Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie,dlatego jeżeli kolega wyżej jest zainteresowany d18 lub czymś innym niech spróbuje odsłuchać u siebie w domu i sam oceni a nie sugeruje się wpisami ludzi którzy odsluchali 4 piosenki na.jakims tam sprzecie w sklepie,bo.kazdy z nas lubi co innego i to że mi dany system nie przypadł do gustu nie oznacza że sprzęt jest g... wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... kwestia gustu....

Trenowałem Studio 100, Response 2, Response 2S, a teraz Response 5 i Musical to jest dobry, ale na początek.....

dopiero podłączenie czegoś naprawdę dobrego i mocnego (grały z dzielonym DPA, Gryphonem, Octave 290, Audionetem AMPI i Krellem FPB 200) pokazuje ich potencjał....

i też uważam, że D2 są krokiem w tył w stosunku do Response 2S...

ale to też może być kwestia gustu i..... właściwszej konfiguracji;-)

 

Odnośnie pieca - oczywiście, wiadomo, że im lepsza amplifikacja, tym system zagra zacniej.

Z drugą częścią Twojego wpisu nie będę polemizował. Już to robiliśmy. O gustach się nie dyskutuje, systemy są różne, wiadomo. Skoro jednak je porównałeś, w tej sytuacji bylo zatem odwrotnie i chwała 2S za to.

 

Co do wpisu kolegi Ronaldo9 - rozumiem, że wiesz, ze przesłuchałem na D18/D20 4 utwory i tylko w jednej konfiguracji? Zawiodę cię i twoje proroctwa. Słuchałem ich kilkukrotnie i w co najmniej dwóch konfiguracjach. To dobre zestawy, ale wybrałem D2 z pełną świadomością i to samo dotyczy mojego stwierdzenia, że dopiero zmiana na D30 zapewnia zauważalną zmianę i poprawę. Nie znaczy jednak, że gdzie indziej, z rożnym sprzętem D18/D20 nie zagrają dobrze / lepiej, bo na pewno mają swój potencjał. Warto testować.

Edytowane przez WuMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie dyskutuje, systemy są różne, wiadomo.

To prawda.... a w jakiej konfiguracji i gdzie słuchałeś 2S?

I zgadzam się z opinią, że dwudrożne monitory ProAca mogą być lepszym wyborem niż dwugłośnikowe podłogowe...

Moje wybory również potwierdzają tę tezę....

 

nie oznacza że sprzęt jest g... wart.

nikt chyba nic takiego nie napisał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedaż swoje 1SC a mój kolega D18 oraz klony 2.5.

Osobiście nigdy nie zamieniłbym swoich maluchów na D18 ale gusta są różne.

 

Wystarczy się umówić, podjechać i posłuchać :-)

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To prawda.... a w jakiej konfiguracji i gdzie słuchałeś 2S?

 

Nie przypomnę sobie. Wiem tylko, że średnicą czarowaly, ale dół z polipropylenu gdzieś uciekał i lekko się luzował, a tweeter wiadomo, już o nim pisałem, że nie jestem jego fanem. Nie było to dzieło sztuki i podobnie zachowuje się ten Scan Speak w D18.

 

Tak szczerze, zastanawiam się, czemu Tyler nie zrobił wersji D2R, ze wstęgą. Wiem, koszt bylby jeszcze wyższy - a te i tak już kosztują 13 tysięcy zł, no ale Aurum Cantus jest świetny, choćby w D48R i mógłby wynieść D2 na wyżyny monitorów na wyżyny, w klasie do 15 tys, z tych obecnie produkowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko, że średnicą czarowaly, ale dół z polipropylenu gdzieś uciekał i lekko się luzował, a tweeter wiadomo, już o nim pisałem, że nie jestem jego fanem. Nie było to dzieło sztuki i podobnie zachowuje się ten Scan Speak w D18.

Szkoda, ale wiadomo, wszystkiego się nie spamięta....

Trochę się z Tobą nie zgadzam. Te głośniki nie czarują średnicą, jest ona bardo wierna, dół przy mocnej końcówce się nie luzuje, ale z jakąś integrą, czy słabszą lampką na pewno tak jest....

A co do 2010 Scana - to choć to całkiem tani głośnik, to moim zdaniem świetny, nie bez powodu używany w Response 5, czy Spendorach 100...

ale każdy ma prawo do własnego zdania i opinii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

 

Szkoda, ale wiadomo, wszystkiego się nie spamięta....

