Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

KEF dobra marka. Trzeba posłuchać i porównać.

 

Response D2 dają zaskakująco solidny bas, naprawdę nisko schodzący i co ważniejsze, nie mają z problemu z jego kontrolą, przy założeniu odpowiedniego wzmacniacza w torze. Uważam, na podstawie empirycznych odsłuchów, że w nie za dużych pomieszczeniach jakością basu ogółem (nie mylić z samym wolumenem jego, bo tutaj może być inaczej) mogą wygrać z D18/D20R, w których coś dziwnego się dzieje z pewnym podzakresie i jakby lekko się wzbudzało. Dopiero Response D30 przebija D2 na tyle, aby się skusić. Tylko ta cena...

hej.na jakim piecyku odsluchiwales d18 i w jak dużym pomieszczeniu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEF dobra marka. Trzeba posłuchać i porównać.

 

Response D2 dają zaskakująco solidny bas, naprawdę nisko schodzący i co ważniejsze, nie mają z problemu z jego kontrolą, przy założeniu odpowiedniego wzmacniacza w torze. Uważam, na podstawie empirycznych odsłuchów, że w nie za dużych pomieszczeniach jakością basu ogółem (nie mylić z samym wolumenem jego, bo tutaj może być inaczej) mogą wygrać z D18/D20R, w których coś dziwnego się dzieje z pewnym podzakresie i jakby lekko się wzbudzało. Dopiero Response D30 przebija D2 na tyle, aby się skusić. Tylko ta cena...

 

Słuchałem wczoraj D2 w salonie z Supernaitem 2 i jest tak jak piszesz. Kapitalna kolumna. Generalnie w tym przedziale cenowym jest sporo jeszcze kolumn i sam już nie wiem. Wypożyczę je chyba do domu na weekend jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WuMike, Ty chyba miałeś Jolidę na EL34 ?

Używasz tego wzmacniacza również z D2 ?

Ja celuję właśnie w EL34 do Studio 100. D2 są chyba bardziej dosadne na wysokich?

 

Słuchałem D20 z Coplandem (zdaje się 402 w TOP Hifi, integra w każdym razie) i to było rozczarowanie niestety, nie zamienił bym chyba na nie nawet swoich "poczciwych" Studio 100.

To miało być dobre zestawienie.

 

Jeśli będę kiedykolwiek przechodził na podłogówki, to raczej będą musiały mieć oddzielny głośnik na średnicę, znaczy 3 drożne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, używałem do tej pory D2 z Jolidą 302 na EL34. Synergiczne połączenie, lepsze niż ze Studio 100, ale te drugie też miały swoje magiczne momenty, na średnicy.

 

Teraz mam podpięty Musical Fidelity E100 i rownież gra to świetnie, mięsiście, dynamicznie, z dobrym detalem. Z dzielonką E200/E300 pewnie byłoby jeszcze lepiej.

 

D2 jest równa poprzez wszystkie pasma. Nie słyszałem lepszego monitora w tej cenie, ale nie chce mówić, że takiego nie ma. Po prostu nie natrafiłem na nic równie neutralnego i naturalnie grającego.

 

Przejście na dobre, trzydrożne podłogówki jest super, tylko one kosztują już fiu fiu... Sam marzę o K6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2 to numer mojego domu, tak się złożyło, na którego to poddaszu może kiedyś staną K6... ;)

 

Słuchałem kiedyś Response D2 z Passem, albo INT-150, albo -250. To była chyba najwyższa amplifikacja, którą miałem okazję podpiąć do moich paczek. Mógłbym chyba z nią żyć, tylko INT-250 rownież sporo kosztuje.

 

Na razie korci mnie na dzielonka e200/300 od Musicala. Dobry sprzęt za niewielkie pieniądze, ale raczej do drugiego systemu. Wykop, dynamika i szczegóły na nieco wyższym poziomie, niż Jolka 302, ale za to nieco mniej barwna średnica. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem!

dobre rzeczy ciężko znaleźć na rynku S/H

ja na swoje polowałem ze dwa lata i musiałem jechać 900 km w jedną stronę;-)

 

Musical Fidelity E100

fajny wzmacniacz, ale myślę, że nie pokazuje pełni możliwości ProAców.....

moje 2S grały świetnie już z końcówką Audioneta, ale miałem miesiąc Krella FPB 200 i to już był czad.....

generalnie były najtańszym elementem zestawu i nie ograniczały pozostałych komponentów;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Od dłuższego czasu szukam kolumn dla siebie, cały czas po głowie mi chodzi pro ac, ale jeszcze nie podjąłem odsluchow w domu.

