Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  24 członków

Kondo Klub
IGNORED

Klub miłośników firmy Kondo


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

 

Tak naprawdę to się pogubiłem kolega - moreno1973 - twierdzi że kabelek kondo z Pioneerem i Marantzem gra magicznie a inny forumowicze że jeśli chcę mieć przekaz emocjonalny muzyki to kondo nic nie pomoże.Zastanawiam się i sam nie wiem czy na emocje mają wpływ odpowiednio zestawione z sobą elementy toru,czy realizacja nagrań - co ma największy wpływ i gdzie należy szukać aby to zmienić.Może to kwestia tego że każdy z nas inaczej postrzega emocje w muzyce,dla mnie emocje są wtedy kiedy np. słucham wokalistki i ciarki idą po kręgosłupie albo włosy się jeżą na rękach i własnie taki efekt chcę osiągnąć - być może jest to bardzo długa i żmudna droga a i przy tym dla mnie nieosiągalna finansowo..Jeśli kabelkiem Kondo nie można tego osiągnąć to jak to zrobić...Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam,

 

mam pytanie dla posiadaczy IC KSL Vc lub tych, którzy mają na ten temat zdanie. Czy próbowaliście innych IC Kondo z lampą i jak wam grały. Które IC Kondo uznalibyście za najlepsze (subiektywne opinie, nie linki z testami).

Pytanie jest stąd, że mam KSL Vc, a chcę dokupić drugie Kondo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, z dniem wczorajszym w moim systemie zawitał Kondo KSL-SPc - bardzo fajny kabel.

 

Gratuluj, sam go używam od 1,5 roku i jestem bardzo zadowolony...to wybitny kabel jak na miedź i ma ludzką cenę. U mnie gra z miedzianym IC Cardasem Golden Presence i tworzy wyjątkowo muzykalny duet...lepszy niż ze srebrnym IC Kondo...Dla mnie plusem Kondo KSL-SPc jest też jego dyskretny wygląd...cienutki, szarawy, niepozorny...nie straszy domowników wielkim przekrojem węża strażackiego ani nie daje po oczach turkusową kolorystyką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwójny czy pojedynczy przebieg?

 

Niestety pojedynczy, ale i tak jestem zadowolony :)

 

Gratuluj, sam go używam od 1,5 roku i jestem bardzo zadowolony...to wybitny kabel jak na miedź i ma ludzką cenę. U mnie gra z miedzianym IC Cardasem Golden Presence i tworzy wyjątkowo muzykalny duet...lepszy niż ze srebrnym IC Kondo...Dla mnie plusem Kondo KSL-SPc jest też jego dyskretny wygląd...cienutki, szarawy, niepozorny...nie straszy domowników wielkim przekrojem węża strażackiego ani nie daje po oczach turkusową kolorystyką...

 

Faktycznie, wygląd ma nieaudiofilski, ale wyglądem się nie gra ;). U mnie gra ze srebrem w teflonie ze srebrnymi wtykami Cardasa. Może uda mi się posłuchać z miedzianym IC Kondo i srebrnym Albedo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

mam pytanie do miłośników tych zacnych kabli

1) czy głośnikowe SPc pasują do lampy a konkretnie do Jadisa?

2) czy do lampy jest bardziej wskazany podwójny przebieg czy pojedynczy?

3) jaka jest różnica między tymi kablami, chodzi mi o brzmienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do miłośników tych zacnych kabli

1) czy głośnikowe SPc pasują do lampy a konkretnie do Jadisa?

2) czy do lampy jest bardziej wskazany podwójny przebieg czy pojedynczy?

3) jaka jest różnica między tymi kablami, chodzi mi o brzmienie?

 

SPc zostały opracowane jako kable miedziane do urządzeń tranzystorowych. Dlatego świetnie grają z mocnymi tranzystorami. Jeśli masz lampkę to głośnikowe SPz sa dla Ciebie.

 

http://esoteric-hifi.com/1922-audio-note-kondo-ksl-spz-najnowsza-wersja.html

 

Człowiek, któy to sprzedaje robi to od lat i ma duże doświadczenie z kablami Kondo. Sugeruję zadzwonic i popytać. Powinien doradzić. Ja sam kupowałem swoje kable w tym miejscu i najpier pożyczyłem je na kilka dni. Ale zostały. Porównywałem je z topowymi Harmonixami oraz drogimi Transparentami i wolę swoje tanie SPc.