Trochę się z Tobą nie zgadzam. Te głośniki nie czarują średnicą, jest ona bardo wierna, dół przy mocnej końcówce się nie luzuje, ale z jakąś integrą, czy słabszą lampką na pewno tak jest....

A co do 2010 Scana - to choć to całkiem tani głośnik, to moim zdaniem świetny, nie bez powodu używany w Response 5, czy Spendorach 100...

ale każdy ma prawo do własnego zdania i opinii...

 

Dokładnie tak...polipropylen jest super...ale dobrze kontrolowany...a i scanik zagra jak należy jak reszta toru nie sieje piachem...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odnośnie pieca - oczywiście, wiadomo, że im lepsza amplifikacja, tym system zagra zacniej.

Z drugą częścią Twojego wpisu nie będę polemizował. Już to robiliśmy. O gustach się nie dyskutuje, systemy są różne, wiadomo. Skoro jednak je porównałeś, w tej sytuacji bylo zatem odwrotnie i chwała 2S za to.

 

Co do wpisu kolegi Ronaldo9 - rozumiem, że wiesz, ze przesłuchałem na D18/D20 4 utwory i tylko w jednej konfiguracji? Zawiodę cię i twoje proroctwa. Słuchałem ich kilkukrotnie i w co najmniej dwóch konfiguracjach. To dobre zestawy, ale wybrałem D2 z pełną świadomością i to samo dotyczy mojego stwierdzenia, że dopiero zmiana na D30 zapewnia zauważalną zmianę i poprawę. Nie znaczy jednak, że gdzie indziej, z rożnym sprzętem D18/D20 nie zagrają dobrze / lepiej, bo na pewno mają swój potencjał. Warto testować.

sam napisałeś wyżej że słuchałem d20 w salonie z jakimś coplandem.ja d18 słuchałem u siebie w domu z caspianem,nami xs ,heglem h80,marantza pm14se.MF M6.az w końcu wybrałem marantza pm11s3.Ty wybrałeś d2 I ja nie mam z tym problemu Ale po co wypisujesz żeby kolega wyżej odpuścił d18 I d20????.napisales tak bo tobie się w nich coś nie podobało a ja je użytkowaniem przez parę lat . Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem D18 z Coplandem dzielonym, ale też i z Passem INT-250. Absurdalne połączenie, ale jednak. Przy tym piecu większość z tych, które wspominasz to przysłowiowe zabawki.

 

Ja też nie mam problemu z niczym i cieszę się, że znalazłeś swój zestaw, oparty na tych kolumnach. Moje zdanie i własny plan jest taki, że z D2 warto przejść dopiero na D30 i go nie zmienię, ale oczywiście D18/D20 to zacne zestawy.

Edytowane przez WuMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem D18 z Coplandem dzielonym, ale też i z Passem INT-250. Absurdalne połączenie, ale jednak. Przy tym piecu większość z tych, które wspominasz to przysłowiowe zabawki.

 

Ja też nie mam problemu z niczym i cieszę się, że znalazłeś swój zestaw, oparty na tych kolumnach. Moje zdanie i własny plan jest taki, że z D2 warto przejść dopiero na D30 i go nie zmienię, ale oczywiście D18/D20 to zacne zestawy.

wiesz ja nie patrzę na cenę.Ale wiem że elektronika naima z proac zgrywa się od lat, a czy marka jest droga???lata mi to.liczy się jak to gra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem D18 z Coplandem dzielonym, ale też i z Passem INT-250. Absurdalne połączenie, ale jednak. Przy tym piecu większość z tych, które wspominasz to przysłowiowe zabawki.

 

Ja też nie mam problemu z niczym i cieszę się, że znalazłeś swój zestaw, oparty na tych kolumnach. Moje zdanie i własny plan jest taki, że z D2 warto przejść dopiero na D30 i go nie zmienię, ale oczywiście D18/D20 to zacne zestawy.

wiesz ja nie patrzę na cenę.Ale wiem że elektronika naima z proac zgrywa się od lat, a czy marka jest droga???lata mi to.liczy się jak to gra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem D18 z Coplandem dzielonym, ale też i z Passem INT-250. Absurdalne połączenie, ale jednak. Przy tym piecu większość z tych, które wspominasz to przysłowiowe zabawki.

