Skocz do zawartości
IGNORED

Czym się golić? Oto jest pytanie!


paul_67

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

I żelem tej samej firmy. Nieczęsto się zdarza, że produkt najpopularniejszy jest najlepszy, ale z Gillette chyba akurat tak jest. Tyle że stosują hierarchię jakości - ich tańsze produkty są wyraźnie gorsze, a np. Mach 3 jest drogi nieprzyzwoicie. Ale nawet najprostsze ostrze tej firmy jest lepsze od jakiegoś Bic czy podobnych tanich marek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianka Gillette jest beznadziejna.Po jej użyciu mam wrażenie jakbym się golił na sucho i jeszcze na opakowaniu napisano " do skóry wrażliwej" - kpina!Szare mydło jest lepsze:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

"Jak długo można się golić najwyższym modelem Gillette?"

 

Machem dość długo. Nie golę się codziennie, ale sądzę, ze 2 tygodnie wytrzymuje. U mnie nawet i miesiąc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam jedna firma :) Używałem najpierw Gilette jeszcze na typowe żyletki z rozkrecanym rączką buzernym mechanizmem a później ich dwuostrzowe wynalazki i doszedłem do wniosku że warto kupić coś innego i zaryzykowałem kupując topowego Wilkinsona Protector 3D Diamond po wymianie dwóch pełnych wkładów przeszedłem na nowszy model maszynki czyli Quatro Titanium. Znajac życie jak mi się drugi komplet wkładów zużyje to kupię kolejny nowszy model wiadomo zuzycie moralne ;) Jest tylko jedno ale, wydaje mi się że maszynka z więcej niż 4 ostrzami to już będzie słabsza te nożyki są coraz cieńsze i mniej sztywne a czasem maszynką trzeba mocniej przycisnąć i efekt może być mizerny bo ostrza sobie uciekną od coraz bardziej twardego z wiekiem zarostu.Jeszcze miłe zaskoczenie ta 4 ostrzowa maszynka nie zapycha się tak koszmarnie parodniowym zarostem jak te mniej ostrzowe Czasem fajnie się w weekend nie golić :)

 

Co do pienidła to czysta ekonomia ;) czyli nie pianki ale właśnie żele starczają na dłużej Tutaj każdy sobie coś powinien dobrać według gustu a nie ekonomi. No i stosując wodę kolońską musimy to jakoś pogodzić zapachem żeby nie pachnieć jak g. w lesie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paul_67, 13 Gru 2009, 11:22

 

>Chętnie bym spróbował, ale boję się abym sobie nosa nie ciachnął:-)

 

 

Chodzi o golenie brzytwą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>stary bej, 13 Gru 2009, 11:19

 

Oj cudownie się golić brzytwą, tutaj reklamka: TYLKO Solingen ;)

 

To najszybsze i najdokładniejsze golenie jakie mi wychodziło ale długo się nie goliłem, brzytwa leży sobie w pudełku bo strach od nowa się uczyć :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krew mnie zalewa jak czasami nową maszynką nie mogę się ogolić i po takich torturach wyglądam jakbym wpadł twarzą na szklane drzwi:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krew mnie zalewa jak czasami nową maszynką nie mogę się ogolić i po takich torturach wyglądam jakbym wpadł twarzą na szklane drzwi:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paul_67, 13 Gru 2009, 11:33

 

Po co nowa? Te starsze są wyśmienite, jakość stali w nowych produktach tez leci na pysk. Mój Solingen jest jeszcze po moim pradziadku i całe ostrzenie to pasek skórzany i pasta polerska.

Żebyś czasem nie dawał brzytwy do ostrzenia już nikt nie umie jej prawidłowo naostrzyć !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

"O hoho, widzę reklamę Gillette. Dobrze płacą ?"

