Jump to content
IGNORED

Przeróbki


martinez

Recommended Posts

Guest Aha

(Konto usunięte)

I mnie ta tematyka bardzo pociąga. Moje doświadczenie jest dość skromne ale nie od razu Rzym.... Jak dotąd po przeczytaniu w jakiejś gazecie typu AUDIO testu kabli zasilających bawiłem się w przerobianie kabla zasilającego od wzmacniacza. Zrobiłem gruby i ekranowany itp. Pomimo usilnych starań żadnej poprawy dźwięku nie zauważyłem.

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś testujący kable zasilające i ich wpływ na brzmienie zastanowił się nad tym co za cudowne przewody biegną pod tynkiem ... ???

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Link to comment
Share on other sites

Co do jakości dzwięku zasilanie to zalecane jest poprowadzenie osobnego zasilania dla sprzętu audio najlepiej z węzła głównego (!!!) ewentualnie od licznika. Druga sprawa to jeżeli mają być po drodze korki (zabezpieczenie) to tylko te stare (automaty out).

Link to comment
Share on other sites

W kolumnach ESA Ostinato^2 wymieniłem kable na van den Hul (nie notowałem jakie) w kolorze brązowym. Kolega zrobił to samo wcześniej ale zmienił na kabel Sonic Link. Jego kolumny grały tak żywo i otwarcie, że ja się zdecydowałem również na przeróbkę. Ale moje kolumny grają jak sam przyznał jeszcze przestrzenniej i szczegółowiej.

Link to comment
Share on other sites

Np dobre efekty daje ekranowany kabel komputerowy FTP (8 żył w ekranie), połączysz 4 żyły jako mase i 4 jako sygnał, ekran podłącz tylko z jednej strony. Cena - śmieszna 2x0,5 metra FTP-a 1,50 zł do tego cztery wtyki RCA i gra jak rasowy siltech.

Link to comment
Share on other sites

Do KrissKrossa:Czy można prosić o więcej szczegółów dot. przeróbki,jakie to były przewody lub przynajmniej w jakim zakresie cenowym.Czy faktycznie różnica była aż tak znaczna i jakiego rodzaju.Jakiego używasz zestawu?Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Guest bartuzzi do supermariondg

(Konto usunięte)

Drogi kolego. Kable komputerowe niestety grają bardzo słabo. Co prawda stosunek jakośćcena jest dobry, ale nie warto go wpinać w tor. A zwłaszcza nie można go przyrównywać do silitecha. Skrętka gra jasno i metalicznie, muzyka jest nieciekawa. Ciągle chce się zmieniać utwory, natomiast Silitech gra jasno, ale ma górę ciekawą, zróżnicowaną. Chce się słuchać. Dlatego jeśli chodzi o tuning, to odradzam kable komputerowe, bo to szkoda czasu.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 38 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.