Skocz do zawartości
IGNORED

Rozbudowa KD do stereo


Paris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się jak? i co? podłączyć najlepiej pod mój sprzęt KD /Onkyo TX-SR805 Przód Q Acoustics 1050, subwoofer Q Acoustics 1000si / W tej chwili odtwarzam moje CD i mp3 na Blu-Ray LG BD390 z gniazdem USB, który jest sprzężony z amplitunerem za pomocą HDMI. Czytałem na forum, że już nie bardzo opłaca się inwestować w CD a zamiast tego lepiej wyposażyć się w DAC. A może nie za bardzo już wycisnę z tego mojego budżetowego sprzętu dobry dźwięk stereo i lepiej zaopatrzyć się w gramofon i pójść w ten sposób w całkiem inną gałąź muzyki. Proszę o radę jestem początkującym pasjonatem muzyki i dopiero teraz odkrywam tą piękną magię dlatego każde uwagi i wskazówki są dla mnie bardzo cenne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

Jeśli myślisz o dobrym stereo to z cała pewnością czeka Cię zakup co namniej DAC-a i wzmacniacza stereo. Jako DAC kup na początek np. Berresforda-połaczysz go koaksjalnie z DVD,które będzie służyć jako transport. Co do wzmaka to trudno coś doradzić, gdyż nie napisałeś jakiej muzyki słuchasz i jakie masz preferencje dźwiękowe. Twoich kolumn nie znam-więc nie wiem czy sprawdzą się w stereo. Jeśli tak to jeszcze będziesz musiał kupić kable głośnikowe do zestawu stereo- i kolumny podpinać raz pod KD lub stereo w zależności od tego z czego korzystasz. Zakup gramofonu ma sens wtedy gdy będziesz już miał system stereo-samo podpięcie gramofonu pod ampli KD niewiele wniesie :(

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec aby pomóc dodaje specyfikacje swoich kolumn:

1050 Specifications

Enclosure Type 2-way reflex

Bass Unit (mm) 2x165

Treble Unit (mm) 25

Frequency Response (±3dB) 44Hz - 20kHz

Nominal Impedance (Ohm) 6

Minimum Impedance (Ohm) 3.8

Sensitivity (2.83v@1m) 92dB

Recommended Amplifier Power 25 - 100W

Crossover Frequency (kHz) 2.4

Effective Volume (litres) 35.7

Cabinet Dimensions (HxDxWmm) 975 x 295 x 195

Weight (Kg per cabinet) 17.8

 

Muzyki słucham różnej z przewagą klasycznej oraz rocka lubię Iron Maiden. Lecz zazwyczaj przeważnie słucham jej cicho i wieczorami wiec chciałbym delektować się detalami. Czy do takiego słuchania niezbędny będzie wzmacniacz? Czy także będę musiał przebierać kablami nie da się tego podpiąć jakoś na stałe? w kolumnach jest miejsce na podpięcie jeszcze jednych kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coż za problem odłaczyć jeden kabel i podłaczyć drugi-zwłaszcza gdy są przyłączane tzw. bananami-2 sekundy... - dodatowe gniazda są do biamplifikacji. Nieliczne ampli KD dają dobrej klasy dźwięk stereo ale Onkyo do nich nie należy. Ale jest to kwestia oczekiwań i osłuchania. Słuchasz rocka i klasyki-żebyś nie pakował się na początek w koszty kup na początek używany wzmak H/K no i DAC. Jeśli budżet ci nie pozwala to zacznij od DAC-a nawet na ampli KD usłyszysz wyraźną poprawę w stosunku do Twojego DVD. Co do wzmaka to najlepiej jakbys miał możliwość posłuchania go ze swoimi kolumnami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A coż za problem odłaczyć jeden kabel i podłaczyć drugi-zwłaszcza gdy są przyłączane tzw.

