Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Harman Kardon


cls1568
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że pomogłem choć trochę.

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam Szanownych klubowiczów. Stałem się posiadaczem amplitunera HK 3490 teraz stoję przed wyborem zestawów głośnikowych, myślę że na pewno znacie znakomicie ten amplituner i pomożecie w wyborze kolumn. Moje typy to JBL studio 270 lub z rynku wtórnego HECO Metas 500.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych klubowiczów. Stałem się posiadaczem amplitunera HK 3490 teraz stoję przed wyborem zestawów głośnikowych, myślę że na pewno znacie znakomicie ten amplituner i pomożecie w wyborze kolumn. Moje typy to JBL studio 270 lub z rynku wtórnego HECO Metas 500.

Pozdrawiam

 

Ponawiam prośbę na pewno ktoś z klubowiczów podsiada ten amplituner i może podzielić się doświadczeniami na temat doboru kolumn.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

To chyba efekt wychwalania danego sprzętu na forach.

Sprzedawał to jakiś handlarz więc raczej temat wybadał.

 

W takim sposób dochodzimy do sytuacji, w której dany klocek przestaje być już tak dobry i tak warty uwagi bo okazuje się, że w jego rosnącej ciągle cenie pojawia się sporo innych konkurentów wartych uwagi.

Potencjalnym kupującym pozostaje jednak w głowie fakt, że przecież tak to ludzie chwalą, biorą więc za wszelką cenę.

 

Swoją drogą, kupiłem kiedyś PM665 za grosze (500 zł z haczykiem).

Wzmak tak bardzo mi się spodobał, że... kupiłem drugi taki, za "stówkę" więcej. ot tak żeby mieć "zapas zapasu".

W tej kwocie to super granie, a już na pewno jako sama końcówka mocy.

Mimo wieku obydwa grają tak samo i raczej nie straciły dynamiki.

W moim systemie PM665 dosłownie rozłożył np. Yamahę AX900 i kilka jemu podobnych klocków, które teraz... no właśnie, wystarczy zobaczyć po ile schodzą.

 

Jeśli cena tego poszybuje tak mocno w górę, kupno czegoś takiego to już nie będzie żaden opłacalny interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Pm 665 to rzeczywiście porządny wzmacniacz, pełne dual mono, wysoka moc i dobra kontrola. Co do 690ki pełna zgoda, forumowicze piszą dobre opinie a ceny lecą w górę.

 

Pozdrawiam,

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam Szanownych Forumowiczów.

 

Odświeżam sobie sprzęt audio i szukam w dobrych cenach używanych klocków audio.

Harman Kardon był da mnie zawsze firmą, którą szanowałem i zawsze mnie interesowała. W związku z tym mam kilka pytań do Was.

Na głośniki przeznaczyłem 2K (udało mi kupić taniej), a za ampli mogę dać podobną kwotę.

Kolumny jakie kupiłem, to używane, w świetnym stanie (igła) Heco Metas 500 za 1400 zł. O tym wyborze zdecydowała świetna recenzja na audio.com.pl: http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/147-metas-500 i to, że miał je na sprzedaż mieszkaniec mojego miasta - Wrocławia. :D

Wspomnę jeszcze tylko, że popełniłem błąd i na szybko kupiłem na Allegro Harman-a AVR-130, potrzebowałem pilnie nazwijmy to brzydko: taniego „przełącznika” do dźwięku z tunera sat, komputera i blu-ray-a. Przy tym co miałem wcześniej, to i tak ten AVR-130 to skok do przodu, jednak moje ucho wychwytuje w muzyce odtwarzanej na nim konturowe brzmienie basu i oderwane od siebie zakresy… Rzeczywiście ampli do kina domowego brzmią efektownie przy strzelaninach i wybuchach, jednak w muzyce stereo jest znacznie gorzej… Niby jest wszystko ładnie dynamika itp., wiele płyt brzmi naprawdę ok, jednak równie wiele brzmi słabo. Najbardziej jestem rozczarowany brzemieniem mojego ulubionego zespołu Iron Maiden. Maiden brzmi fatalnie, wszystko w muzyce jest jakby wymieszane bez różnić, ściana dźwięku spłycona i tak jak bym to odtwarzał z radyjka na plaży… Oczywiście są płyty, które cieszą generowanym dźwiękiem (np. pięknie brzmi The Cure „Faith”) nawet na tym ampli, jednak szukam czegoś co mnie zadowoli dużo, dużo mocniej, a widzę, „że ogródek Haramna jest pełen ładnych kwiatków” ;)… Dodatkowo stwierdziłem, że pójdę jednak tylko w stereo…