 

Pewien człowiek mający cały system Kondo używał kabli SPc zamiast sredtnych SPz bowiem bardziej podobał mu się bas z SPc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreno1973,

której wersji SPC używasz ??

od użytkownika, który używał wszystkich wersji dostałem informację, że aktualna wersja gra zdecydowanie najlepiej!

Ja miałem pierwszą i ten kabel w moim systemie wypadł słabo. Nie ukrywam jednak, że najnowsza wersja mnie ciekawi i chętnie bym jej spróbował.

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreno1973,

której wersji SPC używasz ??

od użytkownika, który używał wszystkich wersji dostałem informację, że aktualna wersja gra zdecydowanie najlepiej!

Ja miałem pierwszą i ten kabel w moim systemie wypadł słabo. Nie ukrywam jednak, że najnowsza wersja mnie ciekawi i chętnie bym jej spróbował.

 

Swój kabel kupiłem jako nowa wersję z 3 lata temu...nie wiem jak grała stara wersja ale mówiono mi że nowsza jest dużo lepsza. Ja jestem z niego bardzo zadowolony. Jak pisałem miałem w swoim systemie na próbę dużo droższe kable głosnikowe i nie wybrałem ich...Kondo daje wyjątkowa przyjemność słuchania. Inne kable mają więcej i niby lepiej ale muzykalność jest w Kondo wybitna. Oczywiście w tym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój kabel kupiłem jako nowa wersję z 3 lata temu...nie wiem jak grała stara wersja ale mówiono mi że nowsza jest dużo lepsza. Ja jestem z niego bardzo zadowolony. Jak pisałem miałem w swoim systemie na próbę dużo droższe kable głosnikowe i nie wybrałem ich...Kondo daje wyjątkowa przyjemność słuchania. Inne kable mają więcej i niby lepiej ale muzykalność jest w Kondo wybitna. Oczywiście w tym przedziale cenowym.

Moreno a mógłbyś wymienić z jakimi Transparentami porównywałeś SPc i w jakiej są cenie ? Który z aspektów samego brzmienia i dżwięków przemówił do Ciebie

najbardziej [ prócz ceny ] tak że zdecydowałeś je podpiąć na stałe do swoich Auditorów M ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno a mógłbyś wymienić z jakimi Transparentami porównywałeś SPc i w jakiej są cenie ? Który z aspektów samego brzmienia i dżwięków przemówił do Ciebie

najbardziej [ prócz ceny ] tak że zdecydowałeś je podpiąć na stałe do swoich Auditorów M ?

 

To raczej Auditory M spiąłem z Kondo SPc:-). Co do Transparentów to był ten model MusicWave Ultra Speaker Cable z najnowszej serii...

U mnie niestety nie zagrał. Może kiedyś wypróbuję model Reference ale bardziej w celach testowych niż zakupowych bo to masa pieniędzy i przesada moim zdaniem. Wolałbym kupić Devialeta niż parę kabli:-)

Co sądzę o Kondo to już tu kiedyś pisałem w tym wątku...muzykalność i jeszcze raz muzykalność nie do osiągnięca przez inne kable w cenie do 3000-4000 PLN za set...Przekonało mnie też to że kabel jest cienki, łatwo się układa za sprzętem, dyskretny wygląd tez ma dla mnie znaczenie.

Tu jest dobry i rzetelny opisKSL SPc speaker cable

 

The manufacturer's website says the SPc was designed to compensate for the "sound roughness" and "unpleasant edginess and ear scratching sharpness" of digital sound. Yes, the SPc sounds smooth, but not to excess, and it is MUCH BETTER than everything I've tried, except some of the mega-buck speaker cables. The inexpensive SPc ($800 for an eight foot stereo pair) gives you a goodly measure of the KSL virtues and is an exceptional high-end bargain.

