Skocz do zawartości
IGNORED

Głośnikowy kabel znacznie lepszy od Cordial CLS225


dik

Rekomendowane odpowiedzi

Temat oklepany, lecz pytanie konkretyzuję: długość kabla co najmniej 3,5 a lepiej 4 m, wzmak 2x50W/8R, współczynnik tłumienia 700 (8R/1kHz) wydajny prądowo, kolumny 3-way znamionowo 6R/150W, ale impedancja w minimum 83Hz - ok. 3,9R. Słucham uważnie jazzu i poważnej, dużo rock, w przerwach - ciągle radio. CD Pioneer PD-D9-J: gra szczegółowo i dynamicznie, brzmieniowo raczej neutralny. Kabel ma być słyszalnie lepszy od Cordiala 2x2,5mm2 w rozdzielczości sopranów, rozciągnięciu basu - oczywiście o ile to możliwe w cenie do 120 zł/mb kabla. Możliwy, acz niechętnie, bi-wiring. Proszę o propozycje, może ktoś z forumowiczów zmieniał Cordiala na coś lepszego - proszę o spostrzeżenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 120 zł ..to prawie kazdy....cordial to słaby kabel...Profogold...bass reflex...bije go o 2 klasy..a kosztuje 16,90..mysle ze kable po ok 90 zł, nie mówiac o uzywanych...to 3 - 4 klasy wyzej....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy porównałeś Cordiala z tym Profigoldem? Oczywiście cena nie zawsze jast wyznacznikiem wartości/jakości produktu. Kabel nie musi kosztować 120 zł/m, ale myślę o kablu firmy, która ma ma uczciwą cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Profigold bass reflex

 

Ale głupia nazwa :) Z wyglądu to dla mnie wart 1,69zł/m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ciekawsze Profigoldy sa inne :)

Jak ten:

2 x 4 mm przeźroczysty Bassflex PGC 7409

- sztywna żyła basowa Opis ze strony www.profigold.pl

- elastyczna żyła średnio-wysokotonowa

- izolacja powietrzna w technologii Air Foam

- przewód z miedzi beztlenowej o czystości - 99,996%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glukas, 5 Gru 2009, 23:40

>W cenie do 120 zł ..to prawie kazdy....cordial to słaby kabel...Profogold...bass reflex...bije go o

>2 klasy..a kosztuje 16,90

 

Ten Profigold z serii PGC to bardzo kiepski kabel - Alphard da Vinci za 6zł z Allegro rozjeżdża ten badziew pod każdym względem.

Mam ten wynalazek wpięty w kino domowe - nie wart więcej niż 5zł za metr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Czy rzeczywiście te wymienione kable są znacząco (słyszalnie) lepsze od Cordiala? Zakładam, że sprzęt jest dobry hi-fi, taki jak mój. Równolegle jest temat "Tanie kable głośnikowe", ale myślałem że się zakończy. Myślę o Ultralink Excelsior, Tara Labs Prism Helix 6, QED X-Tube.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dik, 6 Gru 2009, 21:15

 

>Dzięki za podpowiedzi. Czy rzeczywiście te wymienione kable są znacząco (słyszalnie) lepsze od

>Cordiala?

 

Moim zdaniem nie.

 

Ja bym poszedł w stronę modyfikacji całego systemu począwszy od kolumn a skończywszy na wzmocnieniu (właściwie kolumny te same ale bez pasywnej zwrotnicy ew. zabezpieczający kondensator na gwizdku - czyli aktywna zwrotnica, wieloamping) ... bo zajmujesz się DIY ?

 

Problem jest taki że to będzie dosyć złożony system (3 końcówki mocy na kolumnę przy trójdrożnych) ... ale przynajmniej nie spadnie Ci wielokrotnie wsp. tłumienia jak się dzieje na pasywnej zwrotnicy. To byłaby drastyczna zmiana i tutaj na prawdę mógłbyś liczyć na zwiększenie rozdzielczości na górze i zwiększenie kontroli basu.

 

... a jak się nie chcesz tak bawić to zrozumiałe - to byłoby dosyć złożone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kyle,

"... bo zajmujesz się DIY ?" - tak

Masz sporo racji, bo uważam że trzeba korzystać z nowych rozwiązań. Mój obecny wzmak ma wysoki wsp. tłumienia a docelowo będzie grała Ugoda. Chyba nie chce mi się bawić w wieloamping. Teraz to co brzmi dla mnie dobrze. Na Gwiazdkę chciałem sobie kupić lepszy kabel i wykorzystać wolne dni na spokojny, długi odsłuch. Wiem, że kablem nie poprawię systemu, ale będzie ZMIANA,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma własnie Profigolda 4mm z zyła basowa.... Pozostałosc po kinie domowym..Porouwnywałem z chwalonym Pro-cabem..zreszta ma 30 metrów na sprzedaz po Kd...+, Cordialem (którego mam jako interkonent ale mikrofonowy)+ kilkoma w cenie do 20 zł..powiedzmu z mniej popularnych..Profogold tez został z kina..i nadaljest w stereo...Moim zdaniem w tej cenie ma przestrzeń..niezła detalicznosc.i,,bas...Kiedys bede go wymieniał 2x 4m ..z bananami..tez nie wiem na co, ale naprade..jest wart swojej ceny...nienam da Vinci..ale watpie.zeby był lepszy..a kuz napewno nie jest to badziew..w moim systemie..gra tak ze mozesz sie zdziwić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada nie najlepiej..bo jest to kabel podtynkowy.... jak ktos chce to za kilka złotych mozna wszdzic go w nylon.najlepiej czym jeszcze wypchac zeby był ikragły....i bedzie piekny...::::))).

