Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, cowboy napisał:

Planuję kupić do D2 monobloki Electrocompaniet AW220 - sądzicie że to będzie dobre połączenie?

Jak masz możliwość, to sam zobacz w swoich warunkach.

Mam mieszane uczucia co do twierdzenia, że D2 potrzebują mocnego wzmacniacza.

Mam Atolla AM 100, ale od 2 tygodni gości u mnie Moon neo 250i na papierze 2x50W i wciągnął nosem Atolla. Moon jest bardzo wydajny prądowo i daje radę z D2, więc myślę że taki electrocompaniet tymbardziej, kwestia tylko jaką uzyskasz stereofonię, barwę, kontrolę basu etc.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D2 lubią przede wszystkim dobry i równy prąd. Niekoniecznie musi to być elektrownia powyżej 1500W, ale dobrze jak jest wysoki współczynnik tłumienia. Obecnie gram na końcówce mocy MF Elektra E300 i jego 100W na kanał nie krzywdzi w ogóle D2, chociaż uważam, że monobloki to może być ciekawy pomysł - aczkolwiek do zweryfikowania indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje maluchy też napędzam Moonem, tylko zdecydowałem się na 240i
Te waty w Moonach są jakieś dziwne bo niby 50W a gra jak 100W

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, baksik napisał:

Swoje maluchy też napędzam Moonem, tylko zdecydowałem się na 240iemoji4.png
Te waty w Moonach są jakieś dziwne bo niby 50W a gra jak 100W emoji41.png
 

Bo to prawdziwe waty, a nie wydmuszka jak w większości wzmacniaczy.

Poza tym w domowych warunkach wystarcza nawet 15-25W z lampy, a już 50W w zupełności wystarcza, kolumny i tak wykorzystują ułamek tej mocy.

Copland 405A ma też 50W i podobno bajecznie zgrywa się z ProAcami D2, nie sprawdzam już za ciężki jest, nie ma kto wnieść na chatę takiego grzmota ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2019 o 14:50, sir.jax napisał:

Copland 405A ma też 50W i podobno bajecznie zgrywa się z ProAcami D2, nie sprawdzam już za ciężki jest, nie ma kto wnieść na chatę takiego grzmota ?

ja bym spróbował. To jest nasze granie. Z resztą wiesz ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2019 o 11:06, WuMike napisał:

Coplanda z D20R i wcale dźwięk mnie nie powalił

porównywałeś D20R z D Two kiedyś? Przecież to zupełnie inne granie. D Two grają bardziej wyrównanym dźwiękiem. W D20R jest więcej detalu i więcej, albo nawet dużo więcej dołu, jak dla mnie podbitego dołu, troche nie do końca proacowego, ale to już kwestia odpowiedniej konfiguracji w danym systemie. Piszę to jako właściciel ProAc D15, a więc kolumn dość mocno zbliżonych do D Two

Edytowane przez Top Hi-Fi Poznań Woźna

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio, w trakcie jednego odsłuchu nie porównywałem D2 z D20R, ale mam podobne wnioski - te pierwsze grają równiej i mają więcej subtelności.

Dół w D20R średnio mi się podobał, faktycznie, jest dziwnie napompowany i niestabilny.

Odnosnie góry, niedługo na rynek wejdą D2R i dostaniemy nowe możliwości w tym aspekcie, przy zachowaniu średnicy oraz basu wersji obecnej. Mniam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2019 o 09:03, WuMike napisał:

Odnosnie góry, niedługo na rynek wejdą D2R i dostaniemy nowe możliwości w tym aspekcie, przy zachowaniu średnicy oraz basu wersji obecnej. Mniam! 

jestem ciekaw jeszcze Waszych opinii na temat kopułka czy wstęga. Tutaj zdania są bardzo podzielone. Ja jako fan marki, gustuję bardziej w kopułce. Miałem możliwość posłuchać obok siebie Response D30R i D30RS. Dla mnie wygrywa większym realizmem, jednak fakt, mniej się dzieje. Coś za coś, jak zawsze ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Top Hi-Fi Poznań Woźna napisał:

jestem ciekaw jeszcze Waszych opinii na temat kopułka czy wstęga. Tutaj zdania są bardzo podzielone. Ja jako fan marki, gustuję bardziej w kopułce. Miałem możliwość posłuchać obok siebie Response D30R i D30RS. Dla mnie wygrywa większym realizmem, jednak fakt, mniej się dzieje. Coś za coś, jak zawsze ?

Zaraz, zaraz... wymienione powyżej wersje D30R, starsza i nowsza z S, obie mają wstęgę ?

Cóż, ja także klasycznie optuję za kopułką. W D30D chyba jest nieco lepsza, niż w D2, prawda to?

Czy nowszy model D30RS jest lepszy od D30R, tego jeszcze nie wiem - a dla Ciebie?

 

 

Edytowane przez WuMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, WuMike napisał:

Zaraz, zaraz... wymienione powyżej wersje D30R, starsza i nowsza z S, obie mają wstęgę ?

masz rację. Ja pomyliłem modele, miało być DS, co nie zmienia faktu, że porównywaliśmy kopułkę obok wstęgi wtedy ? 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich ProAc-owców!

