Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana projektora HD na FULL HD


darek2

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie posiadam projektor Optoma HD 70 (HD READY) myślę o wymianie na jakiś z FULL HD mój typ to Optoma HD 20, czy będzie duża różnica w jakości obrazu między tymi projektorami, źródło to PS 3 - filmy DVD i Blu Ray o raz tunery HD N i Cyfry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też sie nad wymiano zastanawiam i chce sie z sanyo PLV z4 przesiąść.. miał być PLV-7000 ale mam nowego czarnego konia- Epson TW-3500.. ma to co potrzebuje- lens shift i lampe 1800ANSI..przy obecnie mojej 1200 to wielki skok będzie i nie będe musiał zakrywać okien zeby była zupełna ciemność..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Epsona 2900. Sporo tańszy i znacznie jaśniejszy od Sanyo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz ceny? Według Skąpca jest to 1 000 PLN, wątpię czy warto dopłacać. TW-3500 ma większą jasność, ale przypuszczam iż tylko w "niekinowym" trybie, co mnie nie interesuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blady, a co to za Sanyo PLV-7000?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatrak..

sorry 400 zl:)

 

na allegro firma z Warszawy sprzedaje po 5599 i 5999...jeżeli nie ma 1800 w trybie kinowym, to model niższy nie ma 1600 w trybie kinowym..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie kinowym (i szczególnie po skalibrowaniu) oba mogą mieć nawet bardziej zbliżoną jasność, niż wynika to z niewielkiej różnicy w specyfikacji. Przewaga TW-3500 może się uwidocznić dopiero przy ustawieniach "live" czy "sport". Ale takie nie nadaję się do kina, kolory będą do tyłka.

 

Ale co kto lubi, ja używam projektora tylko do filmów, TV nie oglądam. Z projektorem do kina trzeba uważać z jasnością, za duża (nawet dla ustawień kinowych) pogarsza czerń. Ale to też zależy, jaka powierzchnia i wielkość ekranu.

 

Biorąc pod uwagę najtańszą cenę na Skąpcu (Projektor AG, jest to raczej solidny sklep), mamy niemal 600 PLN rżnicy. Niby niedużo, ale dopłaciłbym tylko po naocznym porównaniu obiektyw w obiektyw.

 

Cytat z ostatniego testu w Cine4Home:

"With a factory specification of 1600 lumens is clear even before the measurement, a light gun quite as strong as the H7530D is not the Epson. In our measurement, however, he also übetrifft these works specification and reaches a maximum of just under 1700 lumens, but also significantly to green with a picture display. Calibrated to the colors of the semi-dynamic mode, it still remain 1200 lumens. He is almost as daylight capable as the Acer projector.

 

Only in the Cinema modes, where the internal color filter is automatically pushed into the path of light, reduces the light output to a maximum 550Lumen. This is clearly designed for completely darkened rooms. "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

550 lumenów to wbrew pozorom całkiem sporo. Mowa oczywiście o tych zmierzonych, nie ze specyfikacji. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej jestem zwolennikiem Optomy,na jasności mi tak nie zależy ponieważ i tak zazwyczaj oglądam wieczorami gdy jest ciemno,czy ktoś używał Optomy HD 20 i porównywał jej Full Hd z np HD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blady99, 15 Gru 2009, 15:31

 

>PLV-Z700:)

 

jak masz ochotę możemy zrobić trójmiejskie porównanie z4 vs. z700

 

ps. reszta poszła na priva :o)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek.

W zależności ile masz pieniędzy na to przeznaczone. Sądzać po twojej wypowiedzi szukasz czegoś niedrogiego. Myślę ,ze Hd20 może być dobrym wyborem. Sam posiadam HD70 i z chęcią wymieniłbym na hd20. Niestety remonty mnie przerosły i jeszcze na jakiś czas muszę się wstrzymać. Ale z chęcią poznam twoją opinie jeśli już wymienisz projektor.

Jakiś czas temu szukałem i czytałem recenzji HD20, testów , zdjęć itp.. Wg, mnie zapowiada się obiecująco.

Od tego pana możesz kupić trochę taniej niż na allegro nr. gg 2767052

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj o cenę. Dla mnie facet jest w porządku. Zawsze odpisuje na gg. Od niego kupiłem Hd70.

Z nim możesz również uzgodnić co do wyboru projektora. Sprzedaję różne typy. Czasami testuje. Ma jeszcze jakiś nowy vivitek 1080 podobno jakościowo zbliżony do hd20. Ale nie wiem czy na + czy na -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plotki głoszą, iż ten Vivitek oraz nowe Benq i Optoma to ta sama konstrukcja. Co ciekawe, ostatnio jeden świeży nabywca Vivitek'a 1080 stwierdził, iż ma on sporo mniejszy offset, niż podany w specyfikacji; przypadkowo, taki, jak mają HD20/HD200X... ;) Co oczywiście nie musi o niczym świadczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tanich full hd napewno nalezy rozwazyc mitsubishi hc3800, kolega posiada ten projek i za 5400 to mega okazja , super czerń w tej klasie cenowej ,wysmienita ostrosć, bardzo dobre kolory bez kalibracji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem HD20 w akcji. Świetne, żywe kolory, obraz dynamiczny i jakiś taki... radosny. Kontrast wystarczający. Jednak głębia czerni i detaliczność w cieniach taka sobie. W normalnym użytkowaniu to nie przeszkadza, jednak gdy przesiada się z nowszych full HD o kontraście typu 18000:1, to odczuwa się dyskomfort. Nie taki jednak, by za chwilę o nim nie zapomnieć i cieszyć się filmem :) Jasność i ostrość baaardzo dobre :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej z jebaya? Ja kupiłem TW2000 za 5400 z przesyłką. Widziałem jednak bardzo zacnego benka W5000 (obserwowałem go, gdybym nie wygrał TW2000) który z gwarancją 2 lata poszedł za 4400 z przesyłką :) A to już naprawdę inna liga, niż optomka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem też HC3800. Wg. mnie jest ogólnie gorszym wyborem niż HD20. Słabsza czerń, większa waga i gabaryty. Za to trochę cichszy i mniej „świecący” (światło wydobywające się na zewnątrz projektora):) Czerń jest trochę bardziej szara, ale ogólnie OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsza opinia wskazująca na przewagę HD-20 nad HC-3800. W jakich warunkach je widziałeś, ten sam ekran?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, niestety, tylko podobna (biała) ściana. Wiadomo, szary ekran poprawia kontrast. No i lepiej, gdy ściany nie są białe. Żebym nie był źle zrozumiany: oba projektory są fajne, jednak w sumie Optoma jakby klarowniejsza. No i bardzo podobają mi się jej wymiary :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli lubisz soczyste kolory ,3 wymiarowy nie pastelowy obraz ,to napewno bierz Optomę,

do kolegi Woodolca

ja tez widziałem na zywo optome Hd20 i mitsubishi hc3800 i nie wiem jak jest mozliwe zeby optoma miała lepsza czerń, optomka jest generalnie szara a mitsu zdecydowanie czarny, może widziałeś jakiś uszkodzony projektor albo żle ustawiony,może ktos chciał bardziej sprzedać optomke niz mitsu :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.