Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Harman Kardon


cls1568

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.harmankardon.com/images/media/AVR430_OM_EN.pdf od strony 24...

 

Ja bym ustawił X-over 60-80 Hz i sub l/r + lfe na początek...zresztą on ma system EZset...podłączasz mikrofon(ma być na wyposażeniu), robisz pomiary i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.harmankardon.com/images/media/AVR430_OM_EN.pdf od strony 24...

 

Ja bym ustawił X-over 60-80 Hz i sub l/r + lfe na początek...zresztą on ma system EZset...podłączasz mikrofon(ma być na wyposażeniu), robisz pomiary i gotowe.

 

Mikrofon jest w pilocie. Czyli lepiej ustawiać przez X-OVER niż przez ustawienia głośników na SMALL/LARGE ?

Jeszcze jedno : Przody ustawić na LARGE a surroundy i centralny na SMALL?

Edytowane przez @ndrewpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej X-over, bo wiesz jaka jest częstotliwość odcięcia...możesz eksperymentować z częstotliwościami dla każdego głośnika aż wyciągniesz najlepsze brzmienie basu.

 

Weź na początek pobaw się frontami i subem zaczynając od 100 Hz w trybie l/r + lfe i stopniowo zmniejszaj...musisz najpierw poznać zasadę działania, jak to się przekłada na brzmienie. Jeśli głośnik nie przenosi pasma np. poniżej 50 Hz ja bym ustawił x-over nieco wyżej...można stopniowo odcinać bas i na słuch określić ten moment.

 

Postaraj się w miarę możliwości wyrównać poziom dźwięku suba w stosunku do frontów.

 

Ustawiasz wielkość w ten sposób, aby odtworzyć całe pasmo...np. surroundy kończą odtwarzanie basu na 120 Hz, więc ustawiasz je jako small lub tniesz przy 140 aby resztę przekierować do suba. Jeśli ustawisz za nisko to nie słyszysz tych dźwięków, a kolumny są niepotrzebnie obciążone. Nie ma przeciwwskazań, aby i fronty przyciąć w okolicach 40 Hz...po prostu sprawdź, kiedy brzmi najlepiej.

 

Na początek zrób autokoalibrację i poczytaj instrukcję...musisz mieć jakiś rozsądny punkt odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej X-over, bo wiesz jaka jest częstotliwość odcięcia...możesz eksperymentować z częstotliwościami dla każdego głośnika aż wyciągniesz najlepsze brzmienie basu.

 

Weź na początek pobaw się frontami i subem zaczynając od 100 Hz w trybie l/r + lfe i stopniowo zmniejszaj...musisz najpierw poznać zasadę działania, jak to się przekłada na brzmienie. Jeśli głośnik nie przenosi pasma np. poniżej 50 Hz ja bym ustawił x-over nieco wyżej...można stopniowo odcinać bas i na słuch określić ten moment.

 

Postaraj się w miarę możliwości wyrównać poziom dźwięku suba w stosunku do frontów.

 

Ustawiasz wielkość w ten sposób, aby odtworzyć całe pasmo...np. surroundy kończą odtwarzanie basu na 120 Hz, więc ustawiasz je jako small lub tniesz przy 140 aby resztę przekierować do suba. Jeśli ustawisz za nisko to nie słyszysz tych dźwięków, a kolumny są niepotrzebnie obciążone. Nie ma przeciwwskazań, aby i fronty przyciąć w okolicach 40 Hz...po prostu sprawdź, kiedy brzmi najlepiej.

 

Na początek zrób autokoalibrację i poczytaj instrukcję...musisz mieć jakiś rozsądny punkt odniesienia.

Ogromne dzięki za pomoc.

Masz może namiary na polską instrukcję do HK avr 430 lub 630 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam namiarów, ale tę z linka możesz przetłumaczyć w Tłumacz Google...kopiujesz fragmenty pdfa i wklejasz do okna tłumacza.

 

EZset ustawia mi odległości i głośność poszczególnych głośników w stosunku do miejsca odsłuchu.