Mam na widelcu projekt renowacji Response 3,5. Zawieszenia membran są już sparciałe. Jakie są możliwości naprawy/wymiany tych zawieszeń, ewentualnie kupna nowych gośników? Ma ktoś może schematy zwrotnic, albo oznaczenia głośników?

Pozdrawiam 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czołem,

Czy ktoś byłby chętny na zakup Response D2? Kolor Mahoń, nie mają jeszcze 2 lat nawet, kupione w Sopocie, odbiór w Trójmieście.

Gdyby ktoś pytał powód, to jest życiowy - najpewniej nie dadzą rady nagłośnić pomieszczenia o metrażu prawie 50 m.kw., licząc po podłodze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
3 godziny temu, Morven napisał:

Cześć!

A czy ktoś z Szanownych ma/słuchał ProAc K3? Czy są one warte swojej bardzo wysokiej ceny?

Ja słuchałem jak szukałem kolumn dla siebie, były swego czasu w Top HiFi. Jak dla mnie zbyt basowe granie, mid bas dość nadmierny.

Jak rozmawiałem z Panem z salonu, żeby zmienić wzmak, czy cokolwiek, bo mi się nie podoba to o czym wyżej wspomniałem, to powiedział, że ten typ tak ma i już próbowali różnych konfiguracji. Jeśli to mi się nie podoba, to uznał, że kolumny nie dla mnie.

Niemniej, co innego w domu mogłoby być. Z moimi Harbeth 40.2 również w sklepie wyszło słabo, odpuściłem, po czasie stwierdziłem, że jednak zaryzykuję i przytargam do domu i bingo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam jak by ktoś był zainteresowany to mam proac R1sc do sprzedania . bez podstawek graniowych za 3tys już bez negocjacji . wysyłka pobraniowa możliwa po kontakcie tele,,,

https://www.olx.pl/oferta/proac-r1sc-legenda-fornir-CID99-IDr0oYx.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to na 2020 rok szykują się dwie nowe konstrukcje ? największa podłogówka K10 i monitor K1 ? 
Tutaj jest wywiad i opisana przyszłość serii K. Tekst jest po koreańsku ale google chrom ładnie przetłumaczy ?

http://audioplaza.co.kr/bbs/board.php?bo_table=review&wr_id=84

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie, z tymi nowymi modelami z rodziny K.

K10 będzie kosztował majątek, skoro już K8 w detalu wyceniony jest na bodaj 130 tysięcy zł.

Wiecie, czego mi brakuje? K2, czyli trzech dróg ze wstęga, kopułką na średnich oraz 20cm wooferem, w formie czegoś a’la Harbeth 40, tylko nieco mniejszy od niego i w cenie 35-40 tys zł. 

TopHifi właśnie wprowadza na rynek polski Reaponse D2 R, czyli wreszcie będzie wstęga w monitorze. Niestety, cena rośnie do 17 tys zł, w tej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy.  Pomniejsza salon z 44m2 na 25m2 przez co będzie mniej obstawny. Widziałam pokój na gabinet. Salon odsluchowy się kurczy przez co zmuszony jestem sprzedać swoje PROAC D38 lub zamienić na D15 z dopłatą. Jeśli kest ktoś zainteresowany proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Proac-owcy, pokoj 16m2, rotel 1570. Do tej pory gra z B&W Cm5s2, planuję  zmianę  głośników. W grę wchodzi Proac d2/d2r i Proac d18/d20r, chyba, ze coś z tych mniejszych monitorów np. db3, db1, chociaż nie sądzę, że to półka d2, a chcę zrobić duży przeskok...

Wiadomo będą odsłuchy itp, ale interesuję mnie tez zdanie fachowców i fanatyków Proac;)

Dzięki i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najblizej mi do d2, jednak trochę pocelebruje i przeciagne zakup, wyslucham opinii itd...a co do rotela to jest duzo powietrza, miesa, gra plastycznie i uszy nie cierpią przy rocku przy czym nie brakuje mocy, myślę, ze do 10k zdecydowanie jeden z lepszych wzmakow, tym bardziej pod Proac 

Sir jax nie chcesz sprzedać swoich d2;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Łukasz1303 napisał:

Sir jax nie chcesz sprzedać swoich d2;)

O nie nie,  nic z tych rzeczy ?

Ja bym w 16m nie ładował się z podłogówkami.

A co Ci nie pasuje w tych Bowersach?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, sir.jax said:

Ja bym w 16m nie ładował się z podłogówkami.

Ani ja. Mam w tej chwili pokoj 16 metrowy w ktorym przecwiczylem podlogowki oraz duze monitory. Powiem tak. Jesli pokoj jest dobrze zaadoptowany akustycznie (moj jeszcze nie) to mozna dla eksperymentu sprobowac z mala podlogowka. Ja wiem ze np Jamo Concert 8 (duzy monitor) powoduja ze bas pod scianami zaczyna sie kotlowac. Dlatego tez bezpieczniej jest mi grac na ProAc Response 1S. Zejscia sejsmicznego nie ma ale pokoj wchodzi w fajna interakcje z basem Proackow i blizej scian mam juz wyczuwalna stopke. Jedyne czego nie moge opanowac to wysokich ktore czasami brzmia jak "norzyczki" Moze ktos poratuje rada? ?

Reszta toru to Malina/Volumino - Mogami 2549 IC - Gustard dac X10 - Sansui 607MR i Chord Odyssey 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.