 

W audiklanie proponowali mi na nstepce Audioqusta 8..za 85zł..z metra...Co powedzie o nim...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten wynalazek wpięty w kino domowe - nie wart więcej niż 5zł za metr.

 

Radul..a masz tezn żyła basowa 4 mm.???.bo do KD..to jak znalzał..procaba..miażdzy...i mówie to wpełnym przekonaniem!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glukas, 6 Gru 2009, 23:15

 

>Radul..a masz tezn żyła basowa 4 mm.???.bo do KD..to jak znalzał..procaba..miażdzy...i mówie to

>wpełnym przekonaniem!

 

Wewnątrz jest żyła miedziana o znacznie większym przekroju (ten drut), która rzekomo ma lepiej przenosić najniższe częstotliwości - do Procaba temu Progigoldowi bardzo daleko - jego cena jest co najmniej dwukrotnie zawyżona (gra na poziomie tańszej serii kabli Alpharda ETP-coś tam..., które można kupić poniżej 5zł, ale już niewiele droższa seria SL da Vinci jest od tego Profigolda znacznie lepsza).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra..Profigolda kiedys wyminie...ale ..mam 30 metrów..Procaba..bede je sprzedwał na allegro powiedzmy po 4 zł....jest niezły...ale moim zdaniem przegrywa z profigoldem..i to na 4 wzmacniaczach....wiec..chyba mówimy o jakis 2 innych kablach....w sobote jeszcze raz porównam..tak dla sprawdzenia...ale moim zdaniem..Profigold 4mmm..z ta zyła..jest duzo lepszy od..Procaba....Choc prokab..wykonany super! i do KD..super...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podejrzenie nie graniczące z pewnością, że na słabym systemie bardziej słychać kable głośnikowe. Gorsze parametry techniczne wzmaka i kolumn, powiedziałbym warunki brzegowe dla tego układu, są bardziej wrażliwe na dobór kabli. Mówi się na budżetówce - budżetowe kable. Koledzy piszą o kablach za 15-20 zł/m, że są znacznie lepsze od Cordiala, no ale chcę wydać nawet 120 zł/m na jeszcze lepsze kable, tak żeby różnica była "szalona". Co w tej cenie? Dodam, że nie chodzi o pozbycie się nadmiaru gotówki, bo bym wolał dał na cel społeczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Mam podejrzenie nie graniczące z pewnością, że na słabym systemie bardziej słychać kable

>głośnikowe.

 

z tym jest róznie...zalezy od sprzetu....,

 

mam 20 metrów Procaba..sprzedam po 4 zł za metr..przetestuj...nie jest zły,,,,,u mnie lepiej gra profigold..ale wszystko zalezy od reszty systemu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję kable o budowie solid core, np audioquest type4 można go kupić w salonie za 32pln po rabacie ale może być ciut jasno bo jest dość neutralnym zrównoważonym kablem z całkiem dobrą rozdzielczością a drugo to rocket33 za 40pln po rabacie, oba miałem przy czym rocket33 gra bardziej dociążając dół oba mają dość sprężyste dobrze kontrolowany bass za te pieniążki

pamiętaj że większość plecionek i to tańszych mocno podkreśla krańce pasma i przy tym słabo je kontrolując.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>4zl za metr, ktorego 25 czy 15 :)

>jak z wysylka to bym kupil

 

 

2,5....mm. Ma odcinki z KD...2razy 4,5m + jais jeden dłygi tak koło 15..reszte rozdałem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam profigold basflexa i gra bardzo fajnie solidny kabel dobre wykonanie. Poza tym darujmy se juz o tych kablach ze wam tak graja strasznie bo to bzdura. To juz podchodzi pod shozfrenie matko grajace przewody heheh. W 90% jest to autosugestia kablem lekko mozna podciagnac jakis niedostatek ale i tak nie za wiele. Belkot marketingowy kupa kasy wydana na kable ktore maja cudownie zmieniac brzmienie naszego sprzetu. Boze uchron od takich paranoikow. Nie ma sensu kupowac drozszych kabli niz za 20zl za metr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulumulu1988

10 Gru 2009, 19:29

O mnie » Jestem mlodziakiem ktory zaczol interesowac sie dziedzina audio. Pragne zglebiac zagadnienia z nia zwiazane.

 

Kolego szanowny - niestety to zgłębianie zagadnień ci nie wychodzi. Za to z pewnością nie brakuje Ci pewności siebie. Czasami jest to zaletą ale powyższy post możesz spokojnie zaliczyć do nieudanych występów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupcie sobie antydruta - niewiele droższy - a gra. Ja po usłyszeniu abtydruta sprzedałem srebrną sonus oliwę za kupę kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.