Skocz do zawartości
IGNORED

Program do sprawdzania autentyczności plików bezstratnych, jaki?


Navers

Rekomendowane odpowiedzi

>Czegoś nie rozumiem używam tylko EAC i nim konwertuje , po co mam sprawdzać czy są autentyczne ?

>;-)

 

b) zeby sprawdzic czy dobrze sie zgralo (inaczej mowiac czy naped nie zaczyna miec problemow z odczytem, bledna korekcja, czy mniej lub bardziej porysowana plyta dala sie zgrac poprawnie)

a) zeby sprawdzic czy nie masz przypadkiem pirackiego tloka (zdarzaja sie naprawde niezle podrobki z azji, a material na nich zamieszczony rozni sie bitowo od oryginalu)

 

>A może ktoś wie jaki jest program który zastąpi EAC pod Ubuntu ???

 

cos kiedys slyszalem ze jest, bo i tak ripperow na linuxa jest sporo, pytanie ktore sa az tak dokladne jak EAC?

probowales moze odpalic EAC-a przez wine?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowales moze odpalic EAC-a przez wine?"

 

Chciałem tego uniknąć , po co uciekać z xp pro do Ubuntu ,aby potem kombinować z wine ???

Przecież to nonsens ;-)

 

EAC wyświetla dość szczegółowe raporty o zgraniu i jakości itd.

No ,ale jak ktoś chce jeszcze sprawdzać ;-)

Rozumiem tylko w przypadku ściągnięcia pliku z netu - wtedy widzę sens sprawdzenia czy zakupiony flac nie był przypadkiem zrobiony z MP3, ale i w tym przypadku wolałbym własne ucho ,wszak to forum audio ;-) ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałem tego uniknąć , po co uciekać z xp pro do Ubuntu ,aby potem kombinować z wine ???

Przecież to nonsens ;-)

 

Uciekasz od samego systemu, czy to oznacza ze musisz rezygnowac z ulubionych aplikacji?

Ja uzywam Linuksa glownie dlatego, ze mam duzo wieksza kontrole nad systemem, i nie proboje on byc madrzejszy ode mnie. Nie wyskakuja mi nic nie mowiace bledy typu Ex000, "wyslij do MicroSoft-u".

System to system, aplikacja to aplikacja. A wine to nie emulator. Wine to tylko API wiec dziala natywnie =)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speedy=>

nie mam żadnych, najmniejszych problemów z XP pro - to genialny system ;-) !!!

Ale już następcy Vista włącznie z 7 to porażka i dlatego próbnie postawiłem Ubuntu na USB pendrive.

Niestety programów takich specjalistycznych jak EAC do zgrywania płyt CD pod Ubuntu nie znam ?

Chyba trzeba będzie zrobić jak mówisz, ale to trochę pod górę ;-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull:

XP jeszcze troche pozyje, gorzej jesli kupujesz np najnowsze laptopy ze sterownikami pod Viste only.

A 7 nie jest az taka zla w mojej opini, po prostu potrzebuje czasu na to aby dojrzec, tak jak dojrzewal kiedys XP, bo na poczatku tez byly z nim jaja. Podoba mi sie to jak poprawili w koncu wydajnosc. Rzecz do ktorej bym sie najbardziej czepial to nadal darzenie do maksymalnego ograniczenia uzytkownika. Ale ok, to nie jest zly pomysl. Sa uzytkownicy wymagajacy ktorzy chca miec pelnie i wladzy i wiedziec co sie dzieje w systemie, ale sa tez i tacy ktorzy chca aby wszystko sie robilo jednym kliknieciem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XP jeszcze troche pozyje, gorzej jesli kupujesz np najnowsze laptopy ze sterownikami pod Viste only."

 

Kupiłem nowego Sony Vaio z Vistą i mimo ,że Sony robi pod górę jak tylko może , postawiłem xp pro ;-)

mimo braku sterowników ,nawet do karty graficznej musiałem sterownik modyfikować ,ale udało się wszystko ;-)

Zdecydowanie wolę Della z jego polityka wobec klienta ;-)

I chyba laptopy tez lepsze od Sony, mam porównanie w domku ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdecydowanie wolę Della z jego polityka wobec klienta ;-)

 

Popieram =)

Ja tylko na Dell-ach jade. Jednak z powodu ich najnizszej awaryjnosci. Nie jeden model u mnie juz nie jedno przeszedl ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speedy, 10 Gru 2009, 11:55

 

>tylko ze TauAnalyzer o ile dobrze pamietam, sprawdza jedynie same plyty, nie pliki?

