Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ty mi wypalasz ze mam za maly pokoj.albo ze za male odległości od scian.teraz piszesz ze to co pisze producet lub sugeruja ksiazki nie zawsze ma sens.pisalem ze mialem d2 i mnie nie przekonały tak jak d18. Nie musze do niczego dorastac to co mam gra dla mnie pieknie.a ze ty wolisz cos innego twoja sprawa

Nie zrozumiałeś niestety, może poczytaj o akustyce pomieszczeń i poprawnym ustawieniu kolumn.

 

To, że nie trzeba trzymać się nogami i rękami tego co pisze producent nie oznacza, że masz wciskać w ściany takie kolumny jak D18. Ustawiając kolumny tak, że tworzą z naróżnikiem pokoju kwadrat( czyli takie same lub zbliżone odległości od bocznych i tylnych ścian) jest najwiekszym błędem, takie ustawienie wzmaga mody własne pomieszczenia.

Naprawdę poczytaj o ustawieniu kolumn i adaptacji akustycznej, spróbuj przenieść to co masz do większego pomieszczenia ustawiając kolumny ok 1m od tylnej ściany i chociaż 50cm od bocznych nie zapominając o delikatnym skręceniu osi kolumn w stronę słuchacza.

Zobaczysz ile zyskasz , a co tracisz mając obecne ustawienie.

Przyjmij to jako radę, a nie krytykę chłopie.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie: czym napędzałeś D2 wtedy, jak je miałeś? Czym robisz to w przypadku D18? To ten sam sprzęt, czy nie?

tak to byl ten sam sprzet.marantz pearl lite +marantz sa15s2+qed genesis

 

 

Nie zrozumiałeś niestety, może poczytaj o akustyce pomieszczeń i poprawnym ustawieniu kolumn.

 

To, że nie trzeba trzymać się nogami i rękami tego co pisze producent nie oznacza, że masz wciskać w ściany takie kolumny jak D18. Ustawiając kolumny tak, że tworzą z naróżnikiem pokoju kwadrat( czyli takie same lub zbliżone odległości od bocznych i tylnych ścian) jest najwiekszym błędem, takie ustawienie wzmaga mody własne pomieszczenia.

Naprawdę poczytaj o ustawieniu kolumn i adaptacji akustycznej, spróbuj przenieść to co masz do większego pomieszczenia ustawiając kolumny ok 1m od tylnej ściany i chociaż 50cm od bocznych nie zapominając o delikatnym skręceniu osi kolumn w stronę słuchacza.

Zobaczysz ile zyskasz , a co tracisz mając obecne ustawienie.

Przyjmij to jako radę, a nie krytykę chłopie.

czlowieku dlaczego nie potrafisz zrozumiec ze inne ustawienie nie wchodzi w gre.!!!!!nie ma opcji zeby je przesunac w jedna czy drugą strone dlatego napisalem ci ze jedyne co to zmiana mieszkania.mieszkam z rodzina i nie wystawie glosnikow na srodek salonu zeby miec lepsza scenę

 

Ostatnie pytanie: czym napędzałeś D2 wtedy, jak je miałeś? Czym robisz to w przypadku D18? To ten sam sprzęt, czy nie?

dodam jeszcze to ze na tamtą chwile d2 kosztowaly 1800£ i gdybym musial wybrac ktores bookshelfy wybrsl bym kef ls50 ktore kosztowaly 900£I wyglądem bily d2 a dźwiękiem byly troszke gorsze od d2,jednak nie zapominajmy ze byly tansze o polowe.w tamtych czasach d18 podbily rynek w uk wiec nie wiem z kad te zdziwienie,sam proac twierdzi ze d18 to najbardziej udany model jaki stwozyli Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkania.mieszkam z rodzina i nie wystawie glosnikow na srodek salonu zeby miec lepsza scenę

Nikt ci nie każe....

Pozdrawiam

człowieku :)))

 

w tamtych czasach d18 podbily rynek w uk wiec nie wiem z kad te zdziwienie,sam proac twierdzi ze d18 to najbardziej udany model jaki stwozyli

Marketing zadziałał jak widać.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D18 tak samo podbiły rynek, jak D15, Response 2.5, 1SC itd. Można o nich było powiedzieć mnóstwo dobrego, oprócz jednego - gwizdek nie dorastał do ich świetnej średnicy i dobrego dołu. Amen.