 

 

Drogi beju, padło pytanie, więc forumowicze odpowiadają według swoich doświadczeń. Jakich odpowiedzi oczekiwałeś, czy zadowala cię tylko odpowiedź, że wszystko jest dziadostwo, czy też masz jeszcze większe wymagania, np. zależałoby ci od razu na wykryciu układu wśród producentów brzytew i pędzli? A więc, wracając do początku, jeśli padło pytanie czym się golić, a ja jestem zadowolonym użytkowniekiem Gillette, to jak miałem odpowiedzieć, aby nie zranić twych uczuć? Hę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

A, co do Wilkinsona, miałem kiedyś tego trójostrzowego, był bardzo dobry, ale w którymś momencie nie mogłem kupić ostrz, więc nabyłem co innego. Tym niemniej, była to na pewno dobra maszynka. A ktoś pamięta jeszcze Schicka? Też fajne były ostrza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Redaktor, 13 Gru 2009, 11:48

 

To z Wilkinsonem było perfidnie zrobione żeby kupować najnowsze maszynki ale później dokupując 3 ostrzowe a majac 4 ostrzowe doszedłem do wniosku że Wilkinson dobrze wiedział co mi wyjdzie na dobre i mu wybaczyłem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos ma problem z goleniem to tylko swiadczy o tym ze zle to robi - ja tez zle sie golilem bo nikt nieraczyl mi powiedziec oczywistej rzeczy - golic sie po prysznicu/kapieli gdy zarost jest mocno zmiekczony i skora elastyczna co powoduje DUZO latwiejsze i dokladniejsze golenie i praktycznie zero podraznien - wiem ze dla niektorych to jakbym powiedzial ze woda jest mokra ale niestety niewszystcy to wiedza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter z, 13 Gru 2009, 12:27

Na pewno masz racje, ale nie zawsze jest czas , aby wziąć prysznic a często trzeba szybko się ogolić.Stąd temat wątku czym to najlepiej zrobić...Np. jeśli żele to konkretnie jakie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godna polecenia jest golarka Philips HQ z serii 8000 albo wyżej. Dokładność golenia sporo lepsza niż inne golarki elektryczne. Używam nieco starszego od obecnych modelu ponad 3 lata (model 8894) i jeszcze nie musiałem wymieniać ostrzy. Jedno ładowanie wystarcza na kilka tygodni pracy (około 100 minut golenia gdzie jedno golenie zazwyczaj nie zabiera więcej niż 3-4 minuty). To co jest fajne to możliwość golenia na mokro - używam pod prysznicem, świetnie też sprawdza się w podróży. Trzeba trochę zapłacić ale uważam że warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

nie wiem jak to się nazywa.. używam jednorazówek gilette 3ostrza podobnych do

 

wkładki MM white label

 

wyguglowałem: BLUE3

 

fajna.. mam też w exstra stanie maszynkę na żyletki gilette, ale made in germany

i w sklepie za rogiem sprzedają żyletki gilette, fajna sprawa

 

zwłaszcza że mam ciemny twardy zarost niestety

post-17422-100008014 1260711166_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pędzel z włosiem borsuka + krem do golenia (ja używam najtańszy jaki jest- wars lub traper) + jednorazówki wielokrotnego użytku :)

 

elektryczne (te do ok 150zł) wg mnie nie golą i nadają się tylko na hmmm wakacje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktor ma rację, im nowszy Gilette tym lepszy, głównie dlatego, że do poprzednich aparatów z czasem produkuje się szmelc a nie nożyki. Mam chyba wszystkie modele w szufladzie, jakiś czas temu kupiłem nożyki Contour i po dosłownie dwóch goleniach nożyk był do wywalenia. Najnowszy Fusion to przerost formy nad treścią, drogi strasznie, pod nosem nie wygolisz nic, ten niby trymerek w ogóle nie goli, fakt, że bardzo żywotne noże ale po wprowadzeniu nowych modeli po paru latach nożyki wedle strategi Gilletta to i tak będzie jakościowo kupa gówna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Natomiast Gillette obiłbym ryja za politykę polegającą na tym, ze każda seria ma inny system mocowania wymiennych ostrz. Jest to jawne działania na niekorzyść klientów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wa-lo-dia, 13 Gru 2009, 16:39

>Ręczny Fusion wymiata wszystko co do tej pory wynaleziono.

 

Oprócz tego Wilkinsona oczywiście ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.