Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich!

Chciałbym dopisać się do klubu fanów marki ProAc.

Od niedawna jestem właścicielem response d15 , które fantastycznie dopełniły się z moim krell'em s300i (znacznie lepiej niż d25).

Narazie jestem na etapie testów i przesłuchiwania wszystkich płyt, ale jestem pewien, że zostaną na długo.

Cieszy mnie widok ProAc'ów w połaczeniu z electrocompaniet'em, gdyż sam zastanawiam się nad wymianą audiolaba.

Wygląda na to, że to chyba udane połączenia...?

Nie sądziłem, że jest nas tak mało. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Sluchalem kiedys Response D Two w Top Hi-Fi, fajne kolumienki do niezbyt pomieszczen, i raczej do cieplej elektroniki (dosc odwazna gora pasma). Sluchalem ich jakis czas po Studio 140 i B&W 805, w porownaniu z seria Studio gora pasma zdecydowanie, jak na moje ucho bardziej wyrafinowana, srodek chyba tez, spojny i rozdzielczy zarazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czesc!

Mój pierwszy wpis na tym forum, atoli potemu, że właśnie dziś (acha, to już wczoraj, zasłuchałem się!) zmieniłem B&W 685 na ProAc studio 110. Dżwięk jest jakieś czterdzieści osiem razy bardziej naturalny niż w B&W i byłbym absolutnie przeszczęśliwy... gdyby cholera jasna, miały trochę więcej basu :/ W związku z tym chciałbym spytać, czy oreientujecie się jak ma się brzmienie studio 110 do studio 100? Ja wiem, że słowami trudno opisać brzmienie, chodzi mi głównie o to czy nieco większe wymiary studio 100 przekładają się na większą głębię brzmienia? Czy może są to tak różne głośniki, że w ogóle nie można ich porównywać?

(Słucham na Naimie cd5/nac112/nap150 i niech mi nikt nie mówi, żebym to zmienił!!! kocham Naima!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy !

 

Potrzebuję porady. Moje PROAC RESPONSE D15 grają nie tak.

 

W prawej kolumnie brak mi pewnego zakresu.

 

Zgubiłem średnie tony.

 

Lewa kolumna gra jak najbardziej poprawnie, za to prawa bez średnicy.

 

Głośniki nie uległy zniszczeniu - dbam o nie jak należy.

 

Zmieniałem wszystkie lampy - niestety nie to.

Odwracałem połączenie kolumn (lewo-prawa)i ciągle ta jedna ma braki.

 

Czy to problem zwrotnicy ????

 

Zestaw to:

 

UNISON RESEARCH S6

Meridian 508.24

PROAC RESPONSE D15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

 

 

To moze i mnie i moje Response Three Point Five przyjmiecie do klubu, nie wiem jak dlugo pozostane w klubie, ale wierzcie lub nie gdybym mogl to bym zostal dlugo;)

 

Graja u mnie z Phastem Anniversary i narazie tylko ze Squeezeboxa, ale byly juz testowane z nimi dwa przetworniki, Bryston BDA-1 i Hegel HD2 oraz CD Cary CD306 za kazdym razem graly pieknie, wiec to tylko swiadczy o klasie tych glosnikow:))) Moze w ten weekend uda mi sie zaprosic kumpla z HD10. Kurcze nawet za Squeezebox nie ma tragedii;))

 

Dodam, ze to nie kurz na zdjeciach, poprostu staly na wystawie prawie 10 lat z zalozonymi maskownicami, za to glosniki sa w stanie idealnym;)

 

Pozdrawiam

 

Wojtek

post-25735-0-69077500-1302893564_thumb.jpg

Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dodam, ze to nie kurz na zdjeciach, poprostu staly na wystawie prawie 10 lat z zalozonymi maskownicami, za to glosniki sa w stanie idealnym;)

 

 

Długo się uchowały w tym salonie :-)

Tak czy owak prezentują się bardzo ładnie a pewnie jest szansa, że za jakiś czas kolor forniru się wyrówna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nastepne 10 lat?;)

 

Staly tak dlugo bo byly w zlym miejscu ustawione. i jak spytalem kumpla jak graja to powiedzial "dull". Mimo wszystko moja ciekawosc sklonila mnie do odsluchow i postawilem je na glownym miejscu odsluchowym, podlaczylem pod cary pre i koncowke Brystona i hmmm, jedne z najciekawiej brzmiacych glosnikow jakie slyszalem, moim zdaniem, muzykalnoscia to zestawienie przebija nawet najdrozsze Proac'ki Pro Carbon 8 ktore sluchalem wielokrotnie. Dodam, ze wlascieiel salonu to moj kolega, dlatego mi je odradzal,

Poszedl robic swoje a ja podlaczylem wszystko i zagralo wybornie, zawolalem go zeby mu pokazac, ze nie graja "dull". Z miejsca sie ze mna zgodzil i siegnal po swoja plyte refernecyjna. Pozniej stwierdzil, ze miejsce w ktorym staly poprostu je ograniczalo, powiedzial, ze juz nigdy nie bedzie tam demostrowal tak duzych glosnikow.

Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna porownywac Superiorow ktore tutaj kosztuja 22k koron do Response 3.5 ktore kosztowaly 70k. Ale ostetnio mialem okazje sluchac Avanti 3 w dobrze zestawionym torze ze wzmacniaczami Rogue Audio i playerem Cary i zagralo to swietnie, czy lepeiej niz u mnie? Z pewnoscia przestrzen byla wieksza na Avantii ale hmm jednak Pro Ac moim zdaniem fajniej graja. Co do zapomnienia, to ja nie skreslam zadnej marki, poniewaz moze sie pojawic jakis swietny model i bede chcial go miec. Mimo wszystko, chce w tym roku dograc system na tyle, by przez najblizsze pare lat cieszyc sie muzyka, czy to sie uda? Hmm w sumie to juz jestem zadowolony, ale wiadomo lepsze jest wrogiem dobrego. Narazie szukam tanszego okablowania, ProAcki i tak niedlugo sprzedam, poniewaz inne na mnie juz czekaja i z dwoma parami nie zmieszcze sie w pokoju;) Wzmacniacz zostanie dlugo, (potencjal w lampkch jest olbrzymi) co do zrodla to najprawdopodobniej bedzie to Hegel HD20, a tymczasowo bede gral na HD2.

Wracajac do Avanti + Roque Audio + Cary vs 3.5 +cary+Bryston+cary (ten sam player w obu przypadkach, zdecydowanie ProACki wygral pod kazdym wzgledem. Lokalizacja w obu przypadkach byla bardzo dobbra, to juz nie popierdulki, niemniej zestawu z Avanti az tak dlugo nie sluchalem.

 

Jutro bedzie u mnie kolega z DCS Pucinnim i zobaczymy co on pokaze na ProAcach;)

Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu Studio 100 i chciałbym zasięgnąć rady doświadczonych użytkowników z jaką sprawdzoną elektroniką mogą ładnie zagrać te kolumienki? Jak na razie słuchałem tylko z Jolidą jd-202 i Maranzem K Pearl Lite i muszę przyznać że bardzo fajnie grały z lampą Jolidy ( tylko nieco ospale ). Na cd + wzmacniacz przeznaczone ok. 6 k.

 

Ciekaw też jestem jak wypada porównanie Studio 100 i 130. Czy ktoś miał okazję porównywać te modele?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.