Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  24 członków

Kondo Klub
IGNORED

Klub miłośników firmy Kondo


moreno1973
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi mi ogolnie o fenomen tych firm, biora sie z nikad, ceny maja z kosmosu, ale o polowe tansze niz normalnie w cenniku jesli taki istnieje, a pozniej znikaja, hehe

ideologia byla dorobiona do tego przepiekna

mialem kiedys molibden IC byl niezly ....

gram na AN-L od 5 lat i powiem Ci, ze mialem rozne kable lepsze i gorsze, drogie i tanie ale po wpieciu L nie bylo tragedii i tak Go mam do dzis

zreszta kabel musi pasowac do systemu ciezko oceniac jak gra

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chyba pamietasz ja tez mialem Lexusa dosc dlugo zanim musialem pozbyc sie calego systemu:(

 

Te Ukrainskie kable sprzedawal robtango a tak naprawde Wiktor, rosjanin mieszkajacy w Polsce a ideologii nie trzeba bylo dorabiac bobronily sie same dzwiekiem.

 

A ceny byly takie a nie inne dlatego ze kazdy chcial na nich ,,przyciac,, i to nie lyzka tylko chochla.

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Marcin ja po dosc dlugim rozbracie z klockami z wyzszej polki obcujac z tzw ,,budzetowka,,nieco ostudzilem zdobywanie wiedzy o kabelkach itp ,,bibelotach,, pytam co w takim razie mam sobie sprawic do systemu AN z mojego poziomu Level 1? (kolumny beda AN J/Sp lub ProAc Response 1 Sc)

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co tam bedziesz chcial:)

a na powaznie to Ty musisz wybrac, ja bym wpial I wersja IC Lexusa+ L na glosnik lub II gruba wersja Vx 27 zyl + Lexus na glosnik chyba ze srebro do Jotek ale to drozej i generalnie mi sie nie podobalo nigdy ze srebrem bo bylo za szczuplo, no chyba ze SPz

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, z moich doswiadczeń a kablami kondo lub Audio Note i systemem opartym na elementach Audio Note:

1. IC Audio Note lexus - używka sporo tańsza od Kondo KSL Vc - ten drugi gral jakby "ostrzej", lexus to było takie typowe aksamitne granie... Dzisiaj chyba wybrałbym jednak lexusa.

 

2. głosnikowe kondo KSL-Spc - hmmm, kable zupełnie bez wyrazu, więc chyba po prostu "nieobecne" w torze. Wpięte bezpośrednio po Acoustic Zen Satori wskazywały na to, że Satori jakby trochę "pogrubiały" bas, wtedy wydawało mi się, że kondo to jest to.

Ale: przyszedł kryzys, sprzedałem kondo i "tymczasowo" wpiąłaem leżące w piwnicy, o zgrozo!, jamo silver. No i - specjalnie dyskomfortu (poza dołem psychicznym) sonicznego nie odczułem. Następnie porównywałem te jamo z nuda veritas (czyli solid core kontra multi)- tu okazalo się, że na jamo "jakby" siada dynamika (jeszcze wszystko na systemie Audio Note).

Reasumując - ksl-Spc to kabel, którego już bym powtórnie nie kupił,nie ze względu na to, iż miałby coś tam degradować w dźwięku, tylko ze względu na jego cenę - wg mnie za drogi.

Ale jak dla kogoś cena nie stanowi problemu, to patrz pierwsze zdanie tego punktu: KSL-Spc to kabel, który niczego nie zepsuje, a to już wiele...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad: americano

 

Dziękuję, że trafnie ująłeś w słowa opinię o siwym1. Bardzo proszę o nie pisanie w kółko tego samego siwy1. Twoja opinia została wyrażona jeden raz i wystarczy. Ten wątek nayzwa się ,,miłośnicy Kondo" a nie jego nawiedzeni wrogowie. Polecam oglądanie kolejnych powtórek wyścigów F1 zamiast marnowania czasu na totalną krytykę Kondo. Akurat kilka dość rzetelnych osób na świecie wypowiedziało się na temat kabli Kondo, osób które znają się na muzyce i potrafią słuchać...Jak komuś nie odpowiada filozofia KOndo i jego brzmienia to ok...ale nie musi tutaj się wyżalać. Bardzo proszę nie pisać o ukraińskich, białoruskich czy gruzińskich kablach. Ten wątek dotyczy urządzeń Kondo...

Proszę więc o wpisy dotyczące wrażeń z odsłuchów tych kabli i urządzeń...konkretne i rzeczowe...to nie jest gadu-gadu aby wątek zaśmiecać krótkimi tekatami i odpowiedziami na obraźliwe słowa. Uszanujmy kilkadziesiąt lat pracy człoweka nazywanego Picassem high-endu.

