Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Harman Kardon


cls1568

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z ciekawości kupiłem wzmacniacz Harman Kardon HK6500, gra zdecydowanie lepiej od modelu HK645, większa scena, więcej powietrza, jest powiedzmy bardziej subtelny, mniej dosadny. Pełnie możliwości pokazuje dopiero po lekkim "odkręceniu" gałki volume, tak gdzieś na godz. 11-tą. Dźwięk raczej z gatunku jaśniejszych.

Przy cichym, wieczornym odsłuchu wskazane włączenie przycisku loudness.

post-18352-0-74081200-1349452696_thumb.jpeg

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam członków klubu harmana! ;-)...też lubię tę firmę,miałem kiedyś HK-750 i HK-970 ,wlasnoręcznie je tuningowałem-ludzie mówili,że z bardzo dobrym efektem ;-P...a właśnie! Wyciskacie ze swoich klocków wszystko? Pamiętacie np o odpowiednim włożeniu wtyczki do gniazda 230v? (przy właściwej instalacji dżwięk jest pełniejszy,bardziej wilgotny,ma lepszą podstawę basową) , a wiecie,że klocki nie powinny stać jeden na drugim,tylko na osobnych półkach i na podkładkach,najlepiej ceramicznych (świetnie sprawdzają się tu kawałki płytek łazienkowych)...a zauważyliście,że tanie filtry sieciowe,np. komputerowe degradują dżwięk, a konkretnie dynamikę? A na czym stoją Wasze kolumny i jak są ustawione?...w sprawie tuningu cd chętnie podzielę się wnioskami! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie i panie . Mam pytania dotyczące amplitunera . 1 Czy ktoś z was ma instrukcje do tego modelu po polsku w wersji elektronicznej ..? 2. Jak dodać w opcjach dwa dodatkowe głośniki by było 7.1 jesli film jest w 5.1. Na moim starym amplitunerze naciskałem jeden przycisk i działało było dolby digital plus czy jakoś tak . Dzięki za pomoc. pozdawiam

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Witam panowie i panie . Mam pytania dotyczące amplitunera . 1 Czy ktoś z was ma instrukcje do tego modelu po polsku w wersji elektronicznej ..? 2. Jak dodać w opcjach dwa dodatkowe głośniki by było 7.1 jesli film jest w 5.1. Na moim starym amplitunerze naciskałem jeden przycisk i działało było dolby digital plus czy jakoś tak . Dzięki za pomoc. pozdawiam

Jakbyś napisał o jaki amplituner Ci chodzi, to pewnie szybciej uzyskałbyś odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko. Z racji tego, że jesteśmy miłośnikami harmana - niepopularne...

 

Mam HD 970. Wcześniej pracował w towarzystwie: Denon DRA-95VR + Altus-75 (wiem, wiem...)

Kupiłem nowe kolumienki Taga Harmony Platinum v2 F-60. Oczywiście wydawały się ciemniejsze niż Altusy, ale klasa kolumn bez porównania.

I teraz do rzeczy.

Podłączałem także zamiast HD 970 Onkyo DX-7355 do zestawu z Altusami. Mniej mi się podobało. Co prawda płytka Megadeth "Countdown to Extintion" nabierała przy Onkyo "świeżości", ale przy większości płyt nie było takiej podstawy basowej, większa sterylność i ostrzejsze(zbyt) wysokie tony. Nie odpowiadało mi to.

Przy nowych kolumnach Onkyo zagrało lepiej. Wokale stały się wręcz bardzo bezpośrednie, wszystko jakby bardziej bezpośrednie, ale wciąz bez tej podstawy basowej i takiej konsystencji dźwięku jak przy HD 970.

Jednak HD wydał mi się w tej sytuacji, oprócz swych zalet, mało bezpośredni, wokale troszkę mniej wyraziste (wyraźne, ale mało bezpośrednie, jakby mimo wszystko zamazany dźwięk, czymś "nakryty"), bas mocniejszy, pełniejszy, ale mniej róznicujący ("takie samo" wybrzmienie niezależnie od źródła, które go powołało do życia - instrumentu) - ogólnie jakiś taki dźwięk "zawoalowany", wyższe mniej selektywne, choć wciąż bardzo ładne.

Różnice były na tyle duże, że chyba mam ochotę poszukac czegoś co zespoli dobre cechy jednego i drugiego odtwarzacza.

 

Wiem, że tych kolumn (Taga Platumun F-60) mało kto słuchał, więc się na nich nie skupiajmy. Moim zdaniem są bardzo dobre. Wyrównane, zrywne, punktualne, i wydaje mi się że wierne.

Metal na obu odtwarzaczach przekazały bardzo dobrze, ale wyaźnie inaczej. Chyba wolałbym metalu słuchać na Onkyo, a resztę muzyki na HD 970.

 

Co radzicie, lub jakie są Wasze spostrzeżenia - HD 990 rozwiąże problem? Czy może słyszycie zupełnie inaczej?

A może obiektywnie ktoś mi poradzi, lub naświetli sprawę np. wymiany na jakiegoś Rotela (RCD-02, RCD-06, RCD-971, RCD-951), Xindak-06, a może Denon DCD-710, może... - jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam miłośników Harmana. Po kupnie PM655Vxi nie chcę już nic innego :) Po zabawie z Unitrą , Radmorem, Marantzami, Yamahami głębia i potęga brzmienia jaką pokazuje ten wzmacniacz jest dla mnie rewelacyjna. Rasowe brzmienie z lat 80/90 to jest to!

Idzie do mnie w paczce HD200 no i czaję się również na tuner, by mieć ładnego stacka z klocków Harmana. Zdam relację jak to brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam problem. Mam odtwarzacz Harman-Kardon BDP10. Od jakiegoś czasu nie mogę odworzyć płyt Blu-ray. Nie czyta płyt i pojawia się komunikat "NO DISK".