>bananami-2 sekundy... - dodatowe gniazda są do biamplifikacji. Nieliczne ampli KD dają dobrej klasy

>dźwięk stereo ale Onkyo do nich nie należy. Ale jest to kwestia oczekiwań i osłuchania. Słuchasz

>rocka i klasyki-żebyś nie pakował się na początek w koszty kup na początek używany wzmak H/K no i

>DAC. Jeśli budżet ci nie pozwala to zacznij od DAC-a nawet na ampli KD usłyszysz wyraźną poprawę w

>stosunku do Twojego DVD. Co do wzmaka to najlepiej jakbys miał możliwość posłuchania go ze swoimi

>kolumnami

 

To że Onkyo ogólnie robi sprzęt grający do niczego to już czytałem nie raz... I jest to równie prawdziwe jak to, że imho NAD Creek, Arcam, Roksan (tak cenione na tym forum) to zupełne łajno - w końcu słuchałem każdego średnio 10 minut, to wiem.

Proponuję zatem odpuścić sobie propagandę Audioklanu (to nie forum firmowe) i zacząć poruszać się w kategoriach ogólnych, tj.: prawie WSZYSTKIE amplitunery KD grają w Stereo gorzej niż dedykowane wzmacniacze,nieważne jest czy to Onkyo Denon Nad czy Arcam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>To że Onkyo ogólnie robi sprzęt grający do niczego to już czytałem nie raz... I jest to równie

>prawdziwe jak to, że imho NAD Creek, Arcam, Roksan (tak cenione na tym forum) to zupełne łajno - w

>końcu słuchałem każdego średnio 10 minut, to wiem.

 

 

 

:) taaaa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymku, 13 Gru 2009, 20:17

 

>No co? Tutaj wszyscy się wypowiadają na podstawie 10 min odsłuchów albo opinii z prasy...

 

Mam zestaw Arcama, gra super :-))))) Możecie mi wierzyć, bo słucham go zdecydowanie więcej niż 10 min :-)))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli słuchasz mp3 to rzeczywiście DAC będzie lepszym rozwiązaniem niż kupno CDka.

Jeżeli chodzi o podłączenie wzmacniacza to możesz też podłączyć przody pod wzmacniacz a jako preampu używać tego w amplitunerze. O ile ampli ma wyjście pre a wzmacniacz wejście z pominięciem pre. Tak czy inaczej zwykle można to chyba jakoś zestroić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakość muzyki w stereo jest ważna, to należy tak połączyć KD ze stereo, że przy odsłuchu stereo sygnał w ogóle nie przechodzi przez elementy kina.

 

Czyli mamy normalny wzmak stereo, do niego podpięty CD albo odtwarzacz sieciowy lub gramofon, zależy na czym słuchamy. Do wzmacniacza stereo podpięte są kolumny frontowe.

 

Teraz tylko powstaje pytanie jak dołączyć do tego kino? Robi się to tak, że pre-out L i R z ampli do kina łączy się na któreś wejście wzmacniacza stereo. Natomiast głośniki efektowe bezpośrednio do ampli AV. Dzięki temu rónież w kinie mamy lepszy dźwięk.

 

Najlepiej jeśli wzmacniacz stereo ma wejście "HT bypass", wtedy pomijana jest na tym jednym wejściu jego własna regulacja głośności. Jeśli nie ma, to też nie jest to tragedia. Trzeba wtedy zapamiętać sobie jakieś położenie głośności i po prostu w kinie zawze je tak ustawiać, a regulować głośność z amplitunera.

 

W tej konfiguracji najlepiej zrezygnować z głośnika centralnego, dekoder rozłoży centralny na L i R. Jeśli tego nie zrobimy, to centralny będzie podłączony do amplitunera i nie skorzystamy z lepszej jakości wzmacniacza stereo ponieważ w kinie najwięcej dźwięku dopływa właśnie z kanału centralnego.

 

Nie należy w stereo wykorzystywać pre-out z amplitunera, bo jest ono zbyt niskiej jakości. Podobnie ma się sprawa z DACiem amplitunera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak konkretnie, to ja bym zaczął rozbudowę od kupna Squeezeboxa Touch, który pojawi się na początku roku. Wyjście puściłbym na początek analogowo przez amplituner. W dalszej kolejności szukałbym używanego wzmacniacza stereo, a potem pomyślał o lepszych kolumnach frontowych.

