Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Harman Kardon


cls1568
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie jedna rzecz. Skąd sklepy otrzymują opis techniczny. HK 990,który opisują na allegro. Totalna bzdura HK 990 nie waży 19 kg tylko dużo więcej. Po drugie rezerwa wysokoprądowa piszą że ma 100 amper totalna bzdura, ma dużo dużo więcej. Po trzecie zniekształcenia totalna bzdura, ma dużo dużo mniej. A po trzecie ta cena jakaś niska. O co kaman.

Mój kumpel uważa że to tańsza wersja HK 990, tak jak Sony zrobiło to z konsolą Playstation 3. Najpierw 60 giga, potem Slim, a na końcu SuperSlim. No widać kryzys na świecie, trzeba ciąć koszta produkcji. : )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Znalazłem 2 "różne" wersje tego HK990.

To o czym piszę przedmówca.

 

Dodatkowo jedna posiada radiatory widoczne od góry, brak bocznych "wywietrzników" i napis ...MIC pod gniazdem słuchawkowym.

Druga: panel górny ma "gładki", po bokach "wywietrzniki" i brak napisu pod gniazdem słuchawkowym.

Dodatkowo w specyfikacjach są różnie podawane dane o których piszę DIY HI-END np. wydajność prądowa 100A v 200A, waga 19,6 v 24kg, zasialnie 1000 v 800 W, zniekształcenia 0,07% v 0,03%.

 

Czym jeszcze się różnią te wersję, jak z dźwiękiem itp?

Jest ktoś co "badał temat" lub może się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromnych problemów nie mam z tym :).

Może ktoś zważyć HK990? Tak z czystej ciekawości.

Rozumiem, że zdjęcia w Google to przykładowe fotki reklamowe przedstawiające jak sprzęt "będzie" wyglądał.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Edytowane przez wieniu26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś w klubie posiada wzmacniacz HK990, z kolumnami Paradigm Studio 20v5 i słucha metalu i rocka? Czy ten wzmak daje radę w tej muzyce? Czy ma dynamikę, kopiący bas, mięcho w średnicy, dobrą separację i przestrzeń.

Aktualnie słucham na HK980 i brakuje mi przestrzeni, przejrzystości, kopnięcia w basie. Głośniki nie pokazują 100% swoich możliwości, a może się mylę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam. Kupiłem wczoraj DVD 25 jako uszkodzone - brak obrazu.

Okazało się że wystarczy przytrzymać przycisk "Stop" na panelu przez ok 10 sek. - napis "Progressive" zgasł z wyświetlacza i obraz się pojawił. Jak już działa, to pomyślałem może pilota kupić. Czy pilot z innych odtwarzaczy DVD tej firmy będzie pasował np. od DVD 22?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wieniu26 : )

 

Bardzo ciekawy temat w sprawie Harmana HK 990, oraz związany z nim opis techniczny na aukcjach internetowych.

Zastanawiam się skąd biorą sklepy opis techniczny Harmana HK 990.

 

Co za bzdura he he he.

Pewnie barany w tych sklepach pracują beeeee : ) ha ha ha

 

Jest test Harmana Kardona HK 990 : ) Tam opis techniczny zgadza się w 100%

 

( Stereozone Harman Kardon HK 990 )

 

Wieniu26.

Wtedy co rozmawialiśmy podałem tobie błędną nazwę mojego wzmacniacza. Poprawiam nazwę Harman Kardon HK 670. Sorry ale wtedy byłem w pracy, i nie pamiętałem, cyferki mi się pozamieniały : )

 

Kolumny zrobione HI-END.

 

Kolumny WLM. Są dwie opcje zwrotnic. Klient wybiera he he :)

 

Przetestowałem te kolumny na moich wzmacniaczach.

 

Harman - Kardon HK 670

Harman - Kardon HK 990

 

Za zródło posłużyły mi moje odtwarzacze CD.

 

Harman - Kardon HD 990

Oppo BDP 105 EU

Mark Levinson NO 512

 

Miałem jeszcze podłączyć wzmaciacz Marka Levinsona, ale ciężki ten potwór

i dałem sobie spokój 55 kg bestii.

 

HQ 150 dobrze pisze HK 990, oraz HD 980, to dwa całkowicie absolutnie różne wzmacniacze.

HK 990 może startować ze wzmacniaczami kosztującymi dwa lub trzykrotnie więcej.