 

Zrozum jedno - mniej problemów ze sceną powinieneś mieć w przypadku D2, bo są mniejsze od D18,a w dodatku mają tweeter wyższej klasy. Nie chciałeś ich - nie ma problemu.

 

Spróbuj zatem z D20, ktore mają port w dół, a przede wszystkim wstęgę na gorze. Może to pozwoli mieć dobrą scenę, mając paczki bliżej ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D18 tak samo podbiły rynek, jak D15, Response 2.5, 1SC itd. Można o nich było powiedzieć mnóstwo dobrego, oprócz jednego - gwizdek nie dorastał do ich świetnej średnicy i dobrego dołu. Amen.

 

Zrozum jedno - mniej problemów ze sceną powinieneś mieć w przypadku D2, bo są mniejsze od D18,a w dodatku mają tweeter wyższej klasy. Nie chciałeś ich - nie ma problemu.

 

Spróbuj zatem z D20, ktore mają port w dół, a przede wszystkim wstęgę na gorze. Może to pozwoli mieć dobrą scenę, mając paczki bliżej ściany.

ale ja na nic nie nazekam.brak sceny czy slaby bas.dla mnie wszystkiego jest bardzo dobrze.czy ja zalozylem gdzies temat ze.mam problem z d18??? To wy snujecie jakies historie o sc3nie itd dlatego pytam cY ktos z was słyszał moje d18 .na moim sprzecie w moim salonie?????Ja sie nie sugeruje liczbami czy opiniami.mialem w domu d2 i d18 i wybralem 18 czy ty miales bezposredni odsluch 18 i d2???czy bazujesz na tym.jaki gdzie gwizdek.jest wsadzony?pozatym twoje d2 graja zapewne na czym innym niz moje 18.powtarzam jezeli miał bym wybrac bookshelf biore polowe tanszE ls50 Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła nie sprzedaję. 1SC pojechały do renowacji.

Po kuracji pokażę zdjęcia. Niestety będzie to chyba pod koniec lipca ( kolejka u specjalisty ).

Mam nadzieję że będą wyglądały jak nowe :-)

 

Pozdro

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

brak sceny czy slaby bas.dla mnie wszystkiego jest bardzo dobrze.

 

Niestety wciskając kolumny w kąt nie masz sceny. Kolumny tymbardziej podłogowe potrzebują dużo miejsca . Scena to nie tylko to co się dzieje między kolumnami , nie tylko szerokość ale i głębokość . Sam walczę z ustawieniem w małym pokoju , kolumny mam 38 cm od tylnej ściany i jest lepiej ale i tak powinno być więcej. Na szczęście mam monitory co polepsza ogólna precyzję i lokalizację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wciskając kolumny w kąt nie masz sceny. Kolumny tymbardziej podłogowe potrzebują dużo miejsca . Scena to nie tylko to co się dzieje między kolumnami , nie tylko szerokość ale i głębokość . Sam walczę z ustawieniem w małym pokoju , kolumny mam 38 cm od tylnej ściany i jest lepiej ale i tak powinno być więcej. Na szczęście mam monitory co polepsza ogólna precyzję i lokalizację

W zasadzie wszystko ma znaczenie szerokość bazy między kolumnami, odległość od ścian, odległość słuchacza od kolumn, skręcenie głośników w osi etc.

Adaptacja pomieszczenia itd.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proac z Kingsajzem w tle - tu musi być radość :)

 

W kwestii technicznej:

 

D18 tak samo podbiły rynek, jak D15, Response 2.5, 1SC itd. Można o nich było powiedzieć mnóstwo dobrego, oprócz jednego - gwizdek nie dorastał do ich świetnej średnicy i dobrego dołu. Amen.

 

Zrozum jedno - mniej problemów ze sceną powinieneś mieć w przypadku D2, bo są mniejsze od D18,a w dodatku mają tweeter wyższej klasy

 

Podstawowa Vifa Logic (ze zmienionym na metalowy frontem) w D2 jest lepsza niż D2010 Scan Speaka w tych wyżej wymienionych? - tutaj akurat byłbym ostrożny z ferowaniem wyroków...