Z bieżącej produkcji do 20mkw który model polecacie. Myślałem o K2, ale nie mają go w audio klanie.

K6 chyba trochę za duży, za drogi.

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie ma K2. Są D2. K3 właśnie wchodzą na rynek, ale będą kosztowały koło 45-50 tysięcy zł.
Tak, chodziło mi o K3. W takim max też budżecie szukam kolumn, ale po odsłuchu kilku par nie doznałem olśnienia, więc może np model D48 zagra tak, że w zestawieniu z ceną zagra wybitnie.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pomieszczenia 20 m2 oba modele to chyba za wiele - zarówno K3, jak i D48.

 

W moich, lekko otwartych 21 m2, D2 dają radę bez problemu. Oczywiście, zrobisz jak uważasz. Sprawdzaj, testuj. Rozejrzyj się też za nowymi D30S/RS. To może być strzał dziesiątkę, z racji nieco mniejszych gabarytów, a resztę kasy przeznacz na coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zmienić moje Spendory na Pro-ac jeśli ze wzmacniaczem EC5mk2 będzie synergia.Moje pytanie jest do osób znających takie połączenie.

Nie wiem które Pro-ac namierzać?Szukam szybkiego basu średniego i nisko schodzącego ,dzwięcznej ale nie ostrej góry,dużo powietrza i pięknej średnicy:)

Raczej z rynku wtórnego .Pokój 19m2 Kolumny max mogą być odsunięte od tylnej ściany na 35 cm.Budżet ok 7000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawkowe zestawy zejście na basie nierzadko mają niższe, niż średniej klasy podłogówki dwudrożne. To wynika z obudowy i strojenia oraz użytego przetwornika na dole pasma. Mogą one przegrać, co się oczywiście często dzieje, efektywnością, czyli kolokwialnie mówiąc głośnością w niskich oktawach. Coś za coś. Ja wolę bas dobrze zestrojony, szybki i naprawdę całkiem niski, jednocześnie nie zachodzący na średnicę. To mi właśnie dały D2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D18 raczej nie, coś w nich jest nie do końca dobrze z dźwiękiem. Głownie chodzi wysokie tony, bo średnica jest ok, a bas niezły.

 

D20R również mnie nie powaliły, ale może to wina konfiguracji z Coplandem, że nie zagrało.

 

Cóż, kolejnym etapem są D30, ale to już jest wiekszy koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidny piec jest wskazany do wszystkich Response’ów, nawet tych stojących na podstawkach :)

 

Podłączyłem właśnie, zamiast Jolidy 302CRC „elektrownię” dzieloną Musical Fidelity Elektra E200/300 i postęp w dynamice, na dole skali, ale także stereofonii jest znaczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidny piec jest wskazany do wszystkich Response’ów, nawet tych stojących na podstawkach :)

 

Podłączyłem właśnie, zamiast Jolidy 302CRC „elektrownię” dzieloną Musical Fidelity Elektra E200/300 i postęp w dynamice, na dole skali, ale także stereofonii jest znaczny.

w takim razie może umów się na odsłuch d20 z innym wzmacniaczem,na przykład coś z naim lub roksan,bo takie pisanie ze po d2 trzeba przeskoczyć od razu na d30 troszku mnie dziwi.pamietaj ze każdy ma swój gust a ja już Ci kiedyś pisałem że d2 niczym mnie nie zadziwily A połączenie d18 z marantzem pm11s3 I sa11s3 jak dla mnie jest piękne.Dodam że klient od którego kupiłem d18 miała zestaw marantza KI PEARL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... kwestia gustu....

Trenowałem Studio 100, Response 2, Response 2S, a teraz Response 5 i Musical to jest dobry, ale na początek.....

dopiero podłączenie czegoś naprawdę dobrego i mocnego (grały z dzielonym DPA, Gryphonem, Octave 290, Audionetem AMPI i Krellem FPB 200) pokazuje ich potencjał....

i też uważam, że D2 są krokiem w tył w stosunku do Response 2S...

ale to też może być kwestia gustu i..... właściwszej konfiguracji;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.