Skocz do zawartości
IGNORED

Program do sprawdzania autentyczności plików bezstratnych, jaki?


Navers

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - szukam najskuteczniejszego. (wymieniam się z koleżanką płytami z albumami we flacu, obydwoje zgrywamy muzykę ze swoich oryginalnych płyt, chce sprawdzić czy mnie nie oszukuje i czy nie sciąga mp3 z sieci a później nie przerabia tego na flac bo ostatnio dużo tego ma, a wiem, że jest kłamczuchą).

 

Szukam najpewniejszego programu :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Tau Analyzer z tym, że w jego przypadku trzeba zrobić obraz płyty z plikami flac i zamontować np. Alcoholem. Znam jeszcze Audiocheker'a, który potrafi sprawdzać pliki bezpośrednio.

Osobiście wole TA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużego wyboru programów nie ma. Ja używam Audiochecker -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Zdarzają się mu jednak werdykty kontrowersyjne moim zdaniem, np. w odniesieniu do niektórych starszych nagrań ewidentnie zgrywanych z CD potrafi wydać opinię "MPEG z pewnością 95%". Ale to jakiś 1-2% przypadków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auCDtect:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

nie trzeba wypalac plyty, ale Flaki musisz zdekompresowac do wav.

jedyna bolaczka jest taka, ze to program przeznaczony do obslugi z lini polecen i nie posiada jak na razie zadnego frontedna. najlepiej napisac sobie jakis plik wsadowy typu bat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ;-). Mam jeszcze jedno pytanie...

 

Czemu kiedy ja konwertuje pliki z cd na flac i kiedy później sprawdzam ich replay gain to zawsze mam track peak i album peak 1.000000, a pliki od mojej koleżanki mają mniej, np. 0.96xxxx lub 0.97xxxx?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Czemu kiedy ja konwertuje pliki z cd na flac i kiedy później sprawdzam ich replay gain to zawsze mam

>track peak i album peak 1.000000, a pliki od mojej koleżanki mają mniej, np. 0.96xxxx lub 0.97xxxx?

 

bo masz wlaczona "normalizacje"?

nie polecam, bo to jest ingerencja w dzwiek (jego ponowne przetworzenie), a w odsluchu jakas tam utrata dynamiki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym testem jest sprawdznie w bazie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) za pomocą jakiegoś programu, który z tego skorzysta. Nie wszystkie płyty świata są w tej bazie, ale jest ich bardzo dużo. Jeśli suma kontrolna się zgodzi to masz pewność, że zawartość pliku jest co do bita zgodna z oryginałem na płycie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko trzeba tez wziasc pod uwage ta, ze wiele osob stosuje "usun cisze z poczatku i konca utworu" (co i tak zauwazylem nie jest do konca przez EAC-a egzekfowane, przegladajac hexem i mimo tego widac mase zer na koncu pliku). natomiast podejrzewam ze baza opiera sie na kawalkach z wliczona cisza.

druga sprawa, to przesuniecie w napedach. polecam zgrac ta sama plyte na dwoch napedach bardzo roznych marek bez zabawy z przesunieciem (bo wiekszosc uzytkownikow nie zawraca sobie tym glowy, badz nie wie o co chodzi, nie umie tego ustawic, itp) i porownac sumy kontrolne (bez opcji "wycinaj cisze").

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... nie stosuje normalizacji i nie usówam ciszy na poczatku i końcu utworu.

 

Zauważyłem też, że wszystkie pliki WAV które kupuje w sieci (Beatport, Amazon, ALAC z Itunes) mają track peak 1.000000, to znaczy, że te strony normalizują pliki a ja później ściągam takie znormalizowane nagrania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*usuwam / strony - chodziło mi o te serwisy internetowe :-)

 

I chciałem coś jeszcze dodać, przetestowałem audiocheckerem dwa pliki, jednym z nich był plik mp3 przekonwertowany na flac i uzyskał aż 95%, czemu aż tak dużo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poki co kupuje oryginalne plyty i zgrywam w trybie paranoicznym do wave, potem do bezstratnego LA (bo ma najlepsza kompresje, a przynajmniej mial kilka lat temu jak testowalem wszystkie bezstratne). i najczesciej poziom wynosi 97-98%. rzadko kiedy widzialem 100%.

w sieci plikow wole nie kupowac, bo to cholera wie skad one sie biora. kto i w jaki sposob je pozyskal - czy zgrywali to recznie, czy dostali master od dystrybutora, czy co...

