Jump to content
IGNORED

zakup Subwoofer na pokój 34m kwadratowe w kwoc do 2500zł

laki666

Recommended Posts

Ja z kolei miałem PW 2200 i średnio mi się podobał, do muzyki to się kompletnie nie nadawało a wzmacniacz nie wyrabiał za głośnikiem, nie miałem jednak YST 1500 więc nie chcę porównywać ale o ile mi wiadomo Yamaha nigdy nie robiła dobrych kolumn. Miałem swojego czasu model SW 300 ze starej serii i do kina był ok ale w muzyce kompletnie się gubił. Przymierzałem się do zakupu Servo 15 ale po bezpośredniej konfrontacji z Sony SA WX 900 którego mam obecnie, nie zamieniłbym się za żadne pieniądze. Przez jakiś czas grałem na Elacu za 6000 zł i mimo fajnej kontroli basu nie robił na mnie wrażenia swoim rozciągnięciem. Konkludując: gdyby udało Ci się kupić to Sony za kwotę którą deklarujesz byłbyś pod wrażeniem. To cudo ma ok. 60kg wagi i już ten fakt powinien dać Ci do myślenia. W innym systemie mam zainstalowanego B&W ASW 1000 i ten wychwalany na forum potwór w porównaniu do Sony-ego brzmi jak zabawka. Wg mnie YST 800 to liga Paradigm PS 1200 a YST 1500 to poziom PW 2200 i wątpię żeby ten stary Paradigm grał wyraźnie lepiej. Poza tym stare modele Paradigma a zwłaszcza PW2200 mają wzmacniacz max 200 W realnej mocy co jest odczuwalne przy głośniejszym graniu, tzn. nie wyrabiają za głośnikiem. U mnie objawiało się to kompresją.

"nie miałem jednak YST 1500 więc nie chcę porównywać ale o ile

>mi wiadomo Yamaha nigdy nie robiła dobrych kolumn"

to trochę mit = na forum panuje ogólnie uwielbienie dla anglosaskiej kultury brzmienia sprzęt, od drucika, poprzez wzmaki po kolumny, wziąść do domu i posłuchać, najlepsza metoda , choćby miało to trwać miesiąc i więcej.

norvidos ale tu nie chodzi o muzyke:) do muzyki suby sa znacznie drozsze ale to pewnei wiesz

ja mialem ps1000, ps12000 yst sw15000

i jesli mogl bym cie prosic :) nie porownuj tutaj na forum pw2200 z paradigmps1200 i yst sw1500

bo co niektorych zainteresowanych wprowadzisz w bład

tutaj podaje opis do tych twoich rzekomych 200 wat

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam go od 2 lat. Sprzedaż marketowa i obniżka ceny (jak wchodził kosztował 2500, potem 1500) zrobiły mu niedźwiedzią przysługę, bo wizerunek ma teraz średni.

A niesłusznie, gdyż to mocny i dobry sub do kina, oczywiście mówię tu o przedziale do 2-3 tys.

Potrafi zagęścić powietrze, zatrząść fotelami a przy tym bas jest w miarę zwarty, szybko wygasa. Nie można go tylko ciąć wysoko, bo najzwyczajniej dudni przy basie od 80hz w górę. Ale do 60-80Hz jest w porządku. Do 34 m powinien wystarczyć, aczkolwiek ja do takiego metrażu brałbym coś z 15-tką na basie.

• 2 weeks later...

Witam panowie.

Przede wszystkim nie znalazłem stwierdzenia do jakiego celu będzie przeznaczony ten sub.

Czy do kina czy do słuchania muzyki...

Na pewno nie ładuj się w nowe subwoofery do kwoty 2000zł. To wszystko to jedna budżetówka, która nie potrafi wydobyć z siebie porządnego brzmienia. Tym bardziej w metrażu 34m.

Jak nie miałeś styczności z subami to pewnie na początek Cię zadowoli ale gdy tylko usłyszysz droższe cuda w akcji... Czysta poezja... I nie mówię tu o klockach za 5 czy więcej tysięcy...

Co prawda każdy sub zagra, tylko że te tańsze to zagrają "jakoś" (te najtańsze pozostawię bez komentarza), natomiast w przypadku tych droższych to już nie będzie "jakoś" a "porządnie".

PS. Wspomniany wyżej Sony waży dokładnie 49kg, nie 60 :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.