Skocz do zawartości
IGNORED

YAMAHA i KLIPSCH to dobrana PARA? co myślicie??


Pituś

Rekomendowane odpowiedzi

do tej pory była Sony MHC-701 kupiona 14 lat temu za kupe kasy! 1350 przez licealistę samemu ciężko zarobionych złotówek.. :-//

Miało być budżetowo.. tj DENON M-37 ale jak zobaczyłem mikrusa to... no, sami się domyślacie..

Padła więc decyzja.. potrzebuje UCZCIWE STEREO!! :-D

 

kompletnie nie wiedziałem od czego zacząć po tygodniowym łażeniu po sklepach i dręczeniu sprzedawców pytaniami oraz studiowania Waszego forum wykluły się następujące propozycje:

 

Amplituner: YAMAHA RX-797

DVD Yamaha S661

Kolumny: KLIPSCH RF-52

 

całość ok 4,2 koła

 

chętnie zobaczę Wasze sugestie, z czy mam porównywać na odsłuchach ten zestaw, żeby wiedzieć, ze ŹLE WYBRAŁEM :D

i DLACZEGO wg Was mogłem wybrać lepiej???...

 

ZAŁOŻENIA:

Muzyka: Rock (od 'Depeche Mode' przez 'Dire Straits' po 'U2' gdzieć na 'Wolna Grupa Bukowina' skończywszy)

Pokój: 19 m2.

 

UZASADNIENIE:

Yamaha bo podobno bardziej dynamiczna (Onkyo, Denon) -lepiej pasuje do muzy rock'owej.

RX-797 podobno jako jedyny z Ampli nie traci prawie nic do samego Wzmaka.

DVD chęć odtwarzania także filmów, mp3. Podobno nie ma ma specjalnego znaczenia klasa odtwarzacza.

Podłogowe -bo wymuszają wysokość głośników na poziomie uszu :-)

Klipsch -ze wstępnych moich odsłuchów ma dużo bogatsze i pełniejsze brzmienie niż JBL, czy Heco.

RF 62 brzmi zauważalnie lepiej niż F1 i troszkę lepiej niż F3.

ale RF-52 jeszcze nie słyszałem ;-)

 

CO WY NO TO?? ;>

 

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość brodacz

(Konto usunięte)

Slyszalem kiedys f2 z yamaha oraz z arcamem i musze przyznac ze te kolumny wrecz atakowaly mnie wysokimi malo podpory w basie dzwiek jakis taki plytki i waski jesli kolumny ktore pragniesz wybrac choc troche sa do nich podobne to do rocka calkowicie sie nie nadaja.To oczywiscie tylko moje zdanie i moje odczucia,twoje moga byc inne.pozdrawiam brodacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o glosniki to polecam jak najbardziej :) Piekna srednica bas nie wyeksponowany ogolnie bardzo dobre glosniki :) Natomiast jest roznica pomiedzy 62 a 52 co moze je u Ciebie zdeklasowac gdyz powiem szczerze nie sluchalem 52 ale wydaje mi sie ze basy beda mniejsze niz w F2 koniecznie ich posluchaj przed zakupem. Co do Amplitunerka stereo Yamahy powiem tak sluchalem najpierw zestaw Mission MV 6 (kiepskie :/) z Denonem PMA 500AE a pozniej wlasnie z amplitunerem Yamahy ale model nizej juz nie pamietam czy to byl 397 czy 497 ale roznica jest na korzysc Yamahy :)

Natomiast odnosnie polaczenia tych komponentow to sugeruj sie opinia kogos bardziej doswiadczonego, kto moze slyszal to polaczenie lub bardzo podobne :)

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokie sa wyrazne ale nie atakujace a bas na pewno jest milszy i bardziej kontrolowany niz w JBL ES 80, A sluchalem ich i z amplitunerem Onkyo 507 i z stereo Marantza 5003 ale to takze tylko moja opinia ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

‘brodacz’

F2 właśnie nie słyszałem.. Ale sądzę, ze brzmią podobnie jak F1 (bo mają tylko jeden głośnik równolegle więcej)

Ponadto F2 podobno schodzą juz z rynku.

W pełni szanuje Twoje odczucie -ale w takim wypadku mógłbyś zaproponować jakieś swoje typy (do 1000 zł za szt) ;-)

 

‘Szopen'

Trochę się martwię, ze RF-52 będą gorsze niż 62 bo np. maja mniejsze głośniki 13,5 zamiast 16,5cm.

Jednocześnie należy pamiętać, że:

1. są tańsze :-)

2. do niedużego pomieszczenia (19 m2) myślę nie należy zbytnio przesadzać ze średnicą głośników.

3. wielkość samych kolumn też ma znaczenie bo im mniejsze tym łatwiej je optymalnie akustycznie i ergonomicznie ustawić co też odgrywa role!

 

Jak się na Yamaszkę prawie zdecydowałem, to dobrze, żeby wypadła lepiej, hehe ;-)

 

 

PS. mam nadzieje, ze ktoś w tym doświadczony się zgłosi ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt F2 duzo nie roznia sie od F1 ten dzwiek jest ciut bardziej dynamiczny co wynika z wieksze jskutecznosci ale nie o tym... Skad masz ta informacje ze "podobno schodza z rynku"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie w Warszawie -Włochy (chyba ma coś wspólnego z dystrybutorem). Natomiast w innych sklepach (z Klipch'ami) w ogóle nie mieli F2 -poza jednym Marketem ale akurat nie mogli zrobić odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość brodacz

(Konto usunięte)

Pitus nie jestem az takim specem tzn. nie sluchalem za wielu kolumn w tym przedziale cenowym i niechcial bym cie wprowadzac w blad poczekaj az odezwa sie bardziej doswiadczeni pamietaj jednak aby posluchac kilku kolumn zanim cos kupisz wtedy bedziesz pewien ze wybrales dobrze.