 

Słucham dużo ostrej muzyki: punk, metal, rock, ale lubię również klimaty odmienne np.: elektronikę, muzykę progresywną, folk itp. Jednak w 90% jestem rockowy.

Kolumny jak wspominałem to HECO Mestas 500.

Przeanalizowałem tego całego post-a i wybrałem kilka moich faworytów Harman Kardon-a, o których tu piszecie i dodatkowo są one dostępne na Allegro.

 

Proszę o pomoc w wyborze.

W pierwszym ruchu chciałem kupić to:

 

1). Końcówka mocy Citation 24… teraz jednak się zastanawiam, bo używka kosztuje 1600 zł , a przeczytałem tutaj że Citation 22 jest znacznie lepszy od 24…. Dodatkowo zastanawiam się jak ta końcówka zagra bez swojego przedwzmacniacza? Z dedykowanym przedwzmacniaczem HK (jak się go dostanie) robi się już większy koszt…

http://allegro.pl/harman-kardon-citation-twenty-four-0816-i6411522973.html

Kolejna sprawa to to, iż kolumny i ampli służą mi też do osłuchu TV, a jednak uważam, że przy programach, które głównie ogląda się w TV, Citation 24 będzie przerostem formy z dużym poborem prądu.. Jednak jeżeli uznacie, że jakość dźwięku będzie najlepsza tylko z tą końcówką, to ją wezmę i kwestię TV rozwiążę inaczej.

 

2). HK-3490 – fajnie bo ma wejścia cyfrowe i zbiera dużo pozytywnych opinii w kwestii dźwięku – używka jest obecnie w cenie 900 zł. Skłaniam się obecnie najmocniej do niego.

3). HK-970 – ceny do 700 zł do 1000 – też dużo fanów tutaj ma i rozważam go mocno;

3).HK-680 – mnóstwo pochwał, obecne ceny to od 700 zł do 1300 ;

4). HK-870 – inna końcówka mocy Harmana znacznie tańsza, nie wiem za bardzo jak się ma do Citation 24 i pozostałych kloców;

5).PM655 – ten dziadzio chwalony przez Was jest w cenie 500 zł i w sumie go bym kupił może już później do testów... ;)

Proszę o pomoc jaki wg Was będzie najlepszy wybór? Który z tych modeli jest najlepszy? Chodzi mi o przetworniki i komponenty generujące dźwięk i oczywiście tym samym sam dźwięk.

 

A może nie Harmana, a Iść np. w NAD-a? NAD C-370 – ktoś tu wspominał go, że rozwala wszystkie te Haramany…

 

Bardzo proszę o pomoc.

Edytowane przez roobixx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, w 2008r kupiłem 3490 w salonie , na początku ok. Jednak po zastąpieniu go HK 680 usłyszałem szczegóły i muzyka nabrała barw. Z tym amplitunerem muzyka grała jakby przez koc na głośnikach. Sprzedałem za 900pln w 2014r...

 

Pm 665 miałem dwa egzemplarze, mniej i bardziej grzebane, fajnie to grało jednak trzeba polować na sprzęt w okolicy i sprawdzić co się wewnątrz dzieje. Jeśli nie trzeba się liczyć z remontem a jak wiemy nie zrobimy z niego stanu fabrycznego z racji braku części zamontowanych w oryginalnym projekcie.