 

Ja też nie mam problemu z niczym i cieszę się, że znalazłeś swój zestaw, oparty na tych kolumnach. Moje zdanie i własny plan jest taki, że z D2 warto przejść dopiero na D30 i go nie zmienię, ale oczywiście D18/D20 to zacne zestawy.

wiesz ja nie patrzę na cenę.Ale wiem że elektronika naima z proac zgrywa się od lat, a czy marka jest droga???lata mi to.liczy się jak to gra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem D18 z Coplandem dzielonym, ale też i z Passem INT-250. Absurdalne połączenie, ale jednak. Przy tym piecu większość z tych, które wspominasz to przysłowiowe zabawki.

 

Ja też nie mam problemu z niczym i cieszę się, że znalazłeś swój zestaw, oparty na tych kolumnach. Moje zdanie i własny plan jest taki, że z D2 warto przejść dopiero na D30 i go nie zmienię, ale oczywiście D18/D20 to zacne zestawy.

wiesz ja nie patrzę na cenę.Ale wiem że elektronika naima z proac zgrywa się od lat, a czy marka jest droga???lata mi to.liczy się jak to gra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze nikt nie miał okazji odpowiedzieć na pytanie. Nie słuchałem konkretnie ani 140, ani 148, ale na podstawie kontaktu ze Studio 115/118 jestem w stanie wyobrazić sobie ich barwę - wciąż neutralną, z dosyć jasnymi wysokimi tonami i niezłym, głębokim, całkiem szybkim basem, ale nie tak piękną średnicą oraz stereofonią, jak w serii Response. Tak, czy owak warto je wziąć pod lupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 7lat temu mój kolega miał 140mk2 ppdpiete pod MF M3,jednak postanowiłem się nie wypowiadać ponieważ stało to w 20mkw,A już nie raz się tu przekonałem że podłogowe proac nadają się tylko do 60m hangarze.po drugie cały klub proac żyje monitorami I aż strach napisać co kolejek o podlogowkach.Po drugie 150 Nie słyszałem więc nie będę rozpisywał się o czymś czego nawet na oczy nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłogowe proac nadają się tylko do 60m

Niekoniecznie.... moje czterogłośnikowe Piąteczki grają w 26 metrach (ustawienie diagonalne) z mocnym tranzystorem i problemu nie ma..... oczywiście parę metrów więcej mogłoby dać jeszcze lepszy efekt, ale i tak nie narzekam;-)

klub proac żyje monitorami I aż strach napisać co kolejek o podlogowkach

Powód jest prozaiczny: monitory są świetne, a podłogówki, żeby były wyraźnie lepsze, to muszą być przynajmniej trzygłośnikowe - a tu ceny są mało przyjazne....

Dwugłośnikowe podłogówki choć droższe od monitorów, niewiele więcej mają do zaoferowania....więc na co się strachać;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niekoniecznie.... moje czterogłośnikowe Piąteczki grają w 26 metrach (ustawienie diagonalne) z mocnym tranzystorem i problemu nie ma..... oczywiście parę metrów więcej mogłoby dać jeszcze lepszy efekt, ale i tak nie narzekam;-)

 

Powód jest prozaiczny: monitory są świetne, a podłogówki, żeby były wyraźnie lepsze, to muszą być przynajmniej trzygłośnikowe - a tu ceny są mało przyjazne....

Dwugłośnikowe podłogówki choć droższe od monitorów, niewiele więcej mają do zaoferowania....więc na co się strachać;-)

zgadzam się z Tobą ,ponieważ akustyka pomieszczenia robi swoje.Ja sam miałem d18 w 18m ppdpiete pod 120w tranzystor I nie nazekalem.ale kiedy tylko wspomniałem o tym w klubie zostałem zasypany teoriami i wykresami,jakie to kolumny powinny stać w moim salonie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D48 to kapitalny sprzęt. Mój znajomy ma je u siebie i grają pięknie, nawet w 20-kilku metrach. Faktycznie jednak, to już jest spory budżet.