Zabralem glos w dyskusji gdyz sluchalem klipschi i obok jbl serii es sa to kolumny ktore najmniej przypadly mi do gustu.zycze powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość brodacz

(Konto usunięte)

to wpis z innego watku ale wydaje mi sie ze kolega bardzo dobrze radzi to wiecej niz chcesz wydac lecz chyba warto dozbierac

 

>slaw123

>8 Gru 2009, 21:50

>O mnie » Ignoruj » PW »

 

>stat: 448 / 351 / 1 witam , kup sobie uzywane b&w cdm 7se na all....ro sa po 2500zl i do konca >zycia ich nie zmienisz....w stereo poczateh hi-endu a w kinie nic wiecej do szczescia nie bedziesz >potrzebowal !!!

 

tez lacze B&W z Yamaha i nie zmienie tej pary moze w przyszlosci cos z wyzszej serii B&W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja słucham zestawu jak w "o mnie". Muzyka to metal, rock, pop. Jest dobrze, uniwersalny zestaw. Dobrze zagra każdy z tych rodzajów muzyki. Najlepiej jednak czuje się w muzyce gitarowej. Bas bardzo dobrze kontrolowany z dobrze zaznaczonym centralem perkusji i gitarą basową, dzisiaj słuchałem "... and justice for all" Metallicy i jestem bardzo zadowolony. Muszę jednak zaznaczyć, że nie słuchałem wielu kolumn z tą Yamahą. Mam porównanie z Jamo C407 (bardzo dobrze też to brzmiało), Jamo s605 (tylko dobrze słyszalny bas bez sprężystości, zero średnicy i kiepska góra), yamaha 555 (bardzo ostro), jakas koda (nie chciałem słuchac po kilku dzwiekach), paradigm- nie pamietam modelu, ale od razu odpadł ze wzgledu na cenę, chociaż w odsłuchu nie zrobił na mnie wiekszego wrażenia.

Słuchaj i wybieraj bo to najlepsze rozwiazanie. Ja też chciałbym posłuchać jeszcze kilku zestawów kolum, a szczególnie tych, które znane są z dobrej jakości basu.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsche to dosc specyficzna szkola dzwieku, prawdopodobnie nie beda "grac" z "czymkolwiek" polecam zapoznac sie z linkami:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

drugi taki "niekoszerny" ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę poza głownym nurtem dyskusji, ale DVD nie kwalifikuje się do odtwarzania zwykłych płyt CD. Ja musiałem podłączyć sygnał z DVD przez procesor i dopiero to jakoś zagrało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego koniecznie klipsch jeśli masz możliwość spróbuj posłuchać czegoś od kefa , albo może jakieś monitory od jm laba lub dynaudio one lubią prąd.

pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie po to się tu wpisałem, ze usłyszeć od Was propozycje co mógłbym zmodyfikować w tej konfiguracji :-D

 

mogę już wysunąć pierwsze wnioski :-D

1. Yamaha jako Ampli została zaakceptowana ;-)

2. Mam sprawdzić kompatybilność DVD ampli

3. Kolumny Klipsch'a wywołują raczej skrajne emocje, jedni je kochają inni nienawidzą :D

 

Klipsch nie są koniecznie ale bez wątpienia zrobiły na mnie dobre wrażenie (poza cenowe :/)

(chciałbym kolumny stojące, ciemne, o wys. 95-105 cm, z głośnikiem 13-16 cm)

 

Myślę, też trochę o B&W czy KEF ale w nowych są raczej droższe

a rynek używany proponuje np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Klipsch na rynku wtórnym prawie nie istnieje jeszcze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsh ze wzgledu na wyjatkowo wysoka skutecznosc pono bardzo lubi sie ze slaba lampa. Praktycznie pod taki zestaw sa chyba projektowane. Na dodatek powinna to byc 'klasyczna' lampa co do brzmienia a zatem duzy i misiowaty bas plus nize za ostra gora pasma.

 

Nie wiem jak gra ta yamaha ale generalnie z trywialna elektornika to moze byc katastrofa - ostry, jasny dzwiek z niewielkim basem.

 

Trzeba tego posluchac a nie kupowac osla w worku. Chyba, ze w planie jakas lampa ;)

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Te propozycje nawet ciekawe. Tylko co będzie jak to się nie zgra albo takie połączenie Ci się nie spodoba? Zostaniesz z używanymi głośnikami i będziesz robił dobrą minę do złej gry jeśli mieszkasz gdzieś blisko tych sprzedających to spróbuj umówić się na odsłuch a może uda Ci się wynegocjować cenę. Głośniki to troszeczkę za poważna sprawa żeby kupować w ciemno.

Pozdrawiam i życzę cierpliwości.

p.s.

a tak nawiasem mówiąc radzę uważać często jest tak że jeśli ktoś na allegro pisze okazja brałbym to w wielki cudzysłów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.