Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, sir.jax said:

To ja tym bardziej nie wchodził bym w podłogówki,  ale mogę się mylić. 

 

Kumpel podrzucił  mi swoje pmc fb1 signature I gra to bardzo dobrze. Bas  jest  lepiej  kontrolowany niż w d18, czyżby  bas refleks  z przodu  robił aż taka różnicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
jakie kable głośnikowe bi-wire w rozsądnej cenie do Proac D18 polecacie? Ma to zagrać z Naim Supernait 2.
 

MIT cvterminator 770 w opcji biwire


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Witajcie,
jakie kable głośnikowe bi-wire w rozsądnej cenie do Proac D18 polecacie? Ma to zagrać z Naim Supernait 2.
 

MIT cvterminator 770 w opcji biwire


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/1/2019 at 2:50 PM, sir.jax said:

Nie kupuj w ciemno, przytargaj D2 ładnie ustaw i sprawdź jak to zagra.

 

Bylem dzisiaj na odsluchu d2,nie.wiem co mam myśleć bo facet postawił je na taboretach A za źródło używa  DVD.gralo to NAIM  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, sir.jax said:

Ja pierdoleee,  ja mam na porządnych standach, gdzieś tu są zdjęcia.  Tym głośników się to należy, bo stawianie ich na byle czym to profanacja.

Dlatego  nie wiem co myśleć bo bas był tragiczny.bylo mocno Ale strasznie płytko, zero głębi szkoda że właściciel  nie cche podjechać z nimi do mnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

Bylem dzisiaj na odsluchu d2,nie.wiem co mam myśleć bo facet postawił je na taboretach A za źródło używa  DVD.gralo to NAI

 

Jak taborety solidnej konstrukcji i z kolcami to bym się nieczepiał :)

 

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/2/2019 at 8:01 PM, sir.jax said:

Źródło DVD, taborety pod kolumnami, pewno ustawienie i akustyka leży, wielkość pomieszczenia...itd.

 

rozmiar pokoju to jakieś 3 x 4,5,monitory stały na dłuższej ścianie. Rozstawione od siebie na jakieś 2,5m.podloga drewniana ,sofa stała  jakieś 1,70cm od D2.taborety nie były zrobione z solidnego drzewa.wydaje mi się że nie ważył więcej niż  4kg jeden, wysokie na jakieś 40cm,miedzi nimi A d2 włożoną była jakaś  pianka. Nie chce  ich oceniać  po takim 15min odsłuchu  Ale przy cichym słuchaniu brakowało  basu ,A kiedy daliśmy głośniej bas się ukazał tylko że bardzo plytki .aaa I wszystkie kable były standardowe .ponieważ  nie ma do nich oryginalnych kartonów zaoferuje mu za nie 800£.jak mi nie podejdę to je wystawie na Ebay. 

On 3/3/2019 at 11:04 AM, WuMike said:

D2 zasługują na najwyższej jakości standy. U mnie stoją na Atacama R724, plus vibrapody. Zreszta, zobaczcie sami.

 

 E12760DB-E3A1-4DD5-B337-B5DC0D382FAC.thumb.jpeg.8a57bdc42d70b957113084ca1a58b31a.jpeg

Tak ,czytałem że stojaki muszą być dobre.jak ocenisz bas d2???niedawne  sprzedałem TANNOY  definition dc8, ze względu na bas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2019 o 13:05, Ronaldo9 napisał:

Panowie  które proac do 18m2-d2,dt8,d28 czy d20.

D Two albo nawet DB3. D20, DT8 mają za dużo basu. Mogą dudnić w tak małym pomieszczeniu. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sir Jax potwierdzi; czy w D Two brakuje basu w Twoich metrach. Ile tam było? :)

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Top Hi-Fi Poznań Woźna said:

Sir Jax potwierdzi; czy w D Two brakuje basu w Twoich metrach. Ile tam było? :)

U.mnie jest 18m2 .od paru dni mam pmc fb1 signature  które radzą  sobie z  basem idealnie.nic nie buczy.nawet kiedy postawilem je 30cm od tylnej sciany  bas jest dobrze kontrolowany,bardzo.mi sie podaoba  jak grają. Więc skoro pmc potrafią zagrac o niebo lepiej od tannoy definition dc8  w 18m2 myślałem że d20 ,dt8  mogą zrobić to samo.wiem że d20 nie są 3 drożne tak jak pmc, ale fakt jest taki że te pmc w 18 m radzą sobie

Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zaczął od D two. Jak basu będzie brakowało, to wtedy można wstawić D20R. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Top Hi-Fi Poznań Woźna said:

ja bym zaczął od D two. Jak basu będzie brakowało, to wtedy można wstawić D20R. 

