Skocz do zawartości
IGNORED

Nowa Płyta Leszka Możdżera - kiedy???


tomhe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W ostatnim Hi-Fi została znowu wpomniana nowa solowa płytka Leszka Możdżera (że już niedługo wyjdzie!!!).

 

Czy ktoś orientuje się kiedy to może nastąpić, bo ja już się nie mogę doczekać!!!! ;DDD

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz na mysli plyte Mozdzera z muzyka do filmu "Nienasycenie"

czy wydal inna solowa plyte?

 

Ta z "Nienasycenia" mozna kupic tutaj:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[obrazekLUKASZ-85062_1.jpg]

post-101-100006372 1170254667_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta już jest na rynku od pewnego czasu. Chodzi o zupełnie nową płytę Możdżera solo. W jednym z testów cedeków z naszego Ulubionego Magazynu (2/04) zwraca uwagę na tę płytę Nadredaktor.

 

Po ostatnich dokonaniach Leszka (Live in Ukraine, 19/9/99) czekam na tę płytę z niecierpliwością, a wymienione dwie płyty szczerze polecam.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem wczoraj zupelnie inna plyte Możdżera, inna okladka, tytulu nie zapamietalem,

Poczytajcie ostatni nr HFiM, to nowa płyta testowa Red. Stryjeckiego (test kompaktów CA, Rotela i Marantza)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c.d.

tutulu niestety nie pamietam, plyta byla wystawiona w wielkich ilosciach w dziale "Nowosci-jazz", mialem ja w rekach.... ale jak przyszlo do wyboru, wzialem "Songbook" Kenny Garretta ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ta płyta o której mowa występuje na razie jako master (możecie zauważyć to w recenzjach MS), i jest przygotowywana do wydania. Słuchałem, naprawdę piękna rzecz, muszę mieć jak się ukaże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozdzer jest wybitnym pianistą, wszystkie jego płyty są znakomite

Apropos-co sądzisz/cie o duecie z Pieronczykiem 19/9/99 ? Mam na myśli oczywiście jakość nagrania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Nie wiem pod jakim tytułem itd. Została zarejestrowana w Holandii, wydana będzie w Polsce, pracują nad nią. Słuchałem parę razy wersji master, piękna muzyka. O dalsze szczegóły pytajcie Maćka Stryjeckiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19/9/99 mam od wczoraj. Po dwukrotnym przesluchaniu donosze, ze z jakoscia nagrania jest niezle, ale chyba nie wystrzalowo. Takie 4+, ale co mozna powiedziec po dwukrotnym odsluchaniu:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19/9/99 to znakomite granie, zrozumienie muzyków i wzajemna inspiracja. Nagranie nie rzuca na glębę, ale muzyka jest co najmniej ciekawa. Warto spróbować. Polecam też solowego Możdżera "Solo in Ukraine". A właściwie to wszystko Leszka polecam, bo to fajny gość i talent ma że ho-ho :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Skoro jesteśmy przy temacie Leszka Możdżera...

Byłem wczoraj na koncercie Możdżera razem z Olem Walickim na basie, Morrisem De Muerten na bębnach, i Gdańskim Kwartetem Dętym, Koncertowali w Łodzi. Naprawdę rewelacyjny koncert, widać było że sami też się świetnie bawili. Przed koncertem Walicki zapowiedział że zagrany materiał zostanie za ok. dwa miesiące wydany na płycie pod roboczym tytułem Metalla Preciosa. Zapowiada się naprawdę niezła płytka.

 

A tak na marginesie, gdyby wybrać najlepszą waszym zdaniem płytę możdżera to która płyta by to była?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Cool_Mike - znam tę muzykę. płyta wyjdzie na przełomie kwietnia i maja. nagranie było robione pod koniec stycznia i na początku lutego i z tego co wiem to jeszcze trwaja ostatnie prace (mastering, okładka, etc). byłem na koncercie 'metali szlachetnych" na jj2003 i pisałem wcześniej, ze mi się bardzo podobało. możdżer z walickim razem są świetni. czekam na tę płytę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Już jest ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

czy moze mi ktos wyjasnic?

kolega wlasnie pozyczyl mi plyte Mozdzera "Impressions on Chopin", jest to kopia i ma skserowana wkladke. We wkladce jest informacja, ze plyta jest z 1999 roku. Ostatnio widzialem w recenzji w Audio Video wlasnie tak zatytuowana plyte Mozdzera ale z 2003. Czy to ten sam album?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Impresje..." zostały zarejestrowane w 1999. w Paryżu, natomiast wydane w 2003. Czyli to ta sama płyta swoją drogą świetna.

A czy ktoś orientuje się czy jest do zdobycia w jakikolwiek sposób płyta "Live in Sofia" Pierończyka i Możdżera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enzo, Staś

 

Płyta "Impressions on Chopin" została nagrana i pierwotnie wydana w 1999 roku przez Opus 111.

W roku 2003 (listopad-grudzień) wznowiono ten tytuł w firmie 4 Art Music (dystrubucja Sony Music Polska). Niestety, żaden z Panów Redaktorów z pism Audio-Video oraz Jazz Forum nie był łaskaw o tym fakcie wspomnieć w recenzji. To odnośnie Impresji.

 

Jeżeli chodzi o recital z Sofii Pierończyka i Możdżera, to wydała go Polonia Records (niestety, nieobecna on-line, szkoda). Co ciekawe, ta płyta została dodana gratis do nieistniejącego pisma Pana Sobóli, Jazzi Music...

Do kupienia chyba tylko u wydawcy.

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonia Records jest obecnie do kupienia wprawdopodobnie w Helionie w W-wie.Dzis kupowałem Stankę z 95r i sprzedawca mnie poinformował ,że dystrybucji podjął się Helion.Recital o którym wspomina Broy jest na pewno do kupienia po 39zeta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Płyta ma tytuł "piano"i jest, hmm... przełomowa. Z jej premierą startuje pierwsze w Polsce wydawnictwo audiofilskie. Ale to tak przy okazji. Materiał poszedł w II Pr Polskiego Radia i dzwonili nie audiofile, na szczęście. To by była porażka. Okładka jest w reklamie z numeru 05 HFiM. Pismo jest jednym z patronów medialnych, obok Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i innych mediów. Gra Leszek Możdżer. Sam. Nie potrzebuje wsparcia dobrych mikrofonów ani autorytetu zadrukowanego papieru, coć to ma. Po raz pierwszy, gdy tego słuchałem, wracałem z Sopotu samochodem. Potem, w domu na Sennheiserach HD 600 kilkanaście razy, aż zastał mnie ranek. To taka moja recenzja. Zimermanowi nie jestem w stanie poświęcić tyle czasu. Możdżer gra ciekawszą muzykę.

To, co jest na płycie nie jest sesją w studiu, tylko uchwyconą chwilą. bez montażu. Jak ten program w TV.

A teraz fakty. Płyta jest złota, nagrana najlepiej, jak bym chciał usłyszeć fortepian z głośników i będzie kosztować w Empiku 49,90. Chce ktoś Mp 3 ? to taki żart.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie, co się dzieje z Włodkiem Pawlikiem? Zanim pojawił się Możdżer, Włodek był dla mnie absolutnym guru polskiej pianistyki jazzowej. Kto pamięta sławne jamy w śp. Akwarium, ten wie o co chodzi. A zresztą co ja będę truł - posłuchajcie choćby "Four Seasons" albo "Turtles".

Włodek nagrał bodajże trzy solowe płyty, po czym zamilkł i słuch o nim zaginął (przynajmniej na rynku wydawniczym). Czy ktoś słyszał cokolwiek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.