Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Harman Kardon


cls1568
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim konstrukcyjnie jest to lepszy wzmacniacz. Potezne radiatory nie są tam dla picu. Oddaje sporo mocy. Mala wada to byl potencjometr ale sobie rozebralem i naprawilem. ..

 

Zastanawialem sie nad czyms z 'innej' epoki tzn NAD C390DD2. Ale odpuscilem temat. Nie przekonala mnie 'waga' tego sprzetu oraz problemy z firmware. Wybralem starsze rozwiazanie, a jak bedzie okaze sie z czasem.....

Edytowane przez banditas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Miałem końcówki mocy H/K i tam tryb auto standby to uruchamianie się gdy dostanie sygnał.

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

A ja przesiadłem się, z HK680 na HK690 z nowymi ELNAmi...i jest super...ale mam "mało" :)

nie tyle co mało, ale robię sobie system aktywny i potrzebuję jeszcze 4 kanały, może polecicie ze stajni Harmana 2 końcówki? w mniejszych kwotach raczej.

 

Pokusiłbym się na Harman Kardon Signature 2.1 https://www.ebay.com/itm/Harman-Kardon-Signature-2-1-5-Channel-Amplifier/123160155975?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

co by załatwiło sprawę kanałów odrazu i ponoć ładnie gra, z lekkim ociepleniem...ale wymaga przeróbki na 230V,

 

więc jakich końcówek szukać z podobnym graniem jak HK680 bo ten mi pasował w średnich tonach i górze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

 

dołączam do klubu Harman. Od kilku dni używam wzmacniacza Harman HK630. Kupiłem wzmacniacz w bardzo dobrym stanie.

Wcześniej do muzyki używałem amplitunera Denon x3400h ale to co pokazał ten wzmacniacz jest niesamowite :-)

Na pierwsze testy poszła płyta Pink Floyd The Dark Side of the Moon (wydanie Harvest U.K. 1984r.) i Denon został zmasakrowany (pomimo włączonych funkcji typu Dynamic volume, XT32 bypass, Audyssey LFC). Hmm kontrola basu (teraz widać jak konkretnie pracują membrany głośników niskotonowych w Audio Pro FS-20), szczegółowość (słychać dźwięki, których wcześniej nie było), jeszcze większa precyzja z lokalizacją instrumentów (tutaj test z płytą Naim True Stereo i utwór nr 5). Kolejna płyta Metallica Hardwired to self destruct, tutaj mniejsza różnica ale odczuwalna na korzyść HK630. Dynamika. Następna Yello "Touch" i ten bass, ta płyta jeszcze bardziej żyje.

Duży zapas mocy, niby dla kolumn 4 Ohm 2x60W ale słucham z głośnością na godz. 9 i jest już dobrze. A co byłoby na 12?

Teraz rozumiem dlaczego wzmacniacz do muzyki. Zdaję sobie sprawę, że ten HK630 to niska półka. Generalnie są to moje początki ze sprzętem grającym i muzyką stereo.

Jestem zadowolony z tego wzmacniacza ale ciekawi mnie np. jak zagrałby taki HK690 : )

Zastanowię się na odtwarzaczem CD do tego HK630, może też coś niedrogiego z rodziny Harman np. HD-7625 albo HD-7725.

Obecnie odtwarzam na bluray Pioneer BDP-440.

 

Czytałem, również że można zmodyfikować ten wzmacniacz np. wymieniając wzmacniacze operacyjne (teraz jest NE5532). Proponowane są Advance Acoustic, Burr Brown, Precision Monolithics' PMI OP275. Macie jakieś doświadczenia z modyfikacją tego wzmacniacza? Może da się wycisnąć z niego jeszcze coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam klubowiczy,

od niedawna posiadam HK 690, ale podłączając go do zestawu trochę się zdziwiłem - czy dobrze widzę, że gniazda głośnikowe nie są kompatybilne z wtykami typu "banan"? Czy może są na jakieś węższe banany? :) Bo moje się nie mieszczą.

 

Jakie wtyki zastosować, np. widełki będą pasować?

 

hk690lo2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę edytować/usunąć posta.

 

Nie ma tematu. Dopiero zdjęcie z internetu, które załączyłem powyżej uświadomiło mi, że w gniazdach są zaślepki. Ciężko wychodzą, za pierwszym razem nie udało mi się ich odpowiednio podważyć i założyłem że te gniazda takie po prostu są. Tym razem dałem radę i normalnie podpiąłem swoje kable :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

cześć,

proszę o zapisanie do klubu Harman Kardon. Obecnie mam: HK680 od kilku lat, HK660 od tygodnia. Miałem HK630.

Mam jeszcze głośniki komputerowe HK 19.5, których właśnie sobie słucham:-)

Poszukuję, kupię wzmacniacz HK650.

Pozdrawiam szczęśliwych posiadaczy Harmana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, arekk17 napisał:

Dzięki, poszukiwania zacząłem od hifiengine.com, ale nie jestem w stanie nic stamtąd ściągnąć. Udało mi się zarejestrować przez jakieś darmowy VPN, ale ściąganie serwis mi blokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.