Niestety to nie działa tak że mogę wypożyczyć  I zadecydować. Wszystkie wyżej  wymienione  są z drugiej ręki . W TANNOY glosnik  nisko tonowy  miał 20cm,A sama skrzynia jak na monitor była wielka,470x260x271.W d2 niskotonwy ma 16,5cm I skrzynia jest o wiele mniejsza.(HWD): 430 x 203 x 260mm ,więc jakoś nie wydaje mi się że d2 wypadną lepiej na basie od dc8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Ronaldo9 napisał:

jakoś nie wydaje mi się że d2 wypadną lepiej na basie od dc8

ja bym ich nie przekreślał z tego tytułu. Chcesz kupić kolumny z takiej półki w ciemno?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Ronaldo9 said:

U.mnie jest 18m2 .od paru dni mam pmc fb1 signature  które radzą  sobie z  basem idealnie.nic nie buczy.nawet kiedy postawilem je 30cm od tylnej sciany  bas jest dobrze kontrolowany,bardzo.mi sie podaoba  jak grają. Więc skoro pmc potrafią zagrac o niebo lepiej od tannoy definition dc8  w 18m2 myślałem że d20 ,dt8  mogą zrobić to samo. fakt jest taki że te pmc w 18 m radzą sobie

 

1 hour ago, Top Hi-Fi Poznań Woźna said:

ja bym ich nie przekreślał z tego tytułu. Chcesz kupić kolumny z takiej półki w ciemno?

Szczerze  to najlepszym rozwiązaniem było by kupić PMC. Mam je u siebie,wiem jak grają itd, .Niestety  kupno używek wiąże się z brakiem odsłuchu we własnym mieszkaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Ronaldo9 napisał:

Szczerze  to najlepszym rozwiązaniem było by kupić PMC. Mam je u siebie,wiem jak grają itd

To bierz i się nie zastanawiaj, to tobie ma się podobać. Ja mam D2 i innych już nie chce do moich 19m z hakiem. Z tym, że u mnie adaptacja akustyczna i parę innych myków. 

Miałem podłogówki" Eposy M15.2, a wcześniej TDL RTL3 jak wjechały D2 to dopiero zobaczyłem co to jest wykop na basie, dla mnie to głośniki na lata i nie potrzebuje podłogówek do moich jazzowych gatunków muzycznych. Kolumny znikają z pomieszczenia nawet z takim Atollem AM100, a chyba nadchodzą zmiany, więc może być tylko lepiej ;)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, sir.jax said:

To bierz i się nie zastanawiaj, to tobie ma się podobać. Ja mam D2 i innych już nie chce do moich 19m z hakiem. Z tym, że u mnie adaptacja akustyczna i parę innych myków. 

Miałem podłogówki" Eposy M15.2, a wcześniej TDL RTL3 jak wjechały D2 to dopiero zobaczyłem co to jest wykop na basie, dla mnie to głośniki na lata i nie potrzebuje podłogówek do moich jazzowych gatunków muzycznych. Kolumny znikają z pomieszczenia nawet z takim Atollem AM100, a chyba nadchodzą zmiany, więc może być tylko lepiej ;)

Może dziwnie to zabrzmi Ale nigdy nie byłem fanem PMC. Trzech  kumpli ma PMC  I jakoś zawsze wolałem proac dzwiek pmc wydawał mi się zbyt analityczny .Jak to jest z tym znikaniem kolumn ,bo mając tannoy  to doświadczyłem tego  zjawiska,ale z pmc już nie. Diana krall na tannoy prezentowała się też dobrze ale  naDIRE strata już nie było  tak pięknie.PMC co prawda mają słabszy wokal Ale nadrabiaja głębia  I dołem dźwięk jest pełniejszy I każdy instrument brzmi  ciężej. 

Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ronaldo9 napisał:

Jak to jest z tym znikaniem kolumn ,bo mając tannoy  to doświadczyłem tego  zjawiska,ale z pmc już nie.

To odsun je od ściany na ok.1m tył i ok. 0,6 lub ździebko więcej od bocznych i zobacz. Dużo zależy od ustawienia, ale też od reszty toru i przede wszystkim akustyki.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, sir.jax said:

To odsun je od ściany na ok.1m tył i ok. 0,6 lub ździebko więcej od bocznych i zobacz. Dużo zależy od ustawienia, ale też od reszty toru i przede wszystkim akustyki.

Już próbowałem  z ustawieniem I nic to nie zmieniło. Z TANNOY  było tak że zazwyczaj wokale I perkusje było słychać że środka,tak jak bym korzystał z głośnika centralnego,na pmc tego nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ronaldo9 napisał:

Już próbowałem  z ustawieniem I nic to nie zmieniło. Z TANNOY  było tak że zazwyczaj wokale I perkusje było słychać że środka,tak jak bym korzystał z głośnika centralnego,na pmc tego nie ma

A delikatnie skręcałeś do osi kolumny w stronę słuchacza? 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D2 mają naprawdę niskie zejście basu, wynikające z takiego, a nie innego strojenia. Tenże bas jest czysty, barwny i ma całkiem niezły wykop w 20 m.kw. Wszystko jest zatem kwestią akustyki i odpowiedniego zestrojenia systemu. Oczywiście, głośnik 16.5cm trzeba odpowiednio napędzić, inaczej niż membranę 25cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.