Skocz do zawartości
IGNORED

Mechanizm z KSS210A (niezupełnie) - problem


Nienormalny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pacjent to odtwarzacz CD NAD5000 z oczkiem w postaci KSS210A. Lubię go nawet i nie chciałbym go jeszcze spisywać na straty. CeDek przerywał, dokupiłem mu więc najtańszy chiński laser, żeby sprawdzić czy to w ogóle problem z optyką. Nic a nic się nie zmieniło (laser może i chiński, ale godzinę działać powinien), więc pomyślałem, że mechanika już nie ta, w końcu urządzenie ma ładnych parenaście lat.

 

Kupiłem cały mechanizm, niestety już nie pamiętam gdzie. Na stronie oczywiście miał to być oryginał, ale okazało się, że to nędzna podróbka, sam mechanizm waży połowę tego co stary, laser jest nieoryginalny, nawet tulejek metalowych nie ma. Po przekręceniu palcem dużego białego kółka, to ślizga się po prowadnicy zamiast zazębiać porządnie (w starym oczywiście jest inaczej). Mało tego, sam laser to nawet nie KSS210A, to KSS212A, ale podobnież to jedno i to samo. Problem jednak leży w mechaniźmie, jest inaczej skonstruowany, a raczej zasilony. Stary ma 4 pinową wtyczkę, nowy ma 6 pinów. Mimo całej tej goryczy chciałbym go zamontować i sprawdzić, czy to cokolwiek pomoże. Zakładam, że te 6 pin da się łatwo przerobić na stary standard, w końcu elementy na PCB są takie same.

 

Spójrzcie panowie na obydwa obrazki i powiedzcie mi, co z czym zewrzeć:

 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-12108-100007965 1260741663_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... najprostsze pomysły zawsze bywały najlepsze. Boję się tylko o polaryzację silniczków, w końcu chińczyk wcale nie musiał ich umieścić zgodnie z oryginałem (i nie umieścił, w końcu jeden z nich jest obrócony o 90 stopni. Tylko w którą stronę... można to jakoś po spodzie silniczka poznać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyglądam się i widzę, że jeśli chinol obrócił zgodnie ze wskazówkami zegara to nie ma problemu, ale jesli odwrotnie? Apokalipsa? Poza tym na dzieńdobry polaryzacja może być inna, w końcu inna wtyczka... wcale +/- nie musi iść podobnie jak w oryginale. Ale kij tam... i tak to chiński badziew, jak sie spali to się spali, wlutuję jak leci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dupa, płyta kręci się prawidłowo, ale ten obrócony silniczek odpowiadający za ruch lasera wymięka. Laser chce mi wyskoczyć przez szufladę. Co za chiński siet wrrr!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obróciłem oczywiście. Oczywiście też chińskie gówno nie działa. Płyta jest wyżej niż na poprednim silniku oraz podstawka pod nią ma inny kształt, przez co docisk z góry nie jest w stanie przylgnąć. Grzebiemy dalej... wymienię silnik od napędu płyty na stary, oryginalny. Rynce opadają...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienormalny, gdzie to brałeś ?

niech przysyłają oryginał i już

Impel po wpadce z niedziałającym chinolem przysłał mi oryginał na ich koszt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam, to było dawno temu. Dopiero teraz się za to wziąłem jak mi się przypomniało. Myślę, że spokojnie półtora roku temu, gwarancja była na 6 miesięcy i nawet nie pamiętam gdzie to kupiłe. Teraz z resztą jest już całe poprzelutowywane i dupa. Ale złość człowieka bierze, nie powiem.

 

Nowy mechanizm tak w ogóle nie pasuje nawet wymiarami, musiałem odłamać kawałek plastiku z mechanizmu mocowania tacki.

 

Gdybym jakimś cudem znalazł jakieś rachunki, to nie omieszkam dopisać źródła tego zakupu, ku przestrodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dodatkowe piny podłączone są do blaszek zwierających (coś a'la wył.krańcowy ) . w starej płytce owa

"krańcówka" jest odrazu połączona w szereg z silniczkiem . Tyle co widzę od strony druku. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.