Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny stereo do GC, jakie?


ace99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przed świętami chciałbym kupić sobie kolumny stereo do wzmacniacza GC. Do tej pory słuchałem muzyki głównie na słuchawkach oraz głośnikach komputerowych ( solo 7c ). Od niedawna zacząłem kompletować mój pierwszy zestaw stereo stacjonarny, zacząłem od odtwarzacza CD, później GC i teraz potrzebuję dobrych głośników do tego zestawu. Wcześniej nie interesowałem się sprzętem audio w tym segmencie, dlatego też nie mam pojęcia jakie głośniki sobie kupić na początek. Żebym coś złożył sam, też odpada, brak umiejętności, czasu i potrzebnego sprzętu. Nie chciałbym wydawać fortuny na jakieś audiofilskie kolumny, szukam bardziej czegoś cena/jakość. Przeglądałem allegro w poszukiwaniu dobrego sprzętu ale nie mam pojęcia co wybrać na początek, jest tam mnóstwo kolumn, również z dawniejszych lat, niektóre nawet starsze ode mnie.

Moglibyście mi coś polecić na początek? Oczywiście później będę rozbudowywał zestaw, wymieniał/sprawdzał inne kombinacje w sprzęcie, ale na razie chciałby tylko żeby to wszystko zagrało. Gdybym wybierał sam to kierował bym się marką ( sony, jbl, technics ) a jak wiadomo markowe produkty nie zawsze są dobre, czasem tańsze konstrukcje diy potrafią je przebić o kilka klas.

Proszę o Waszą pomoc.

 

Nie wiem, czy na dobrym podforum zamieściłem tego posta, w razie czego proszę o przeniesienie tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że rozmiar pomieszczenia, w którym będą grać głośniki to 16m2. Dużej mocy kolumny nie muszą mieć, bo i tak GC ma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

Polecam klony Totem Mite- w 600 zł powinieneś się spokojnie zmieścić- myślę że w tym budżecie to bardzo dobra propozycja;

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywają na allegro-rzadko bo mało osób chce się ich pozbyć. Spróbuj na forum dać ogłoszenie, że chcesz kupić te kolumny-może ktoś się odezwie. A poza ty podaj budżet na kolumny;

 

Pozdrawiam Wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak wczoraj śledziłem allegro to ich nie było xD.

Wolałbym coś tańszego na początek, bo z przesyłką będzie to ponad 700 zł a to jest licytacja więc cena może sporo podskoczyć.

na początek chciałbym coś w granicach 400 zł, chyba że warto do jakiejś dobrej konstrukcji dołożyć to jest to możliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam GC na lm3886. Miałem do tego różne kolumny. Dobrze pracował z kolumnami Heco (Victa 500, teraz Argon 30). Także Heco mogę polecić do nich. Ogólnie dynamiczne i basowe kolumny wysteruje na pewno.

Na usherach s520 też dobrze sobie radził, mimo małej skuteczności i 8ohm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jedna kolumna kosztuje 649 ( najtaniej ) + przesyłka 45 zł. Obie kolumny wyjdą z przesyłką ponad 1300 zł. To dla mnie za dużo.

Wychodziło by na to, że klony Totem mite były by najlepszym rozwiązaniem w tej cenie.

Niestety nie mam możliwości przesłuchania danego modelu kolumn, u mnie w mieście nie ma żadnego sklepu audio z prawdziwego zdarzenia. Muszę zdać się na Wasze opinie dotyczące sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolumny DIY to zrób podobne do PHOEBE III

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tyle, że zrób na głośnikach Tesli. Wyjdzie 3 razy taniej. Woofery Tesli są bardzo podobne do Visatonów. A kopułkę z czasem zmienisz na Seasa i będzie bardzo dobry dźwięk. Klony Mite to są takie sobie kolumny. Brakuje basu, brakuje wysokich, grają jak małe radyjko. Przereklamowane są.

Jeśli już to zrób moją wersję poprawioną na lepszych głośnikach, w lepszej aplikacji. Ja słucham w 10m2 w obudowie zamkniętej. W Twoim metrażu bass-refleks skutecznie wypełni niskie tony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz tanio to do GC polecam Tannoy M1 lub większe M2 lub seria fusion F1 lub F2. Miałem kiedyś taka kombinacje i grało to naprawdę świetnie. Na Allegro znajdziesz poniżej 500zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ace99, 7 Gru 2009, 18:54

 

To normalna cena za 2 :-) Para V.500 tyle kosztuje, nie sztuka.

 

Tamta oferta że 649/szt. to rozbój w biały dzień i oferta dla laika laików.

 

One nieraz po 500zł chodzą za nowe (patrz: zakończone, allegro)

 

Tu są za 819:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Myślę, że może zszedłby koleś o stówkę..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis odnośnie ścisłości co do ich ceny:-)

W każdym razie, nie napisałeś chyba nic o pomieszczeniu na ten sprzęt, muzyce, a to istotne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwe jest bardzo żeby sprzedawca zszedł z ceny aż 100 zł ( ale i tak do niego napisałem w tej sprawie ). Niemniej jednak są bardzo ładne.

Czyli podstawkowe Tannoye nadawały by się bardziej do tego metrażu? Na allegro wrzucają ceny zaporowe za te M1 takie że nawet nie bardzo wiadomo jak się targować. Są jedne za ponad 400 zł ( ok 500 z przesyłką w najlepszym wypadku ) ale nie mają maskownic i ogólnie są w średnim stanie. Jestem w trakcie negocjacji ale sprzedający chcą dobrze ponad 500 zł za te kolumny.

Znacie jeszcze jakieś tańsze bądź podobne cenowo kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich;

Miałem M1 i Totem Mite i w mojej ocenie Totemy w każdej konfiguracji, której słuchałem grały lepiej;

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.