 

ad: marcin

Czy moje klocki są za słabe? Jeśłi słuchamy muzki patrząc najpierw na paragon to zapewne tak. Jednak ja już nauczyłem się nie myśleć portfelem a potem uszami. Jeśli usłyszę konkretną poprawę to kupię dane urządzenie, jeśli ta poprawa jest iluzoryczna lub nie w takim kierunku idzie jak mi się podoba to nie dokonam zakupu. TO nie problem wydać kilkadziesiąt tysięcy i chwalić się tym co mam przed innymi...ja jednak nie słucham muzyki poprzez uszy innych. Miałem u siebie kilkanaście klockków za kilkanaście tysięcy sztuka i żaden mnie nie zaszokował. Za to kabel Oyaide Tunami i Kondo zmieniły brzmienie w takim kierunku jak lubię. Więc je kupiłem...jak usłyszę dużo lepsze monitory od Dynaudio za 10tyś to też je kupię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreno , americano

bardzo nerwowi jesteście , a niepotrzebnie. Pisze tylko , że sa wg mnie kable znacznie tańsze i lepsze od kondo. Zapewne żaden z was nie słuchał nowych kabli audioplan. Americano moje wpisy nie są zarozumiałe tylko obiektywne, TY napewno nie słuchałeś ani nowych audioplanów ani tym bardziej topowych Kondo, tworzysz z moreno 1973 " towarzystwo wzajemnej adoracji" - WPROWADZACIE POZOSTAŁYCH FORUMOWICZÓW W BŁĄD - JAKIE TO KABLE KONDO CUDOWNE SA ????!!!!i bardzo tanie przy tym !!!najwyraźniej głusi jesteście i wszechwiedzący ". Kondo to przebrzmiała legenda za bardzo duże pieniądze!! i nic pozatym , jak sie wam moje stwierdzenie nie podoba to wasza sprawa!!. nie piszcie tylko głupot - bp to żenujące jest !! Americano - ty juz od dawna nie jesteś wiarygodny , więc nie wypowiadaj sie na mój temat . Jak to pewnie bywa w zwyczaju wielu " wszechwiedzących" tego forum pewnie zaraz zablokujecie moje wpisy ?? ok nie ma sprawy - ja jestem tylko obiektywny - nic pozatym. Pozdrawiam wszystkich " prawidłowo słyszących".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreno 1973

swoje nietaktowne uwagi żebym oglądał powtórki z F1 zostaw dla siebie , nie zejde do twojego bardzo niskiego poziomu i nie odpowiem ci na to , ale napisze jedno - ogarnij sie chłopie i nie pisz głupot na forum , pozatym na tym swoim wzmaku pionerr i cd marantz do tego "jakieś" kable oyade rzeczywiście kondo spc dorównuje im poziomem - bardzo niskim. Dysponując tak kiepskimi urządzeniami audio wypowiadasz " tak poważne opinie " !!!! ??? - wolne żarty z innych forumowiczów sobie robisz , a to już nie przystoi!! i tyle na ten temat , nie będe wiecej czasu marnował bo to i tak nie ma sensu na takich "złotouchych inaczej " jak ty i americano. Serdecznie pozdrawiam prawdziwych melomanów i audiofilii , którzy słuchaja prawdziwej muzyki a nie kiepskiego sprzetu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano

do nikogo maila w sprawie audioplana nie wysyłałem , prywatnie słucham na tych kablach i nic pozatym , skyrobin , marcin, frd pytali mnie na PW o te kable co mogą potwierdzic , nie jestem żadnym handlarzem ani sprzedawcą !!!! , natomiast ty jesteś poprostu niedorozwojem , który juz dawno nie powinien pracowac w banku - słuchaj dalej boomboxa - niedojebie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>siwy1

Moim zdaniem niepotrzebnie tak się denerwujesz i innych przy okazji (i to z powodu kabli...).

Dużo mówisz o własnym obiektywizmie. Zauważ, że nie istnieje coś takiego jak obiektywna prawda jednego słuchacza, melomana czy forumowicza. To jest tylko subiektywne jej odzwierciedlenie w Twojej świadomości. Jak każdy z nas masz swój gust muzyczny, wrażliwość na określone brzmienia, przyzwyczajenia a także wyobrażenia na temat dźwięku idealnego. Nic nie powiedziałeś o warunkach akustycznych w jakich słuchasz muzyki, guście muzycznym, Twojej elektronice.

Jeśli mogę coś poradzić, to więcej powściągliwości i jednoznaczności w wygłaszaniu dogmatów o wyższości jednego nad drugim a zwłaszcza na temat subtelności zmian brzmieniowych spowodowanych wpięciem konkretnych przewodów w nieznanych Ci systemach.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skyrobin

posiadałem kable kondo i słuchałem ich w różnych warunkach i na róznym sprzecie - dla przykładu : kity na 300 B , Ongaku, dzielony sugden, lavardin , dcs , jadis , zingali , tannoy dual concentric itp , posiadam obecnie kable audioplan których słucham w tych samych warunkach i na tym samym sprzecie - stąd moje wpisy apropos porównania obu firm i tyle w tej kwestii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobnik o nikcu siwy1 jest proszony o pozostawienie tego wątku w spokoju, jak się jest niewychowanym type, potrafiącym obrażać innych i używać inwektyw to się posze na forum kibiców zespołów piłkarskich. NA początku wątku prosiłem o kulturalne wpisy. Niestety przymitywizm i chamstwo to dominujące cechy charakteru pewnych osobników. Jeśli chodzi o poziom sprzętu i ceny to naucz się człowieku, że nie portfelem się słucha tylko uszami. A nie każde urządzenie za 10 tysięcy będzie lepsze od wybitnego sprzętu za wielokrotnie mniej. Jakbyś się interesował historią audio to byś wiedział dlaczego Pioneer 400 stał się jego legendą, a recenzecni z Anglii uznali go za najlepszy wzmacniacz do 1000 funtów w 90-ych latach. A o Marantzu CD5000 przeczytaj sobie na stronie Łukasza Fikusa, to zrozumiesz dlaczego czasami Wadia nie jest lepsza od takiego sprzętu.

 

PROSZĘ O MERYTORYCZNE WPISY NA TEMAT SPRZĘTU KONDO. WSZELKIE PYSKÓWKI NIE BĘDĄ TOLEROWANE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.