Natomiast nie wiem jak ustawić ,żeby amp. zapamiętał,że chcę głośniki "dostroić" i wskazać mu na używanie x-over. Poustawiałem odcięcia dla poszczególnych głosników i wchodząc w opcję (osd) konfiguracji głośników zawsze mam podświetlone domyślnie na ustawienia głośników według LARGE/SMALL a nie X-OVER.

Jak sprawdzić, czy amp. wykożystuje moje ustawienia X-OVER?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz podejrzeć ustawienia EZset, to możesz ustawić ręcznie takie same poziomy, odległości i X-over jak ci pasuje.

 

Może być tak, że jak ustawisz coś najpierw to po użyciu EZset zostanie to zmienione, więc ewentualnie zrób to po użyciu EZset...upewnij się że pozostałe parametry są niezmienione.

 

W instrukcji nic nie wyczytałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz podejrzeć ustawienia EZset, to możesz ustawić ręcznie takie same poziomy, odległości i X-over jak ci pasuje.

 

Może być tak, że jak ustawisz coś najpierw to po użyciu EZset zostanie to zmienione, więc ewentualnie zrób to po użyciu EZset...upewnij się że pozostałe parametry są niezmienione.

 

W instrukcji nic nie wyczytałeś?

EZset ustawia tylko odległości i głośność poszczególnych głośników.

Nie ustawia odcięcia (przekazania na SW) basu.

Chodziło mi o to,że nie mam pewności,że jak przełączę się na X-over, to amp. działa w tym trybie, gdyż jak znów wchodzę w ustawienia audio to NIE jest podświetlone X-OVER tylko druga opcja("wielkość" głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Pisałem już o tym kiedyś, ale wciąż "szukam". Mam HK AVR 265, HK BDP10. Do tego kolumny Paradigm Monitor 7 (front), Atom Monitor (tyły), centralny oraz subwoofer Paradigm Ultracube 10.

 

I z subem mam największy problem. Nie wiem jak go dobrze ustawić, aby ładnie grał. Próbowałem różnych ustawień i albo go "nie czuć", albo jest go za dużo i "buczy". Jakaś rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z subem mam największy problem. Nie wiem jak go dobrze ustawić, aby ładnie grał. Próbowałem różnych ustawień i albo go "nie czuć", albo jest go za dużo i "buczy". Jakaś rada?

 

Napisz czego próbowałeś...

 

Ja w kinie domowym zwykle nie odczuwałem problemów z subem...postawiony obok jednej z kolumn lub z boku przy ścianie, w kącie...potem auto-kalibracja mikrofonem, na koniec lekkie podbicie głośności w subie i zwykle było OK. Jak trafiłeś bardzo nieszczęśliwie w "basowy martwy punkt" z powodu akustyki przesuwania suba może nie dać wyników...musisz zmienić miejsce odsłuchu. Pomóc może również ustawienie crossover poniżej 60 Hz lub ustawienie suba centralnie na linii głośników, ale to raczej w stereo, gdzie możliwości konfiguracji w zasadzie brak...

 

Czyli ustawiasz w jednym miejscu suba i robisz autokalibracje, przestawiasz suba i robisz autokalibrację i tak do skutku...zobacz jescze czy masz prawidłową ustawione wielkości kolumn...ew. wykryte przez amplituner prawidłowe wielkości i resztę pomiarów...fotkę możesz wkleić z OSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz czego próbowałeś...

 

Ja w kinie domowym zwykle nie odczuwałem problemów z subem...postawiony obok jednej z kolumn lub z boku przy ścianie, w kącie...potem auto-kalibracja mikrofonem, na koniec lekkie podbicie głośności w subie i zwykle było OK. Jak trafiłeś bardzo nieszczęśliwie w "basowy martwy punkt" z powodu akustyki przesuwania suba może nie dać wyników...musisz zmienić miejsce odsłuchu. Pomóc może również ustawienie crossover poniżej 60 Hz lub ustawienie suba centralnie na linii głośników, ale to raczej w stereo, gdzie możliwości konfiguracji w zasadzie brak...

