Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha AS 1000 czy Creek Evolution 2 do MA RS 6?


tomter

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie znam przedmiotowej Yamahy ale nie sądzę aby poradziła sobie z Creekiem. Niech się ktoś wypowie kto na tym gra. Mogę powiedzieć o drugim urządzeniu.

 

Co do Creeka - moja ocena: sam dobierałem do swojego kolumny i po wielu odsłuchach wybrałem właśnie RS 6. Więc odwracając sytuację - też byłbym zadowolony dobierając do szóstek Creeka tak mniemam.

 

Dla mnie szóstki są stworzone pod moje potrzeby, do tego wzamcniacza i moich wymagań. Pośród zalet wymienię tylko doskonałą i czytelną górę + średnicę co dla mnie stanowi o zaletach połączenia tej elektroniki. Zestawienie o które Ty pytasz zestawiłem ze sobą na odsłuchach najlepszemu przyjacielowi i tak zostało. Niczego lepszego wówczas nie znalazł, a trochę sobie tego posłuchał. Gra na tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że są zwolennicy Yamahy! ;o)

Ale wielu ludziom nie podoba się dźwięk serii 1000/2000. Mogę się zgodzić, bo jest on wyrównany i trochę beznamiętny, lubi też zaszeleścić górą. Jak się odpowiednio dobierze kolumny (np. Monitor Audio) i pokombinuje z kablami to jest bardzo ładnie. Jakość budowy i wygląd (w moim przekonaniu) nie do pobicia w tym przedziale cenowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na creek-a, tylko mam pytanko czy Evo 1 odbiega brzmieniem od Evo 2? jeżeli tak, to który lepszy, mam okazje kupić Evo 1 w dobrej cenie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem brać Yamahe AS 1000 w ciemno, ze względu na design który mi najbardziej odpowiada, i cieszę się ,że tego nie zrobiłem, bo dla mnie dużo ciekawszy okazał się Rotel 1520, wiem jedno ,że trzeba słuchać wszystkich którzy przed zakupem doradzają odsłuch :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy dzień z nowym creek-iem evo 1! Wrażenia jak dla mnie gra bosko, niesamowita stereofonia i przestrzeń, w połączeniu z RS6 efekt rewelacyjny, bas, sopran wszystko tam gdzie powinno być...dzięki za pomoc, takiego brzmienia szukałem...

 

Jest tylko jeden problem, evo 1 nie ma wejścia pre ii. Podłączyłem go do ampli yamaha 3800, wysterowałem moc na poziomie 45, jednakże kiedy włączam wzmak ustawia się na 30 i muszę pogłaśniać, da się to jakoś sensownie rozwiązać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej trzymać się daleko od Yamaha AS-1000. MSZ dobrze Kolega uczynił wybierając Creek'a. AS-1000 to bardziej efektowny design niż dobry dźwięk. Niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.