Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Twoje kolumny to faktycznie hybrydy . W oryginale były głośniki: ScanSpeaka 18W8542 czyli to samo co w Studio100 ,papier na piance ScanSpeaka ,bardzo dobry głośnik do małych skrzynek 10-12 litrów objętości . Wysokotonowy to metalowa kopułka pochodząca prawdopodobnie od MB Quart .

 

W Twoich ktos wymienil glosniki na 18W8543 czyli mlecznobialy polipropylen ScanSpeaka znany z modelu Response 2 oraz wstawił wysokotonowy ScanSpeaka Discovery R2604 .

Widocznie efektywność poprzednika była niższa to wstawił rezystor na kablu 3,3 ohma na kablu do wysokotonowego . Zwrotnica jest złożona z kiepskich eleentów ,kostki MKT ,cewki na cieńkim drucie 0,7mm czyli tzw.padlina .

 

Ale w gruncie rzeczy lepiej jest mieć dobre głośniki i takie elementy zwrotnicy niż najlepsza zwrotnice i kiepskie głośniki więc z dwojga złego opcja z dobrymi czy bardzo dobrymi głośnikami jest o wiele lepsza .ScanSpeak to ScanSpeak ze starej i sprawdzonej serii Classic.

 

Lepszy stary ScanSpeak niż najnowszy Seas ,czy Volt wiedzą o tym posiadacze Studio 100 (25TFF Seas+ScanSpeak 18W8542) ,posiadacze Response 2 ( 18W8543+D2010 Scan) którzy słuchali Studio 110 (Seas+ kopułka Discovery D2604) , 115 (Seas 19TFF +Volt).

 

Raczej by ich na nowsze nie zamienili .

Bardzo dziekuje za jak zwykle fachowy i profesjonalny opis .Nabylem je poniewaz cena byla bardzo atrakcyjna .Mam 1sc ale pomyslalem ,ze da sie poprawic te zwrotnice i wowczas zdecyduje ktore zostawic.Pytanie wiec brzmi : gdzie to zrobic i mw jaki koszt ? Pozdrowienia z Sopotu.Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loze polecam Janusza Molęde pod warszawą , zrobi ci jak chcesz. czyli np chcesz wersje dobra na dobrych komponentach albo wersja premium na najwyższej półce graty kwestia dogadania mozesz sie powołać na mnie , on mi robił moje R1sc i jestem bardzo zadowolony choć ponoc mogłem jescze lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2S to kawał sprzętu. D2 są jednak inne - pytanie, komu bardziej pasują jedne, lub drugie. W obu się idzie zakochać tak samo - to jak z kobietami, czasem lubisz małe blondynki, by chwilę później stwierdzić, że jednak wysokie brunetki, a potem znowu na odwrót... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loze polecam Janusza Molęde pod warszawą , zrobi ci jak chcesz. czyli np chcesz wersje dobra na dobrych komponentach albo wersja premium na najwyższej półce graty kwestia dogadania mozesz sie powołać na mnie , on mi robił moje R1sc i jestem bardzo zadowolony choć ponoc mogłem jescze lepiej :)

To doskonaly polmysl Mariusz.Jak bys podeslal mi koordynaty na tego znawce.serwus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2S to kawał sprzętu. D2 są jednak inne - pytanie, komu bardziej pasują jedne, lub drugie. W obu się idzie zakochać tak samo - to jak z kobietami, czasem lubisz małe blondynki, by chwilę później stwierdzić, że jednak wysokie brunetki, a potem znowu na odwrót... :)

Dlatego najlepiej byłoby mieć dwie:-)

 

Pary kolumn oczywiście.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To doskonaly polmysl Mariusz.Jak bys podeslal mi koordynaty na tego znawce.serwus

Już ci wysyłałem Loze , ale ok powiem tak przerobiłem poznałem ludzi co to byli znawcami jednej klimy , mysleli że sa mega dobrzy bo wiedzieli co jest najdroższe nie koniecznie dobre i adekwatne do tematu , ale silnie przekonani twierdzili że to co oni wymyslili jest mega naj naj , ale zaraz potem okazywało sie że sa ograniczenia w wiedzy doswiadzceniu i to co oni uwazają że jest naj nie koniecznie sie sprawdza w danych paczkach , dlatego ja sobie cenie doświadczenie starszych ustabilizowanych ludzi , którzy robią coś od lat i po prostu wiedza wszystko na ten temat i nie pitolą że ma byc wszędzie mundorf bo jest drogi , Janusz molęda to gość starszy doświadczony i dobiera odpowiednio do paczek zestaw , a że produkuje sobie kolumny od lat i od podstaw ,myśle że wie i zna ten chleb ,podaje link tam macie dane do niego ;

https://www.olx.pl/oferta/proac-response-1sc-upgrade-CID99-IDiFOer.html

 

Dlatego najlepiej byłoby mieć dwie:-)

 

Pary kolumn oczywiście.