jak zgrywali recznie, to bardzo mozliwe ze stosuja normalizacje.

zreszta mowisz o normalnej muzyce komercyjnej ktora wyszla np w tym roku? bo jak kiedys szukalem sklepow z wave, to albo mieli same jakies starocie totalne, albo malo znana muzyke darmowa ;)

 

co do 95% wykrycia, to rozumiem ze wykrylo MP3 jako MPEG z taka pewnoscia?

okolice 90-ciu kilku procent w takich programach to standard. one wiedza gdzie i co dokladnie format mp3 obcina. robia to miedzy innymi na zasadzie analizy widma oraz kilku psychoakustycznych sztuczek ktore stosuje format mp3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speedy, 9 Gru 2009, 11:43

>druga sprawa, to przesuniecie w napedach.

 

AccurateRip bierze to pod uwagę. Zachowuje w bazie sumy kontrolne dla różnych przypadków.

 

peedy, 9 Gru 2009, 19:39

>w sieci plikow wole nie kupowac, bo to cholera wie skad one sie biora. kto i w jaki sposob je

>pozyskal - czy zgrywali to recznie, czy dostali master od dystrybutora, czy co...

>jak zgrywali recznie, to bardzo mozliwe ze stosuja normalizacje.

 

Jeśli kupujesz w wydawnictwie lub u poważnego dystrybutora, to jest gwarancja, że otrzymujesz oryginalny i LEGALNY produkt. Sklep dostaje pliki od wydawcy, po co ma w nich grzebać? Gdyby coś takiego wyszło na jaw, to wydawca cofnąłby sklepowi licencję na sprzedaż. Oto przykłady bardzo dobrze działających sklepów oferujących muzykę plikach, także gęste formaty:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta drugiego linku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd - oczywiście wykryło, że ten mp3 przerobiony na flac to 95% MPEG, a nie CDDA :-)

 

Hm... kupiłem dziś utworów na www.beatport.com (największa strona z muzyką dla DJa) i zapłaciłem 1.49$ plus 1$ dopłaty za format WAV i z ciekawości zeskanowałem na audiochecker. Wykrył, że to 95% MPEG!

 

Czy to możliwe, że tak wielki i szanowany serwis może przerobić MP3 na WAV i pobierać opłaty za to, że plik jest w formacie WAV a nie MP3?

 

I czemu niektóre utwory mają track peak 1.000000, czy wytwórnie, ludzie od masteringu mogą wypuszczać do sprzedarzy utwory po normalizacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hm... kupiłem dziś utworów na www.beatport.com (największa strona z muzyką dla DJa) i zapłaciłem 1.49$ plus 1$ dopłaty za format WAV i z ciekawości zeskanowałem na audiochecker. Wykrył, że to 95% MPEG!

 

To jest tez to czego sie obawialem.

Bo az dziwne, skad nagle by wzieli tyle wave-ow, podczas gdy wiekszosc sklepow oferuje od dawna mp3. Nie wiem czy bardzo im sie oplaca teraz nagle sciagac od dystrybutorow pliki wave wszystkich utworow ktore mieli do tej pory w ofercie mp3. W regulaminie zapewne nie masz jasno napisane ze kupujesz pelnowartosciowego wave, bo zapewne wave na tych stronach jest traktowany wylacznie tylko jako format sam z siebie.

 

> I czemu niektóre utwory mają track peak 1.000000, czy wytwórnie, ludzie od masteringu mogą wypuszczać do sprzedarzy utwory po normalizacji?

 

Normalizacja to najczesciej efekt wykorzystywany jedynie przy skladankach, aby kazdy kawalek mial ten sam poziom.

To ze album jest 100%, nie musi koniecznie oznaczac ze zostal poddany normalizacji. po prostu realizator musial odpowiednio ustawic poziom wszystkich mixowanych sciezek. w takim wypadeku nie ma tutaj mowy o sztucznym podnoszeniu glosnosci calego utworu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na tej stronie macie informacje, że nie normalizują i nie remasterują utworów i zamieszczają tak, jak dostali od wydawcy. Ale dalej w sposób grzeczy zawoalowany piszą, że jeśli dostaną do sprzedaży knota bo tak się zdarza to żeby nie mieć do nich pretensji. :) Można się ewentualnie wyżalić na podany mail.