 

Czyli ustawiasz w jednym miejscu suba i robisz autokalibracje, przestawiasz suba i robisz autokalibrację i tak do skutku...zobacz jescze czy masz prawidłową ustawione wielkości kolumn...ew. wykryte przez amplituner prawidłowe wielkości i resztę pomiarów...fotkę możesz wkleić z OSD.

Czy to normalne ,że w moim avr 430 nie ma kalibracji głosników, tylko podczas pomiarów EzSet reguluje/dostraja odległości ? Żadnych odcięć basu ,żadnej regulacji SW. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne ,że w moim avr 430 nie ma kalibracji głosników, tylko podczas pomiarów EzSet reguluje/dostraja odległości ? Żadnych odcięć basu ,żadnej regulacji SW. ???

 

Auto-kalibracja w tym przypadku ustawia tylko poziomy głośności...w modelu późniejszym chyba 635 był już pomiar pasma. W sumie to masz już ręczne ustawienia opanowane, więc nie przejmuj się kalibracją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

W temacie lasera zobacz ten : http://www.impelshop.com/?item=9639.

 

Sam jakiś czas temu wymieniałem w HD 750 i w Impelu polecili mi ten. jednak z całego kompletu pasuje tylko laser, mechanizm trzeba założyć " stary "

 

robiz

 

Coś edycja postów nie działa, jakaś masakra...

 

Zobacz pod tym linkiem :

 

http://www.impelshop.com/?item=9639

 

 

robiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu znalazlem ten gdzies tutaj w starym temacie : http://www.impelshop.com/?item=711

 

Po zmianie jak u Ciebie smigal nowy laser? Chodzi mi glownie o cdrki?

 

CD-r były w zasadzie głównym powodem wymiany lasera. Sporo zrzucam " FLAC-ów " i teraz nie mam żadnych problemów z odczytem.

 

robiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

HK 990 + HD 990 "kameleon"

 

Dwa lata prawie już minęły ... http://www.audiostereo.pl/klub-marki-monitor-audio_48749.html/page__st__510?do=findComment&comment=2156887

... przy okazji kolumn jakie miałem w domu do przetestowania z HK 990 ( JBL LX166 ) postanowiłem pobawić się EzSet EQ.

 

Podłączyłem HK 990 + Cambridge Audio Magic 6 przez XLR JBL'e zadudniały dziwnym ale bardzo mocnym basem, słabą cichą średnicą i wybitną górą - pomyślałem że trzeba zmienić ustawienia EzSet .. bo było ustawione na Monitor Audio GS20 audio.com.pl/testy/monitor-audio-gs20:1 oraz na GSW12 audio.com.pl/testy/monitor-audio-gsw12:24

 

tu zaczyna się jazda - kiedyś ustawiałem mic. kal. tylko !!! w tych miejscach i odległościach jak podają w instrukcji ... i to jest, był duży błąd. Po przeczytaniu http://www.hometheat...ent-part-i.html o błędach w kalibracji postanowiłem zmieniać miejsca, wysokości i odległości pomiarów. Okazało się że można zmieniać brzmienie wszystkiego, mam tyle brzmień wzmacniacza - kolumn ile tylko chcę ... REWELACJA !!!

Po ok 50 (a może i więcej, nie liczyłem) pomiarach doszedłem do brzmienia jakie mi odpowiada i to z jednym lub dwoma sub'ami lub bez sub'a. Szkoda tylko że nie można zapisywać tych ustawień w pamięci - moim zdaniem powinno być z 10 możliwości zapisu.

