Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Studio 100 to rasowe duże monitory. Miałem je u siebie przez chwilę, ale niestety lekko sie gubiły w moich 27m2. Góra i średnica były ok, ale niestety basu było w tym metrażu jak na lekarstwo. Nie pomagał im w tym mój jasny wzmacniacz (YBA Integre), może z innym będzie lepiej. Studio 130 z kolei przesłuchiwałem tylko w sklepie w Sopocie i z Krellem 400i grały jak to ProAC całkiem przyjemnie, ale z kolei przeszkadzał mi ich duży (to akurat dobrze) ale przy okazji wolny bas. Trochę mi w tym przypominały Vienna Acoustic (o ile pamietam chyba Bach). Moje poprzednie Studio 125 miały co prawda trochę gorszą górę, ale bas był szybki i dobrze kontrolowany. Co do jolidy - to jak dla mnie strasznie przymulony dźwięk - ale ja lubię jasne tranzystory i już się chyba nie zmienię ;-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonałe głośniki do drogiej elektroniki - S100

 

Dlaczego do razu do drogiej? Chyba nie są aż tak wymagające jeżeli chodzi o moc.

 

Ja posiadam pomieszczenie ok. 20 m i myślę że monitory te poradziłyby sobie u mnie.

Edytowane przez Lesław01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga elektonika nie wiaze sie li tylko i wylacznie z moca. Wystepuja bowiem bardzo drogie wzamcniacze o niskiej badz tez umiarkowanej mocy i takie, ktore mocy posiadaja sporo, a jednak grac toto nie gra.

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawi kicha. Wszak radmor też ma kopa ;-)

 

Dodam, że u mnie grały przez pewien czas S100, powiedzmy poprawnie. Elektronika ze średniej półki wg. rozdzielnika Pana Redaktora. Potem, już odsprzedając je, miałem okazję posłuchać tych samych kolumn z elektroniką za kilkadziesiąt tysięcy klocek. I nastąpił s z c z ę k o p a d, który trwa do dziś. Bezapelacyjnie prawie doskonałe kolumienki, O ILE zapewni im się resztę tzw. "toru". Niestety. W przeciwnym razie będzie dobrze, ale nie bardzo dobrze. Kwestię dobrego pomieszczenia pomijam, bo to każde dziecko audiofilskie wie ;-) - w kiepskim pokoju nawet kwartet smyczkowy na żywo zabrzmi dennie płasko jak biust lekkoatletek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich klubowiczow i dolaczam sie wraz z juz praktycznie nabytymi, mahoniowymi Studio 100.

 

Nie mialem okazji rozeznac sie na tyle w temacie, aby przetestowac je wszerz i wzdluz z kilunastoma konkurentami, aczkolwiek w porownaniu do B&W 685, Dynaudio Excite 16, Chario Constellation Delphinus i moich starych, malych Tannoyow M1 plus podlogowych Avance'ow 505, jest w nich dla mnie pewien pierwiastek magicznosci. Dodam, ze zauwazylem go tylko w setkach, gdyz 115-stki wypadly inaczej - byly moze ciut szybsze i bardziej konkretne na basie, aczkolwiek 100-tki polozyly je powietrzem i srednica. Nie mialem okazji porownac wszystkich trzech, czyli dodatkowo 110-tek. Wracajac do konkurencji 100 vs. 115 - byc moze bardziej byla to kwestia minimalnie wyzszej efektywnosci (nie przekrecalem regulatorem glosnosci) oraz dziarskiego, jednak skromnego piecyka w postaci Creeka 4330mkII.

 

Tak, czy owak, w mieszkaniu o dziwno gra lepiej, bardziej otwarcie niz w salonie sopockim, a dodam, ze chwilowo jade na "Playce" przez analogowe, "firmowe" chinch'e. Kolejny nowy nabytek, czyli rDac juz jest jednak przesadzony. Transport PS3, polaczony po optyku z Arcamem pozwoli wskoczyc na pewno o jakies dwa poziomy w kierunku spelnienia.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez WuMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zgadzam się również że setki to jeden z lepszych modeli ProAc-a. Jednak jak to już ktoś powiedział są to tanie monitorki do drooogiej elektroniki. Żeby grały naprawdę świetnie trzeba do nich solidny sprzęt. Ja aktualnie szukam jakiejś lampy z górnej półki dla S100 bo z średnimi wzmacniaczami grają średnio. To są bardzo przejrzyste monitory które pokarzą wszystkie wady i zalety reszty toru. Swoją drogą słuchałem ostatnio S100 z najnowszym Krellem s300i i o dziwo było naprawdę miodzio. Twarda charakterystyka Krella ( nowego, stare Krelle już się tak chyba nie zgrywają ładnie ) z lekkością setek tworzy diabelskie połączenie moim skromnym zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

studio 125 będę wspominał jako zupełnie przeciętne kolumny, studio 100 jako rzetelne monitory, ale akurat magii (czyli czarowania dźwiękiem), tobym zanadto im nie przypisywał.