Szczera prawda cza miec dwa albo baa nawet trzy zestawy i to nie tylko kolumn , tylko całe kompletne ,najlepiej zupełnie rózne wtedy jest odniesienie , mam dwa dodatkowe w garażu ale juz sobie robie trzeci do dużego pokoju , i co ciekawe zaczynam od dupy strony bo kupuje dac na aliexpress hee , żeby było smieszniej juz zamówiłem zasilacz do niego a daca jescze nie kupiłem bo jestem w trakcie targowania z chinolem , a w jakie kolumny uderze hmm nie wiem tego jescze ,wyjdzie w praniu ,ale podłogowe dla odmiany bym zassał w głodzie poznania :)dac to smsl m8A taki sobie niewinny dobry dac miałem poprzednią wersje i na porcie usb robi ten chinolek naprawde fajna robote , w sensie robi wszystko to co europejskie nasze drogie ,plus dsd chce spróbowac :) a zasilaczem tomanka to naprawde uczciwy dac jest w 200$ nie słyszałem lepiej , ok jest lepiej np w dac hegla hd 25 który tez posiadam ale to nie ta liga :) ale po cichu powiem przepaści nie ma , hegel to to taka wyrafinowana świnia gra prawde analogową i jest naprawde dobry bo nie kłamie , tu w smsl jest troche ściemy taniej ale to naprawde nie boli :) Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

ProAc są bardzo dobrymi ale specyficznymi kolumnami, jeżeli ktoś lubi rocka i cięższą muzykę niech zawczasu je posłucha,

inaczej, jeśli miał wcześniej jakieś doświadczenie ze sprzętem w podobnej klasie, może być lekko rozczarowany.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProAc są bardzo dobrymi ale specyficznymi kolumnami, jeżeli ktoś lubi rocka i cięższą muzykę niech zawczasu je posłucha,

inaczej, jeśli miał wcześniej jakieś doświadczenie ze sprzętem w podobnej klasie, może być lekko rozczarowany.

Piszesz o firmie, czy o tym modelu?

Bo akurat z ProAc miałem do czynienia prze ładnych kilka lat i mam wyrobione o nich bardzo dobre zdanie (może poza D15).

A te Tabletki rozważam równolegle z Harbeth P3ESR. Jedne i drugi mają tą samą zamkniętą obudowę wielkości pudełka do butów i odwołują się do tradycji monitora BBC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W Response 5 był montowany 7,5 cm ATC z układem magnetycznym 155 mm - w 1999 roku kosztował ok. 300 funtów.

W D 80 w układzie symetrycznym były zamontowane po dwa: Vox (dół) 20 cm, Visaton (środek) i tania wysokotonowa Vifa DX 25.

W D 100 były już z powrotem na środku 2 x 7,5 cm ATC, większe Vox-y 25 cm i ta sama Vifa na górze.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Response 5 był montowany 7,5 cm ATC z układem magnetycznym 155 mm - w 1999 roku kosztował ok. 300 funtów.

W D 80 w układzie symetrycznym były zamontowane po dwa: Vox (dół) 20 cm, Visaton (środek) i tania wysokotonowa Vifa DX 25.

W D 100 były już z powrotem na środku 2 x 7,5 cm ATC, większe Vox-y 25 cm i ta sama Vifa na górze.

 

Pytanie która wersja średniotonowego została użyta:

 

"The standard version has a 7 kg motor (15.5 lbs) and the “S” version has a 9 kg motor (19.8 lbs)"

Taka licha wysokotonówka w flagowych modelach?

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Tego nie moge do tej pory zrozumiec u ProAka, ze dawal w przeszlosci tak blade - na tle pozostalych przetwornikow - tweetery. Dziwne doprawdy. Dopiero kopulka w ostatnich Response'ach, jak D2, D30, D40 jest mocarna, a do tego mamy jeszcze alternatywnie wstege Aurum Cantus. Palce lizac.

Edytowane przez WuMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej.

Potwierdzam... w Response 4 były nawet dwie sztuki w każdej kolumnie;-)

P.S.

Gdzie te czasy....

 

No wlasnie. Tego nie moge do tej pory zrozumiec u ProAka, ze dawal w przeszlosci tak blade - na tle pozostalych przetwornikow - tweetery.

A może to było przemyślane.... bo 2010 Scan Speaka nie nazwał bym bladym;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem jeszcze DT8, ale Panowie z Top sopockiego powiedzieli, że grają bliżej serii Response, niż 148, wiec jest krok w stronę większej przejrzystości, selektywności i pewnie także lepszego oddania akustyki. Kiedyś ich sobie posłucham.

 

PS. Wyszło na to, ze moje D2, po podwyżce są sporo droższe od DT8. Dziwne rzeczy Mr. Tyler wymyśla, oprócz kombinacji z wszelakiej maści przetwornikami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.