Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  25 członków

Anticable Klub
IGNORED

Klub zwolennikow anticable !!!


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawy watek. szkoda ze juz umarl. Wypowiedzialby sie ktos na temat grania anticabla glosnikowego? widzialem wersje z pojedynczym solid core jak i podwoujmym. Roznia sie brzmieniem? Nie potrafie tez znalazc ostateczna odpowiedz jak wyglada gora pasma na tym przewodzie. czy jest zokraglona? Moj sprzet jest bardzo przejzysty, transparetny, nie chcialbym go odchodzic , badz spowodowac aby gora byla drazniaca. A wielu uwaza ze to jest bardzo dobry przewod w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antydrut przyszedl. Slucham moze z godzine, chwilowo bez bananow, bo dopiero przyszly przed chwila. Kabelek jest ciekawy, bas ma swietny, punktowy, niski, prezny. Barwa bardzo mila, nasycona, muzykalna. Gora nieco zaokraglona, spokojna, nie denerwujaca, jednak chyba gore chcialbym dokladniejsza, nie tracac reszty. Sprawdzal ktos czy dodanie bananow zmieni gore pasma? Ew czy przewod oferuje inne brzmienie po wygrzaniu? Aczkolwiek mozna dodac jeszcze 2 cieniutkie druciki ktore na pewno uwydatnia gore pasma, bo reszta jest na prawde bardzo dobra. Pamietam jak gral kimber 8tc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antydrut przyszedl. Slucham moze z godzine, chwilowo bez bananow, bo dopiero przyszly przed chwila. Kabelek jest ciekawy, bas ma swietny, punktowy, niski, prezny. Barwa bardzo mila, nasycona, muzykalna. Gora nieco zaokraglona, spokojna, nie denerwujaca, jednak chyba gore chcialbym dokladniejsza, nie tracac reszty. Sprawdzal ktos czy dodanie bananow zmieni gore pasma? Ew czy przewod oferuje inne brzmienie po wygrzaniu? Aczkolwiek mozna dodac jeszcze 2 cieniutkie druciki ktore na pewno uwydatnia gore pasma, bo reszta jest na prawde bardzo dobra. Pamietam jak gral kimber 8tc.

 

Zaczyna się voodoo hifi. To że kable mogą coś zmienić jeszcze jestem w stanie zrozumieć (przynajmniej się staram). Ale, to że wtyki zmienią charakterystykę dźwięku, to już poziom abstrakcji, na który nie jestem się w stanie się wspiąć. Nobel dla tego, kto odróżni po odsłuchu rodzaj wtyku (banan, widełki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwa bardzo mila, nasycona, muzykalna. Gora nieco zaokraglona, spokojna, nie denerwujaca, jednak chyba gore chcialbym dokladniejsza, nie tracac reszty.

Tego samego chciałem od AC wszystko mi się podobało tylko nie góra długo grałem na AC w Bi-Wire AC na bas bo tam robią robotę a na górę dałem Hotline Blue Spiral bo ten ma górę taką jak lubię .

Ewentualnie żeby poprawić górę można jeszcze zmienić źródło na bardziej detaliczne i ostrzejsze lub podpiąć inny IC taki który rozjaśni trochę to wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrodlo mam bardzo detaliczne. Ic taksamo, czytelny ,detaliczny, nieco jasny. Mozliwe ze gora mi chwilowo nie pasuje dlatego ze w innych przewodach bylo jej czasem za duzo. Sprobuje troche pograc na AC, jak nie poprawi sie to dodac jakies cieniutkie drutki, na poczatek 2x 05mm z przewodu kat5 , czyli popularnego intenretowca. Jesli gora sie zmieni, bedzie lepiej to ostatecznie pojdzie cieniutki neotech OCC copper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
Gość

(Konto usunięte)

Miałem porównanie do supra ply 3,4S i niestety supra wygrała przede wszystkim lepsza sceną, holografią, bardziej dźwięczną górą. Poza tym bas na suprze schodził wyraźnie niżej bez podbicia midbasu.

