Skocz do zawartości
IGNORED

Nowa Płyta Leszka Możdżera - kiedy???


tomhe

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli dobrze zrozumiałem to nowa płyta to jest materiał z zakręconenj sesji w 1997. Ile jeszcze takich nagrań jest nieopublikowanych? :))) Pewnie starczyłoby na parę płyt.

 

A co do piwa to chyba sprawa oczywista. Stawiają forumowicze.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonała historia. A ja się nie raz zastanawiałem jak te przygotowania do rejestracji koncertu wyglądały. Fakt faktem, że na płycie jest wyraźnie napisane o nagrywaniu przy pomocy jednego mikrofonu, ale że nastąpiło to w tak zabawnej formie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem ile w Polce kosztuje Chardonnay, w każdym razie we Francji to cena około 4-5 Euro

 

i musze powiedzieć że jak jest przyjemne towarzystwo to ze smakiem cała butelke można opróżnić w jeden wieczór........... ;)

 

smacze, smaczne :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutten

Odnośnie jaboli: ostatnio na spływie kajakowym podczas jednego z postojów piliśmy gromadnie Chicago Bulls. Cena 7,99. Tempo płynięcia spadło, ale nastroje poszły zdecydowanie up!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoje ulubione trunki do każdego rodzaju muzyki: bachowskich kantat i muzyki sakralnej w ogóle najlepiej słucha mi się przy whisky, a jazz doskonale mi brzmi po kilku piwach (to chyba przyzwyczajenie wyniesione z klubów). Z kolei ostrzejsze gatunki próbowałem żenić z "wściekłymi psami", ale niestety za szybko działają, więc wrażenia słuchowe szybko zamieniają się w omamy słuchowe.

 

A wracając do pianistyki ;-))

Jest taka powieść Borisa Viana "Piana złudzeń". Główny bohater jest pianistą, który w pomysłowy sposób podłącza mechanikę swojego instrumentu do dozowników alkoholu. Efekt jest taki, że udaje mu się uzyskiwać różną konsystencję drinków w zależności od tego, czy gra akurat rag-time, bluesa, czy też free-jazz. Uważam, że pomysł wart jest wypróbowania.

 

Co pan na to, panie Leszku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ta wizja z systemem dozowników jest malownicza, ale raczej niemożliwa do przeprowadzenia, być może się mylę, musiałbym przeczytać tę książkę. Wiadomo, dobry muzyk to i po trzeźwemu zagra...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie to chyba niewielu jest w stanie intensywnie pracowac popijajac solidnie, latwo tutaj o obnizke formy. moze sie malo orientuje, ale po paru glebszych to jakis blues ujdzie, ale trudne kawalki np. chopinowskie wymagaja chyba sporego skupienia i precyzji motorycznej, nie rozmydlonej alkoholem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

gutten: podobny pomysł zastosował Gallagher w opowiadaniach Henry Kuttnera. Tam nie o muzykę chodziło wprawdzie, ale o alkohole jak najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W powieści Grahama Greene "Nasz człowiek w Hawanie" - szachiści (szpiony), jako figur używali miniaturek butelek z trunkami (także do użytku wewnetrznego) :-)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> R.u.s.t

 

Czytałem podobną anegdotkę o dawnych szachistach, ponoć prawdziwą (nazwisk bohaterów nie pomnę, musiałbym sprawdzić, ale były pierwszorzędne). Zaproszono ich kiedyś do partyjki o wysoką stawkę na podobnym zestawie (figury wypełnione trunkami, o wielkości i mocy zawartości proporcjonalnej do siły, pionki - kieliszeczki, hetman - półlitrowa butelczyna koniaku itd.). Ten, kto zbijał figurę przeciwnika, musiał wypić jej zawartość. :)

Początek wyglądał następująco:

 

1. e2-e4 e7-e5

2. Hd1-h5 Sg8-f6

3. Hh5:f7!!?? Ke8:f7 (król oczywiście musi bić hetmana!)

...

 

Dalszy ciąg nie był ciekawy. Wygrały...białe.

 

(Wyjaśnienie dla nie-szachistów: białe w trzecim posunięciu oddały za darmo najmocniejszą figurę - hetmana, w sposób wymuszający jej zbicie - oznaczające konieczność spożycia zawartości.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozwa maryn -> ponieważ dysponujesz nagraniem ww. audycji, a z zupełnie niezrozumiałych dla mnie powodów wysztkie omawiane powyżej atrakcje telewizyjno radiowe dotyczace Leszka Możdżera jakoś nieszcześliwie mnie ominęły, zastanawiam się, czy mógłbyś jakoś tę rejestrację udostępnić? Np. po przeróbce do pliku mp3? (fuj, mp3, ale za to rozmiar nieduży).

 

Pozdrawiam

 

P.S. Nie piszę na mejla, bo co Ci skrzynkę będę zawalał. A może jeszcze ktoś inny będzie zainteresowany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze sa zainteresowani! Jak bedzie gdzies na serwerku, to pewnie sie troszke lacza zgrzeja od forumowego ruchu...

Wielki szacunek dla Pana Leszka - sluchalem go na zywo w lubelskim Hadesie (odlot!)

Pozdrawiam po dlugiej nieobecnosci...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jóźwa -> nareszcie odzew :-) A już zacząłem tracić nadzieję. Wiem, że to kłopot, ale dla "dobra sprawy" moze jednak się zmobilizujesz?

Hmm, co do przeróbki na mp3, to wydaje mi się, że audycję najpierw trzeba zgrać do pliku *.wav przez wejście liniowe karty dźwiękowej, a później przetworzyć (celem zmniejszenia rozmiaru pliku) do mp3 np. EAC'iem lub dowolnym innym programem, a imię ich legion :-)

Pewnie można też od razu do mp3, ale, proszę, niech się wypowiedzą osoby biegłe w temacie, ja się do nich nie zaliczam :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim tym, którzy przegapili film dokumentalny Latkowskiego nadany w nocy w TV, pozostaje najnowsze wydawnictwo Leszka Możdżera pt. ?Pub 700?. Płyta zawiera ścieżkę dźwiękową z filmu, kilka kawałków z przedstawienia ?Sen nocy letniej? i drobiazgi wykonane przez załogę ?Pabu 700?. Jest to zapis muzyki z 2001 roku. Płytkę widziałem w EMPIK-ach, cena 29,90 PLN.

 

Linka do płytki w sklepach Fan i Vivid.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na stronie sklepu FAN można posłuchać fragmentów muzy.

 

 

Pozdrowienia.

[obrazekLUKASZ-134578_1.jpg]

post-785-100004646 1170257174_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała errata do mojego poprzedniego wpisu. Cena 'Pub 700' w Empiku jest wyższa tj. 36,99 PLN. W Trafic-u kosztuje 34,99 PLN. Natomiast nowa płyta Możdżera 'PIANO' jest już w komputerach w Empiku. Będzie kosztowała 39,99 PLN.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.