 

Generalnie porządne nagrania są rzadkością i zdecydowanie łatwiej o takie w muzyce poważnej niż rozrywkowej, ale to już całkiem inne zagadnienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh, szkoda ze nie mozna kupowac oryginalnych masterow, takich jakie ida do tloczni...

 

na razie pozostaje przy oryginalnych plytach, bo to najwieksza pewnosc ze nie bedzie syfu ;)

wszystko przez ten wynalazek formatow stratnych...

na szczescie tratne maja jedna zalete, nie raz pozwalaja mi poznac cos nowego =)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speedy, 9 Gru 2009, 21:30

>eh, szkoda ze nie mozna kupowac oryginalnych masterow, takich jakie ida do tloczni...

 

Ależ można! Czy zerknąłeś pod dwa linki, które podałem wcześniej? Oni sprzedają nie tylko to, co idzie do tłoczni, ale także pliki przed konwersją posiadające większą częstotliwość próbkowania i rozdzielczość bitową, a więc są to pliki znacznie lepsze niż CD!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierze ze mozna, niestety z moich ulubionych nic nie znajduje...

slucham glownie symfonicznego metalu (nie mylic z typowym ciezkim metalem) ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrałem wczoraj dwa single z oryginalnych płyt i przeanalizowałem na audiochecker.

 

Na jednym było 6 utworów i 4 były 100% CDDA i 2 95% MPEG, na drugim z 7 utworami jeden był 95% MPEG...

 

Jak to możliwe? Czy wydawcy muzyki rozrywkowej w ogóle nie patrzą co wrzucają na płyty? Czy audiochecker się myli?

 

Nic to raczej nikomu nie powie, ale singlami były:

 

Andy Moor - Fake Awake

Mike Foyle - Love Theme Dusk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za muzyka, ale niektore bardzo stare nagrania moga byc wykryte jako mp3.

 

Sproboj sprawdzic te nagrania innym, zaufanym programem, choc podejrzewam ze jego algorytm bedzie bardzo podobny...

 

auCDtect:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze sprawdzam swoje plyty, i jak do tej pory wszystkie byly wykryte jako CCDA.

jedyne przypadki kiedy mialem MPEG, to byly tloczone piraty ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są stare nagrania, te sprawdzane pochodziły z 2008 i 2005 roku.

 

Co dziwne sprawdziłem jeszcze kilka singli i na jednym z nich było 5 utworów tego samego artysty, wydanych miesiąc temu w tylko jednej wytwórni, na okładce płyty przeczytałem, że mastering robiony był przez jednego człowieka w jednym studiu...

 

I 2 na 5 utworów były 95% MPEG. Jeśli chodzi o gatunek to były to tech-housowo minimalowe nagrania.

 

Może audiochecker wykrywa jako MPEG bardzo ograniczone dźwiękowo utwory? W tych dwóch nie było vocalu, troche prostego basu i elektronicznych dźwięków (bez synth'ów).

 

Później sprawdze te utwory na true audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może audiochecker wykrywa jako MPEG bardzo ograniczone dźwiękowo utwory? W tych dwóch nie było vocalu, troche prostego basu i elektronicznych dźwięków (bez synth'ów).

 

Glownie opiera sie na braku pewnych czestotliwosci (+ inne psychoakustyczne sztuczki stosowane w mp3). Wiadomo tyle, ze traktuje niektore duzo starsze nagrania jako mp3. Moze nagrania ktore testujesz sa rzeczywiscie za malo "obfite".

 

> Później sprawdze te utwory na true audio.

 

Polecam sprawdzic, ale podejrzewam ze bedzie to bardzo podobny algorytm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie sprawdzic (bo nie mam takich nagran), ale podejrzewam ze dla przykladu, duzo undergroundowego hip-hopu moglo by tez byc wykrywane jako MPEG. Nieraz maja swoje specyficzne brzmienia, dosc okrojone z wielu czestotliwosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Navers

polecam zrezygnować z Audiochecker'a na rzecz TauAnalyzer. Sam czasem z niego korzystam i dla mnie jest zdecydowanie lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze TauAnalyzer o ile dobrze pamietam, sprawdza jedynie same plyty, nie pliki?

zdolnosc do sprawdzania samych plikow ma AuCDtect, i jest to produkt tego samego zespolu ludzi =)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem używam tylko EAC i nim konwertuje , po co mam sprawdzać czy są autentyczne ? ;-)

A może ktoś wie jaki jest program który zastąpi EAC pod Ubuntu ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.