Jeśli chodzi o płyty CD lub DVD - nie mam żadnego problemu.

 

Co się mogło stać? Sprawdzałem z kilkoma płytami Blu-ray i nic.

 

Czy mogło się zepsuć jedynie coś co odpowiada za BD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie czy ktoś ma PM640Vxi i może podzielić się wrażeniami? Posiadam obecnie PM655Vxi - czy to tylko młodszy brat z mniejszą mocą?

Witam, z racji tego ze ze symbol jest wyzszy wkazuje na to ze to starszy brat z dodatkami, natomiast h/k pm 640 vxi kiedys mialem i przyznaje ze z glosnikami jamo classic i jbl lx radzil sobie znakomicie. Obecnie posiadam h/k hk 3500 z lat 90tych i jestem bardzo zadowolony jego dzwiekiem, jednak jezeli bede mial okazje kupic pm 640vxi to sie nie zawacham i kupie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Chickiem to wspaniały wzmacniacz i opinie, że nowe produkty Harmana są dużo gorsze są moim zdaniem nieprawdą. Być może negatywne opinie wynikają z tego, że ten klocek potrzebuje co najmniej kilkutygodniowego wygrzania (nawet kilku miesięcy) ale po tym czasie gra wspaniale.

W związku z tym, że wycofano odtwarzacze CD Harmana kupiłem (z niemałą obawą) odtwarzacz DVD 49.

Z Harmanem HK 980 i kolumnami Monitor Audio RX6 gra znakomicie!!! Detale, przestrzeń, szybkość. Dla mnie super zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych sporo rozbieranych zdjęć modelu Harman Kardon HK650.

Fotki można znaleźć po linkami w moim ogłoszeniu - TUTAJ

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, czy ktoś pomógłby mi w sprawie CD do HK ? Mianowicie, będę szukał odtwarzacza do PM 655 Vxi. Najbardziej pasowałaby mi seria HD200,400,800 na jakich laserach ona pracowały ? Może ktoś coś doradzi ? Modele HD7... posiadały chyba laser KSS150, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Witam

Mam odtwarzacz CD Harman Kardon HD890 od kilku miesięcy, nigdy nie miałem problemów z odtwarzaniem płyt CD ale spróbowałem

odtworzyć płyty z nagranymi plikami MP3 różnej jakości, pliki były w katalogach jak i "luzem".

Za każdym razem gdy podaję mu płytę, Harman próbuję czytać płytę a następnie wyświetla napis NO DISC albo DISC Error.

Czy ktoś się spotkał z takimi problemami ?Testowałem na 2 rodzajach CD-R, laptop płyty widzi, skróciłem nawet długość katalogów i nazw plików ale to nic nie działa. Może ktoś z kolegów posiada taki sprzęt, mam zawsze gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam Fan Klub Harmana!!

 

Od niedawna posiadam wzmacniacz HK980 u mnie gra z Monitor Audio RX6.

Chciałem dokupić odtwarzacz HD980 ale jest już niedostępny. Czy ktoś może wie co dalej? Harman nie zamierza produkować odtwarzaczy CD? Pozdrawiam

 

Pewnie jeszcze uda się kupić ;-)

Oczywiście nowy i na gwarancji ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, miałem kilka klocków Harmana, głównie były to końcówki Citation z dedykowanymi Pre, obecnie został już tylko Amplitunerek 330B, który robi za tuner. Mam słabość do klimatów z lat 70 i 80 tych. Poniżej zdjęcie z nocnego słuchania Trójki. Dobre cygaro, szklanka Whiskey i gra muzyka ;). Pozdrawiam fanów tej marki.

post-40018-0-09343100-1374827709_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam.Czytam dużo opini na temat wzmacniacza Harman Kardon HK990.Róznie oceniają ten wzmacniacz ludzie.Jak dla mnie to wysokiej klasy wzmacniacz stereo.Niesamowita konstrukcja.Pełne dual mono.No i to zasilanie.150W,i 300W przy 4 ohm.Perfekcyjna konstrukcja tak się zachowuje dual mono podwaja moc.Tak powinno być.Ale najważniejsza jest rezerwa wysokoprądowa.HK990 200 amper.Posiadam również Harman Kardon AVR 760 amplituner.Hi-Endowy potwór. A te recenzje to niech sobie wsadzą wiadomo gdzie.Zazdroszczą inne firmy.Taka prawda.Nie ważne są waty,ale rezerwa wysokoprądowa i zasilanie.Mnie stać na prąd.Jeżeli szukacie kolumn do takiej klasy urządzeń,nie musi być Harman.Może być też inna firma,ale porządna,a nie jakieś pierdoły.Szukajcie kolumn od 30 tys złotych.Kupi taki jeden wzmacniacz za 10.000 złotych kolumny za 8,czy 9 tys zł,i myśli że gra.Bzdura.Ja toleruje wyłącznie konstrukcje DIY najwyższej klasy.Hi-End.

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także też się pisze do klubu Harmana.Witajcie.Nie wiem czy jest klub Mark Levinson,bo nie sprawdzałem.Druga sprawa.Jeżeli chcecie wykorzystać swoje ulubione urządzenia,to polecam kolumny Hoerning Hybrid Aristoteles.Ja nie schodze poniżej 95db.Jak projektujemy kolumny DIY do systemów stereo,lub kina domowego.Dobry partner do tych kolumn będzie Hegel H 300,Baltlab Endo 2,oraz wzmacniacz ATC.Ja toleruje wyłącznie bi-wiring.Także wybór padł na HK990,oraz potrzebuje wejśc cyfrowych.Hegel H300 też ma wejścia cyfrowe.

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.