażenie, że "coś takiego" może TAK grać. Zachęciłem skutecznie do nich kilku znajomych, podobnie jak ja "zakręconych" na punkcie audio, w tym jednego który gotów był wydać kupę kasy na JBL. Posłuchał HKTS i też w to poszedł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za rady. Wiem, że trochę mało to audiofilskie gadanie, ale wolę zaufać trochę większym przetwornikom niż we wspomnianych cantonach. Chociaż najlepiej byłoby posłuchać.

Skuszę się jednak chyba na promocję tophifi (komplet mission 5.0 za 999 zł).

Co prawda będzie to wymagało trochę ekwilibrystyki ze specjalnymi standami do nich - żeby udało się ustawić w moim skromnym pokoju telewizyjnym, oferta jednak bardzo kusząca.

 

Dam znać jak to wyszło i jak gra (jeśli kupię).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.