Żeby nie było to wszystko wg moich odczuć i u mnie w systemie.

Niestety antykable w porównaniu do supry grały tak jakoś bardziej sucho (może poprzez górę, która w suprze była lepszej jakości).

Co do qeda Ruby to może być zbyt jasno, Chorda nie miałem przyjemności słyszeć.

Edytowane przez boomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A czy supra nie zamula systemu? Zależy mi na nie krzykliwej łagodnej górze, dobrej średnicy i nisko schodzącym basie, a jednocześnie nie chciałbym żeby nie ucierpiała dynamika.

Po wpięciu supry po anticablach wrażenie jest odwrotne, to anti jakby łagodzą (lekko zamulają) system (mówie o supra ply 3,4S. Słabsze kable supry nie są już tak rozdzielcze.)

Anticable są bardzo ciekawym kabelkiem i w swojej cenie na pewno dają radę, (oczywiście zależy od osobistych preferencji)

 

Dobra już nic nie pisze na temat supry, nie będę tutaj wychwalał innych kabli bo nie wypada. :)

Gusta i osłuchanie jest na tyle różne, ze każdy ma swoją niepowtarzalną wizję dźwięku docelowego i często opinie innych są tylko elementem wprowadzającym zamieszanie. :)

Najlepiej posłuchać samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, ale teraz to już za Chiny nie wiem co wybrać:) Który z tych kabli supra czy anticabels będzie bardziej neutralny? Qed i Chord chyba jednak odpadną, bo boję się że będą za jasne.

Widziałem w ogłoszeniach że chcesz kupić IC Anticables miałem ten IC kupiłem coś za 150pln używany w idealnym stanie może w tej cenie warto ale na mnie jakiegoś dobrego wrażenia nie zrobił dużo lepsze są głośnikowe AC te warto sprawdzić jeśli system ma za ostrą i krzykliwą górę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie mam ciśnienia, jak się trafi okazja o wypróbuję głośnikowe i IC. Na ten moment stwierdziłem, że wole wymienić MF E10 z E60, na A1 z E624, a przynajmniej cd na E624.

Prawidłowo bo zmiana klocków na lepsze wnosi więcej niż zmiana kabli . Kabelki to taki ostatni szlif jak już cały zestaw audio jest złożony i osłuchany to można się pobawić kablami .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam Panowie

 

Powiedzcie mi jak to jest z antykablem. Miałem suprę ply 3.4 i ją wywaliłem bo mi za bardzo łagodziła atak instrumentów i bas był jakby wolniejszy, nawet z klipschami. Wyciągnąłem starego klotza ly225 i dźwięk od razu nabrał wigoru ale pojawiły się sybilanty gdzieniegdzie. Szukam lekko wygładzonego kabla ale nie do tego stopnia co supra. Potrzebuję dość długie odcinki dla tego cena antykabla wydaję się świetnym atutem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Miałem suprę ply 3.4 i ją wywaliłem bo mi za bardzo łagodziła atak instrumentów i bas był jakby wolniejszy

Jeśli miałeś takie objawy z suprą to szukałbym przyczyny gdzie indziej. Słuchałem supry ply 3.4s w kilku systemach i co jak co, ale nie można było powiedzieć, że łagodzi atak instrumentów i bas jest wolniejszy od klotza.

Supra bas ma bardzo dobry, może ciut gorzej z midbasem, tu jest go po prostu ciut mniej. Góra za to jest bardzo dobrej jakości, dźwięczna i bardzo bogata.

Anticable na pewno mają słabszy kontur od supry, zaokrąglają dźwięk i mają więcej midbasu.

Przy łupance anticable mogą się sprawdzić, jeśli szukasz do muzyki akustycznej to już średnio.

Oczywiście to jest moje subiektywne zdanie i najlepiej przekonać się samemu w swoim systemie.

Edytowane przez boomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.