Skocz do zawartości
IGNORED

Dac na TDA1543x10


kuty

Rekomendowane odpowiedzi

a czym przyklejasz te radiatory do ukladów bo na paście to się raczej nie będą trzymać? zadaje trochę głupie pytania bo nigdy nie miałem do czynienia z takim pasywnym daciem,no i zaslilacz będzie mysiał być regulowany bo chyba nie ma stabilizatorów na 8v

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blaszki miedziane lub alu wystają na zewnątrz i je skręcasz dłuższą śrubką 3 lub wkładasz blaszki ściskasz ściskiem np.stolarskim i lutujesz nóżki :) i ten sposób zastosuję prosto i skutecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuty, 10 Gru 2009, 21:08

 

>A dlaczego ten człowieczek co to zaprojektował nie zastosowł żadnego chłodzenia TDA1543?

 

"Don't run DACs on 8V voltage without cooler!"

 

Tak napisał na końcu.

 

Kanapka gra znacznie lepiej niż 2 TDA obok siebie - moim zdaniem.

Sprawdzałem oba warianty.

Ja kleiłem blaszki do TDA epoksydowym klejem termo przewodzącym, takim na bazie miedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym jaki jest dźwięk na kanapce przekonałem się gdy na chwilę potrzebowałem TDA do innego układu. Rozlutowałem kanapkę konwersję ustawiłem tak jak proponuje Peter Daniel czy Msfalcon czyli 2K7/1K5 i...

tego nie dało się na dłuższą metę słuchać - szybko polutowałem ponownie kanapkę. Tak na marginesie należy uważać na spore stałe na wyjściu - konieczne kondensatory, u mnie najlepiej grają Wimy 4,3uF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dwa TDA1543 w przeciwnej fazie i do tego desymetryzacja na OPA1632 ? odpadają kondensatory na wyjściu i można stosować jako RCA lub XLR. Temat poruszony tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę jest tam zastosowany zasilacz stabilizowany więc wystarczy podłączyć tylko transformator 2x12v do tych pinów koło mostków prostowniczych,ciekaw jestem czy zadziała to od kopa po zamontowaniu wszystkiego zgodnie z instrukcją projektu i na 2szt TDA1543 no i jaki zastosować rezystor wyjściowy w przypadku 2szt tda1543? ale na 1sztTda1543 i tak powinno "zagrać"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr_37, 10 Gru 2009, 22:24

 

>>kuty

>Dla 2szt. równolegle : Uzas=8V , I/V Rez=1087 R , Ref Rez = 703 R , nap wyj PP=5V , nap wyj RMS =

>1,77V

 

Będzie za cicho - przerabiałem to, warto zostawić sobie możliwość zmiany, np. wlutować gniazda precyzyjne pod te rezystory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki zapytam go czy jeszcze ma 1szt.

 

Teraz pytanie z innej beczki bowiem że wy się znacie:Mianowicie na wielu stronach z projektami diy są niby gotowe obraski PCB do termotransferu,ale niestety zazwyczaj są w pdfie i po otwarciu i wydruku płytka pcb która praktycznie powinna być mała drukuje sięprawie na całą stronę A4:/ co mam zrobić aby taki termotransfer był drukowany w skali 1:1 bo te dodatkowe pliki co dodają to nie idzie otworzyć żadnym programem a ja protelem czy innym wynalazkiem nie umie się bawić,chce tylko wydruk mieć w PDF w skali 1:1 ale jak to zrobić to wiedzą tylko najstarsi indianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera wczoraj wylałem herbatę na klawiaturę i mi się trochę lepi "spacja" dlatego jak nie sporze co piszę,to piszę wszystko razem,muszę walnąć w spacje:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuty: prosze, wysil sie troche i poszukaj najpierw a pozniej "gdybaj". Jesli tak bardzo zalezy Ci na cenie, to znalazlem oferte - 10szt z przesylka za 10$. Wiec da sie (inna sprawa jest czas dostawy - przesylka z tego co pamietam idzie ok miesiaca - transport morski).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wiemy, że można kupić flaki tanio, to może ktoś jest zainteresowany nabyciem DAC'a na tych elementach. Piszę się na projekt Pavouka po modyfikacjach. Kto jeszcze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli całość po złożeniu nie była by jakaś wielka to ja też bym się pisał,tylko fajnie by było jak by można było samemu decydować ile szt TDA1543 może być zamontowanych nie zależnie jaki miało by to wpływ na jakość dzwięku.

Chodzi o to aby była możliwość rozbudowy i miejsce na wiecej TDA ale z 1szt żeby też dzałało takjakjest w org projekcie,a najlepiej jak by to był mały tani i przystepny daczek na 2kościach TDA,chyba dało by się coś takiego zrobić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.