Skocz do zawartości
IGNORED

SP3 a SACD?


Gość ata77

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ata77

(Konto usunięte)

Witam;

 

Mam pytanie do uzytkownikow Sony Play Station 3 o jakość w SACD. Oczywiście wersja 60gb. Czy warto uzywac go jako odtwarzacz tego formatu. temat nie dotyczy warstwy CD. mam cd który mnie zadowala. Chodzi wyłacznie o SACD.

Pzdrw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wyczytalem ze wraz ze zmiana softu w PS3 na 2.01 Zablokowano możliwość odtwarzania płyt SACD przez konwersję do DTS ,to chyba wystarczy nie ma juz mozliwosci odtwarzania SACD na PS3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ata77, 6 Gru 2009, 23:35

 

>Witam;

>

>Mam pytanie do uzytkownikow Sony Play Station 3 o jakość w SACD. Oczywiście wersja 60gb. Czy warto

>uzywac go jako odtwarzacz tego formatu.

 

Nawet gdyby PS3 czytał SACD, to nie wiem czy warto. Tu trzeba wyjaśnić, że w SACD jest sprzęt dwóch rodzajów.

1)sprzęt do odtwarzania SACD, oferujący znacznie wększą dynamikę, niższe szumy, znacznie wyższą precyzję niż CD. Cena powyżej 3000 zł.

2) sprzęt z możliwością odtwarzania SACD. Czyli warsywa SACD zostanie odczytana, lecz jakość dźwięku będzie niewiele lepsza niż CD, lub taka sama, niekiedy nawet gorsza od CD. Cena poniżej 2000 zł.

 

W końcu czy warto czy nie - wybór należy do kupującego.

 

P.S. Tak samo jest z HDCD. Można już kupić DVD MANTA z dekoderem HDCD za 200 zł. Tylko czy warto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Prog70

(Konto usunięte)

Po co? Chociażby po to, żeby móc posłuchać troszkę ambitniejszej muzyki w nieco lepszych realizacjach. Może nie jest to regułą, ale ze swoich doświadczeń zauważyłem, że dla potrzeb SACD jednak wydawcy bardziej sie starają. Nikt nie mówi tu o "nietoperzowym" odsłuchu, ale ogólnie jakość wydawnictw jest nieco lepsza. Warto zauważyć, że mniej lub bardziej znane firmy audiofilskie ciągle mają w swojej ofercie odtwarzacze SACD, a niektóre projektują nowe modele, a nie robią tego chyba dla niewielkiej grupy zapaleńców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoto ktos juz ma PS3 to czemu nie sprobowac :) , moze zablokowali bo tak dobrze gralo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies szukajac specyfikacji ps3 trafilem na informacje, ze tylko pierwsze ps3 - te 40GB dyskiem i kompatybilnoscia wsteczna z ps2 miala kosc, ktora dekodowala sygnal sacd. kolejne wersje pojawily sie juz bez tego chipa, wiec przestaly dekodowac sacd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie jest to podejrzanie za tanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.