Jump to content
wojciech iwaszczukiewicz

Najciekawsze wznowienia jazzowe.

Recommended Posts

W dniu wczorajszym wchodząc do media doznałem szoku.Kilka półek ze wspaniałymi wznowieniami po 29.99.Seria nosi nazwę Jazz Best Collection 1000,są to japończyki zremasterowane 24 bitowo.Niegdyś wydane przez Atlantic a teraz przez Werner.A czego tam nie ma?Modern Jazz Quartet,L.Konitz,Ch.Lloyd,Mingus,O.Colleman,Davis,Peterson,Corea,Zawinul,Burton itd,itd.Z marszu wziąłem 10.

Wojtek, tylko czy przypadkiem, to nie są jakieś "dziwne" Japońce? W wątku o wydaniach japońskich jest mowa, że w MM często pojawiały się tzw. "europejskie japończyki", które nigdy nie przeleciały nawet nad Japonią. Płyty miały obi itp, ale były produkowane w EU lub poza EU, ale nie Japonii. Wklej proszę może jakieś fotki tych wydań, dla zobrazowania tematu i napisz jakie to są wydanie: zwykłe CD, SHM, Blu-Spec etc.

Jestem poza domem,poza tym nie bardzo radzę sobie ze zdjęciami w komputerze.Mam przed sobą płytę Lee Konitza z Warne Marshem.Na okładce replika płyty Atlantic 1217.grzbiet i wkładka po japońsku.Znaczek Warnera i napis Jazz Best Collection 1000.Mono.24 bit.

Guest jamówię

Też dziś wlazłem na te płyty miałem nawet Alice Coltrane w reku ale odpuściłem z powodów o których pisz SVART, może to błąd?

W mordę, też je oglądałem, ale pomyślałem, że to jakaś marketowa jakość raczej... Może istotnie warto, bo kilka ciekawych tytułów było.

Guest jamówię

No i trzeba jutro wrócić tylko u mnie one są po 24.99:)

Don't Panic! Wklepałem w google 'jazz best collection 1000' i wklejam co znalazłem: http://wmg.jp/special/jazz_1000/ ...Japoński Warner Music wydał serię okolicznościową w tekturkach... trudno!... Zauważyłem, że to jest jakiś trend... te tekturki! Zacne labele, a tu taka popelina!... Wydanie ECMu: Sam Rivers 'Contrasts' - to okładkowy przekrętiskandal!... Co do nowej serii Warnera z Japonii, to jak najbardziej szlachetna idea i pozytywny ruch - wznowili obszerny katalog i każdy znajdzie coś dla siebie... szkoda, że w tekturkach! Przejrzałem prawie cały katalog kolekcji 1000' i jest co wybierać, chociaż te rzeczy, które powinienem mieć, już mam... ale z chęcią kupię jeszcze jeden atlantycki rejs Trane'a w nowym wcieleniu... i może coś jeszcze. Ciekawy jestem remasteru nowej edycji... i czy jest słyszalna poprawa brzmienia...!?

Parker's Mood

Jak to nie są tekturki, to wszystko gra i buczy... i to jest dobra wiadomość. Skuszę się na kilka brakujących tematów Eddie Harrisa, Rahsaana Rolanda Kirka, Lee Konitza i Charlesa Lloyda.

Parker's Mood

Guest masza1968

na obi tych plyt jest napis - Manufactured in the EU

I w pi...u wylądował..... :)

Guest jamówię

Jestem po rozmowie z dystrybutorem z którym przyjaźnię się wiele lat,master japoński, tłoczenie europejskie-gra podobno doskonale,jeszcze nie wiem ale ponieważ mam plik z całością tytułów to coś tam sobie dobiorę, bo ceny są śmieszne:)

Kupiłem dziś Milta Jacksona z Colemanem Hawkinsem, MJQ "The Comedy" i Milesa "Amandle"... Jeszcze nie słuchałem...

@jamowię

A skąd wziąć pełną listę?

He he... Amandla! Jedna z nielicznych, która się nie broni... w mojej przestrzeni rzecz jasna. To samo TuTu - płyta jednego utworu jak dla mnie! Miles miał muzykę w głowie... eksperymentował adekwatnie do panujących trendów w pop-kulturze. Powracając do best 1000 collection', jest niezła okazja, żeby załapać się jednorazowo na atlantycki lot Art Ensemle of Chicago! Tylko trzy tytuły i... pozamiatane!

Parker's Mood

Nie no, "Tutu" się broni, nie broni się "Doo-Bop"... w mojej przestrzeni oczywiście :-))) Na "Amandle" trzeba mieć nastrój!

A najbardziej z tych klimatów lubię "Decoy".

Ja zakupiłem już 15 pozycji.I chyba jeszcze coś dorzucę.

Jak na razie największe wrażenie zrobiły Lloydy,O.Coleman "To Whom Who Keeps A Record" oraz big band W.Hermana "At the Monterey Jazz Festival".

A,zapomniałem wspomnieć o największym zaskoczeniu.Nieznany mi wcześniej saksofonista jamajskiego pochodzenia Joe Harriot i jego płyta "Indo-Jazz Suite.The Joe Harriot Double Quintet Under the direction of John Mayer".Niesamowite połączenie freejazzu z muzyką hinduską.Czegoś takiego jeszcze nie słyszałem.1966r!

Edited by wojciech iwaszczukiewicz

Mam z tej serii ok.50 tytułów,sporo z nich kupowałem kilka miesięcy wcześniej,choćby właśnie świetne "Lloydy",nie pamiętam cen,ale zdaje się płaciłem odrobinę więcej niż kosztują obecnie.

Wypatruję kolejnych,bo niektóre tytuły,to naprawdę smakowite kąski :).

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Oprócz klasycznych obowiązkowych klimatów, poleciłbym z najnowszej serii Warnera kilka rzeczy, które mogą przejść niezauważone: Mark'a Turner'a (wszystko co jest), Kenny Garrett'a (Black Hope, Pursuance: The Music of JC, Songbook), Warner Jams (Vol.1 / Vol.2), Chico Freeman'a (wszystko), Don'a Pullen'a (Montreux Concert i cokolwiek jest dostępne)... świetna też jest płytka Brubeck'a: 'All The Things We Are' - z A.Braxton'em, L.Konitz'em i R.Haynes'em na pokładzie...

Parker's Mood

Jeśli ktoś nadal kompletuje serię JAZZ Best 1000 Collection,

to była potężna dostawa do Empiku na Marszałkowskiej,bo tytułów jest ze 40-ści,i to po kilka sztuk każdego.

Sporo takich,które widziałem po raz pierwszy.

Edited by stefek
  • Like 1

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"