Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Audiostereo Caffe
IGNORED

- M O N I T O R Y - S Z E R O K O P A S M O W E -


mikson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś od 6 do 8 cali niedrogi powiedzmy do 150 - 200zł szt. W obudowie typu horn, lub linii transmisyjnej ,może jakiś onken ...,nie zadurzy projekt.

Kiedyś były horny badaj na głośniku monacor dosyć popularne ,nie pamiętam czyjego autorstwa ,coś ala acuhorn.Może coś takiego by sklecić ;)

Edytowane przez sylw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś od 6 do 8 cali niedrogi powiedzmy do 150 - 200zł szt. W obudowie typu horn, lub linii transmisyjnej ,może jakiś onken ...,nie zadurzy projekt.

Kiedyś były horny badaj na głośniku monacor dosyć popularne ,nie pamiętam czyjego autorstwa ,coś ala acuhorn.Może coś takiego by sklecić ;)

Ja nastawiam sie na 8 cali, obudowa zamknieta o duzej pojemnosci - podlogowa - tak zeby "wyniesc" ten glosnik na odpowiednia wysokosc. Najbardziej pasowalby mi Visaton B200, a ten Monacor to zapewne SP-200x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo to http://www.highfidelity.pl/@main-970&lang= się ma do tytułu wątku ale z drugiej strony jest to ciekawostka...

 

Tak sobie myślę że zrobię monitory na tych głośnikach : http://www.monacor.pl/product/show/2155/SP-155X , http://www.monacor.pl/product/show/6645/RBT-95SQ .Jak się zakocham to dorobię moduł niskotonowy,jak nie to pójdą na tył do kina ;)

Edytowane przez sylw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo to http://www.highfidelity.pl/@main-970&lang= się ma do tytułu wątku ale z drugiej strony jest to ciekawostka...

 

Tak sobie myślę że zrobię monitory na tych głośnikach : http://www.monacor.pl/product/show/2155/SP-155X , http://www.monacor.pl/product/show/6645/RBT-95SQ .Jak się zakocham to dorobię moduł niskotonowy,jak nie to pójdą na tył do kina ;)

A nie lepiej jakbyś zastosował głośnik szerokopasmowy Seasa FA 22 RCZ , fakt jest droższy ale ma średnicę 20 cm ,efektywność 94 dB ,8 om i pasmo przenoszenia od 30 hz do 20 khz kosztuje 420 zł. Jako ciekawostkę dodam ,że Harpia Acoustic zastosowała ten głośnik w swojej nowej kolumnie B 300 mini

 

To te kolumny

post-19955-0-46251000-1316369813_thumb.jpg

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej jakbyś zastosował głośnik szerokopasmowy Seasa FA 22 RCZ , fakt jest droższy ale ma średnicę 20 cm ,efektywność 94 dB ,8 om i pasmo przenoszenia od 30 hz do 20 khz kosztuje 420 zł. Jako ciekawostkę dodam ,że Harpia Acoustic zastosowała ten głośnik w swojej nowej kolumnie B 300 mini

 

To te kolumny

ten seas wygląda apetycznie

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ciekawie to wygląda ,i z tą kopułką może być bardzo fajnie,ja osobiście nie przepadam za wstęgami które mają mnóstwo zalet to jednak kopułki bardziej mi podchodzą :)Tylko trochę po za "budżet na zachciankę", może będę miał okazję gdzieś posłuchać czegoś podobnego, w celu zdobycia większej motywacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tej kolumnie vintage Sharp -a efektywność 101 dB pasmo przenoszenia od 50 hz do 15 khz (wysokotonowy głośnik mógłbym zmienić) Podobno kolumny idealne do lampy i niezła cena ok. 500 zł.

Są to kolumnt 3-drożne , głośnik basowy ma 30 cm i jest na zawieszeniu płóciennym

 

Również chodzi mi po głowie głośnik koaksjalny Beyma efektywność 98 dB , 8 om , pasmo od 45 hz do 20 khz z podziałem częstotliwości 3,5 hz (średnica 30 cm)

Jest jeszcze model droższy (też 30 cm. koaksjalny , 98 dB ,8 om i pasmo od 35 hz do 20 khz

Zastanawiam się tylko czy takie głośniki potrafią zabrzmieć muzykalnie , przyjemnie.

Na razie robiłem próby z szerokopasmowym Alphard-em 30 cm (45hz- do 18khz , 96 dB ,8 om . kosztuje 90 zł.) i nie powiem ma dobrą dynamikę , więcej słychać szczegółów niż na scan-speakach i jest przyjemny dźwięk oraz wychodzi dosłownie z głośnika .Miałem zamiar dokupić drugi głośnik i zrobić na próbę szerokopasmowe monitory ale podejrzewam ,że szerokopasmowe głośniki Eminenca są znacznie lepsze , być może Beymy też ale nie słyszałem tych głośników .Noszę się z zamiarem zrobienia kolumn do wzm.lampowego - na razie powtrzymują mnie ważniejsze wydatki ,póki co cały czas się zastanawiam i rozmyślam.Liczę na głosy ,rady bardziej doświadczonych kolegów

post-19955-0-79058600-1316372129_thumb.jpg

post-19955-0-73432100-1316372142_thumb.jpg

post-19955-0-39148800-1316372157_thumb.jpg

post-19955-0-81925700-1316373475_thumb.jpg

post-19955-0-49321100-1316373495_thumb.jpg

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

A oto chiński Fountek FR135EX:

ciekawi mnie jak to gra

 

Cześć.

