Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zeby ten klub nie umarl napisze kilka slow bo troche juz posluchalem D15 ;)

Wiec ich dzwiek jest bardziej podobny do Hyperionow III Lux 8ohm niz do Minas Anor . Moze nie kazdy sluchal Hypkow i Minasow wiec napisze jeszcze kilka slow jak wypada porownanie D15 do tych modeli .

Wiec D15 graja dzwiekiem pelnym zdecydowanym tak jak Hyperion III Lux tyle ze D15 maja duzo lepiej poukladany ten dzwiek bas lepiej kontrolowany wysokie barwniejsze wokale podobne jednak w D15 czuc lepsza klase w calym dzwieku nie gubia sie kiedy w nagraniu jest sporo informacji a Hyperiony sie gubily robil sie balagan czasami . Co do znikania z pokoju D15 to mam mieszane odczucia wydaje mi sie ze tu ProAc D15 szalu nie robi i zastanawiam sie dlaczego tak to odczuwam ???

Minas Anor to dzwiek calkiem inny niz Hyperiony czy D15 . Minas Anor gra lekko zwiewnie delikatnie nie atakuje tak basem jak D15 i Hyperiony muzyka z Minas Anor jest podawana subtelnie z lekkim naciskiem na srednice i wokale Minasy nadaja sie wysmienicie do tak zwanego plumkania ale robia to w magiczny sposob ja nazywam Minasy magicznymi kolumnami i zawsze milo je wspominam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze tak ;) jeszcze wpisowa fotka by sie przydala ;) Witamy ;)

 

Zapomnialem dodac ze moje D15 postawilem na dywanie i doznalem szoku dzwiek sie tak poprawil ze usmiech pojawil sie u mnie na twarzy no i najwazniejsze bas dostal kontroli duzo i nie rozlazi sie juz po pokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wpisowa fotka 1 sztuki :) w nagrobkowej konfekcji

 

Co do znikania z pokoju D15 to mam mieszane odczucia wydaje mi sie ze tu ProAc D15 szalu nie robi i zastanawiam sie dlaczego tak to odczuwam ???

Sebolx

D15 znikają, dobrze, że PiotrJ zostawił lekko zapalone światło w swoim pokoju odsłuchowym - bo nie wiedziałbym, że tam są. Zabawa audiofilska polegała u niego głównie na szukaniu kolumn wśród źródeł w przestrzeni.

No ale wtedy miał jeszcze porządny wzmacniacz :)

post-1225-0-24057700-1332798094_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D15 znikają, dobrze, że PiotrJ zostawił lekko zapalone światło w swoim pokoju odsłuchowym - bo nie wiedziałbym, że tam są.

Bylem u Piotra sluchalem ale juz na Baltlabie ;) A to Ty teraz masz Yaqina MC-10L od Piotra ? ;) Ja dzis mojego MC-10L wyslalem w swiat bede go milo wspominal teraz walcze z Baltlabem bo mi gory brakuje troche mam tez Primare I21 gora super reszta tez ale wokal jakis odchudzony wiec zostawie Baltlaba na jakis czas chyba a pozniej cos innego mam nadzieje ze juz cos co zagra fajnie z D15 i zakoncze te poszukiwania ;)

A co do znikania to sam nie wiem dlaczego jakos tak to odczuwam .

 

Ps. kamienie duzo poprawily w basie czy tez dzwieku ?

Edytowane przez sebolx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - Yaqin Piotra jest teraz mój:)

Konfiguracja Linn, Yaqin, Proac + ten czarodziejski pokój, siedzi mi w głowie do dziś.

Kamienie na górze "na pewno" poprawiły dźwięk - trochę je stabilizują, obudowy Studio 125 podobno wpadają w rezonanse bez obciążonej góry, doświadczalnie nie sprawdzałem są przyklejone i nie ruszałem tego nawet do transportu.

Cokoły na dole podnoszą kolumny o kilka centymetrów i to niestety nie jest dobre - są piekielnie wrażliwe na ustawienia.

Zostaną więc albo firmowe cokoły z kolcami, albo granit zamiast kolców, sprawdzę eksperymentalnie co lepsze jak będę miał już właściwe źródło.