 

Co do firmy Nad, miałem model 319. Bardzo mocny i dobrze kontrolowany bas, ciepła średnica i w sam raz wysokie tony. Moim zdaniem wzmacniacz wart uwagi, trochę drogi cena ok 1300pln jakiś rok temu.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do firmy Marantz to nie miałem ani nie słyszałem ich urządzeń. W Twoim budżecie zainteresował bym się firmą Sony. Wprawdzie ceny są mocno wywindowane za sprawą opini na forum, dzięki którym "handlarze" z alledrogo mają zniwa. Jednak stare Sony ma to coś, sam posiadam model 555Es 2 i jestem z niego zadowolony.

Pozdrawiam serdecznie,

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Rotela tez nie miałem a z Naima jedynie słuchałem wzmacniacza. Do Nada mogę się odnieść ponieważ miałem go u siebie przez jakiś czas. Mocny i ciężki wzmacniacz, porządne zasilanie. Gra bardzo fajnie, ciut podobnie grają wzmacniacze HK. Jednak ten Nad miał bdb kontrolę (damping ) schodził nisko, ale bez zlewania się w papkę basów. Stopa perkusji miała siłę i czuć było uderzenia.

Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Właśnie sobie zakupiłem używany HK-3380 , amplituner stereo 80Wat @8ohm

 

mam teraz możliwość bezpośredniego porównania go do dziadziunia PM-660 - też 80Wat @8ohm (dziadek w pełni sprawny, po renowacji 2 lata temu, pełny recap: 4x10000uF Nippon Chemi-Con, ELNA Silmic itd., wymiana driverów, pary wejściowej, zatem jak nowy )

 

20 lat młodszy amplituner HK-3380 jest niczym upośledzony upośledzony młodszy brat.

 

HK-3380 - typowe granie typu hip-hop, w wyeksponowanym basem i wysokimi, brak środka pasma, bas rozlazły, buczący , wysokie tony natarczywe, choć trzeba przyznać że jest niezła dynamika, jednak brak mu muzykalności, kiepsko z kontrolą basu, na starych bowersach B&W DM 17 i B&W CMD 7SE poległ totalnie.

 

PM-660 - dużo dobrze kontrolowanego basu, wyrównane pasmo, widoczny środek, bardzo muzykalny, zupełnie inne granie

 

Córce nowy amplituner bardzo się spodobał, ładnie świeci na niebiesko, ma zgrabnego pilota, nie szpeci pokoju i w ogóle to ona nie słyszy różnicy w dźwięku ... ech .... mam jej zabrać ten stary złom bo koleżanki się z niej śmieją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam szanownych forumowiczów.

Od jakiegoś czasu posiadam hk hd990. Chwalę sobie ten plejerek. Niestety nie posiadam do niego pilota, który przydał by się, choćby do obsługi daca.

Jeśli ktoś z was wie gdzie można go kupić, lub ma takowy do sprzedania to chętnie kupię.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Panowie takie pytanie. Posiadam wzmacniacz HK980, współpracujący z HD970 i kolumnami JBL LX30. Wydaje mi się ze najsłabszym ogniwem tego zestawu sa te JBL-e- poprostu brakuje mi basu. Prosze Was o iformacje czy do HK980 można podłączyc suba . W innym zestawie mam suba od HKTS11- chętnie bym sprawdził jak to zagra.

Jezeli mozna to jakim kablem/kablami.

 

Dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

Niedawno stalem sie posiadaczem HK 990.

Kawal fajnego klocka.

 

Na wstepie mam do Was male pytanie.

Wzmacniacz ten posiada funkcje wylaczania po czasie ? Mozna to gdzies ustawic?

 

Z gory dziekuje Wam za pomoc.

 

 

Pozdrawiam

 

 

Pawel

Przepraszam że nie na temat ale ubiegłeś mojego brata :-)

Jeśli mogę zapytać z czym to gra i jak wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.