 

Given the high price of the KSL silver, a lot of us cannot spring for them. However, I want to reiterate that the KSL-SPc copper speaker wire deserves special mention as bang-for-the-buck value. While not as refined, subtle, or with as much inner life as the SPz, it nonetheless has the hallmarks of Kondo sound. Once the SPc went in, it sidelined all of my reference speaker wires, much as the LPz and LPd did to the bulk of my interconnects and digital cables. The SPc, at $800/eight foot stereo pair, can face off with wires all the way up to the $3000 price point.

 

http://www.positive-feedback.com/Issue18/kondo.htm

 

Nie ufam zbyt recenzentom ale akurat ta recenzja jest wywazona i zgodna z prawdą...

 

Warto dodać, że pewien bardzo majętny audiofil - dyrektor pewnego przedsiębiorstwa energetycznego, który czasami coś recenzuje dla 6 moons, używa w swoim systemie kabli SPc jako głośnikowych a nie SPz. I to nie z powodu oszczędności:-)

http://www.6moons.com/audioreviews/kondo3/gakuoh.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno, narobiłeś mi smaku na testy i czy wcześniejszy link do Esoterica to jest dobry i właściwy kontakt w sprawie omawianych kabli ?

Czy oprócz SPc głośnikowych, stosujesz Kondo ic w systemie ?

Używam TA Reference XL ze starej serii i jest znaczny przeskok z Ultra do Reference XL. Jeśli próbowałeś nowszą serię to wiadomo że jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno1973,

Uzywasz pojedynczego czy podwojnego przebiegu ??

 

Pojedynczy przebieg ale może zrobię upgrade? :-)

 

Moreno, narobiłeś mi smaku na testy i czy wcześniejszy link do Esoterica to jest dobry i właściwy kontakt w sprawie omawianych kabli ?

Czy oprócz SPc głośnikowych, stosujesz Kondo ic w systemie ?

Używam TA Reference XL ze starej serii i jest znaczny przeskok z Ultra do Reference XL. Jeśli próbowałeś nowszą serię to wiadomo że jest OK

 

Jako IC muszę mieć XLR bo mam Krella a on gra dobrze tylko na XLR! Kondo robi chyba XLR ale nie są ich specjalnością...miałem kiedyś srebrne Kondo ale wymieniłem na MITa...dobre MITy są super jako XLR do tranzystora.

 

Gość z Esoterica ma spore doświadczenie z kablami Kondo...sprzedaje je od lat...zadzwoń i pogadaj z nim...nie jest bardzo towarzyski ale dość konkretny...i dobrze...trzeba posłuchać bo kazdy ma inny gust...

 

Trochę mi namieszliście, bo od 3 lat używam SPc (podwójny przebieg) ale od jakiegoś czasu nosi mnie by coś zmienić i myślałem o srebrnych Kondo.

Zawsze warto pożyczyć i posłuchać...masz lampkę...one sa srebrne a więc może to jest to? Jeśli będziesz sprzedawał swoje SPc to daj znać...może wezmę:-)

 

Mnie szczerze mówiąc irytuje czerwona osłonka w SPz...ta szara jest idealna wizualnie...

 

Używam TA Reference XL ze starej serii i jest znaczny przeskok z Ultra do Reference XL. Jeśli próbowałeś nowszą serię to wiadomo że jest OK

Reference XL to już są KABLE przez duże K. Gratuluję. Kiedyś słyszałem na własne uszy jak Reference MM zrobiły z klocków po 15 tyś PLN dźwięk godny dobrego high-endu...trudno było uwierzyć ile może wybitny kabel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reference XL to już są KABLE przez duże K. Gratuluję. Kiedyś słyszałem na własne uszy jak Reference MM zrobiły z klocków po 15 tyś PLN dźwięk godny dobrego high-endu...trudno było uwierzyć ile może wybitny kabel...

 

+

0

 

 

TA to naprawdę doskonała firma która dopracowała się jednych z najlepszych kabli głośnikowych i ic [ w kolejności ] , tylko te ceny wyjęte z absurdu.Pomimo bojkotu

z uwagi na cenę [;] próbowałem wiele innych brandów , ale w dziedzinie okablowania do kolumn są dżwiękowymi liderami lotów kosmicznych z cenami włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.