Podobno (podobno, bo niestety nie dane było mi słyszeć) "magiczne" są małe 1sc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

studio 125 będę wspominał jako zupełnie przeciętne kolumny, studio 100 jako rzetelne monitory, ale akurat magii (czyli czarowania dźwiękiem), tobym zanadto im nie przypisywał.

Podobno (podobno, bo niestety nie dane było mi słyszeć) "magiczne" są małe 1sc.

 

Podobno to slowo, ktorego lepiej nie uzywac na tym forum. A tak serio juz - dla kazdego czlowieka slowo magia oznacza co innego. Jezeli chodzi o mnie, to w przypadku setek jest to zdecydowanie ponadprzecietna spojnosc i neutralnosc, dzwiek "bez szalenstw". Nie spotkalem pod tym wzgledem niczego lepszego w cenie ponizej 5000 PLN. To jest wlasnie moja subiektywna ocena magii - choc nie mozna sobie na stale uzurpowac owego pojecia, gdyz inny moze powiedziec, ze dla niego magia to na przyklad sygnatura brzmienia SET.

Edytowane przez WuMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię ProAki, słuchałem studio 100 i były rewelacyjne, miałem długo 125 i są dla mnie nieprzęcietne, mam 2.5, a jak usłyszałem 3.8 to takich chcę - więc można powiedzieć że jestem przywiazany do firmy ProAc. No ale żeby mówić, że kolumny oddają wszystko jak zostało zarejestrowane? Kojarzy mi się to za bardzo z recenzjami w parsie. Gra cały system łacznie z pomieszczeniem to raz, a dwa że 99,9% użytkowników forum nie ma pojęcia jak ich ukochana muzyka brzmi na żywca - i nie chodzi mi o koncerty - nie dotyczy to w pewnym stopniu muzyki klasycznej.

WuMike - ja też czasami czuje magię mojego sprzetu i nikt mnie nie przekona że tak nie jest, ale to coś subiektywnego i trzeba znać umiar w opisywaniu sprzetu. To, że mój wzmacniacz mi leży nie swiadczy o tym że kumplowi odpowiada jego sterylny dźwięk. Ja za to usypiam przy lampie - choć muzykalności i klimatu jej nie odmawiam. Ale to nie moja bajka i nie mój dźwięk.

Bez urazy ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Odsuwam lecz nie ma to wielkiego wpływu gdyż bas reflex jest od spodu.

 

Większy wpływ na ustawienie wysoko tonowymi do środka zestawu.

 

wydaje mi sie, ze mimo tego basreflexu na dnie kolumn, odsuniecie ich od tylnej sciany powoduje znaczne uspokojenie basu.

co do ustawienia wysokotonowek do wewnatrz / na zewnatrz, to sie zgodze, ze warto poprobowac, co komu bardziej pasuje, bo roznica jest dosc znaczna.

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

witaj sebolx małe pytanie czy skuteczne są te pułapki basowe widoczne na zdjęciu ,widziałem podobne na allegro i się zastanawiam.PS ładne te proaczki

 

Wiesz czy skuteczne trudno powiedziec podobno pianka raczej malo daje w zakresie niskich tonow ale dla swietego spokoju kiedys kupilem te ktore widac na zdjeciu a w rogach z tylu pokoju gdzie slucham mam cwiercwalce pod sufit bede jeszcze na sciany robil panele rozpraszajaco tlumiace super wygladaja i koszt maly jak ktos chce to wysle fotki na PW co i jak zrobic ;)

 

Ciekawy sposob z tweeterami na zewnatrz. Wbrew instrukcji ale moze i lepiej ;-) Przy tak malym rozstawie kolumn, kto wie...

 

juz stoja poprawnie to zwykla moja pomylka po prostu nie doczytalem w necie ze ProAc ma stac inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz czy skuteczne trudno powiedziec podobno pianka raczej malo daje w zakresie niskich tonow ale dla swietego spokoju kiedys kupilem te ktore widac na zdjeciu a w rogach z tylu pokoju gdzie slucham mam cwiercwalce pod sufit bede jeszcze na sciany robil panele rozpraszajaco tlumiace super wygladaja i koszt maly jak ktos chce to wysle fotki na PW co i jak zrobic ;)

 

to jakbyś si e kiedyś nudził to wyślij mi te foty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebolx, koniecznie napisz jakie wrażenia z odsłuchów i jak wygląda porównanie do Twoich poprzednich Hyperionów i Minasów :-)

 

Opisze opisze ale jeszcze potrzebuje czasu ;)

Ale teraz juz powiem jedno im dluzej slucham D15 tym bardziej mi sie podobaja te kolumny zaskoczyly mnie tym ze kiedy graja cicho graja super rowno slychac cale pasmo z dobrym basem tak samo jak wtedy gdy zrobi sie glosniej :) tego nie mialy Hypki ani Minasy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.