Obecnie do poważniejszego słuchania zestawiam je na podłogę i dość szeroko rozstawiam bo inaczej nie ma nawet namiastki przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

squad05

Tak było w chwili robienia zdjęcia.

Jest to nowy nabytek więc zmieniam ustawienia, "ściany", osłuchuje się i sam jeszcze nie wiem jak jest najlepiej.

Przy dość wąskim rozstawieniu tweetery ustawione na zewnątrz dają, moim zdaniem, wrażenie szerszej sceny, skierowane do środka lepiej ją układają (choć szalu nie ma).

Ze wszystkich kolumn jakie miałem te są najbardziej wrażliwe na ustawienia, przy minimalnych zmianach pozycji dźwięk potrafi się zmienić diametralnie.

Na razie szukam złotego miejsca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam , Sebol X : widzicie jaki świat audiofilski jest mały ? :) Cieszę się że mogło sie u mnie spodobać. Ja na dłużej chyba nie będę słuchał. Moje zamówienie wraca do Honkkongu ze względu na dokręcenie przez UE śruby apropos konieczności posadania certyfikatu CE. Niestety Żaklin tego czegoś nie ma. Karwa a juz było tak blisko w stolicy. Albo nadgorliwi celnicy położyli łapę, albo mam totalnego pecha.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to az dziwne ze tak sie porobilo z Yaqinami :-/ Moj kolega kiedys zamawial wlasnie na ebay tam u tego goscia gdzie wiekszosc MC-10L zamawiala i Yaqin dotarl co prawda po 3 miesiacach clo dowalili 300pln wiec wyszlo 1400pln wtedy no ale doszedl a teraz jakies cyrki robia :(((

Piotr a moze cos innego do 3000pln poszukac z uzywanych nie koniecznie lamp tylko co ?

Ja sam nie wiem czy Baltlab dlugo u mnie zostanie ;)

 

adamkwiatkowski

"Przy dość wąskim rozstawieniu tweetery ustawione na zewnątrz dają, moim zdaniem, wrażenie szerszej sceny"

musze to sprawdzic na poczatku 2 godziny tak mialem ustawione bo nie wiedzialem ze powinny byc tweeterami do srodka ;)

 

 

Pozdrawiam

 

Ja wlasnie znalazlem nowe serducho do moich "setek". To Jolida 302 na EL34 :)

 

Mialem wczesniej na odsluchu Hegla H70 i szykowalem sie do skoku na H100, aczkolwiek miesko z lampy oraz dobra cena za nowke przekonaly mnie do tej Jolki.

 

Wierze ze ta Jolida gra super ale ta cena 5600pln dla mnie za drogo :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebol X. A co ja kupie z tranzystorów do 3000zł ? Sugden ? Exposure ? Z żyletką w wokalu ? Dzięki, ale wracam do lampy. Faktycznie z tranzystorem z którym spokojnie mógłbym żyć to właśnie Baltlab E2, który teraz posiadasz. On miał właśnie ten klimat lampowy, taki że czasem szło spłynąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr masz racje lampa to jednak lampa a Baltlab tez fajny jednak troszke tej gory mu brakuje z ProAcami ale ogonie to super wzmacniacz tak jak piszesz ma klimat lampy .

 

squad05

Myslalem juz dawno o Caspianie ale gdzies czytalem ze ma delikatna gore i moze byc to samo z nim co z Baltlabem lekki brak gory z ProAc :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebolx,

dlatego napisałem, że zero żyletek.

Caspian ma lekko stonowaną górę, więc jeżeli ktoś lubi dużo detali to trzeba odpowiednio do niego dobrać resztę toru.

 

Jak chcesz mieć więcej góry niż z Caspiana to warto posłuchać Sugden a21a w połączeniu z Proac - tutaj trzeba mieć jednak na uwadze bas.

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caspian ma lekko stonowaną górę, więc jeżeli ktoś lubi dużo detali to trzeba odpowiednio do niego dobrać resztę toru.

 

Ciekawe jak by wypadlo porownanie Baltlab vs Caspian jesli chodzi o gore wlasnie hmm...???

