Jump to content
IGNORED

Test kolumn Avcon Avalanche Reference Monitor


Redaktor
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Hidden

Pierwszy raz spotkałem się z profesjonalną recenzją sprzętu audio autorstwa kobiety. Mam nadzieję, że nie jest to tylko pseudonim ... Jeżeli nie, to wielki szacunek! Gdybym miał taką drugą połowę, to wziąłbym na siebie sprzątanie, pranie, prasowanie, podlewanie kwiatków, zakupy, a nawet mycie garów. :-)

Link to comment
  • Redaktorzy
Hidden

Ta recenzja nie została przyjęta przez jedno z polskich czasopism (jako odstająca od jego niezmiennie wysokiego poziomu), uznałem zatem, że Audiostereo może ją opublikować i tym samym zrobić coś dla poszerzenia naszych horyzontów audiofilskich. Mam nadzieję, że Ola Chilińska w przyszłości jeszcze to i owo u nas zamieści.

Link to comment
Hidden

Przypuszczam, że nie przyjęto ze względu na wzmiankę o audiofilu kocie i romantycznym stylu przekazu :)nie wspominając, że autorem jest kobieta (cóż za zniewaga dla audiofila !!!). Gdyby to przyjeto to grono audiofilów powiększyłoby się o kobiety a więc wiekszą ilośc czytających magazyn(czytaj większy nakład i sprzedaż). Redaktor naczelny jest mało przewidujący.

Link to comment
Hidden

co do kota, to chyba nie jest to nowum w audiofilskim świecie, notomiast możliwe, że w recenzji owszem, ale kilku recenzentów z uporem maniaka zamiast o kocie wspomina o małżonkach(nie wiedzieć po co??) U mnie zamiast małżonki na szczęście występuje kot:)a co do romantycznego przekazu, cóż...nic na to nie poradzę, że muzyka wywołuje u mnie tego typu nastroje...

do to tego, że redaktor naczelny jest mało przewidujący, pozwólcie, że pozostawię to bez komentarza.

Link to comment
Hidden

przypuszczam, że wzmianki o małżonkach są próbą na siłę połączenia żony z audiofilem mężem niewiadomo po co. Zgadzam się w 100%. Ale u Ciebie to raczej mąż ale też po co, przecież wiesz czym to pachnie lub raczej niemiło pachnie, eufemizując :) kot natomiast zawsze mile widziany, jak siedzi na kolanach to milej się słucha. A wracając do przekazu zaprawionego szczyptą romantyzmu to jestem za. Jeśli muzyka takowego nie wzbudza to lepiej jej nie słuchać.

Link to comment
  • 3 weeks later...
Hidden

Pomysl z brakiem maskowic troche chybiony od strony uzytkowej. Jezeli dobrze widze na zdjeciu to gniazda w zwrotnicy to tanie chinskie podrobki WBT po 5zł / sztukę - wygladaja OK, ale maja tendencje do samoczynnego odkrecania sie. W kolumnach za 15 tysięcy to trochę nieporozumienie.

Śruby mocujące go głośnikow też moznaby schować w kołnierzach.

Link to comment
  • Redaktorzy
Hidden

Akurat braku maskownic bym się nie czepiał - biegających wrzaskunów u Redaktora odkąd pamiętam nie widziałem, sierściochy raczej wyedukowane audiofilsko i kolumn nie drapią a same maskownice w większości przypadków degradują dźwięk. Co do samego wyglądu to już zarówno Redaktor jak i Ola powiedzieli wszystko - ARM są "ładne inaczej" i albo nam to nie przeszkadza i skupiamy się na dźwięku albo kierujemy swoje kroki do producentów którym zależy nie tylko na dźwięku ale i akceptowalnym przez ogół wyglądzie. Oszczędności materiałowe (gniazda, mocowanie głośników) mogą boleć, ale podejrzewam, że Redaktor zamawiając tą parę miał wpływ na to co się w niej znajdzie.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Link to comment
Hidden

Oszczędności materiałowe (gniazda, mocowanie głośników) mogą

>boleć, ale podejrzewam, że Redaktor zamawiając tą parę miał wpływ na to co się w niej znajdzie.

 

W każdej wyprodukowanej parze, znajduje sie to czego życzył sobie zamawiajacy.

W moich np. okablowanie jest miedziane, zwrotnice są w środku, zaciski sa kompletnie inne, a zamiast standardowych kolców wibrapody soundcare. Wszystkie opcje w ramach tej samej ceny.

Link to comment
Hidden

Fr@ntz,

pięknie to ująłes "ładne inaczej":)Zwracam uwagę na stylistykę podobną do Spendorów Sp 2/3, których Redaktor z tego co wiem jest wielkim miłośnikiem. A jesli chodzi o dźwięk to pomimo tego, że nie są może definicją piękna, naprawdę ciężko im pod tym względem dorównać. Redaktor powiedział mi kiedyś bardzo ważną rzecz "kolumny mają przede wszystkim dobrze grać", to wszystko na ten temat..

A co do maskownic, to niech mi który powie, że słucha sprzetu z maskownicami:)

Link to comment
Hidden

mysioperz, 21 Sty 2010, 23:11

 

>A co do maskownic, to niech mi który powie, że słucha sprzetu z maskownicami:)

 

Przyznaje, że miałem kiedyś kolumny ESA, które z maskownicami grały zdecydowanie lepiej :).

 

A w kwestii wyglądu... na żywo chyba robią lepsze wrazenie. Jak dotąd wszystkim, którzy mnie odwiedzili bardzo się podobały. Sam, szczególnie zaskoczony byłem ciepłymi reakcjami kobiet - nawet jeśli wzajemnie sie nie lubiły :).

Link to comment
Hidden

co do Kolumn Esa, to trzeba przyznać że inżynier Zawada zrobił to wyśmienicie. Ostatnio słuchałam monitorów Triton 1 i fakt z maskownicami grały bardzo dobrze, ale i wyglądały świetnie. Tak się składa, że maskownice mają dwa stopnie prześwitu co bardzo podnosi walory estetyczne. Oprócz tego zastosowano magnesy do ich mocowania, co powoduje zmniejszenie drań, a żeby było mało magnesy są doskonale ukryte pod fornirem.

Link to comment
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.