Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Audiostereo Caffe
IGNORED

- M O N I T O R Y - S Z E R O K O P A S M O W E -


mikson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że ze swoimi narazie jeszcze głośnikami szerokopasmowymi Tannoy HPD 315, 12" mogę zapisać się już do klubu "szerokopasmowców". Jestem w trakcie budowy kolumn na tych głośnikach. Obudowa próbna ok. 150 l. została zrobiona, pomierzona i jestem bardzo zadowolony z parametrów jakie udało się uzyskać. Głośniki ze zwrotnicami trochę wiekowe - mają po 35 lat, ale dzwięk przecudowny. Kolumny z przeznaczeniem do wzmacniacza lampowego.

 

Prezentuję moją wcześniejszą pracę - obudowy na głośnikach Tannoy (szerokopasmowych). Kolumny aktualnie grają w Warszawie.

post-32178-0-74406100-1310063113_thumb.jpg

post-32178-0-84065500-1310063128_thumb.jpg

post-32178-0-90221500-1310063159_thumb.jpg

post-32178-0-90932400-1310063777_thumb.jpg

post-32178-0-91604000-1310063820_thumb.jpg

post-32178-0-90276000-1310063837_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są takie wielkie. Wysokość 110 cm. W środku są jeszcze zamontowane po 2 szt 8" Tesle bas schodzi nisko do ok. 30 hz.

W swoich kolumnach w środko zamontuję po 1 szt. 15" Electro Voice DL 15W, fs=21 Hz. Po pomiarach w obudowie próbnej bas liniowo od 30 Hz. Na zdjęciu oba głośniki. Tannoy będzie na zewnątrz, Electro Voice w środku niewidoczny. Obudowa band pass 4th + isobaric.

post-32178-0-11961500-1310072303_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Czy na takich głośnikach Tannoya dałoby się zbudować sensowny monitor??

Jest to możliwe. Typowe wymiary obudów w internecie. W moim przypadku modyfikacji obudowy Tannoy przy współpracy z Electro Voicem zagrał lepiej od widocznych na zdjęciach Visaton Atlas. Kolumny które prezentuję robię sobie do wzmacniacza lampowego i odtwarzacza CD z torem lampowym. Okleina jaka będzie zastosowana to jabłoń indyjska (częściowo widoczna na jednym ze zdjęć). Zainteresowanych jak to brzmi zapraszam.

post-32178-0-82322800-1312321152_thumb.jpg

post-32178-0-58827300-1312321165_thumb.jpg

post-32178-0-33810600-1312321178_thumb.jpg

post-32178-0-01441700-1312321196_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałbyś jakieś namiary na stronę/strony??

www.hilberink.nl/speaker.htm

www.44bx.com/tannoy/hpd.html

www.teknomage.co.uk/tannoy/index.htm

www.diy-audio-guide.com/tannoy-hpd-385.html

www.44bx.com/tannoy/Cabinets2.html

Wzmacniacz który używam to Auris z Audio akustyka www.audio-akustyka.eu/ i dokleję recenzję jednego z ich produktów www.highfidelity.pl/@main-488&lang= Firma Audio-Akustyka pomagała mi też w zaprojektowaniu mojej obudowy kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam gotowy projekt (obudowa + schemat zwrotnicy) w formacie pdf dla głośnika Seas Exotic F 8.

Ze względu na podobne parametry mozna zrealizować projekt w oparciu o głosnik tego samego producenta Seas Prestige (też szerokopasmówka)koszt jednego głośnika 420 zł.

Wszystkie przedstawione przeze mnie głośniki można kupić u nas w Polsce.

Seas Exotic F 8 -3000 zł.za 1 szt.

Seas Prestige - 420 zł. za 1 szt.

Tang Band - 980 zł.za 1 szt.

Wspólną cechą w/w głośników jest : 8 omowa impedancja ,94 dB efektywność ,szerokie pasmo przenoszenia (od 30 hz do 20 khz) ,lekka membrana (od 11 do 16 gramów) gumowe zawieszenie oraz liniowa praca głośników aż do 6 mm gdzie maxymalne wychylenie jest dopuszczalne aż do 12 mm.

Różnice pomiędzy poszczególnymi głośnikami polegają na zastosowanych układach magnetycznych .

I tak Seas Exotic posiada magnez Alnico , Seas Prestige magnez ferrytowy a Tang Band magnez neodymowy.

 

Jeżeli wierzyć parametrom w/w producentów ,to według specyfikacji parametrów głośniki te są ciekawszą (lepszą) alternatywą w stosunku do opisywanego tu Fountek-a czy Fostexa

kt_3-10_exotic.pdf

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam gotowy projekt (obudowa + schemat zwrotnicy) w formacie pdf dla głośnika Seas Exotic F 8.

Ze względu na podobne parametry mozna zrealizować projekt w oparciu o głosnik tego samego producenta Seas Prestige (też szerokopasmówka)koszt jednego głośnika 420 zł.

Wszystkie przedstawione przeze mnie głośniki można kupić u nas w Polsce.

Seas Exotic F 8 -3000 zł.za 1 szt.

Seas Prestige - 420 zł. za 1 szt.