 

Tylko jest jeden problem. HK 990 jest bardzo wybredny w stosunku do

kolumn, z byle śmieciami nie zagra . Tak powinno być. Tutaj do tego wzmaka kolumny powyżej 20.000 zł i wyżej.

Są też wybitne konstrukcje za naprawdę nieduże pienądze np:

Harpia

WLM

ESA

HARBETH

ATC

Audio Academy

Audio Physic

Amphion

i jeszcze wiele innych znakomitych konstrukcji : )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wypożyczyłem, wzmacniacz Harman HK990 na weekend i mam mieszane wrażenia. Do plusów zaliczyłbym doskonałą kontrolę nad głośnikami, niezłą przestrzeń. Niestety jest też minus - środek pasma brzmi za cienko, za lekko, np. gitarom brakuje ciężaru. Dodam, że wzmacniacz wcześniej nie grał, a u mnie pograł tylko kilka godzin. Jak, uważacie czy wygrzewanie coś zmieni, czy ten wzmak ma taki charakter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dragon.

 

Napisz z jakimi kolumnami gra twój Harman Kardon HK 990.

Odtwarzacz też ważny jest w zestawie, możesz także napisać, ale kolumny są zawsze na pierwszym miejscu.

 

 

Najbardziej charakterystykę brzmienia kształtują kolumny.

Pamiętaj

 

Harman Kardon HK 990 jest Neutralny tak jak Baltlab Endo 2.

Czym lepsze żródło, tym lepiej dla tych konstrukcji, to samo dotyczy się kolumn.

Masz podłączony wzmacniacz przez kable XLR, czy zwykłe RCA ?

 

Ja osobiście wole DIY : )

 

Odpisz

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon.

 

Pytasz czy wygrzewanie coś zmieni.

 

Oczywiście, że zmieni się charakter brzmienia, jak to jest ze wzmacniaczami, takiej klasy.

 

Wzmacniacze cyfrowe w większości konstrukcji, ale nie wszystkie wygrzewają się maksymalnie w dwa dni, ale nie takie jak HK990.

 

Na początku będzie ostro, słaba kontrola basu, także detali.

Ale pamiętaj ten wzmacniacz jest, i będzie neutralny (przezroczysty) że tak się wyraże.

 

Ale zapewniam, że po wygrzaniu Harman pokaże co potrafi, tylko trzeba mu dać czasu przynajmniej tydzień, to absolutne minimum.

Jest bardzo wybredny w stosunku do kolumn, jak i żródła.

 

Kilka godzin grania to za mało.

Także nie lubi być odłączony od prądu.

 

Także po włączeniu poczekać 20 minut minimum. Niech dostanie temperatury.

Miałeś go lub jeszcze masz tego nie wiem ? , więc wiesz o co chodzi.

 

To samo jest z Baltlabem Endo 2 lepiej poczekać : )

 

Napisałeś że go wypożyczyłeś jakoś to przeoczyłem

Napisz z jakimi kolumnami gra, lub grał Harman Kardon HK 990

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIY,

jeśli chodzi o kolumny to Paradigm studio 20v5. Źródłem był Marantz cd 5003 połączony kablem cyfrowym optycznym (grało trochę lepiej niż po analogu). Wiem że do tego wzmacniacza może podłączyć dużo droższe kolumny, ale z tymi też powinien pokazać klasę.

Umówiłem się w salonie na ponowny odsłuch po wygrzaniu za kilka dni. Sprzedawca potwierdził, że ten wzmak po wygrzaniu oferuje bardziej wypełnione na średnicy brzmienie. Zobaczę czy coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon.

 

Pełne efekciarstwo. Śmiecie i tyle.

 

Harman Kardon HK 990 nie pokaże klasy z Tymi śmieciami.

Dragon nie tędy droga. Nie pisz tak, bo to boli

 

Zobacz sobie charakterystykę tych kolumn. Góra oderwana od średnicy.

 

Dojebany bas, i góra ha ha ha jakie śmiecie

 

Efekciarstwo.

 

Grają tak jakby doczepić jeszcze jedną kopułkę.

Dół na 1600 hz to bardzo ważne dla ucha.

Totalna masakra, aż się łapie za jajca.

 

Od razu wiedziałem jak przeczytałem twój wpis na temat tych kolumn, nawet nie musiałem spoglądać na charakterystykę, tych gównianych kolumn efekciarskich, ale i tak sprawdziłem. he he

Mój kolega to samo by tobie potwierdził, ponieważ słuchał tych kolumn, a także innych modeli tego producenta hmmmm, i tu się zastanawiam czy Paradigm umie produkować, i projektować kolumnu.. ha ha ha ha.