 

Słuchanie z płyt winylowych, to wprawdzie sama przyjemność, ale to już rodzaj hobby, tak jak jeżdżenie zabytkowym autem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wychodzę z założenia że żeby mieć dobrze grające 5.1 to trzeba sporo wydać kasy

dlatego bazą u mnie jest stereo do tego w przyszłości planuje dokupić mały zestaw

do tv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i tylko do tego ma to służyć czyli tylko tv i divix bez żadnych amplitunerów

miałem już ampli 5.1 3 różne sztuki ostatni był rotel rsx-972 już zaczynał brzmieć ale daleko mu buło do wzmaka stereo z przedziału do 3-5tys dlatego wróciłem do zwykłego małego stereo

a do tv jak wyżej z linka 5 małych pierdziawek do przestrzeni i sub do wybuchów i tyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paris, jedyna rzecz, w którą warto inwestować w twojej sytuacji to coraz lepsze kolumny. Nic nie kosztuje też eksperymentowanie z ustawieniem głośników w pomieszczeniu. Poprawa ustawienia i akustyki wniesie znacznie więcej niż jakiekolwiek wymiany wzmacniaczy.

 

Do tych głośników, które masz, do cichego słuchania muzyki, także mp3 ten sprzęt który posiadasz w zupełności się nadaje. KD ma wzmacniacz, ma wbudowany DAC, wymiana tych elementów na inne nie wniesie żadnych zmian. Nawet audiofile w zaawansowanym stadium nie potrafią odróznić od siebie wzmacniaczy czy DACów, co dopiero nowicjusz.

 

Dźwięk poprawisz lepszymi kolumnami, lepszym ich ustawieniem lub lepszą akustyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paris, 13 Gru 2009, 16:43

 

>Czy do takiego słuchania

>niezbędny będzie wzmacniacz? Czy także będę musiał przebierać kablami nie da się tego podpiąć jakoś

>na stałe? w kolumnach jest miejsce na podpięcie jeszcze jednych kabli.

 

to jest tzw. bi-amping, można podpiąć osobny wzmacniacz do sekcji wysokotonej, nie służy to do przełączania wzmacniaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby się przekonać jak kiepski dźwięk ma amplituner kina domowego, trzeba go porównać ze wzmacniaczem stereo. Najlepiej to zrobić osobiście. Można się w tym celu zwyczajnie przejść do salonu.

 

Po takiej jednorazowej acz skutecznej kuracji można powoli zacząć kompletować dobre stereo.

 

Od czego zacząć w twojej konkretnej sytuacji, to oczywiście kwestia dyskusyjna. Ale moim zdaniem, aby uzyskać angażujący słuchacza dźwięk, powinieneś powoli kompletować wszystko: lepsze źródło, wzmacniacz stereo i również lepsze kolumny frontowe.

 

Co do źródła: też uważam, że nie opłaca się już inwestować w odtwarzacz CD. Lepiej jest grać muzykę z plików. I takim rozwiązaniem jest Squeezebox. Sam w sobie gra jak CD w cenie powiedzmy 2 tys., a jak to dla kogoś mało, to zawsze można później dokupić DACa. Nie każdemu to jednak odpowiada, bo jest to granie z komputera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

nawet z 2tys można to mieć jak za te pieniąchy jest do przelatujących pocisków i wybuchów swietne

a do stereo zestaw stereo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dd6, 14 Gru 2009, 09:36

 

Można się czasem ograniczyć do pooglądania możliwości przetworników cyfrowo analogowych montowanych w ampli (jeden kolega wklejał pomiary z RMAA z jakiegoś egzotycznego ampli i było tragicznie ... w Yamaha już zanotowałem lepsze wyniki)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dd6, 14 Gru 2009, 09:36

 

>Aby się przekonać jak kiepski dźwięk ma amplituner kina domowego, trzeba go porównać ze

>wzmacniaczem stereo. Najlepiej to zrobić osobiście. Można się w tym celu zwyczajnie przejść do

>salonu.

 

porównanie w salonie nie ma najmniejszego sensu. Jedynie w domu na własnych kolumnach i w swojej akustyce.

 

>Po takiej jednorazowej acz skutecznej kuracji można powoli zacząć kompletować dobre stereo.

 

Jeszcze skuteczniejszą terapią będzie uczciwe porównanie na ślepo. Jednak ta gorzka pigułka nie dla każdego jest do przełknięcia :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Kuba_, 14 Gru 2009, 10:01

 

>dd6, 14 Gru 2009, 09:36

>

>>Aby się przekonać jak kiepski dźwięk ma amplituner kina domowego, trzeba go porównać ze

>>wzmacniaczem stereo. Najlepiej to zrobić osobiście. Można się w tym celu zwyczajnie przejść do

>>salonu.

