Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy czego oczekujesz. Luxy z seri 5XX grają bardzo neutralnie. Czytam,że rozglądasz się za lampą,w Luxmanach lampowej eufonii nie znajdziesz,znajdziesz za to inne rzeczy,jak precyzja,holografia i neutralność właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2020 o 08:51, kamil79 napisał:

zawsze wygrywaly 

Z d2 też ?

?

Wiem jak grają, mój kolega ma i słuchałem u niego, bardzo bardzo fajne granie.

No jak R1sc pozamiatały D2ki, to teraz salony zrobią mega wyprzedaż D2 ?

 

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R1sc chyba już dawno nie dostępne, sklepy nie muszą się martwić że coś z tańszych używek gra lepiej od ich asortymentu, to standard... Jak ktoś chce nowe to kupi nowe.

Słuchał ktoś Studio 450 ? Jak to się ma do Studio 125 lub monitorów Studio 100 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sir.jax napisał:

?

Wiem jak grają, mój kolega ma i słuchałem u niego, bardzo bardzo fajne granie.

No jak R1sc pozamiatały D2ki, to teraz salony zrobią mega wyprzedaż D2 ?

 

 

 

Z ciekawości kolega czym je pędzi?Wypożyczyłem sugdena a21se na poczatek

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kamil79 napisał:

Z ciekawości kolega czym je pędzi?Wypożyczyłem sugdena a21se na poczatek

Moon Neo 250i, wcześniej to była końcówka Atolla.

Chyba pamiętasz, jak robiłeś mi standy pod D2ki ?

?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałbym zmienić Focal Aria 906 na coś bardziej "ekspresyjnego" i z niżej schodzącym basie. Nie mogę też na nich uzyskać efektu skupienia przekazu na środku sceny. Zacząłem przeglądać paczki od ProAc. Na nówki raczej mnie nie stać. Na jakie modele z używek podstawkowych do 5tyś warto polować?

Pomieszczenie nieduże, wzmacniacz to Marantz PM7000n.

Na razie zwróciłem uwagę na:

ProAc Studio 118  - 4799zł

ProAc Response D1 - 4500zł

Proac Tablette Anniversary - 5500zł (przekroczenie budżetu)

PROAC 1sc - 5000zł (z opisu wynika, że był jakiś upgrade)

Czy to w ogóle dobry kierunek i czy są klasę wyżej od Focala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.11.2020 o 17:29, Piotr_57832 napisał:

Na razie zwróciłem uwagę na:

Obowiązkowo dopisałbym do Twojej listy Response 2S - niełatwo znaleźć, ale to najlepsze moim zdaniem podstawkowe kolumny ProAc-a

Można by też pomyśleć o innym wzmacniaczu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 21.12.2020 o 22:44, SeQuenser napisał:

Cześć Koledzy. Sprzedam jedne że swoich kolumn PROAC RESPONSE.

W salonie posiadam d15 oraz D38. Ze względu na pomniejszenia salonu z powodu wydzielenia gabinetu muszę rozstać się z D38.

Jeśli jest ktoś chętny proszę o kontakt.

Jak je wyceniasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.12.2020 o 02:23, Riczi75 napisał:

Jak je wyceniasz ?

 D38 w doskonałym stanie wyceniam na 16.000zł. Jestem pierwszym właścicielem A do zestawu dokładam zworki AUDIOMICALABORATORY QUAN REFERENCE 30CM  oraz nóżki Antywibracyjne SOUNDCARE SUPERSPIKE o łącznej wartości 1500zl.

Edytowane przez SeQuenser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem D28 w pokoju 25m w czasopismach kolumny opisane jako hi end. Napedzalem je UWAGA:wzmacniaczem na lampach 300B 2x9W nie zostały ze mną na długo że wzgledu na olbrzymi bas, który męczył mnie 9dac9d2a7fca125de72869ca81919e17.jpg

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 10.01.2021 o 22:26, artiz_ napisał:

czasopismach kolumny opisane jako hi end. Napedzalem je UWAGA:wzmacniaczem na lampach 300B 2x9Wemoji2.png nie zostały ze mną na długo że wzgledu na olbrzymi bas, który męczył mnie

No tak, i za ten bas obwiniasz kolumny 😁

Ze zdjęcia wnioskuje, że kopułki wystawiłeś po zewnętrznej stronie ?

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, i za ten bas obwiniasz kolumny
Ze zdjęcia wnioskuje, że kopułki wystawiłeś po zewnętrznej stronie ?
 
