Jump to content
IGNORED

Klasyka, barok w szczególności: utwory na obój

romekjagoda

Recommended Posts

Koncert 576 Vivaldiego i 1060 Bacha to arcydzieła omawianego zakresu tematycznego (także oczywiście arcysłynny koncert na obój Mozarta), zwłaszcza jeśli gra Heinz Holliger. Holliger nagrał też kiedyś budzące najwyższy podziw trzy transkrypcje koncertów harpsichordowych Bacha.

Będąc w międzyczasie w wypożyczalni znalazłem cuś takiego:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

a ja odradzam muzykę XVIII wieku graną przez Holligera. Posłuchaj utwory barokowe zagrane na oboju z tej epoki. Obój barokowy brzmi zupełnie inaczej niż współczesny poprostu ma uroczą barwę i wybrzmienie. Dobrze, że dzis gra się na instrumentach z epoki bo dzięki temu na nowo można ją odkryć i docenić kunszt kompozytorski.

Dzięki wszystkim serdecznie za wskazówki. Mam co odkrywać i eksplorować :-)

FAjnie jest też poczytać dyskusje (choćby na youtube) o tym jak powinien być dostrojony fagot barokowy, czy na 420hz czy 440hz i skąd to wiadomo :)

Pozdrawiam.

Powrót po dłuższej przerwie...

Zasadniczo nie jest to utwór na obój, ale otwierającej go partii tego instrumentu mogę słuchać w kółko - tak samo jak reszty. Mam na myśli kantatę "Iche habe genug" JSB. Raczej wersja na sopran niż na bas - kobiecy głos (np. Nancy Argenta, ale jest wiele innych porównywalnie dobrych) lepiej się komponuje z brzmieniem oboju.

• 2 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.