Tang Band - 980 zł.za 1 szt.

Wspólną cechą w/w głośników jest : 8 omowa impedancja ,94 dB efektywność ,szerokie pasmo przenoszenia (od 30 hz do 20 khz) ,lekka membrana (od 11 do 16 gramów) gumowe zawieszenie oraz liniowa praca głośników aż do 6 mm gdzie maxymalne wychylenie jest dopuszczalne aż do 12 mm.

Różnice pomiędzy poszczególnymi głośnikami polegają na zastosowanych układach magnetycznych .

I tak Seas Exotic posiada magnez Alnico , Seas Prestige magnez ferrytowy a Tang Band magnez neodymowy.

 

Jeżeli wierzyć parametrom w/w producentów ,to według specyfikacji parametrów głośniki te są ciekawszą (lepszą) alternatywą w stosunku do opisywanego tu Fountek-a czy Fostexa

Pozwoliłem se sprawdzić parametry Seas Exotic F8 i wyszło mi że efektywność mają 91 dB, a nie 94, a Fs=38,20 Hz, a nie od 30 Hz.

Dla przykładu opisywany prze ze mnie Tannoy HPD 315 efektywność jaka podana jest w źródłach to 91 dB w jednym i 94 dB w innym (nie wiem od czego to zależy), ale Fs=25 Hz, w moich mierzyłem to wyszło Fs=21 Hz.

Seria HPD posiada magnesy Alnico. Moje głośniki 36 letnie do remontu (wymiana zawieszenia piankowego)plus oryginalne zwrotnice kosztowały z przesyłką np 1600 PLN i jest to tanio. Tak normalnie cena bez przesyłki za 2 głośniki i zwrotnicę dobija do 2500 PLN. Nie wiem 23031970 czy widziałeś/słyszałeś opisywane przez siebie głośniki. To co ja piszę zostało sprzwdzone, odsłuchy dokonali ludzie zawodowo zajmujący się akustyką, grający na instrumentach od wielu lat, nagrywający własne płyty i pasjonaci dobrego dzwięku. Po odsłuchach mam 3 zamówienia na podobne kopie kolumn. Nie sądzę aby zostały one pokonane przez nowe konstrukcje kolumn od 15000 PLN. Aby ocenić wartość głośnika trzeba go posłuchać. To co ja opisuję jest do posłuchania, a w połączeniu z dobrym wzmacniaczem i odtwarzaczem CD (tor lampowy) oj ciężko to będzie czymkolwiek pobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jakiś czas temu chciałem zbudować horn-y na jakimś 8-mio calowym papierzaku ale trochę mi z gabarytami nie wyjdzie ,a że lubię monitory to może właśnie jakiś na szeroko pasmowym tang band ,są ogólnie dostępne i nie drogie.Jakieś propozycje Panowie ?P.S. czy tych głośników nie stosuje przypadkiem logitech ?

Edytowane przez sylw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu chciałem zbudować horn-y na jakimś 8-mio calowym papierzaku ale trochę mi z gabarytami nie wyjdzie ,a że lubię monitory to może właśnie jakiś na szeroko pasmowym tang band ,są ogólnie dostępne i nie drogie.Jakieś propozycje Panowie ?P.S. czy tych głośników nie stosuje przypadkiem logitech ?

Cały czas się zastanawiam nad wyborem któregoś z powyższych głośników .Czy wybrać szerokopasmowy Seas (420 zł) , Beyma koaksjalna (670 zł.)czy Tang Band (900 zł.)

Może coś doradzicie , może sami coś robiliście na głośnikach o dużej efektywności ????

TB W8-1772.pdf

post-19955-0-00468500-1316119414_thumb.jpg

post-19955-0-81309000-1316119428_thumb.jpg

FA22RCZ_AppNote.pdf

post-19955-0-02884500-1316119462_thumb.gif

12KX beyma.pdf

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może taki polski

http://audiohobby.pl/topic/7/5631

taniej wyjdzie a ponoć dobry

 

 

ja już robiłem projekt na monacorach sph60x naprawdę fajne głośniki wyszły , troszkę żałuję że sprzedałem bo z obecną lampką mini 6f3 grało by to pewnie świetnie razem,

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ponownie zainteresowalem sie tematem szerokopasmowcow i zastanawiam sie jak to wyglada cenowo jesli chodzi o modele o srednicy 5 cali i wiecej a wiec Visaton i Cube Audio. Czy to sa najtansze godne polecenia modele, czy mozna znalezc cos rownie ciekawego w przystepnej cenie? Gdzie teraz najtaniej mozna kupic Visaton B200?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele lat temu wraz z kolegą oglądaliśmy filmy i słuchaliśmy muzyki na lampowym piecu gitarowym z 12 calowym szerokopasmowcem ,pięknie to brzmiało .

Nie szukam królika ale dzwięk z papierowego głośnika szeroko pasmowego ,chociaż moim zdaniem nie może się pod różnymi względami równać z wielodrożnymi kolumnami ,ma coś w sobie a mnie zależy tylko na dobrej zabawie w audio (na jakości też ,ale nie za wszelką cenę ;)Dlatego myślę o takim projekcie.

Pozdrawiam,sylw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.