Można za to zresetować wszystko - Speaker 1 + Level seting oraz Power w stanie czuwania. (UWAGA - Reset firmware)

 

Ustawienia które u mnie są OK na GS20 i GSW12

 

mikrofon 80 cm od kolumny ale na dole (lewa i prawa kolumna) pozycja na środku pokoju między kolumnami mikrofon skierowany do miejsca w którym słucham pod kątem 45 stopni do sufitu i na wysokości ok. 1m, wzmacniacz na - 45 dB

 

Najlepsza korekcja tym razem wyszła na EQ2 i EQ3 (odwrotnie niż kiedyś)

Sub. całkowicie wyłączony w HK 990 - wyjście na sub'a z pre out,

 

Ustawienia w sub'ie :

crossover na 40 Hz -54 dB

subsonic - FLAT

EQ - 20Hz +6dB, 25 Hz +6 dB, 31 Hz +6 dB, 40 Hz +- 0 dB

 

Basisko (fenomenalne) wreszcie najlepiej słychać w miejscu słuchania a nie w drugim pokoju (nawet przy cichym słuchaniu "słychać go")

 

HK 990 to FENOMENALNY wzmacniacz - tak jak kiedyś pisałem KAMELEON

W tym przypadku recenzenci w polsce i na świecie nie dali d..y za kasę !!!

 

P.S.

JBL LX166 bardzo bardzo ładnie zagrały, niskie dynamiczne, krótkie i ... głośne - wysokie z "pure titanium" są bezwzględnie rewelacyjne, ale ogólnie kolumny są za duże (może kiedyś) ... a i zdaje mi się że niskotonowe chodzą na różnych częstotliwościach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rOBSOnX, ale się rozpisałeś :)

 

 

U mnie Harman Kardon HK 990, współpracuje z Oppo BDP 105D.

Direct Path

Klocki podłączone kablami XLR.

HD 990 leży w pudełku nieużywany.

 

Playstation 3 optical 1 EQ 1

Playstation 4 optical 2 EQ 1

 

Subwoofer też mam podłączony, ale używam go przy grach :)

Masz może konto na PPE.pl ?

 

Pozdrawiam :)

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam, mam pytanie odnośnie wzmacniaczy hk 640, 650 i amplitunera hk3250. Zależy mi również na radiu stąd moja ciekawość czy różnica w brzmieniu między tymi wzmakami a amplitunerem bedzie spora?? Nie chodzi mi tu o moc ale o dynamike i tzw "mieso" Mam powazny dylemat.

Zgóry dziękuje za wszelkie odpowiedzi i sugestie.

Edytowane przez zibi079
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szwagier z za miedzy ma na sprzedaż w idealnym stanie amplituner stereo Harman Kardon HK3490. Nie jest jakimś zapalonym audiomaniakiem i sprzęt nie grał nawet 50h. Tylko zdjęcia zrobił beznadziejne. http://olx.pl/oferta/amplituner-stereo-harman-kardon-hk3490-CID99-ID5ttUb.html#c42ff06598

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki daniel-de za propozycję ale to ponad moje siły finansowe

 

Różnica będzie na korzyść wzmacniaczy,Choć amplituner hk 3250 nie jest zły (najlepszy ampli stereo jaki słyszałem)Natomiast porównywać go z np hk650 to nieporozumienie.

 

 

Ok czyli jeden dylemat rozstrzygniety teraz drugi mianowicie 3mać się starych klocków i szukać cd hd70 + wzmaka hk650 czy może pójść w coś nowszego typu hk970+hd970. Nowe klocki zbierają niezłe opinie ale czy te "starocia" nie grają jednak lepiej ???

 

Dodam, że nie "boje" się staroci z nowszymi harmanami nie miałem do czynienia ale troszkę klocków już przerobiłem i jak porównuję wykonanie obecnych z tymi starociami to od razu widać że nad "starociami" pochylał się inżynier a nad nowymi ...księgowy... Co do jakości dźwięku jakie są Wasze opinie ?? mam tu na myśli w/w zestawy.

Z góry dziękuje za wszelie rady i sugestie. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

kompletuje znajomemu budżetowy system i planowałem zastosowanie HK 980 . I jest problem , model wyrażnie jest wycofany ze sprzedaży ( zresztą 990 też się sprząta ) Czy słychać o jakimś budżetowym następcy ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.