Skocz do zawartości
IGNORED

Dac na TDA1543x10


kuty

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie mi powiedzieć dlaczego to cholerstwo ma aż 10 układów TDA1543? chciałem to sobie zrobić bowygląda nie drogo ale nie 10układów bo mnie zrujnuje finansowo,czy nie można by odjąć od tej aplikacji 8układów:) może by też zagrało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 układów to 10x większy prąd. Rezystor wyjściowy jest wtedy mały i rezystancja wyjściowa niższa. Możesz dać 1szt TDA i 10x większy rezystor konwersji i też będzie działać, ale rezystancja wyjściowa wzrośnie z 150 do 1500 omów. Takie uroki pasywnej konwersji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cha czyli mogę sobie zamątować tylko 1 taki uklad a reszte wolnych miejsc poprostu połączyć ze sobą,

Zastanawiam się z kąd zdobyć takie malutkie trafka kóre tam są zastosowane i czy da się ich czymś zastąpic bardziej dostępnym.

 

Podałem link ogólny do innych projektów ale po wejściu na strone jest tam właśnie dac TDA1543

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten projekt miałem zamiar robic. Dosłownie godzinę temu gadałem o tym z Krawcem. Tda1543

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) podejrzewam że dałoby radę taniej. I zakładałbym przeprojektowanie płytki na elementy przewlekane żeby było łatwiej eksperymentowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale numer :O spróbujcie pociąć koszty aby było o wiele mniej TDA1543 i cały czes męczą mnie te trafka,z kąd takie coś wykołować i czemu to ma służyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie można skorzystać z dowolnego projektu opartego na 1543 ,i dokładać piętrowo TDA1543 wraz z radiatorami.Jak by dostać tanio TDA też bym się pisał na zakup dołożył bym do DAC'a którego posiadam aby sprawdzić czy będzie zauważalna różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te trafka służą do odseparowania galwanicznego źródła i odbiornika. Można je zrobi z rdzenia toroidalnego i kilku-kilkunastu zwojów. Ja tylko przedstawiłem Krawcowi mój pomysł i nie rozpoczynamy żadnej produkcji :) Chciałbym żeby ten wątek ruszył bo wiem że wielu ma ochotę na tani Dac. Cs8416 był ostatnio na allegro za 18pln. Tda to grosiki teraz więc ja jestem za...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transformator ma na celu separacje mas transportu od masy DACa. Można kupić trafa Pulse Engineering PE65612 lub zrobić takie jak w tym projekcie. Jakby dać CS8414 i TDA1543 to wyszłoby chyba trochę taniej (u mnie w sklepie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czyli pakuje tam 1szt TDA w jedno z miejsc i nic nie zmieniam,ale tracę na mocy oddawanej z daca oraz wzrasta rezystancja wyjściowa czyli na chłopski rozum dac bedzie grał bardzo cicho i mało dynamicznie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by wykombinować takiego daca na 1szt TDA1543 żeby był jak najmniejszy i najtańszy to napewno znalazło by się pełno chętnych,bo chciałem sobie takie coś zrobić aby mieć namiastke dzwięku tegoukładu,bo bardzo spodobałmi się w stacjonarnym CD philipsa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośność będzie podobna, brzmienie ulegnie zmianie, ale nie wiem w jakim kierunku. Akurat ilość oddawanego ciepła przy kilku TDA jest największym problemem. Te TDA teraz nie są takie tanie ~20zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienic rezystancję wyjściową. Możesz dokładac tda stopniowo zmniejszając rezystancję na wyjściu i obserwowac efekty. Sądzę że przy takiej taniości tda1543 chyba niema sensu schodzi poniżej 4 sztuk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) niektóre to wersje A które nie pasują. Kostki mogą działa z max 8V ale z radiatorem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne to, gościu robi opis dac-a na TDA1543 natomiast lutuje na płytkę TDA1543A i zdziwiony że mu nie gra. Później ktoś mu uświadomił że to nie to samo :-) Całe szczęście że na CS-ie można ustawić odpowiedni format danych jak napisał w dodatku. A gdyby miał inny odbiornik np. tylko z formatem I2S

wtedy zęby w ścianę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiają mnie różnicę w brzmieniu między 1szt 4szt bo chyba gdzieś widziałem orginalny projekt na 2szt TDA1543 co do ceny tomoże kiedyś były tanie ale teraz 10szt takich daców to 200zł a za taką cene to na allegro jest gotowy nos dac,wystarczy podłączyć, no może 240żł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na dyskach mam program do obliczania wartości R w konwersji I/V w zależności od liczby TDA i nap.zasil. pewnie też można go znaleźć w necie (lub obliczyć)jest to o tyle dobre że można spróbować np. 5szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem że sobie go zrobie narazie aby nie wtopić niepotrzebnie pieniędzy zrobie sobie na 1szt TDA1543 jeśli zadziała to pomyślę o dokupieniu następnych kośći,no i te trafka muszę sobie jakoś zrobić,czyli na kawałek tekturki nawinę kilka zwojów drutu miedzianego,tylko one mają 3wyprowadzenia i nie wiem jak to jest podłączone.

Ogólnie projekt jest prosty tylko te częśći smd są słabe bo nic nie wymienie bo jest mała oferta z lepszych jakościowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie najtaniej. niedawno dzwoniłem do jakiegoś sklepu żeby potwierdzi cenę i faktycznie 5,66 przy większej ilości. muszę sobie znależc ten sklep. (wersja nie A)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robisz na TDA1543 to zapomnij o 1 sztuce przy pasywnej konwersji - moim zdaniem jest słabo.

Minimum 2 sztuki a jeśli zasilane 8V to koniecznie z radiatorami.

W tej chwili gra u mnie taki dac na 2 sztukach i praktycznie po miesiącu eksperymentów z pasywką i z TDA1543 wiem że muszą być minimum 2 sztuki na kanapkę z radiatorami oraz konwersją 2K/1K i dopiero to mi zagrało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak sugerowałem się bardziej zdjęciem poglądowym a nie patrzyłem w schemat,i naszybko widać jak by były 3wyprowadzenia,a zkąd można wykombinować taki mały rdzeń?

a czy wogule muszę robić te trafka nie można tam zastosować jakiegoś koralika ferytowego 2szt?

Co do zasilania to napewno bede chiał zrobić dwa osobne zasilacze do TPAi CS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.