Ogolnie to chyba Caspian wydaje sie lepszy od Baltlaba z tego co sie czyta o Caspianie ale trzeba by oba miec i porownac na D15 wtedy by wyszla cala prawda .

Baltlab gra tak ze muzyka nigdy nie meczy ucha nawet jak slucha sie glosno te wysokie takie delikatne wokal piekny detale tez super ojjj tylko czasami troche wiecej blasku by sie przydalo w blachach i bym mial moj maly HiEnd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierze ze ta Jolida gra super ale ta cena 5600pln dla mnie za drogo :-/

 

Udalo mi sie kupic ta Jolide za niewiele ponad 4300 PLN, w promocji bez VAT. Uwazam, ze nic lepszego nie znajdzie sie w tej cenie, przynajmniej nie do podstawkowych Proakow.

Edytowane przez WuMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Hej

 

Wpadly mi w rece Proac Response 1's. Choc troche poobdzierane graja... :):):) Choc przez ostatnie poltora roku przewinelo sie przez moj pokoj z 10 par glosnikow te sa szczegolne, maja to cos...

 

Tu pytanie. Jak ustawiacie monitory Proac'a? Ktos mi powiedzial ,ze musza byc bardzo daleko od sciany inaczej sie zmarnuja. W moim pokoju 9m2 ustawilem je okolo 40-50cm od sciany i nie narzekam. Nie moge dalej bo sie bede o nie potykal. Jakies doswiadczenia w tej dziedzinie?

 

Pozdrawiam

 

Ps Z Densenem tworza doskonala kombinacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam,

Czytam wypowiedzi Klubowiczów i zazdroszczę, że już macie tak fajny sprzęt xD

Przymierzam się do komponowania sprzętu w moim 25m2 pokoju. W temacie kolumn mój wybór skłania się do ProAc Studio 140 MKII. Narazie decydują parametry: skuteczność 91 dB i pasmo 25hz-30khz no i cena xD. Źródłem będzie na początek zlampizowany Marantz CD-50. Kable to na 90% miedziaki, nie zdecydowałem jeszcze o firmie.

Teraz pytanko: Jaka integra do 10k PLN do tego? Skłaniam się ku hybrydzie typu Lector ZXT-60, lub tańszy Advance Acoustic. Może trafi się niedrogi używany Accu? Nie wiem.

Zestaw na pewno będzie uzupełniony gramofonem z preampem.

Jeśli macie jakieś doświadczenia własne lub zasłyszane, bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jeśli faktycznie szukasz hybrydowej superintegry, to od pewnego czasu zbieram się odsprzedać mojego Jazza. Trochę się łamię, ale może to jest ten moment? Cena 10 kilo jest ok. Daj znać na PW.

 

Przy okazji, ze 140-kami grał dobrze, wypróbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Z uwagi iż pojawiło się kilka pytań dotyczących kolumn skąd pochodzą itd. Większość kolumn pochodzi z zachodniego rynku wtórnego od pierwszych właścicieli,tylko w oryginalnym stanie.Moja przygoda z Proac rozpoczęła się od modelu Responce 3.5 napędzane integrą Bat vk300x.Obecnie nabyłem flagowy model Proac EBS na ceramicznych przetwornikach kolumny bardzo rzadko pojawiające się na wtórnym rynku , dźwięk o ogromnym potencjale.Możliwe sprowadzenie Spendor,Harberth,ATC,PMc. wiecej na priw.Pozdrawiam

Edytowane przez lukag72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flagowy model? A to Ci heca ...

 

Z SH można je "wyhaczyc" za 1500 bucksow. Swoja droga, ciekawa to konstrukcja i rzadko spotykana.

 

Humoresque : Jezeli jutro wygram szostke, najpewniej stane sie pierwszym - lub jednym z pierwszych - posiadaczy Carbon Pro 8 w Polsze ;-)

Edytowane przez WuMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jezli jest ktos zainteresowany Proac- mozliwe sprowadzenie dowolnego modelu w przyzwoitej cenie . Ja juz dla siebie wybralem i na dosc dlugo pozostana u mnie Proac EBS,na przetwornikach ATC.Pozdrawiam

 

Tu jest klub, nie giełda second handu

Edytowane przez Bronco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.