Skocz do zawartości
IGNORED

zakup Subwoofer na pokój 34m kwadratowe w kwoc do 2500zł


laki666

Rekomendowane odpowiedzi

mialem tego suba nie jest najgorszy ale przegral z pw2200 definitywnie yst-s1500 ma kartonowe brzmienie w porownaniu z moim paradimem

dobrym wyborem jest rowniez uzywana yamaha yst-sw800

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei miałem PW 2200 i średnio mi się podobał, do muzyki to się kompletnie nie nadawało a wzmacniacz nie wyrabiał za głośnikiem, nie miałem jednak YST 1500 więc nie chcę porównywać ale o ile mi wiadomo Yamaha nigdy nie robiła dobrych kolumn. Miałem swojego czasu model SW 300 ze starej serii i do kina był ok ale w muzyce kompletnie się gubił. Przymierzałem się do zakupu Servo 15 ale po bezpośredniej konfrontacji z Sony SA WX 900 którego mam obecnie, nie zamieniłbym się za żadne pieniądze. Przez jakiś czas grałem na Elacu za 6000 zł i mimo fajnej kontroli basu nie robił na mnie wrażenia swoim rozciągnięciem. Konkludując: gdyby udało Ci się kupić to Sony za kwotę którą deklarujesz byłbyś pod wrażeniem. To cudo ma ok. 60kg wagi i już ten fakt powinien dać Ci do myślenia. W innym systemie mam zainstalowanego B&W ASW 1000 i ten wychwalany na forum potwór w porównaniu do Sony-ego brzmi jak zabawka. Wg mnie YST 800 to liga Paradigm PS 1200 a YST 1500 to poziom PW 2200 i wątpię żeby ten stary Paradigm grał wyraźnie lepiej. Poza tym stare modele Paradigma a zwłaszcza PW2200 mają wzmacniacz max 200 W realnej mocy co jest odczuwalne przy głośniejszym graniu, tzn. nie wyrabiają za głośnikiem. U mnie objawiało się to kompresją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie miałem jednak YST 1500 więc nie chcę porównywać ale o ile

>mi wiadomo Yamaha nigdy nie robiła dobrych kolumn"

 

to trochę mit = na forum panuje ogólnie uwielbienie dla anglosaskiej kultury brzmienia sprzęt, od drucika, poprzez wzmaki po kolumny, wziąść do domu i posłuchać, najlepsza metoda , choćby miało to trwać miesiąc i więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norvidos ale tu nie chodzi o muzyke:) do muzyki suby sa znacznie drozsze ale to pewnei wiesz

ja mialem ps1000, ps12000 yst sw15000

i jesli mogl bym cie prosic :) nie porownuj tutaj na forum pw2200 z paradigmps1200 i yst sw1500

bo co niektorych zainteresowanych wprowadzisz w bład

 

tutaj podaje opis do tych twoich rzekomych 200 wat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego pomieszczenia bedzie odpowiedni sub Infinity Beta SW-12 i jeszcze kasy zostanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko w tym, że w czasach kiedy PW 2200 był w ofercie Polpaku była to wersja V1, która miała wzmacniacz starego typu i na moim modelu pobór mocy wynosił właśnie 200 W :D

Tak to jest jak się bezmyślnie przegląda internet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go od 2 lat. Sprzedaż marketowa i obniżka ceny (jak wchodził kosztował 2500, potem 1500) zrobiły mu niedźwiedzią przysługę, bo wizerunek ma teraz średni.

A niesłusznie, gdyż to mocny i dobry sub do kina, oczywiście mówię tu o przedziale do 2-3 tys.

Potrafi zagęścić powietrze, zatrząść fotelami a przy tym bas jest w miarę zwarty, szybko wygasa. Nie można go tylko ciąć wysoko, bo najzwyczajniej dudni przy basie od 80hz w górę. Ale do 60-80Hz jest w porządku. Do 34 m powinien wystarczyć, aczkolwiek ja do takiego metrażu brałbym coś z 15-tką na basie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam panowie.

 

Przede wszystkim nie znalazłem stwierdzenia do jakiego celu będzie przeznaczony ten sub.

Czy do kina czy do słuchania muzyki...

 

Na pewno nie ładuj się w nowe subwoofery do kwoty 2000zł. To wszystko to jedna budżetówka, która nie potrafi wydobyć z siebie porządnego brzmienia. Tym bardziej w metrażu 34m.

Jak nie miałeś styczności z subami to pewnie na początek Cię zadowoli ale gdy tylko usłyszysz droższe cuda w akcji... Czysta poezja... I nie mówię tu o klockach za 5 czy więcej tysięcy...

Co prawda każdy sub zagra, tylko że te tańsze to zagrają "jakoś" (te najtańsze pozostawię bez komentarza), natomiast w przypadku tych droższych to już nie będzie "jakoś" a "porządnie".

 

PS. Wspomniany wyżej Sony waży dokładnie 49kg, nie 60 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.