>zdolnosc do sprawdzania samych plikow ma AuCDtect, i jest to produkt tego samego zespolu ludzi =)

 

To prawda, jak pisałem wcześniej, plików bezpośrednio nie da się sprawdzić ale ja robie zawsze obraz CD-Audio w Nero co trwa 1-2 minuty, potem montuje w Alcoholu i sprawdzam ;) Wszystko idzie elegancko.

 

Czy ten AuCDtect też ma możliwość podglądu np. wykresu Frequency (btw świetna opcja) dla każdego zeskanowanego utworu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull, 10 Gru 2009, 12:41

>A może ktoś wie jaki jest program który zastąpi EAC pod Ubuntu ???

 

Pisałem wyżej - praktycznie cały soft ripujący pod linuxa opiera się na cdparanoi. Daje to bardzo dobre efekty, ale nie sprawdzałem wyników w bazach, ani nie porównywałem z EAC. Ponadto - warto zainteresować się wspomnianym wyżej przeze mnie Ruby Ripperem, który obsługuje wielokrotne ripowanie w celu zapewnienia 100% zgodności (można sobie ustawić ilość iteracji, itd.). Ponadto nowsze wersje mają obsługiwać AccurateRip.

 

Jeśli chodzi o sam EAC, to podobno chodzi dobrze pod wine:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czemu nie moge uruchomić ani AuCDtect ani TauAnalyzer, na mniej niż sekunde > wyskakuje mi jakieś okienko w DOSie i od razu się zamyka.

 

albo wchodzisz w dosa (menu start > uruchom > cmd)i klepiesz recznie po kolei kazdego tracka...

 

albo piszesz plik wsadowy bat:

1) otwierasz notatnik

2) piszesz cos na wzor:

---

@echo off

aucdtect track08.wav track09.wav

pause

---

pierwsze wylacza wypisywanie uruchamianych komend, drugie to aucdtect gdzie po nazwie programu podajesz nazwy (badz pelne sciezki jesli sa w innym katalogu niz ten program) plikow wav, zas trzecie to spowodowanie oczekiwania na dowolny klawisz nim sie zamknie.

3) aby poznac pelna liste komend: aucdtect /?

-m0 (gdzie 0 super dokladny test, 8 domyslny, 40 najszybszy)

-d (dodatkowe podsumowanie wszystkich trackow)

-v (tryb bardziej szczegolowy)

4) a jesli nie chce Ci sie pisac poszczegolnych nazw plikow, to ponizsza linijka spowoduje ze sprawdzi wszystkie pliki wav w tym razem jakims katalogu:

aucdtect E:aucdtect*.wav

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ten plik wsadowy to musisz zapisac z notatnika wybierajac "zapisz jako", zmienic "zapisz ja typ" na "wszystkie pliki" (w katalogu aucdtect), nazwie podac rozszerzenie bat, np "test.bat".

potem ten plik zwyczajnie uruchomic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aucdtect E:aucdtect*.wav

 

to forum widze usuwa slesze.

miedzy ":" a "aucdtect", oraz "aucdtect" a "*" ma byc slesz odwrotny do tego stosowanego w adresach URL (stron www).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod linuksa, jest Grip.

Graficzna nakladka w zasadzie na cdparanoje.

Sciaga nazwy utworow z sieci, ripuje do flaca lub podobnych, ustawia id3 (uwaga z id3v2,chyba malo kompatybilne)

chyba nie ma opcji weryfikacji nagrania.

 

t.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

To prawda, jak pisałem wcześniej, plików bezpośrednio nie da się sprawdzić ale ja robie zawsze obraz CD-Audio w Nero co trwa 1-2 minuty, potem montuje w Alcoholu i sprawdzam ;) Wszystko idzie elegancko.

 

Mam problem, z tworzeniem obrazu CD w Nero. Nie mogę stworzyć pliku ISO dla CD Audio, a obrazu z danymi niestety TauAnalyzer nie widzi? Jakaś podpowiedź co robię nie tak?

 

Tutaj:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jest sposób na sprawdzenie jakości plików FLAC przy pomocy foobara. Niestety nie mogę znaleźć nigdzie wtyczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem. Zmieniłem wersję Nero i plugin FLAC :) Mimo wszystko z tego co pamiętam szło to szybciej. Szkoda, że nie mogę znaleźć tego plugina to miałbym szansę porównać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.