 
Tak kopułki tak są skierowane w kolumnach względem siebie ,nie bez przyczyny, nie jest to moja udololanosc tylko zamierzony efekt. Pamiętam co pisał producent ,jednak ja nie trzymam się sztywno ramek, tylko eksperymentuje, to mi ma się podobać dźwięk ,nie producentowi. Pozdrawiam ,kolumn tych dawno nie mam ,jednak miło je wspominam

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam szanownych Kolegów,

miniony weekend czytałem cały wątek klubu ProAc, uff... Fajne doświadczenie, szacunek za pasję i wiedzę 🙂

Nie znalazłem jednak 100% odpowiedzi na trapiące mnie wątpliwości, jako - być może - przyszłego członka tego zacnego grona. Ale do rzeczy.

Rozważam zakup wiekowych Responce 2.5. Takie spełnienie marzenia z młodości - słyszałem je kiedyś w salonie i do dzisiaj pamiętam wrażenie, jakie wtedy na mnie zrobiły. Niestety warunki lokalowe mam jakie mam, moje kolumny stoją ok 20 cm od ściany i to max, na co mogę sobie pozwolić bez jazdy paczkami po pokoju do słuchania. Odległość do bocznych ścian jest bliższa ideałowi, ok. 1 m. Kolumny stoją ok 2,5 m od siebie. Sam pokój to kwadrat 4,7x4,7 m, wysokość ok. 2,5 m.

Czy któryś z Kolegów ma może doświadczenie z pracą kolumn Responce 2.5 w tak skrajnie nieprzyjaznym ustawieniu? Ma to w ogóle sens, czy lepiej sobie odpuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, virtualfan napisał:

Niestety warunki lokalowe mam jakie mam, moje kolumny stoją ok 20 cm od ściany i to max, na co mogę sobie pozwolić bez jazdy paczkami po pokoju do słuchania. Odległość do bocznych ścian jest bliższa ideałowi, ok. 1 m.

Nie będzie to dobre ustawienie dla tych kolumn, 20cm od tylnej ściany? 

Poczytaj troszkę o ustawieniu głośników. 

https://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sir.jax napisał:

Nie będzie to dobre ustawienie dla tych kolumn, 20cm od tylnej ściany? 

Poczytaj troszkę o ustawieniu głośników. 

https://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

Teorię znam teorię, w audio bawię się od... wielu lat :-). Głośniki (nie kolumny) mam ok. 50 cm od ściany, więc jest raczej ok, nie narzekam. Ale moje obecne kolumny dmuchają bass-reflexem przed siebie.

W tym przypadku chodzi bardziej o bass-reflex skierowany do tyłu, czy ktoś trenował takie ustawienie z 2.5?

4 godziny temu, hudykot napisał:

Dodatkowo 18W/8535 potrzebuje naprawdę wydajnego pieca, by pokazał swoje możliwości

Wiem, aczkolwiek szczena mi opadła, kiedy u właściciela kolumn podpiąłem do nich mojego leciwego Musical Fidelity A2 i grało to, aż miło było słychać. Z B&W 703 (też fajne kolumny) sobie nie poradził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, virtualfan napisał:

Teorię znam teorię, w audio bawię się od... wielu lat :-). Głośniki (nie kolumny) mam ok. 50 cm od ściany, więc jest raczej ok, nie narzekam. Ale moje obecne kolumny dmuchają bass-reflexem przed siebie

To nie ma znaczenia tak naprawdę w którą stronę dmucha, ta teoria to wynik tego, ze ktoś kiedyś sobie tak napisał w recenzji, a resztę zrobili czytający.

Moje dmuchają do przodu, a mam ok 1m licząc do frontu głośników, czyli do płaszczyzny z membranami(monitory).

Mody pomieszczenia nie wiedzą gdzie masz wylot w kolumnach 😁

Wysuwałeś kiedykolwiek te kolumny?

Nawet jak ktoś trenował takie ustawienie z 2.5, to weź pod uwagę inne zmienne , sprzęt, a przede wszystkim akustyka i wielkość pomieszczenia. Po wielu latach w audio powinieneś to wiedzieć, że te same kolumny u kogoś z tym samym ustawieniem zagrają inaczej niż u ciebie i nie mowie o "fabrycznym" sznycie brzmienia. 

Ustawienie ma kluczowe znaczenie.

https://www.hifi.pl/porady/ustawienie-rodzaje.php

 

 

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.