 

Wracając do 140, na pewno warto, ale dużo zależy od zgrania z systemem. Powinny dobrze spisać się z dynamicznym i wydajnym prądowo wzmacniaczem, nie grającym ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny dobrze spisać się z dynamicznym i wydajnym prądowo wzmacniaczem, nie grającym ostro.

to dotyczy wszystkich ProAków;-)

miałem d18 w 18m ppdpiete pod 120w tranzystor I nie nazekalem.ale kiedy tylko wspomniałem o tym w klubie zostałem zasypany teoriami i wykresami,jakie to kolumny powinny stać w moim salonie

bo teorie i wykresy, a rzeczywistość to czasem dwie różne sprawy, a solidne 120 watów mogło załatwić sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to dotyczy wszystkich ProAków;-)

 

bo teorie i wykresy, a rzeczywistość to czasem dwie różne sprawy, a solidne 120 watów mogło załatwić sprawę.

znowu punkt dla Ciebie. Ale wystarczy się cofnąć że 2 miechy I zobaczyć z jaka opinia się spotkałem kiedy wspomniałem że u mnie d18 gra w nie wielkim metrażu. A to za mało miejsca tu I tam, A to gwizdek nie dobry itd.a jak zapytałem czy ktoś słuchał d18 z pm11s3 to zapadła cisza.wiec Panowie.nie ma co gadać że to czy tamto złe gra bo każdy z nas ma inne mkw.inną akustyka, inne systemy towazyszace I w końcu inne oczekiwania.

 

D48 to kapitalny sprzęt. Mój znajomy ma je u siebie i grają pięknie, nawet w 20-kilku metrach. Faktycznie jednak, to już jest spory budżet.

 

Wracając do 140, na pewno warto, ale dużo zależy od zgrania z systemem. Powinny dobrze spisać się z dynamicznym i wydajnym prądowo wzmacniaczem, nie grającym ostro.

pochwal się z czym grały d48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam Response D2. Napędzam je Denonem PMA2020ae - świetny wzmak, ale z tymi kolumnami nie za bardzo się zgrywa. Zdecydowałem się go sprzedać i teraz... Celuję w : Leema Tucana, Lavardin IS Referecne, dzielony Densen B200/B310, BAT vk300, Linn Klout + pre lampowe. Kusi mnie Lavardin ISR ale obawiam się tutaj braku tzw. kopa. Co polecacie do napędzenia D2?

Edytowane przez cowboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam opinie, że bardzo dobrze zgrywają się z Coplandem 405A. 

Ja napędzam je Atollem AM100, później miałem jeszcze kilka innych na testach, wiem że można lepiej niż z AM100 i pewno za jakiś czas będę coś szukał, nie pominę też Coplanda. 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie D2 są napędzane aktualnie Musicalem Fidelity Elektra E200/300, dzielonką, ale to sprzęt nie do kupienia raczej.

Granie z wykopem, sceną i detalem. 100W na kanał przy 8 ohm musi być, aby porządnie je wysterować. W zasadzie niczego mi nie brakuje. Detale można skorygować kabelkami.

Copland z podobnymi D20R nie zagrał dobrze. Pass byłby lepszym wyborem, ale używka INT-150 kosztuje już więcej. Leema i Densen to dobre pomysły. Lavardina nie słyszałem. Sprawdziłbym jeszcze coś od Simaudio, może Moona 340.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/31/2018 at 9:48 AM, cowboy said:

Mam Response D2. Napędzam je Denonem PMA2020ae - świetny wzmak, ale z tymi kolumnami nie za bardzo się zgrywa. Zdecydowałem się go sprzedać i teraz... Celuję w : Leema Tucana, Lavardin IS Referecne, dzielony Densen B200/B310, BAT vk300, Linn Klout + pre lampowe. Kusi mnie Lavardin ISR ale obawiam się tutaj braku tzw. kopa. Co polecacie do napędzenia D2?

Witam.Napewno musisz spróbować NAIMA 200/202lub SN2,oraz caspiana m2 A jeżeli będziesz miał okazję odsłuchać  marantz to.modele pm14,11s3 też są godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wpis ale... Naima SN2 słuchałem z innym kolumnami kiedyś - nic specjalnego nie pokazał ten wzmacniacz. Maranzta 11s słuchałem również, do tych kolumn to chyba nie zbyt dobry pomysł.  Caspiana mam teraz swojego ale starszą wersję MKII - dobry wzmak , M2 pewnie lepszy byłby. Ale raczej w Roksana już nie pójdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.