Jump to content
IGNORED

Dobór odpowiedniego dzielnika napięcia


korn85

Recommended Posts

Witam!

 

Mam pytanie do szanownych forumowiczów:) Otóż posiadam wzmacniacz, którego czułość wejściowa wynosi 330mV, natomiast wyjście z odtwarzacza dvd ma 2V. Płynna regulacja głośności jest praktycznie zerowa, bo wzmacniacz albo nie gra albo gra bardzo głośno. Zakupiłem kilka rezystorów metalizowanych. Z wzoru na wyjście napięcia w dzielniku mogę uzyskać różne wartości np. 1V ale to jest jeszcze za dużo. Niestety nie mam za bardzo możliwości kombinowania z różnymi wartościami, gdyż wszystko jest tak ustawione i podłączone, że każde odpinanie przewodu sygnałowego dvd-amp to po prostu mordęga jest. Jakie najbardziej optymalne napięcie dobrać na wyjściu dzielnika? Minimalnie większe od czułości wejściowej wzmacniacza, dwa razy większe, czy jakie? Instalacja jest stała, bez zmiany sprzętu, gdyż wszystko jest nowe i chcę to zrobić raz a dobrze na długie lata:)

 

Z góry dziękuję za pomoc!:)

Link to comment
Share on other sites

No tak:D Ale niestety pewnych rzeczy nie uczyli, a i nie miałem z nimi wcześniej styczności dlatego pytam:) Tak na marginesie myślałem nad zrobieniem wzmacniacza na lampach ale o tym to w ogóle nie mam pojęcia. No może bardzo powierzchowne ale niestety system edukacji jest jaki jest... A studia poszły w innym kierunku i muszę wszystko jakoś łączyć ze sobą, żeby jednej rzeczy nie odstawić zupełnie. Dlatego proszę Was o odpowiedź na moje pytanie:)

Link to comment
Share on other sites

No więc rzucę jeszcze troszkę światła na ten problem. Wzmacniacz mam jak nowy od dwóch miesięcy więc nie mogę na razie w nim grzebać, a do serwisu to nie bardzo chcę go oddawać. Jest to CA Azur 540A v2. Do niego mam podłączony tuner Azur 340 i sygnał z niego nie sprawia żadnych problemów. Regulacja głośności jest płynna od zera w górę. Miesiąc temu podłączyłem też do niego pożyczony stary odtwarzacz CD Sony i z nim też nie było problemów. Kilka dni temu wykonałem dzielnik napięcia wyjściowego z DVD z dwóch 2V na 1V. Sytuacja się diametralnie poprawiła (regulacja głośności odbywa się już płynnie) jednak myślałem nad obniżeniem go jeszcze troszkę, żeby można było w nocy oglądać w filmy lub po prostu słuchać po cichu ulubionej muzyki:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.