Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Harman Kardon


cls1568
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy koledzy w temacie wiedzą coś nt. nowych klocków stereo? bo duzi dilerzy wyraźnie wyzbywają sie z serii 980/990

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

 

1.Wzmacniacz HK 990

...

największy bałagan w opcji ustawienia equalizera: LF+MF+HF ( oczywiście wg mnie ).

...

 

Drobna korekta do mojego opisu HK 990 z początku tej strony strony.

Ostatnio doszedłem do wniosku, że opcja equalizera "LF+MF+HF" daje niezły efekt przy słuchaniu koncertów emitowanych

w telewizji.

Edytowane przez ben59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Drobna korekta do mojego opisu HK 990 z początku tej strony strony.

Ostatnio doszedłem do wniosku, że opcja equalizera "LF+MF+HF" daje niezły efekt przy słuchaniu koncertów emitowanych

w telewizji.

Ja jednak HK990 słucham w dsp czyli bez tej korekcji. Ciekawe że wiele osób pisze że przy jej użyciu zwłaszcza 1-szy stopień daje dużo lepszy bas. U mnie czym wyższy stopień korekcji tym dźwięk raczej wytraca bas a uwypukla średnicę. W każdym bądź razie słucham bez korekcji i jest O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Ja posiadam h/k 3490 i wlasciwie juz go zaakceptowalem. Poczatkowo bylem rozczarowany, jednak po ok 6-macach slucham z usmiechem na moich kefach iq70. Ampli musi sie wygrzac to podstawa przy tyn amplitunerze. Surowy ze sklepu dla mnie nie brzmial. Niedawno sluchalem cambridge audio a550 i nie widze zdumiewajacej przewagi na kozysc c/a jak niektorzy pisza. Zaczekam jak ceny opadna i kupie wzmacniacz Nad C370 bee-narazie to zena ok 5 tys

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam, to mój pierwszy post i jestem szczęśliwy, że mogę go napisać jako posiadacz HK 970 w tym właśnie klubie :) Nie jestem audiofilem, bo mnie na to nie stać ;) więc jak dla mnie, ten klocek w połączeniu z JBL'ami E-80 gra "pięknie" :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez gomacdub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Witam, to mój pierwszy post i jestem szczęśliwy, że mogę go napisać jako posiadacz HK 970 w tym właśnie klubie :) Nie jestem audiofilem, bo mnie na to nie stać ;) więc jak dla mnie, ten klocek w połączeniu z JBL'ami E-80 gra "pięknie" :)

 

Pozdrawiam

Czemu niby nie jesteś audiofilem? Używasz okresleń typu jestem szczęśliwy i gra to pięknie na okreslenie tego co masz. Chłopie jesteś o wiele większym audiofilem niż nie jeden ciągle nie zadowolony posiadacz hiendu. Ciesz się z tego co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu niby nie jesteś audiofilem? Używasz okresleń typu jestem szczęśliwy i gra to pięknie na okreslenie tego co masz. Chłopie jesteś o wiele większym audiofilem niż nie jeden ciągle nie zadowolony posiadacz hiendu. Ciesz się z tego co masz.

Tak, z tego punktu widzenia rzeczywiście jestem audiofilem ;) i bardzo, ale to bardzo cieszę się z tego, co mam oraz z tego, że to co mam wystarczy i nie muszę, albo może raczej nie odczuwam potrzeby szukania innego zestawu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

To przykre. Wiesz co padło w HK990?

 

Będę wiedział w środę. Zamilkł, ucichł, przestał świecić. Małych dzieci w domu nie ma, w imprezie nie uczestniczył,

grał i przestał, no ale ostatecznie grał aż 16 m-cy, czego tu chcieć ?

W serwisie "ludzkie pany", powiedzieli, że naprawią w ramach gwarancji chociaż na karcie gwarancyjnej jest napisane, że

udziela się 12 miesięcznej gwarancji.

 

Wyjąłem z szafy instrukcję do mojego starego Pionieera A-401, mówiłem, że ludzie tyle nie żyją, na instrukcji jest rok 1992,

a wzmacniacz gra, ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich,

 

Zapisuję się do klubu jako "miłosnik umarlaków" ;-)

Właśnie nabyłem odtwarzacz HD 970 z padniętym laserem. Poza tym podłączano do niego napęd DVD-ROM - pracował i wydawał ciekawy dźwięk ;-D

Zamierzam wstawić to co być powinno i cieszyć się dźwiękiem ;-) W zasadzie już sprawdzałem na "pożyczonym" na chwilę z innego urządzenia napędem właściwym (DVD), bo DVD-ROM to koszmar świstu! ;-D

 

Będzie pracował z wiekowym amplitunerem Denona DRA-95VR i zamierzam podłączyć kolumny Tannoy Mercury V4 (póki co ALtusy 75).

Co o tym sądzicie?

Edytowane przez Pap76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

ja lubię końcówki mocy hk,

mam obecnie 2 końcówki HK 870 oraz dwie PA2400, te ostanie dopiero w drodze.

HK 870 są w stanie dać 60A, a PA 2400 aż 100A. (HCC).

 

Ciekawe, że są to końcówki sterefoniczne, ale mają możliwość pracy w trybie mono z podwojeniem

mocy! (tzw. quasi bridging)

HK 870 w trybie stereo ma 100W/8 ohm, a w trybie mono 180W/8ohm

PA 2400 to już moc: 340W/8ohm. w trybie mono.

Edytowane przez grzechniks

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam jak się ma końcówka mocy z PM-665 do HK870. Obecnie gram samą końcówka z PM-665 i preampem lampowym, ale po co grzać pomieszczenie nieużywanym preampem.

 

Ni wiem czy wklejałem już, może się komuś przyda:

https://picasaweb.google.com/muzg123/HarmanKardonPM665?authuser=0&feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich klubo-forumowiczów :) Właśnie dzisiaj przesiadłem się z leciwego NAD-a 3020 na nieco mniej leciwego HARMAN-a 655VXI. Nokaut!!! Nie chodzi tu tylko o samą moc 90 W kontra 25 W, lecz przestrzeń ,stereofonię i równowagę tonalną.

Edytowane przez batmaniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Ja też chcę dołączyć do klubu.

 

Niestety mój HK jeszcze w sklepie czeka, ale mam nadzieję że już niedługo coś ładnego do domu zaproszę. Zbieram kasiurkę i czekam na jakiś nowy amplituner z AirPlay.

 

Czytałem wasze posty i chciałbym dodać, że HK nie tylko wyróżnia się barwą i jakością dźwięku, ale również ma od lat piękny design. A to jest dla mnie równie ważne jak parametry czy "bajery". Oby tak dalej....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
Gość DORAMAT

(Konto usunięte)

Stare wzmaki hk 6900 i 6950- trafa toroidalne wielkości małego garnka-napędzą każde kolumny. BAAAARDZO wydajne prądowo wzmaki, nowe przy nich to smiech....

pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

Czy zna ktoś może dobrą stronkę z recenzjami, danymi etc. o starszych wzmakach HK? Coś z klasyki/vintage. Warto się nimi interesować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym to jest niestety tak, że napiszesz coś na forum, a na allegro od razu ceny 2-3x do góry. Aż odechciewa się pisać cokolwiek.

 

Racja, niestety racja. No ale na tej zasadzie należałoby zaprzestać jakiejkolwiek wymiany zdań. Swoją drogą najlepszych klocków i tak jest b. mało we wtórnym obrocie - ludzie chyba wiedzą co dobre.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.