Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.04.2022 o 08:08, zildjian napisał:

Gents,

Jak oceniacie Studio 148? 

ja mam je od bodaj 5 lat. Albo i dłużej. Grają świetnie z naimem - teraz xs3/nd5xs2. Dalej dobrze „skalują” bo dołożyłem zasilacz do xs3 i jest super poprawa. 

Jestem bardzo zadowolony z tego grania. Ma kopa, ale kultury też nie brak. Nie czuję potrzeby większych zmian. 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Artistplant napisał:

Grasz na ciężkich standach?

gram na dedykowanych zasypanych piaskiem kwarcowym .

9 godzin temu, Artistplant napisał:

Tak nowe, mam teraz u siebie Dynaudio Special 40, jak dojdą D2R to porównam, S40 naprawdę grają dobrze więc jestem ciekaw czy Proac będzie lepszy w tym porównaniu.

Grasz na ciężkich standach? Znajomy miał te Proaci ze standami Rogoza, gdzieś w necie są zdjęcia z aukcji jak wpiszesz D2R+Świnoujście.

jaki kolor kupiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2022 o 08:46, Artistplant napisał:

Tak nowe, mam teraz u siebie Dynaudio Special 40, jak dojdą D2R to porównam, S40 naprawdę grają dobrze więc jestem ciekaw czy Proac będzie lepszy w tym porównaniu.

Grasz na ciężkich standach? Znajomy miał te Proaci ze standami Rogoza, gdzieś w necie są zdjęcia z aukcji jak wpiszesz D2R+Świnoujście.

i co ? masz już te d2r ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.04.2022 o 08:57, sir.jax napisał:

@Artistplant

Takie standy mają sens, solidna konstrukcja, stabilna i ciężka, zwłaszcza po zasypaniu.

💪

 

Standy zamowione, 8 tyg czekania 😞

kolumny też obsuwa, znajomy ma demo d2r w mahoniu jakby ktoś był zainteresowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć!

Czekam za zamówione Proac D20R, po poprzednich kolumnach zostały mi solidne, granitowe podstawy ok. 5 cm wysokości. Czy macie jakieś doświadczenia/pomysły z wykorzystaniem takich podstaw ? Czy wskazane by było postawić kolumny na kolcach i podstawach, czy może bez kolców bezpośrednio na podstawach (jak wtedy "zespolić" taki układ) ? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, wiem że trzeba samemu poeksperymentować z dźwiękiem, ale fajnie byłoby zacząć od jakis sprawdzonych kombinacji, ponadto nie wiem czy z kolcami nie będzie za wysoko w st. do słuchacza, jak bez to jak profesjonalnie połączyć z granitem (poprzednio były tylko cienkie, gumowe podkładki, ale głośniki były nie tej klasy). Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że żadne kolce, granity itp. które testowałam nie mają startu do dobrych ustrojów antywibracyjych. Ja swoje kupiłem w grudniu, nastawiony sceptycznie z opcją zwrotu, ale po zamianie w miejsce kolców i kilku upierdliwych, z uwagi na ciężar kolumn, zamianach porównawczych zostały na stałe. Żałuję, że nie zdecydowałem się na ten ruch wcześniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z mojego doświadczenia to wszystko zależy co chcemy uzyskać  ,mam isoacoustik gaia3 i sie nie sprawdziły bo i owszem robia robotę  ale nie taką jaka ja w danym systemie na dziś potrzebuje i na ta chwile wole gołe granity i paczki stawiam bezpośrednio na kolcach ,z natury pomimo iż mam podstawy firmowe drewniane dedykowane do kolumn i tak wygrywa prawie zawsze granit. 

Jak ktoś potrzebuje to mam dwa kpl czyli 8szt gaiaIII po 650za kpl/4szt

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.02.2022 o 12:56, virtualfan napisał:

Bynajmniej, po prostu nasz narodowy stosunek do innych ludzi mi nie pasuje, tylko tyle.

 

No sprawdźmy teorię z praktyką.

Ten sam utwór, ta sama głośność na 9-10, pierwsze zdjęcie bez ustrojów pod wzmakiem, drugie z ustrojami - większe drgania. A gra słyszalnie lepiej 🙂

P.S.

Nie, nie pomyliłem pomiarów, zrobiłem dwa podejścia z podobnymi wynikami.

 

20220213_123947.jpg

20220213_123646-1.jpg

Czy wibrometr to aplikacja na telefon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
23 hours ago, palkap said:

Witam kolegów.

Stałem sie posiadaczem kolumn d20r oczywisci Proac.Niestety kolumny w pomieszczeniu 16 m2 dusza sie ,szukam cos odpowiedniego do pomiesczenia a d20r  kilkumiesieczne ida na sprzedaz. Lubie barwe Proaca i mysle o K1 .Moze ktos z was posiada K1?Pozdrawiam

Dusza się?możesz to wyjaśnić?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.08.2022 o 12:34, palkap napisał:

Witam kolegów.

Stałem sie posiadaczem kolumn d20r oczywisci Proac.Niestety kolumny w pomieszczeniu 16 m2 dusza sie ,szukam cos odpowiedniego do pomiesczenia a d20r  kilkumiesieczne ida na sprzedaz. Lubie barwe Proaca i mysle o K1 .Moze ktos z was posiada K1?Pozdrawiam

Dzień dobry wszystkim kolegom, 

Już od ok. miesiaca posiadam Proac D20R, niestety mam na razie niewiele czasu na ustawianie, wygrzewanie i słuchanie, ale postaram sie napisać tutaj garść swoich uwag, moze sie komus przydadzą. Generalnie jestem bardzo zadowolony, u mnie graja w pomieszczeniu 24-25 m2 i wysokosc 2,7m (średnia akustyka,przyzwoita, ale na pewno nie optymalna), pomimo nieoptymalnego ustawienia (zbyt mała odleglość od sciany tylnej w stosunku do rekomendacji proac, ale duzo przestrzeni po bokach) grają fajnie, na pewno nie odczuwam efektu "duszenia". Podłączone do Copland CSA-8 (tranzystor). Przede mna wiele kombinacji z ustawieniem, ale już po lekkim wygrzaniu widać klase kolumn w stosunku do moich poprzednich. Odkrywam płyty na nowo. Jesli macie jakies pytania postaram sie odpowiedzieć,

pozdrawiam   

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem wstazki w ProAc-ach, ale w kilku innych z przedziału 20-50  tys i zawsze robiła dobrą robotę, średnica i góra nabierają innego charakteru, lepsza przestrzeń, równiejsza charakterystyka. Ale to pewnie nie reguła i jak zawsze zależy od implementacji w konkretnej kolumnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.