Skocz do zawartości
IGNORED

jakie głośniki efektowe i centralne do Audio Academy Mimas i mojego pomieszczenia


Piotrek666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym rozbudować zestaw stereo do kina domowego Na początek chciałbym dokupić głośnik centralny i efektowe do podłogówek (czyli stworzyć 5.0). Amplitunerem będzie najprawdopodobniej jakaś Yamaha chyba że dostane coś sensownego do rozbudowy już posiadanego wzmaka (czyli jakiś procesor z końcówkami na surrondy i centralny). Źródłem jest jak na razie Marantz DV4100 i komputer z M-Audio FW 410.

 

Proszę o radę jaka kolumna centralna będzie w miarę współgrać z Audio Academy Mimas II. A do tego jakie kolumienki dać na tył żeby pasowały brzmieniowo do przodu. Jakim typem głośników tylnych się zainteresować w przypadku mojego pomieszczenia głośniki muszą wisieć na tylnej ścianie pod którą blisko jest ustawiona kanapa. Do tego ściana ta ciągnie się z jednej strony do przedpokoju bez żadnych drzwi. Wszystko jest na foto

 

Na te 3 kolumienki chciałem wydać do 1000zł. Wstępnie myślałem o czymś takiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jeśli dipole byłyby tu wskazane.

 

Zdjęcia zaraz po przeprowadzce więc pomieszczenie było pustawe teraz jest znacznie lepiej. Miejsce odsłuchu to środek kanapy (w tym momencie wisi nad nim jeszcze projektor)

post-10833-100008594 1260104135_thumb.jpg

post-10833-100008595 1260104135_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw z projektorem ma potencjalnie jedną zasadniczą, akustyczną przewagę nad zestawem z TV - jeśli kolumny L i R nie są zbyt wysokie i mieszczą się pod ekranem, to jako głośnik centralny można użyć dokładnie takiej samej kolumny. Zalety takiego rozwiązanie są chyba oczywiste: zgranie akustyczne kolumn LCR i lepsze charakterystyki kierunkowe "zwykłej" kolumny w porównaniu z typowym "leżącym" centralnym. Problemy są dwa: zakup jednej sztuki kolumny (najczęściej dostępne są tylko w parach), i jak wynika z Twojej fotki, centralnie umieszczony stolik na sprzęt. Jeśli przemeblowanie wchodzi w rachubę i da radę kupić jedną sztukę Mimas II to polecam takie rozwiązanie.

 

A co do wysokich kolumn i zasłaniającego je ekranu, są materiały ekranowe przeźroczyste akustycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim konieczna jest adaptacja akustyczna pomieszczenia. To, co pokazujesz, na pewno jest koszmarem pod względem odsłuchowym. Odbicia od gołych ścian, pogłos...popracuj nad tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> porlick, 6 Gru 2009, 19:15

 

proszę czytać dokładnie - fotki robione zaraz po wprowadzeniu, od tamtego czasu pomieszczenie nie jest już takie puste

 

>> wiatrak, 6 Gru 2009, 16:11

 

Ta sama kolumna jako głośnik centralny odpada (patrz foto 1) za ekranem się nie zmieści a przed ekranem może być co najwyżej monitor położony poziomo na komodzie (zamiast wzmacniacza).

 

Zdjęcie robione przy okazji jakichś odsłuchów i nawet odtwarzacze ustawione na wzmacniaczach wymusiły podniesienie obrazu, a nie lubię zadzierać oczu do góry przy oglądaniu (tak jak na foto 2). Najlepiej jak dół ekranu mam na wysokości oczu jak jestem rozłożony na kanapie (czyli wysokość mimasowych wysokotonowców).

 

Przemeblowanie odpada, testowałem wszystkie warianty i obecny jest optymalny. Poza tym wątpię abym dostał 1 szt Mimasa zwłaszcza że już chyba nie robią tych kolumn. A materiał ekranu (kilkuwarstwowy, podgumowany) nie jest przeźroczysty akustycznie zwłaszcza dla górnej średnicy.

 

Tak więc najlepsza byłaby jakaś podstawkowa konstrukcja o niedużej szerokości przystosowana do ustawiania jej poziomo. Do tego taka do której da się dobrać jakieś głośniki efektowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-10833-100008556 1260127341_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.