 

Męczę tego Founteka od paru godzin z małym lampowcem 2.5W i gra bardzo przyjemnie, mimo iż został włożony na próbę do obudowy zamkniętej, którą miałem akurat pod ręką. Powygrzewa się trochę i dalej zobaczymy ;)

Wydaje mi się, że jest jak najbardziej wart swojej ceny.

 

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umieścisz fotki? :)

 

Cześć.

 

Proszę bardzo. Fountek w obudowie zamkniętej zrobionej z drewna, do której trzeba było wsadzić milion wzmocnień żeby nie brzęczała ;)

 

Całość nie posiada oczywiście zwrotnicy ani niczego innego pomiędzy głośnikiem a wzmacniaczem.

2,5W z lampki, o której kiedyś rozmawialiśmy (mam już 2 egzemplarz!) w zupełności wystarcza na naprawdę głośne granie w pokoju 14m.

Rolę źródeł spełniają komputer i tuner radiowy.

 

pozdrawiam

post-25949-0-26547300-1320423556_thumb.jpg

post-25949-0-24473200-1320423564_thumb.jpg

post-25949-0-98490100-1320424784_thumb.jpg

Edytowane przez msiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cały komplet Scenario też by fajnie wyglądał, może nawet fajniej jak ta mikro lampka.

 

Niestety Scenario poszło do piwnicy. Najpierw stwierdziłem, że nie słucham CD i magnetofonu, następnie wzmacniacz wymieniłem na lampkę, a teraz zamiast st-s7 używam tunera Akai AT-1200, który znacznie lepiej nadaje się do słuchania odległych stacji (takie hobby) i ma rds ;)

Mała lampka + nowy tuner grają zdecydowanie lepiej od Sony'ego.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia (słyszenia) . To pewnie zależy od tego jakie głośniki porównamy i od aplikacji samych głośników .

Na przykład weźmy układ trójdrożny Altus 300 i porównajmy go z kolumną jednodrożną zrealizowaną na głośniku Visaton B 200 , lub kolumny dwudrożne dowolnej firmy w cenie do 3 000 zł. i znów porównajmy z dobrze zaprojektowaną kolumną na głośniku Seas FA 22 RCZ notabene kosztującym 420 zł.

Kolumny Accuhorn czy Bondar (nie pamiętam dokładnie nazwy ) gdyby źle brzmiały , nie kosztowały by tyle tysięcy .

 

http://allegro.pl/acuhorn-idealne-do-lampy-wyprzedaz-kolekcji-i2321982855.html

To tak dla przykładu

 

post-19955-0-07719000-1318004624_thumb.jpg

FA22RCZ_AppNote.pdf

post-19955-0-48682700-1318004593_thumb.jpg

kt_3-10_exotic.pdf

kt_3-10_exotic.pdf

FA22RCZ_AppNote.pdf

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

http://www.audiostereo.pl/super-pac-wlm-nastepny-mit-upadl_41992.html

 

Sly , przeczytaj wątek powyżej , może coś znajdziesz ?

W Polskim sklepie Fabryka Dźwięku (zobacz w internecie) możesz kupić głośniki oraz zwrotnicę do Eminence Beta 10 CX .

Obudowę (litraż) łatwo jest obliczyć , zwrotka też jest prosta , wieczorem jak coś zanajdę to zamieszczę .

Wydaje mi się , że lepszym głośnikiem będzie Beyma CX 12 lub KWX 12 zobacz w sklepie Elmuz w dziale głośniki koaksjalne , cena podobna lub nieznacznie wyższa .

A może pomyśl o głośniku Seas FRCZ 22 szerokopasmowym , kosztuje u nas w Polsce 420 zł . do niego mogę ci podesłać projekt obudowy i zwrotnicy , ma bardzo dobre parametry i niezłą efektywność ,tj. ok 94 Db ,8 om . (ten głośnik wykorzystała firma Harpia Acoustics w modelu 300 B mini) , wieczorem się odezwę -narazka

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23031970 - masz może jakiś inny projekt na ww. seas-ie ? Sam myślałbym nawet żeby wstawić go w podłogowe OZ bez filtra między wzmakiem a głośnikiem jak iść po idę full range to do końca :)

Trochę dużo o DIY w wątku ale myślę że nie ma sensu zakładać oddzielnych wątków , wszystko się rozbiegnie i po ptokach a klub to klub .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem OZ do seasa i to na AS ;) http://www.seas.no/images/stories/prestige/pdfdatasheet/fa22rcz_appnote.pdf

Myślę że się zdecyduję na to Szerokopasmowy ,OZ , żadnej zwrotki , a tak w ogóle to ktoś słuchał tego głośnika ?

 

bardzo ciekawy projekt,

jak szacujesz koszty?

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to proste paczki więc i tanie w budowie, obowiązkowo kilka wzmocnień a na wykończenie , sam nie wiem , podobają mi się Vintage ale mam kolegę lakiernika samochodowego i może bym machnoł jakiś metalik ... czerwony ;) coś ala Zu Audio. Nie chcę już BR (bynajmniej na razie) i dla idei fullrange żadnej zwrotki (również mniejsze koszta i kłopotliwość konstrukcji)

post-23764-0-13508500-1340563736_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.