Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając zakładkę kluby ze zdziwieniem zauważyłem, ze brakuje kolumn ProAca. Zapraszam więc wszystkich użytkowników tych kolumn jak i osoby, którym podoba się ProAcowa szkoła grania do dzielenia się swoimi doświadczeniami, a także zdjęciami ProAców.

 

Moim wpisowym niech będą monitory, w których zakochałem się już dawno, a które od niedawno mam przyjemność słuchać: ProAc Studio 100. Na razie grają z MF E10, cd dopiero wybieram, najprawdopodobniej będzie to Arcam ze starej serii Alpha.

 

Oficjalna strona:

 

http://www.proac-loudspeakers.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Cieszę się, że jesteś zadowolony z głośników ProAca i że znalazłeś "swoje brzmienie".

Także słucham muzyki na Studio 100 (już od ładnych paru lat) i jestem z ich brzmienia b. zadowolony.

Z tymi kolumnami po prostu świetnie się żyje...

"Przyjmiesz" do klubu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się zastąpiły one tabletty, ale nazwa serii to studio a że są tańsze od 100 dlatego przypuszczam że są bidniejsze, inne przetworniki i mniejsza waga, ogólnie są mniejsze niż 100. Ale i tak dają rade w moim małym pokoiku, jednak z racji osłuchania co raz częściej myślę o niewielkim subwooferze chciałbym posłuchać RELi quake albo tego niewielkiego T3, ponoć to dobre urządzenia jednak w Kielcach nie ma sklepu w którym by je mieli do wypróbowania, myślę też o ASW 610 B&W bowersa znalazłem w saloniku tophifi. Muszę go wypożyczyć i się przekonać czy tak naprawdę brakuje mi więcej basu:D A czy ktoś z was próbował stereo z subem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proac Tablette 2 - najlepsze monitory jakie słuchałem. Wielką zaletą tych monitorów była uniwersalność, każdy gatunek był oddany prawidłowo. Przestrzeń-stadion. Miały w sobie jakąś magie. Wyśmienity bas, który niestety był ograniczony poprzez wielkość głośnika. Życzyłbym sobie taki dźwięk, lecz bez ograniczenia na basie.

Zna ktoś ten model i mógłby doradzić coś o takim samym charakterze brzmienia bez ograniczenia na basie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nautilus81>>> hmm myslalem ze jeszcze je masz bo chcialem zrobic odsluch z moimi AN a tu taki pech:(

 

Zastanawiam sie wlasnie nad 1Sc oraz AN/J Sp ale musze tegom posluchac u siebie z moja amplifikacja.

 

Jeszcze musze przytargac Xaviany mimo ze nie powinny zagrac bo potrzebuja praduto nauczony ostatnimi doswiadczeniami kompletnie sie tym nie sugeruje tylko podpinam i slucham.

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1sc grają teraz u kumpla z max tuningowanym zestawem amplifon wt40 i tacd. Jak je usłyszał u siebie tak juz mi ich nie oddał a słucha on tymczasowo w klitce 15 metrów i tam grają te kolumienki jak złoto i to z amplifonami - ale jego amplifony grają jakoś lepiej niz kiedys moje więc tuning się opłaca czasami. Teraz pogrywam z dynaudio focus 140 w 27 metrach i gra a teoretycznie nie powinno ze stingrayem - jest przestrzen , dynamika i bardzo dobry bas i to co najważniejsze muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robix 1sc mogę miec w kazdej chwili u siebie a nawet sonus faber electa amator 1 bo kumpel też w Kielcach gra własnie na nich, a na odsłuch się zgadamy jak dokończe budowę domu. Będę miał lepsze pomieszczenie i moze wiecej kasy na audio . Teraz mam kryzys przez budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czesc ptiku:)))Witajcie PROAKOWCY :))) Mam pytanie do Ciebie i do klubowiczow:))) Jaki to model electrocompanieta ,no i najwazniejsze -jak on gra ze studio 100??? Ja mam je polaczone ze sphinxem myth3 i czuje ze to nie jest max potencjalu jakim dysponuja setki.Pytam -bo slyszalem juz ,ze to u Ciebie to podobno dobre polaczenie:)) No i z czym jeszcze dobrze laczyc setki??? wiem ze temat pewnie juz byl ,ale z gory dzieki za odpowiedz:)))Pozdrawiam serdecznie:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

witam ponownie, mam yamaha 2000 podlaczone do proac 140. wykorzystuje to do stereo, ale w zwiazku z tym, ze zostal mi aplituner yamahy, uzylem ich rowniez w kinie domowym. w zwiazku z tym chcialbym kupic rowniez pasujacy glosnik centralny. czy ktos bawil sie glosnikiem centralnym firmy proac? jakie odczucia? wart swojej ceny (nowy ok. 2.7k pln)?

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

O szlufik kope lat nie gadaliśmy :) 21 aż tam było metrów ... może tylko ja mam taki wielki pokój i każdy inny wydaje się mały:) U mnie bryndza w audio na jakiś czas (kupiłem sobie inną drogą zabawkę) , szkoda gadac na czym słycham nad 310 (kpina)plus dynaudio focus , musze kupić sobie chociąz jakiegoś naima. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kajt, 12 Kwi 2010, 21:07

 

>witam,

>szukam informacji jakie głośniki są montowane w PROAC Studio 140, oprócz wysoko tonowych.

>i gdzie można je kupić tzn.same głośniki ?

>z góry dzięki za info

 

http://audio.com.pl/testy/proac-studio-140:1

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.