 

 

Dragon. Podłącz kolumny neutralne, i dynamiczne.

 

Polecam kolumny do wzmacniacza Harman Kardon HK 990.

PMC

ATC

 

Tylko przed rozpoczęciem odsłuchu załóż pampersy, bo będziesz miał orkiesrtę

w chałupie.

 

Zobaczysz co to znaczy dynamika, a efektywność kolumn.

 

Polecam również polską firmę Avcon.

Avcon produkuje, i projektuje na wstęgach Aurum Cantus. Nie patyczkują się : )

Wiedzą co dobre

 

U mnie grają wstęgi Aurum Cantus Hi -end DIY : )

Harman Kardon HK 990 idealnie gra ze wstęgami. ( Symbioza )

 

Tylko koszt takich kolumn, które grają z moim Harmanem w sklepie od 40.000 zł,

i to jeszcze szukać ze świeczką z taką dynamiką, i wykonaniem jak u mnie.

 

DIY : )

 

Nawet nie będę podawać z jakimi kolumnami gra mój system Hi-end .

Mark Levinson

Jeżeli sprzedawca będzie tobie oferował takie kolumny jak te Paradgimy, które masz do wzmacniacza Harman - Kardon HK 990, to zapraszam.

 

KLANG + TON

 

Dragon.

Jeżeli zamierzasz zostawić HK 990, i jesteś zainteresowany tym wzmacniaczem to musisz zmienić tok myślenia całkowicie.

Na pewno kolumny do HK 990 nie będą tanie musisz to wiedzieć. Niestety taką ponosicie wy klienci cenę.

 

A jeżeli nie będzie ciebie stać na kolumny sklepowe, które mogą wykorzystać potencjał wzmacniacza Harman Kardon HK 990, musisz się zainteresować tańszymi wzmacniaczami, bo to nie ma kompletnie sensu.

 

Na pewno nie Paradigm do Harman Kardon HK 990

 

Całkowita wina leży po stronie kolumn.

Dobrze gdybyś kupił żródło z wyjściami XLR.

 

Pozdrawiam : )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIY,

Załamałeś mnie trochę z tymi kolumnami, chociaż warto wiedzieć, że ten Harmana zagra także z bardzo drogimi i trudnymi głośnikami. Co do Paradigmów, to nie są one aż tak efekciarskie jak piszesz. Bas jest podbity, to prawda, natomiast zakres średniotonowy i wysokie są w miarę neutralne (z dołkiem w okolicy 1,5kHz). Oczywiście charakterystyka nie jest równa jak deska. Podbicie góry jest w okolicach 20kHz, a mój słuch się kończy około 14-15kHz, więc i tak go nie słyszę (jak większość ludzi).

Poza tym Harman ma możliwość korekcji EQ, sprawdzałeś jak to działa z kolumnami, które nie są neutralne?

 

Pomiary wg Stereophlile.com

 

Paradigm studio 20 stereophile

 

Pomiary wg Audio.com.pl

 

Paradigm studio 20 audio

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon

 

Może trochę przesadziłem z tą charakterystyką , jeśli słuchasz z maskownicami.

 

Ale góra (okolice 16khz) jest znacznie podbita (5db w stosunku do średniego poziomu średnicy) po ich zdjęciu. Dodatkowo lekki dołek przy 400hz również pogłębia się bez maskownicy. Okolice 2-3khz również słabną po jej zdjęciu.

No i jeszcze dziura przy 1600 hz. Tak więc to nie wina wzmacniacza HK 990.

Pomiary ( Audio.com.pl )

 

Podłącz kolumny takie które pisałem, a przekonasz się jak wysokiej klasy, i jak naturalny to wzmacniacz. Powiem tobie jeszcze, że ten wzmacniacz lubi kolumny które generują bardzo niski bas.

Staje się on wtedy bardzo realistyczny, aż opada szczęka!

 

Osobiście używam procesora w HK 990.

EQ1 LF optical 1 Playstation 3

EQ1 LF optical 2 Playstation 4

Plus subwoofer Hi - endowy, ale tylko do gier : )

Większość kin domowych może się zawstydzić co potrafi taki zestaw.

Wole porządne stereo, od gównianego taniego kina domowego.

 

Oczywiście w konsoli trzeba zmienić opcje dżwięku na stereo.