>

>porównanie w salonie nie ma najmniejszego sensu. Jedynie w domu na własnych kolumnach i w swojej

>akustyce.

>

>>Po takiej jednorazowej acz skutecznej kuracji można powoli zacząć kompletować dobre stereo.

>

>Jeszcze skuteczniejszą terapią będzie uczciwe porównanie na ślepo. Jednak ta gorzka pigułka nie dla

>każdego jest do przełknięcia :D

 

To oczywiście prawda, że im lepsze kolumny tym bardziej słyszalna różnica. W salonie też nie trzeba podpinać do porównań highendu. Każdy musi sam ocenić.

 

Dla mnie amplituner grał katastrofalnie, ale faktem jest że chodziło o sprzęt z inne półki. Porównanie na ślepo było w tym przypadku zbędne, bo tu nie chodziło o niuanse. Zresztą przydatność ślepych porównań jest mocno ograniczona.

 

Paris: najlepiej nie ufaj nikomu: sprawdź sam.

 

I uważaj, bo na forum jest grupa nawiedzonych, którzy uważają, że prawie wszystko gra tak samo. Tylko dziwnym trafem nie słyszałem jeszcze o przypadku, żeby ktoś miał drogi sprzęt i go sprzedał, bo doszedł do wniosku, że gra tak samo jak tani. Zawsze jest na odwrót: gość ma słaby sprzęt i rozgłasza, że lepszego nie ma sensu kupować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Dla mnie amplituner grał katastrofalnie, ale faktem jest że chodziło o sprzęt z inne półki.

 

Dokładnie, założę się, że w życiu nie słyszałeś tego onkyo.

 

>Porównanie na ślepo było w tym przypadku zbędne, bo tu nie chodziło o niuanse. Zresztą przydatność

>ślepych porównań jest mocno ograniczona.

>

>Paris: najlepiej nie ufaj nikomu: sprawdź sam.

 

Popieram rękami i nogami :)

 

I uważaj bo na tym forum jest mnóstwo nawiedzonych i handlarzyków, jedni słyszą jitter i prąd w bezpiecznikach, inni podrasują twoje płyty CD lub chętnie ci opchną zalegający złom jako cud świata :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem w życiu jednego amplitunera AV: Ymamahy RXV-3800. Ale to mi wystarczy.

 

A ty _Kuba_ jakiego dobrego stereo słuchałeś, że twierdzisz, że nie ma jittera, a kable są nieważne?

A jakich dobrych kabli i w jakim systemie słuchałeś? Jaki masz system w domu?

 

Porównywałeś jakieś konkretne stereo z amplitunerem AV? W jakim zestawieniu? Co było źródłem, na jakich kolumnach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dd6, 14 Gru 2009, 10:51

 

>Słuchałem w życiu jednego amplitunera AV: Ymamahy RXV-3800. Ale to mi wystarczy.

>

>A ty _Kuba_ jakiego dobrego stereo słuchałeś, że twierdzisz, że nie ma jittera, a kable są

>nieważne?

 

No ja słuchałem więcej niż jednego.

 

 

Wystarczająco wiele, żeby sobie wyrobić opinię o jitterze, magicznych kablach i klockach co "zjadają na śnadanie". Gro tych kwieciście opisywanych zjawisk "audiofilskich" ma naturę bynajmniej nie fizykalną. Powiedziałbym nawet, że należą one do sfery duchowej :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Kuba_: jak zwykle w takich sytuacjach nie podajesz żadnych konkretów. Nie pozostaje mi nic innego jak wywnioskować, że tylko teoretyzujesz, a tak na prawdę nic nie słuchałeś.

 

Dwa lata temu miałeś Monitor Audio BR5 i Onkyo TX-SR601. Czy coś się w tej sprawie zmieniło? Bo sorry, ale po odsłuchach na takim sprzęcie nie powinno się wysnuwać zbyt ogólnych wniosków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym wysnuwanie jakichkolwiek wniosków na podstawie jedynie anegdotycznych doświadczeń własnych w hipnotyzowaniu się srebrnymi kablami może prowadzić na manowce tyż :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze bardzo dziękuje za cenne wskazówki a nie pisanie postów w stylu użytkownika Arek__45 „...no nareszcie ..mozna sie posmiac...:)))))”, które nic nie wnoszą do tematu a tylko psują ogólny odbiór tematu. Przecież nie wszyscy muszą się znać a takie forum jak to powinno właśnie pomagać i kształtować być może przyszłych melomanów.