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa Vifa Logic (ze zmienionym na metalowy frontem) w D2 jest lepsza niż D2010 Scan Speaka w tych wyżej wymienionych? - tutaj akurat byłbym ostrożny z ferowaniem wyroków...

no właśnie.... D2010 dobrze zaaplikowany naprawdę pokazuje klasę... a jest/był stosowany w naprawdę dobrych kolumnach;-)

Edytowane przez wit-told
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w jednej z kolumn ( ProAc Response One S - na zdjęciu te mniejsze :)) odpadł mi kawałek forniru czy ktoś z kolegów może mi podać namiary na firmę która się zajmuje renowacją kolumn. Dzwoniłem do osób zajmujących się renowacją mebli ale nie są zainteresowani a w zakładzie stolarskim w którym byłem panowało takie zapylenie że za nic nie zostawiłbym moich kolumienek. Dodam , że obecnie grają pod Sony Str- V5 ( 1978r.) + Rapsberry Pi 3B+ i lepszej średnicy jeszcze nie słyszałem.

post-57207-0-14794400-1529057828_thumb.jpg

post-57207-0-92523000-1529057851_thumb.jpg

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz na Alledrogo " renowacja kolumn " wyskoczy Ci ogłoszenie z Pabianic. Bardzo zajęty człowiek ale polecam.

Swoją drogą dziwne bo w 1SC te półeczki są litego drewna nie okleinowane.

Jak nie znajdziesz to daj znać wyślę Ci numer na PW.

 

Pozdro.

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no właśnie.... D2010 dobrze zaaplikowany naprawdę pokazuje klasę... a jest/był stosowany w naprawdę dobrych kolumnach;-)

 

Panowie, naprawdę... Słuchałem wielokrotnie ProAcow z tym Scanem.

 

D2, D28 miały bardziej rozdzielczą, spójną górę. Szef salonu TopHifi z tego powodu używa rownież w domu D28 z tą kopułką i nie myśli o zamianie na wstęgę. Oczywiście, nie twierdzę, ze to referencja i może komuś D2010 bardziej się przypodobać z danym sprzętem, ale w neutralnej konfiguracji, ciężko mieć wątpliwości, który gra dojrzalej.

 

Ps. Czy ktoś z was miał okazję posłuchać D30S?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz na Alledrogo " renowacja kolumn " wyskoczy Ci ogłoszenie z Pabianic. Bardzo zajęty człowiek ale polecam.

Swoją drogą dziwne bo w 1SC te półeczki są litego drewna nie okleinowane.

Dzięki za informację, mieszkam w Łodzi więc do Pabianic mam " rzut beretem". A w One S jest też lite drewno , lecz powierzchnie boczne listew pokryte są fornirem.

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Musiałem sprzedać swojego Electro... ECI 4 i używam ze swoimi Studio 100 przejściowo wzmacniacza, który kupiłem kiedyś jako ciekawostkę i rezerwowy za 600 PLN :) Leżał sobie w szafie, tylko go wcześniej wypróbowałem.

To jest no name - malutki lampowiec na EL - 84 (Telam) - sterująca NOS Mullad 4004. Ma około 5-6 W :).

 

Słucham go już ze 2 miesiące i coraz bardziej go lubię i się przyzwyczajam. Oczywiście ma swoje ograniczenia, nie można grać bardzo głośno i basu najniższego nie ma. Ale średni i wyższy jest, mi nie brakuje, a naturalność, muzykalność, nawet rozdzielczość - super.

Gorsze nagrania są łatwiejsze do strawienia, a dobre... wiadomo, super.

Jakość/cena w porównaniu do EC - który ma 120 W - miazga.

 

Docelowy wzmacniacz - to będzie na 100% lampa.

 

P.S.

 

W tej antycznej recenzji S 100 jest wzmianka o kilkuwatowej lampie - to naprawdę działa.

 

https://www.stereophile.com/content/proac-studio-100-loudspeaker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.