 

Harman Kardon HK 990, to perfekcyjny wzmacniacz dla posiadaczy konsol, którzy nie mają miejsca na kino domowe, tylko na zestaw stereo.

Niesamowity procesor ma wzmacniacz HK 990. Bardzo przydatny dla graczy.

Playstation 3

Playstation 4

 

Szkoda że nie można w HK 990 przypisywać sobie nazw wejść, i wyłączać pierścienia, tak jak jest to w moim amplitunerze Harman Kardon AVR 760.

 

Tyle minusów stwierdziłem Harman Kardon HK 990.

 

Polecam również zestaw stereo dla graczy, którzy nie mają miejsca na kino domowe.

Rotel

RCD - 1570 odtwarzacz CD

RA - 1570 wzmacniacz zintegrowany

 

Dragon

Sprawdzałem przydatna funkcja zwłaszcza dla posiadaczy głośników szerokopasmowych

Seas

Wisaton

Dayton

Możesz zapuścić gitarę, i włączyć opcję w HK 990.

EQ 1 LF

EQ 2 LF+MF

Spróbuj na twoich kolumnach : )

 

Również pozdrawiam

 

Jestem jeszcze na forum, także jak chcesz to pisz do mnie Dragon

Gram w tej chwili ( The Last of Us )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Byłem na odsłuchach HK 990 po 3-dniowym wygrzewaniu. Na dzień dobry sprzedawca powiedział, że jeszcze nie nastąpiła taka poprawa brzmienia jak powinna, ale postanowiliśmy posłuchać. Porównywałem bezpośrednio swojego Marantza PM5003 do Harmana HK990 na kolumnach Paradigm Studio 60v5.

Ogólnie gdybym miał wybierać to wybrałbym Marantza, dlaczego? Harman bardzo dobrze kontroluje bas, górę pasma ma bardziej rozbudowaną i pełniejszą, ale ciągle ten środek jest nie taki jak powinien. Jest za bardzo krzykliwy, za mało dociążony i za mało mięsisty. Marantz ma równiejsze pasmo z ładnym i gładkim środkiem i delikatną górą. Oczywiście jak się wsłuchać to w Harmanie jest więcej szczegółów i ładniej zaakcentowany pogłos, słychać że to wzmacniacz wyższej klasy.

Jeżeli już mam wydać pieniądze, to na coś co gra lepiej niż mój Marantz (łączy zalety obu wzmacniaczy).

Daliśmy sobie ze sprzedawcą czas jeszcze ok. 2 tygodni na wygrzanie i ponowne odsłuchy, jak to nie pomoże to chyba będę szukał czegoś innego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

Byłem na odsłuchach Harmana HK 990 po wygrzaniu. Brzmienie lekko się poprawiło, ale to jeszcze nie jest to co powinno być. Środek jest ciągle za słabo wypełniony i mało dociążony. Podobno ten wzmacniacz potrafi zagrać lepiej, ale musi się jeszcze dłużej wygrzewać. Sam już nie wiem co o tym myśleć. Zaproponowano mi cenę 5350zł, 6% niżej od katalogu - to chyba żart.

Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon...przecież wygląda na to, że ten wzmak ci nie pasi...czemu ciągle chcesz go nabyć? Skoro nie korzystasz z korekcji, subów w podobnych pieniądzach możesz mieć Yamahę 2000

 

A kolumny mają doła na średnicy...jak wzmak mimo to podkreśla średnicę, to może normalnie nie daję rady skrajom pasma...to taka moja hipoteza... Gdzieś słyszałem, że Harmany lubią się z JBL...próbowałeś?

 

Ups...masz na własność te Paradigmy...no to zupełnie nie rozumiem, dlaczego nie użyłeś korekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerry, masz rację, chyba ten wzmacniacz mi nie pasuje. Co prawda moje Paradigmy 20 są równiejsze od tych 60 ze sklepu ale to nadal nie jest to. Teraz grają z Marantzem 5003 i nie jest źle, nawet muszę dodawać lekko basu +1,+2, żeby była równowaga.

Z JBL nie słuchałem.

Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie o piloty do Harmana.

Chodzi o starsze klocki.

Czy obojętnie jakim pilotem obsłużę mojego HK 675, oczywiście pilotem od wzmacniacza, czy trzeba polować na konkretny model. Powiem szczerze oglądam różne aukcje od bardzo dawna i jedyne co znalazłem to pilot od HK680.

Wiem, można kupić jakiś uniwersalny, ale chodzi o zasady ; ) Ma być z tego samego okresu czasowego.

 

robiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.