 

Wracając jednak do tematu. Mieszkam w małym mieście i nie mam za bardzo możliwości odsłuchania sobie różnych konfiguracji w salonie. Dlatego tez zgłaszam się do was aby konkretnie poszukać dobrego rozwiązania i móc jakoś kompetentnie rozmawiać z obsługą salonu jak już do niego dotrę. Wiem ze wizyta taka prędzej czy później będzie musiała mieć miejsce bo jednak każdy ma uszy inne i będzie słuchał tego co najbardziej mu podejdzie. Jednakże musze zdecydować się na jakies konkretne rozwiązanie tj. ( czy opłaca się dokupić wzmacniacz?, czy warto inwestować w DAC?, Czy może lepsze kolumny frontowe?)

 

Ktoś wyżej pisał że:

>Jeśli jakość muzyki w stereo jest ważna, to należy tak połączyć KD ze stereo, że przy odsłuchu >stereo sygnał w ogóle nie przechodzi przez elementy kina.

 

Nie wiem bo się nie znam ale jak na amplitunerze ustawie tryb stereo, Pure audio albo direct to tylne głośniki ani centralny nie grają w ogóle. Ale być może przechodzi przez te głośniki sygnał nie słyszalny dla ludzkiego ucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nie wiem bo się nie znam ale jak na amplitunerze ustawie tryb stereo, Pure audio albo direct to

>tylne głośniki ani centralny nie grają w ogóle. Ale być może przechodzi przez te głośniki sygnał nie

>słyszalny dla ludzkiego ucha.

 

To nie o to chodzi. Najlepiej jak system stereo jest całkowicie niezależny od apmlitunera. Czyli trzeba wtedy kupić osobny wzmacniacz stereo. W twoim przypadku zacząłbym jednak od źródła. To trzeba planować perspektywicznie.

 

DAC to dla ciebie też nie jest dobre rozwiązanie, bo DAC ze złym transportem też nie zagra dobrze.

 

Decydowałbym się więc albo na CD, albo na odtwarzacze strumieniowe (komputer-->LAN-->odtwarzacz).

Jeśli zdecydujesz się na odtwarzacz strumieniowy, to wśród tanich rozwiązań ma sens tylko Squeezebox Touch, który powinien być dostępny w I kwartale przyszłego roku. Jest o nim wątek na forum. Jeśli na CD, to tu wybór jest trudny, ale na forum jest wiele propozycji w różnych pułapach cenowych.

 

Następnym krokiem byłoby dla mnie kupno wzmacniacz stereo i kolumn frontowych. Ale ten zakup najlepiej robić łącznie, bo elementy te muszą być dopasowane. Ewentualnie można kupić najpierw wzmacniacz, a potem go wozić do sklepu, aby wybrać kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może wtrącę swoje 3 grosze.

Z moich odświadczeń: KD, podobnie jak stereo, w uproszczeniu gra "jakością dźwięku wydaną na zakup pojedynczczego kanału". Stąd wzmacniacz stereo z ospowiednio dobranymi kolumnami zagra z podobną finezją, co znacznie droższy amplituner KD i znacznie lepiej niż cenowo porównywalny. Porównywałem u siebie amplituner Sony STR-DA5400 działający w trybie stereo z posiadanym przez mnie wzmacniaczem Sony TA-FA3ES. Oba grały z Dynaudio Audience 8. Różnica prawie żadna, choć dźwięk nieco się różnił. Na znanych mi nagraniach wskazania były raz na jeden raz na drugi zestaw, choć każdy potrafił zagrać nieco fajniej niż drugi. Ale reguły nie było.

Skoro masz amplituner za 3k, nie dziw się, że w trybie stereo gra jak wzmacniacz za 1k. O kolumnach się nie wypowiadam, bo nie znam.

Najprostsza rada - pożycz od kogoś wzmacniacz z nieco wyższej półki i posłuchaj jak się z nim Twoje kolumny będą sprawować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.